Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Strzyga, kocham Was jako parę! 😍 I to jak pięknie mówisz o Halinie 😍


A my wracamy do roboty, Duszko miał wakacje (wolne total na czas mojej nieobecności w Warszawie) i o ile pierwsze jazdy były mocno "takie se" (sztywny koń, nie chcący współpracować i ogólnie lekko wkurzony za koniec laby) to wczoraj jeździło mi się wybornie! Jeszcze na prawej wodzy jest trochę uwalania (to chyba będzie nasz problem do końca świata), ale wygląda to nieźle. I z ciekawości porobiłam sobie dodania, a że mamy nowe siodło, rzekomo free shoulder, to koniczek solidnie poszerzył wykrok. Pewnie pod lepszym jeźdźcem byłoby lepiej, ale jak na mnie to był rekord świata 😀

Nie mogę się doczekać aż dziś znów wsiądę 😍
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 10:33
Hahaha, dziewczyny, to nie Halina 😀

Ale jak zobaczyłam Bułe na padoku po raz pierwszy to tez myslalam, ze to Halina 😀 bo to taka Halina 300kg cięższa i 30 cm wyższa 😀 co gorsze Bule wydaje sie, ze jeste bardzo małym i bardzo wystraszonym kucykiem... W związku z czym boi sie wszechświata jako takiego i ciagle na wszystko furczy... 600 furczacych kg robi wrażenie 😀 ale w robocie fajna, niewiele jeszcze umie, ale sama schodzi, szuka kontaktu i wygodny z niej tramwaj 😀

amnestria, bo Halina ma małe ciałko ale wielki charakter 😀 ja ostatnio tez o sobie usłyszałam, ze to niesamowite jak sie mieści tak wielki anarchista w takiej małej mnie :P

Dobre siodło naprawdę robi różnice 😀
wątek zamknięty
OMG bo robisz zdjęcia mydelniczką to myślałam, że to Halin 😁. Ale abstrahując nie cofam tego co napisałam 😁
wątek zamknięty
Strzyga, łeee, no wiesz co! :P
wątek zamknięty
Strzyga: wcześniej takie cuda pokazywałaś z kucką, że już byłam prawie przekonana, że to jednak ona 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 18:55
budyń, hahaha, mogłam utrzymywać voltę w przeświadczeniu, że Halina to teraz 600kg konia 😀 Ale Buła też skacze 😀

amnestria, Bo na hali ciemno i ciężko zrobić dobrą fotę :p Haylna Dziewczyna to klasa sama w sobie 😀 Foteczka z zeszłego tygodnia z podskoków, ale przeżywam mega regres skokowy. I strasznie się frustruję.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13886515_10206266226685638_3769082448173387055_n.jpg?oh=592814da1b04a8767f1a625f43498db4&oe=5853664E[/img]


blackout Gdyby się dało, to bym jej wyciągnęła nogi 10 cm. I by mi starczyło w zupełności. I przestałyby się pojawiać komentarze jaki to biedny kucyk :P Ale jeszcze na to nie wpadłam :P
wątek zamknięty
Strzyga, świetna Halina! Miej w poważaniu opinie o biednych kucykach, kawał dobrej roboty robicie 😀
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 sierpnia 2016 08:43
Libella, ja po wypadku miałam frajdę z samego zapachu stajni 😁
budyń, on był tylko trochę podjezdzony, ale nic ambitnego 🙂  faktycznie z tego Twojego to smok, ale przytył i fajnie wyglada :kwiatek:
Strzyga, ej świetny ten kon 😜 wrzucaj jej więcej!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 17:44
Hermes, wrzucam więc z dziś tłuszczyka małego i uszy Buły 😀

Halyna się ciąga na drążkach jak ja zapomnę pociągnąć za wodze...
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14064197_10206327160488945_9063855047206618272_n.jpg?oh=aed653487e6bee805642b95acbc2117b&oe=583F1A89[/img]

I galopy. Nie tak dobre jak w zeszłym miesiącu, ale kuc poprawił galop o jakieś lata świetlne. Wystarczyła jedna jazda ze smartini i juliadną 😀

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14051746_10206327834985807_2701995380904009306_n.jpg?oh=2bf312a7c5349b007201ad9a828c0b65&oe=584477FE[/img]

I Bułkowe uszy. Nigdy podobnych nie widziałam. Jakby ktoś w farbie umoczył o_O
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 sierpnia 2016 20:52
Strzyga pozdrawiam z farbowanymi uszkami
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 21:34
Kastorkowa, o widzisz 😀 Tylko Buła ma równiutkie oba 😀 na tej samej wysokości, równe jak od linijki 😀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2016 21:46
Strzyga ajć ta Halinka 😍

Miałam wstawić kucyka, ale teraz dzieci mi go podrabiają i nie miałam czasu 😁
W środę kucyk idzie na bezrobocie, bo wyjeżdżam na zawody. I znowu będzie szczęśliwym, grubym, brudnym leniwcem.
wątek zamknięty
budyń super wyglądacie 🙂 Faktycznie kawał konia 🙂.
Strzyga mnie też zmyliłaś. Myślałam, że Halina tak wyrosła 😂. Ale uszy to ma świetne, podobnie jak kastorkowej 😀

My z Donią oficjalnie kończymy poszukiwania siodła i zaczynamy treningi! 😅 Mnóstwo pracy przed nami, ale robota zrobiona z ziemi choć trochę ułatwia nam zadanie 🙂 Miejmy nadzieję, że teraz będzie już z górki.
wątek zamknięty
Kastorkowa - mega mnie rozbawił podpis tego zdjęcia  😂

Strzyga - widać, że chociaż mała ta Halina, to dzielna 🙂

Julie - nie martw się, ja też mam same czapraki no name, kompletnie nie pasujące do konia, bo wzięte z Branki, mają sto lat, ale ważne że chłoną ok i że w ogóle są  😁

Ja dziś miałam najlepszą jazdę na gniadej jak do tej pory. Wszystko nam dzisiaj wychodziło, plecki pracowały aż miło, miałam taką frajdę z jazdy, że hej. Dalej ma brzuszysko, ale zaczyna się pomału zmniejszać, hehe. Same plecy też lepiej wyglądają, zaczyna być coś zauważalnie widać in plus. Mega się cieszę 🙂
wątek zamknięty
budyń jak dobrze kojarzę to miałaś wcześniej siwka prawda? kare podbiło moje serce  😍 zawsze mówiłam, że kolejny koń będzie właśnie kary :P albo kompletnie bez odmian albo cholernie malowany:P
Ale jak na razie radość mnie przepełnia bo wróciłam z kobyłem do intensywniejszej pracy ostatnio nawet skoczyłam na niej jakieś super hiper 50 cm:P to dla nas na prawdę sporo po półtorej roku przerwy wiecznym walczeniu z kontuzją, fizjoterapiami,sterydami itp,itd... tfu tfu oczywiście nie zapeszam-oby tak dalej było, jak jest teraz🙂 przy okazji dostałam do zrobienia 5-cio letniego surowego araba tak, że odżyłam. Po półtorej roku patrzenia na innych jak jeżdżą, teraz nadrabiam  😅
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2016 14:10
A skoro kącik jakoś ucichł to pozdrawiamy z Młodym sprzed ponad tygodnia 🙂
wątek zamknięty
A my pozdrawiamy z osłem  😜
Miało ogierzysko tydzień przerwy przez wyjazd, ale wróciłam i pora brać się do pracy! 😀
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14141989_810902815713837_607879546425798128_n.jpg?oh=77603556b9cb2eef6ba6d04a2ff04966&oe=5859D7B9[/img]
wątek zamknięty
My się długo nie odzywałyśmy, a działo się sporo! Miałyśmy w czwartek baardzo dobry trening z nową trenerką, która będzie nas odwiedzała co tydzień 🙂 Koń bardzo fajnie oparł się w końcu na zew. wodzy i skakała bez lecenia jak dzik w poziomki 😀
A wczoraj byłyśmy na ścierniskach i koń bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, rozpędzała się niesamowicie, ale była pod całkowitą kontrolą. Jest niesamowita!
wątek zamknięty
Windziakowa, zazdroszczę szybkich galopów po ściernisku! Mój nie chodził tydzień i mną pomiata nawet w domu 😁









wątek zamknięty
mils   ig: milen.ju
28 sierpnia 2016 20:47
galopada jak sobie kiedyś ogarnę konia w Lublinie, to nawet zagnę czasoprzestrzeń i na jakieś treningi Cię ściągnę. 😍 Rewelacyjnie Dżami wygląda!
wątek zamknięty
mils, treningów to ja potrzebuje, bo niestety jeżdżę sama od 6 lat. Młode konie i jazda 3 miesiące wakacyjne w roku nie ułatwiają mi siedzenia jak człowiek. Aktualnie bardziej przypominam blond worek ziemniaków 😁
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 sierpnia 2016 21:12
Galopada - nie przesadzaj 🤬. Dobrze wyglądasz i niejeden może Ci zazdrościć 😉 A co do targania - przynajmniej jest energia 🙂

Ja też mam zdjęcia ze ścierniska - o dziwo mimo nierówności ładnie Lisia chodziła










i jedno halowej jakości
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2016 07:31
Galopada, Taggi cudne zdjęcia i konie jakie promienne  😀

Zabijcie mnie, dawno tak fajnie nie pracowało mi się z Prosiakiem, w ciągu sierpnia a zwłaszcza ostatniego tygodnia przeszedł taką przemianę, odblokowały mu się chyba wszystkie potrzebne szufladki w głowie, i zrobił duży krok do przodu a ja co? Skręciłam kostkę wczoraj  😵 😵 Co śmieszniejsze dokładnie wczoraj minął rok jak skręciłam obie kostki  😵 😂 O ironio, na dodatek ta jedna boli bardziej niż te dwie rok temu. No, ale nic, czekam na kule, i wieczorem jadę do ogonów, chociaż na lonże wezmę młodego a z dziadkiem pojadę na jakiś spacer.  Na szczęście wraca moja przyjaciółka więc konie będą chodzić a ja sobie pobędę instruktorem.


wątek zamknięty
galopada-no moja jest złota, może stać tydzień i jak się wsiada to nie ma różnicy :P chociaż ma swoje humorki, jak nie to nie i nie przegadasz, ale to już 😁 chyba takie uroki życia z kobyłą
wątek zamknięty
taggi - zdjęcia zdjęciami, ale na zywo kobyla wygląda naprawdę dobrze. Znam tego konia od lat i nigdy nie byla w takiej kondycji. A wiem jak ciezki jest to kon do 'wypracowania' ze względu na 'dol', szczególnie zadnie nogi. Także gratki za rozwój 🙂

A ja właśnie ubolewam, ze mój pulpet będzie miał 10dni wolnego. Wrócę i z pulpeta xl zrobi się xxxl :P ale cóż, trudno, ja musze odpocząć od koni wiec kobyla silą rzeczy odpocznie ode mnie - o tyle mi szkoda, ze zaczela naprawdę fajnie chodzić, grzbiet coraz lepszy, brzuch mniejszy, skoczylysmy w tym tygodniu pierwsza metrówkę. Ot takie nic niby, a jednak tak mnie cieszyło - w sumie to najbardziej to, ze sie fajnie prowadzi miedzy przeszkodami i jest cala chętna🙂 ale jak wrócę to wdrażamy porządna gimnastykę, kobyla ma tonę mocy, ale technika skoku już nie taka dobra, mi tam nie zalezy na wielkim skakaniu, zawodów nie planuje, ale chce zeby się rozwijała i miala coraz lepsze plecki 🙂 i przede wszystkim żebyśmy obie miały fun, co ostatnio mialo miejsce🙂 strasznie, strasznie lubię tego konia 🙂 a jeszcze ostatnio naprawdę fajnie udalo.sie ogarnac jej emocje, bywają wciąż momenty ze czuje sie jakbym siedziala na rozzarzonym weglu, ale czy nie to nas pociąga w koniach, ta  moc pod tylkiem, ta wrażliwość🙂 a jak kon z tymi emocjami zaczyna sobie radzić i zaczyna byc to pozytywnie ukierunkowane - no to co innego robic jak nie zacieszac?🙂

Za to Branka, niby emerytka, niby kulawa i w ogóle... A zerwala dzis kantar jak ją strugałam  😎 Normalnie bym się ostro wkurzyła za takie fochy jak dzisiaj(a tak to wkurzyłam się tylko odrobine :P ), ale w sumie mnie to tak po cichu(zeby kon nie widział hehe) trochę cieszy bo widac, ze wcale sie zle nie czuje. W jej przypadku samopoczucie jest ważnym wyznacznikiem na ile jej noga sprawia dyskomfort. Obecnie jak widać sily na durnoty ma aż nadto:P
wątek zamknięty
Strzyga Świetna jest ta duża wersja Haliny 😉
Windziakowa, taggi również zazdroszczę galopów po ściernisku  🙄
Pomalutku chyba mogę już dołączyć z moim młodziakiem do wątku, zaczynamy już jeździć sami, a chłopak jest najgrzeczniejszy na świecie  💘

wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
09 września 2016 22:20
Dairoxroxi powodzenia w dalszej pracy z młodziakiem.
Jaka cisza tu w wątku, wszyscy trenują?
Ja przypominam się z Prosiakiem, jakość kiepska bo wycięte z filmiku a już się ściemniało, ale no chyba zaczyna to w końcu jakoś wyglądać?
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 września 2016 06:49
Branka - oj tak, Ty wiesz jak ciężkie przeprawy miałam z Lilą i myślę, że jej obecna kondycja to efekt pracy nie tylko mojej, ale też właśnie np. dobrego strugania, masaży itp. Niemniej nie sądziłam, że kiedyś będzie tak świetnie (współ)pracowała.
Cieszę się czytając, że Branka miewa się dobrze, bo - mimo, że nigdy jej nie poznałam osobiście - jakoś trzymam mocno za nią kciuki i wiem, jakim ważnym koniem dla Ciebie jest. Tymczasem dobrze, że udało się nabyć nową panienkę i że praca z nią przynosi efekty i radość, bo o to przecież nam najbardziej chodzi 🙂
Kastorkowa a Ty jeździsz ze skręconą kostką, czy to stare zdjęcia 🤔

wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 września 2016 11:09
Taggi - nie była aż tak bardzo skręcona więc jeździłam już w sumie dwa dni później  🤣 Najpierw z usztywnioną teraz już bez. Zdjęcia z piątku  😀 Wsiadam tylko od prawej strony, a tak to nie jest źle, boli tylko jak maksymalnie pociągnę piętę w dół. Na wfie też ćwiczę, daję radę 😀 Niekoniecznie jest to może jakkolwiek mądre, ale nie chciałam dać się uziemić jak rok temu.
wątek zamknięty
Mam śmieszne fotki, to wrzucę. W sobotę się kiepsko czułam z racji bycia babą, no ale umyśliłam sobie skoki w ukrop, bo przecież nieźle szło ostatnio i wypadałoby mieć w końcu jakąś ciągłość "treningów". Bata nie brałam, bo przecież konik ciągnie sam. No i był to kiepski pomysł 😁




Na szczęście później już szło lepiej trochę. Chyba był zmęczony jazdami i upałem, więcej sobie i jemu takich wrażeń nie serwuję i jak koń nie ma siły, to nie będę cisnąć.


wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.