pensjonaty w okolicach trójmiasta

Ten pan z Redy już takich rzeczy nie robi, byłem odszedłem z kwitkiem.
Ponia   Szefowa forever.
23 sierpnia 2016 11:49
Wymieniałam zamki w oficerkach w Wejherowie na końcu deptaku, po lewej stronie w stronę Nanic.
Jestem mega zadowolona z tych usług.
Jedyne info jakie udało mi się znaleźć przez wyszukiwarkę jest sprzed 4 lat, więc może coś się zmieniło... Ktoś się orientuje jak wygląda padokowanie w Pegazie w Redzie? Na ile godzin wychodzą konie latem i zimą i czy jest ewentualnie opcja padokowania 24/7 latem?
A tondziwne ze nie robi bo w.zeszłym roku ogarnialno o co tylko go prosiłam.

Odnośnie Pegaza, z tego co wiem to konie tam dzikim stadem biegną do i z stajni i jest ich bardzo dużo..
A co do ilości godz i 24/7 to jeszcze podpytać.
Maz18, serio? Jak trzy lata temu dzierżawiłam tam szkółkowego konia to osobiście pomagałam sprowadzać konie pojedynczo na uwiązach... Kiedyś faktycznie tak było, że biegły stadem, ale wydaje mi się że od tego odeszli i nic się nie zmieniło w tej kwestii.
Joy, takie mam info od dziewczyn które niedawno się stamtąd przeniosły.
Zawsze warto tez jechać osobiście do stajni, która się jest zainteresowanym i właścicieli dopytac lub przyjechać w godz ściągania koni/ karmienia itd bez zapowiedzi.
Witam,
Wiem, że nie do końca to doby wątek, ale tutaj dużo osób z Trójmiasta zagląda. Chciałam się zapytać jakie są koszty zapisania się do SKJ Sopot dla seniora. Dziś znów zapomniałam zadzwonić a jutro nieczynne mają. Skleroza nie boli bo " dzwonie" tam już od ponad półtora tygodnia. A w godzinach ich urzędowania nie mam jak się urwać z pracy.
Ponia   Szefowa forever.
24 sierpnia 2016 22:12
qaz, roczna składka dla seniora  z tego co pamiętam to 120 zł, ale ile wpisowe to nie pomogę.
Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, ale słyszeliście, że 10.09 jest otwarcie nowej stajni w Rumi? http://kawaikonie.pl coś pięknego…przenoszę się tam i zastanawiam się, czy jest tu ktoś, kto również tam staje. Pora na poznanie nowej ekipy!  😅
wnorowska, skoro jesteśzorientowana, napisz proszę czyja to stajnia, kto będzie tam trenerem, jakie są koszty i gdzie jest ta stajnia.  Bo strona internetowa z gatunku tych, które pięknie wyglądają, ale nie zawierają żadnych konkretów.
Gdyby ktos z Trojmasta a konkretniej z Gdyni szukal kogos do dzierzawy/wspoldzierzawy swojego konia - to ja bardzo chetnie  🙂  jak cos to prosze o wiadomosc na priv.
Stajnia wspomniana przez wnorowska znajduje się w Rumi Janowo. Jadąc SKM można zobaczyć ją przez okno... Także nie wiem jak to się ma do miejskiego zgiełku 🤣. Z tego co słyszałam od znajomych, którzy się dowiadywali, cena za pensjonat do końca września to 900 (950?) zł, później ponad 1000. Wygląda to całkiem przyjemnie, ale czemu się dziwić - właściciel podobno posiada 6 (?) stajni w Niemczech.
Zamiast słów "właściciel posiada" wpisz "marka firmuje".
Na ich facebooku mignęło mi info, że więcej info już wkrótce, i że zapraszają na otwarcie.
Na ostatnich zawodach w Sopocie się reklamowali, rozdawali kawę itp.
Stajnia jest w Rumi Janowie, tak jak napisała koleżanka wyżej, ja się orientowałam ze jest bardzo fajny dojazd R-ką z Gdyni, a od skmki jest chyba trochę większy kawałek..Ogólnie obiekt jest tego producenta kawy J.J Darboven, ten cały założyciel kochał kawe i konie dlatego wpadli na taki pomysł, żeby to połączyć. Koszt to 990zł z czego 100zł ma sie na wykorzystanie tego w tamtejszym sklepie na kawe, herbate i czekolade. Całą stajnią zarządza Dorota Formella i jest też tam trenerem, no i otwiera klub jeździecki J.J Darboven. Stajnia jest na 25 koni, z czego 10 jest szkółkowych, a reszta prywaciarze. Spieszcie się bo zastały 3 miejsca!  🏇
Hmm faktycznie niewiele informacji. Jak duży plac? Jak będzie ze szkołką? 10 koni to dużo, hala 20x40 to mały obiekt. Plac na zdjęciu na stronie wygląda jak plaża.
Ja nawet jakbym chciała to dla mnie dojazd okropny, chyba że właśnie skmką.
Odnośnie stajni w Rumii to z ciekawości zadzwoniłam i wypytywalam jak to wygląda bo tam jest dość mało ziemi 2.2h i byłam.bardzo ciekawa jak tam powstanie stajnia na 25 koni z hala, manezem, wybiegami i placem do lonzy.
Stajnia ładna z oknami u każdego konia a wybiegi to po 5-7 koni gdyż jest ich 5 jak dobrze pamiętam i ogólnie trawa teraz jest ale przy takiej ilości koni z tego co Pani menadżer mówiła to jej.długo nie będzie..
Cena do 10.09- 990zł a po 10.09 200zl więcej z tego 100 zł na produkty firmy.
Kwarcu nie ma bo niszczy pietki (?).
Karuzela będzie ale jak.kon ma być wypuszczany przez stajennego to dodatkowo 100 zł.
Byłam tam około miesiąc temu i powiem tak padoki (2 trawiaste) są małe jak na taką ilość koni jaką zamierzają trzymać, z zewnątrz hala i stajnia się ładnie prezentują. Jeśli chodzi o lokalizację to jest na uboczu miasta, ale jeżeli ktoś chce jechać w teren do lasu to trzeba przejechać przez tory i ulicę która jest dość mocno ruchliwa.
Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2016 20:03
Hmm, cóż, jak dla mnie, potencjalnego klienta - połączenie szkółki i hotelu dla prywatnych koni, może działać tylko w dwóch przypadkach:
- Bardzo duży obiekt, duża hala i place
- Naprawdę ogarnięty instruktor w szkółce, jeśli hala jest mniejsza niż 20x60

... Ale z zewnątrz wygląda zacnie. 8-)
Jedyne info jakie udało mi się znaleźć przez wyszukiwarkę jest sprzed 4 lat, więc może coś się zmieniło... Ktoś się orientuje jak wygląda padokowanie w Pegazie w Redzie? Na ile godzin wychodzą konie latem i zimą i czy jest ewentualnie opcja padokowania 24/7 latem?


Konie wychodzą o 7 i owszem, wychodzą z boksów puszczane luzem. Ale nie demonizowałabym tego, bo konie są do tego przyzwyczajone i wychodzą spokojnie stępem, a nie lecą na złamanie karku. Sprowadzane między 14-16, różnie. I jest możliwość padokowania 24/7 😉
Mam takie może dosyć naiwne pytanie  🤣 - czy z Hipodromu w Sopocie można wyjeżdżać na plażę? I czy wrzesień (koniec września) to już ewentualnie dobra pora, czy tylko zimą coś takiego jest możliwe (jeśli jest)?  🤣
nasturcja, z hipodromu można jeździć na plażę, ale nie we wrześniu 😉 
anai, dzięki 🙂 a czy to znaczy, że w październiku już tak? np. 1 i 2 pażdziernika już można?  🤣 bardzo mi zależy żeby pojeździć po plaży, ale studia się zaczynają :/
nasturcja, usiłowałam się tego dowiedzieć rok temu, uzyskałam sprzeczne informacje. Dawnotemu, kiedy jeszcze jeździłam na hipo, w październiku jeździliśmy na plażę. Najlepiej napisz na fb do szkółek z  hipodromu,  oni mają świeże informacje (często jeżdżą na plażę).
anai, ma racje, coś się zmieniła, kiedyś mogliśmy jeździć od października do marca, a w tym roku jeszcze w kwietniu było wolno. Podejrzewam jednak ze od października już jednak ok, ale dopytaj sie jakiejś szkołki.

EDIT:


Byłam dzisiaj w stajni Borcz. O jezusie, zakochana jestem 😀 miejsce cudowne, mimo ze chwilowo to teren budowy. Pensjonat rusza od listopada/grudnia jak hala (20x60!)będzie wykończona. Duża łąka z lasem, fajny plac, boksy przy hali, myjka w srodku, siodlarnia, paszarnia. Siwy jedzie tam na wakacje, Ed zostaje na emeryturę.
Ogłoszenie parafialne 😉
Planujemy ściągnąć do Redy dr Piekałkiewicza na konsultację. Czy ktoś z trójmiasta bądź okolicy byłby też zainteresowany jego wizytą?

xxagaxx - oo, brzmi super! Szkoda, że to jednak kawałek drogi od 3miasta. A wiadomo orientacyjnie jaka cena będzie?
Angeel, 850 zł.
Haha zależy co rozumiesz przez trójmiasto 😉 Karczemki, Chełm, Orunia Górna, nawet w sumie Banino i Złota Karczma mają spoko dojazd.
Też byłam w Borczu i jestem strasznie zakochana w tym miejscu! Gdyby było bliżej to bym nawet nie myślała tylko już rezerwowała miejsce 🙂
Z tego co pamiętam to chyba z halą będzie 950zł (albo 900zł), ale pewna nie jestem.
Teraz wszystko jest mocno remontowe, ale widać potencjał w tym miejscu i to jak będzie to wszystko wyglądać. Hala duża, w niej boksy, myjka, siodlarnia, zero szkółki, komplet przeszkód, blisko głównej drogi, ale zaraz przy stajni lasy.
Jeśli będzie tak jak mówi właścicielka to i 1000zl nie będzie dużo za takie miejsce. Ja jestem mega zakochana.
A jak na razie wygląda wszystko na to, że tak właśnie będzie 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się