Ogłowia

A ja średnio polecam Kieffery, mimo, że mięciusie są bardzo. Miałam i na prawdę zarąbistego, do którego przykleił się złodziej i dwa średnio-udane. Jeden miał papierowe szwy, koń rozdarł nachrapnik podrzucając głową na lonży i to nie jakoś hardkorowo. Drugi jest mięciusi, ale rośnie. Po piątej dorobionej w nachrapniku dziurce się poddałam, ogłowie jak z gumy, rozciąga się okrutnie. Było na styk na mniejszego konia (cob/full), obecnie na luzie zapinam większego konia (xfull).
keirashara, nie chciałąś reklamować?
Ja Kieffery kocham wielką miłością. Niedawno musiałam kupić nowe ogłowie w miejsce pożyczonego "na jeden trening" i podartego ogłowia Katharina. Nowe ogłowie (Ultrasoft Fashion)jest sporo ładniejsze, skóra boska. Jak się będzie zachowywać z czasem - zobaczymy, ale skóra w poprzednim ogłowiu była jednak hm... no lepsza była. Równie miękka, ale sprawiała wrażenie mocniejszej.
_Gaga, - kupowałam za granicą, zabawa w odsyłanie tego była nie warta świeczki. Podarcie było mechaniczne, jak ja komuś udowodnie, że koń głową machnął, a nie wywinał nic więcej? 🙁 Akurat też miałam na stajni zdolnego faceta, co nie takie rzeczy naprawiał i za marchweke dla konia zacerował 😉 A rozciaganie to cóż, z tym sie przy skórze trzeba liczyć w jakimś stopniu i też mogliby nie uznać. Dodatkowo i tak myślałam nad zmianą nachrapnika.
Hmm 🤔wirek: moje stoją w miejscu i się nie poszerzają.
Ja też mam 2 Kieffery i są jak nówki.

Potrzebuję ogłowie dla konia, który ma mlusią delikatną głowę, jednocześnie lubi ogłowia które mają bardzo mało koło uszu.
Najlepiej chodzi mi w ogłowiu Horze Constance, ale ta skóra to jakaś mielonka a nie skóra, w związku z czym obawiam się , że w końcu się urwie to ogłowie i zostanę bez przed zawodami.
http://konik.com.pl/oglowie-constance-horze

W związku z tym proszę o pomoc w wyborze ogłowia komfortowego ( delikatne paski, profilowane miejsce na uszy, miękka skóra).
Zastanawiam się między:
http://justriding.pl/sklep/produkty/dy-on-oglowie-classic-flash-z-nachrapnikiem.html

a może:
https://animalia.pl/br-oglowie-cambridge-czarne/szczegoly/33726/
tylko , że ten BR ma strasznie gruby nachrapnik , bo aż 3,5 cm  🤔

Poprawiłam link tak, żeby działał.
kitty, dziękuję piękne !!!!
Zaraz uderzam do Madzi czy jeszcze jest  😉
Haha no piękne. Obstawiałam że się spodoba 😉
kitty, jest już moje  🤣
Tylko musze podjechać odebrać je  😉

Dzięki  :kwiatek:
zazdraszczam 😉
Perlica, też mi to oglowie wpadło w Oko, ale bałam się o rozmiar. Jest wyjątkowo delikatne i ładne 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 sierpnia 2016 22:08
Horze Lester na koniu, robiłam szybko, bo parę osób mnie już prosiło. Młody mało współpracował i jeszcze w międzyczasie zauważyłam, że brudne jest po pracy  😵

czy ktoś z forumowiczów jeździ w ogłowiu z cofniętym naczółkiem? takim jak ma w swojej ofercie Dy'on http://picador24.pl/kon-w-pracy/Dion-Collection/dyon-difference-collection/Flash-bridle-noseband
Jeżeli tak to czy faktycznie sprawdza się na koniach mających problemy z potylicą?
będę wdzięczna za informacje  :kwiatek:
Perlica, to ogłowie jest przepiękne. Zakochałam się jak tylko pojawiło się na facebooku sklepu. Żeby nie fakt, że mój koń ma łepetynę subtelną gabarytem niczym wiadro i do tego obficie malowaną to bym je zgarnęła w tej samej minucie co się pojawiło. 🙁
Klami, ,anai, ,kitty, mam je, ale jeszcze nie przymierzone, bo tak lał deszcz na zawodach, że szkoda mi było go  😜
Nie zazdrościć mi,bo pewnie mi zaraz koń rozerwie  😂
Miała któraś z Was może do czynienia z ogłowiami Premiera? Jak z ich jakością?
http://briar.pl/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Athena/3407
Perlica nic się nie stanie! czekam na foty  😉
Karmelita odradzam baaardzo i wszyscy znajomi skuszeni urodą ogłowia też... skóra się rozciąga, naczółki zjeżdżają na oczy, szybko się niszczą i nie znam konia, który by lubił debilne rozwiązanie potylicy....
edit. ale jak chcesz chętnie sprzedam, mam dwa modele z tej firmy  😂
O rety, to strasznie mnie zmartwiłaś, bo mam ogromny problem ze znalezieniem ładnego, jasnobrązowego ogłowia, a te wyglądają przepięknie na zdjęciach 🙁
nooo ja aktualnie też poszukuję brązów.... ale nie polecę tego ogłowia 🙁 są do kitu
A mogłabym Cię prosić o real foto tych Twoich?
Karmelita ja mam od nich ogłowie i nie narzekam, ale używam go bardzo okazjonalnie i mam konia, który nie niszczy sprzętu  😉 faktycznie jest przepiękne ale wydaje się też dosyć delikatne i pewnie za tą cenę można kupić coś trwalszego 😉
Ja też odradzam, skóra po ok 2-3 miesiącach sporadycznych jazd zaczęła się zdzierać i przebarwiać (kolor koniakowy, model Monaco)
Gdzie znajdę nachrapnik w rozmiarze XXL? Taki miękko podszyty szwed, jak najbardziej miękki, na już  🙄 Przymierzyłam dziś nowe ogłowie horze livorno - niestety nachrapnik za mały o dobre kilka cm, nawet dziurek się nie da dorobić , bo za krótki.  👿
Dzięki dziewczyny za opinie. Ja swoje juz niestety zamówiłam, wiec najwyżej odeśle je jak przyjdzie 🙁 a nie widzialyscie jakis podobnych oglowii ale o zadowalającej jakości w tym kolorze?
Karmelita a może ogłowia firmy Hans Melzer ?
Poszukałam w necie ale one są chyba tylko czarne i w ciemnym brązie? Tutaj właśnie pojawia się kluczowy problem, ponieważ ja potrzebuję jasny brąz (cogniac, tabacco).
Już się pytałam, ale nikt nie odpowiedział, to ponowię swoje pytanie: Czy ktoś miał styczność z ogłowiem Waldhausen X-Line Bordeaux? W porządku skóra? Warte zainteresowania?
http://sklep.bergo.pl/p/412/12475/wembley-x-line-bordeaux-oglowie-z-nachrapnikiem-kombinowanym--oglowia-tranzelki-oglowia-i-akcesoria-kon-cob-full-xfull.html

aroniasty, Szukaj pod hasłem "xfull", może będzie ok.

kitty, Jak brązy, to może Villa Horse?
Karmelita, mam ten sam problem co Ty i to od 10 lat! kupiłam ogłowie HKM Linda, mam je nowe w pace, ale jakość nie powala. To które znalazłaś jest piękne, gdyby było dobre jakościowo na pewno bym się skusiła!Daj znać jak coś znajdziesz.
Br Andover 😉
Czym pielęgnujecie/ czyścicie swoje ogłowia?
Odkąd kupiłam pożądne ogłowie ze świetnej skory, miękko podszywane i z lakierowanym nachrapnikiem szkoda mi traktować je jakimiś kiepskimi środkami, zwłaszcza cześć lakierowaną nie wiem czym traktować.
Lubię mydełka i balsamy w pojemniczkach z gąbeczką, za spryskiwaczami nie przepadam. Myślałam nad veredusem tyle ze mydełko ma tylko w spreju, a ze trafiła mi sie okazja C&D&M mydełko 500 ml za 25 zł ( w sklepach za 50-60 zł ) to pomyslałam ze wezmę, firma ma fajne opinie. Do tego ew balsam z veredusa dokuić.
Jakich wy używacie i jak czyścicie części lakierowane ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się