Sesja/Studia i t d ;)

Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 sierpnia 2016 21:43
Skończyłam Inżynierię Bezpieczeństwa Wewnętrznego, teraz idę na Zarządzanie Zasobami Ludzkimi co też mnie kręci - kierunek związany z pracą. No.

Ale choroby końskie to już w ogóle dla mnie MEGA  🏇
Teraz jestem na jakże wymagającym kierunku turystyka i rekreacja i zastanawiam się nad zrobieniem bezpieczeństwa wewnętrznego lub logistyki wojskowej.
Albo po skończeniu tego albo jako magisterkę.

Jest to w ogóle opłacalne i wykonalne (mgr) ?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
24 sierpnia 2016 10:48
Sonika ja nie robiłam mgr z IBW tylko inżyniera więc ciężko mi odpowiedzieć. Teraz jeśli będę miała robić mgr to tylko na kierunku związanym z pracą. Jak widać - nie mam pracy związanej z kierunkiem jaki ukończyłam na studiach  😁
maiiaF, ja również 😉

Zaraz wrzesień, a ja jeszcze nic nie umiem 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 sierpnia 2016 17:29
Każdy stara się pomóż w nauce na kampanie wrześniowa  😅
TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH WE WRZEŚNIU i sama również proszę o trzymanie  :kwiatek:


Ojej jakie słodkie 💘. Moje też się tak ze mną uczą w sesji. Szczególnie koty!
No to pierwsze koty za płoty  😀 I rok wety za mną ,mimo miliona obaw i stresu jakoś się udało. Właściwie to nawet nie JAKOŚ, tylko całkiem nieźle- wolny wrzesień jest dla mnie sorym zaskoczeniem :P A teraz wolny czas spędzam w lecznicy i jaram się strasznie wszystkim  🙂

Martwi mnie tylko to, że przez bycie starym (tzn mającym więcej niż 26 lat) studentem nie mogę znaleźć pracy  🙁


A jak tam u was, dużo osób zrezygnowało lub odpadło?
I juz Ci chyba gratulowałam, trzymam kciuki za kolejne lata i nie daj się tam! Szybko zleci, chociaż nie zlicze moich chwil zwątpienia 😉
kasska Ja też Ci kibicuję bo w sumie jesteśmy w podobnej sytuacji, mi już (prawie) 2 rok zleciał a dopiero co zaczynałam. To jak to było - ten 3 faktycznie taki najgorszy? Bo patrząc na ilość przedmiotów i plany zajęć z poprzednich lat tragedii nie ma, choć sesja letnia zapowiada się 'ciekawie'. Tymczasem wracam do 'ukochanej' fizjologii bo za tydzień ostateczne mam nadzieję starcie. Przerabiam poprzednie egzaminy bo co mi pozostało innego.
Cricetidae,

letnia sesja zebrała pierwsze żniwo w postaci niezaliczonych ćwiczeń z histologii oczywiście 😉 na tym poległo ok. 15 osób. Na poprawce egzaminu odpadnie pewnie jeszcze kilka, poprawa zaliczenia ćwiczeń i egzamin z anatomii w połowie września-tu też prawdopodobnie naście osób się pożegna. Trochę osób zrezygnowało, trochę pójdzie na medycynę, dzięki tegorocznym niskim progom 🙂

Magdzior,
dzięki  :kwiatek: powodzenia z fizjologią, trzymam kciuki !

I jeszcze mały update- od wtorku pracuję, więc wszystko układa się coraz lepiej 🙂 Trochę się boję, czy aby na pewno uda mi się pogodzić studia z robotą, ale będę kombinować i walczyć 🙂
U nas najwięcej pochłonęła anatomia i biochemia.

kass Pochwal się jaka to prawda? Ja właśnie też w tym roku chcę szukać czegos ale muszę wymyslic cos co będzie miało na tyle elastyczne godziny, że uda mi się wszystko pogodzic + weekendy oczywiscie. Choć z tego co patrzyłam to semestr zimowy jakiś bardzo pracowity u mnie nie będzie (noo nie licząc mikrobiologii), gorzej z letnim.
Jako technik dentystyczny 🙂 może chociaż do dorabiania na studiach mi się mój poprzedni zawód przyda  😁 jest to o tyle super, że nie mam wytyczonych godzin pracy, przychodze kiedy chce, byleby prace zostały zrobione na czas 🙂
Jak jest z praktykami?
Chciałabym załatwić je jak najwcześniej ale kompletnie nie wiem za co sie zabrać.
Czy wszędzie zalicza sie je w taki sam sposób czy każda uczelnia ma swoje zasady?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 września 2016 21:54
Każda ma swoje zasady.
To ktos sie orientuje jak wygląda sprawa praktyk na UP w Lublinie ?
Może być na priw
Sonikaale jaki kierunek, które praktyki? Najważniejsze to załątwic sobiepraktyki czyli ustalic w miejscu gdzie chcesz je robić, zę cię przyjmą itd, ze strony uczelni to tylko kwestia zgłoszenia się do koordynatorki od praktyk po umowę i tyle. Podpisuje umowę osoba u któ®ej będziesz robić praktyki i potem to zanosisz na uczelnię i wszystko.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 września 2016 07:33
A ja mam egzamin 14 września, bardzo proszę o kciuki bo nawet nie wiem z czego się uczyć  😡 O braku czasu już nie wspomnę..  😉
smarcik powodzenia, kciuki są!
Magdzior trzymam kciuki za fizjo! 🏇
Może jestem dziwna... Ale tak chcę, żeby rok akademicki już się zaczął, roznosi mnie w domu.
Dołączam sie do męczących sie przez wrzesień. Niestety moja wiosenna sytuacja przerzucila sie na efekty egzaminów i troche mam do nadrobienia. Patofizjo juz zaliczone a jutro prosze trzymać kciuki za immuny! 🙂
ja mam tylko to jedno nieszczęsne fizjo wrrr, któ®e można zdać nieumiejąć i nie zdać ze sporą wiedzą, tak więc super...
Magdzior, na fizjo dalej króluje P-o?  😁
galopada oczywiście 😁 sukcesem i zaszczytem jest samo dopuszczenie do egzaminu bo nie wszytkich taka przyjemność pisania go spotkała, więc liczę, że skoro i tak jest nas już  mniej to żadnych cudów nie będzie nowych (obyy).
Magdzior, sprzedam ci plotę na fejsie 😁
Ja poleciałam w sesji letniej i też walczę we wrześniu. Za mną już najgorsze - mikro, zdane od razu 1 września, a dzisiaj zdałam immuny, więc mega się cieszę 😀 bo w końcu wita mnie trzeci rok.

Jeszcze tylko żywienie w piątek, ale to na szczęście nie jest blokujące 🙂
Jak jest ze stypendium socjalnym ?
Mogę je brać i dorywczo (np weekendowo) pracować na umowę ?
Ja tez zdałam immuny! Jeszcze mikro i żywienie ..  😵
Mnie czeka mikro i biochemia :/ Mikro to lajcik ale z ta biochemia juz nie tak kolorowo. Juz tylko dwa tygodnie zostaly 🙁
Mnie mikro czeka w zimowej sesji i to będzie najcieższy egzamin w niej ale to jeszcze trochę czasu.

Siedzę nad tą fizjo i głupie uczucie z jednej strony mieć pojęcie o tym i z ciekawością się czyta, a z drugiej ta świadomość, że i tak mogę nie zdać wrrr... kciuki w piątek rano bardzo bardzo potrzebne!

Ps. Na 3 rok wety potrzebny nam już stetoskop prawda? warto zainwestować w litmanna czy na początek to bez sensu i lepiej cos tanszego?
a ja w piątek piszę patomorfę  😵 

jeśli chodzi o stetoskop, to ja wprawdzie nie weta a lekarski, ale kupiłam littmanna od razu, tak jak wszyscy z resztą  🤣
Magdzior, my z chłopakiem wprawdzie nie weta, ale mamy 5 stetoskopów, każdy innej firmy i najlepszy z nich wszystkich jest Littmann, pozniej prawie tak samo dobry Spirit. Trzecie miejsce zajmuje hm... nie pamiętam firmy, ale taki z milionem zmiennych głowic. Reszta to takie, że leżą i się kurzą na półce.

edit. lepiej zainwestować w lepszy i mieć go na lata, bo człowiek się przyzwyczaja do jednego 😉

edit.2 przypomnialam sobie. ten trzeci to AliMed, ale nie wiem czy jest do dostania w Polsce
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 września 2016 17:19
U mnie z 17 osób na zaocznej zootechnice zostało 8 po I-ym roku. Z anatomii zwierząt wykładowcy wyrolowali mnie z przepisaniem ocen.Na koniec semestru wywalczyłam tylko przepisanie oceny z ćwiczeń. Z egzaminu oceny mi nie przepisał i musiałam w sobotę jechać na egzamin poprawkowy. Ogólnie z wielką łaską mnie dopuścił, a potem zrobił nam wykład uświadamiający, że owady mają wyższy poziim inteligencji od studentów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się