PSY

epk, już wiem, zamówię po komplecie czterech smaków  😎
lovesunrise, ja już domówiłam na wrzesień i teraz mam nadzieję, że ta promocja potrwa dłużej 😉. Wybitnie pasująca piesełowi karma.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2016 21:05

Jedyne co mogę dopowiedzieć od siebie to zdanie, które usłyszałam u weta i się sprawdziło (nie mówię, że każdy pies tak ma!): "te psy nie sygnalizują agresji."
Można się zgodzić bądź nie, ale jak na razie nie spotkałam wyjątku.




Jeśli pies atakuje bez ostrzeżenia to ma "bałagan na strychu" i należy go uśpić.
Wszystkie niemalże (niemalże, bo są te popaprane co się powinno usypiać) psy wysyłają szereg sygnałów, które sugerują, że należy zaprzestać działań.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 sierpnia 2016 21:12
JARA dokładnie, zdziwiłam się bo bordery są bardzo CS-ujące i nie spotkałam się by jakiś był ogółem agresywny, a co dopiero atakował bez ostrzeżenia.  Tak jak mówisz, to już bałagan na strychu. Niestety.....
(fakt faktem- dużo ludzi....nie potrafi odczytać psów więc dlatego różne rzeczy się dzieją...)
Nie rozumiemy się.  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 sierpnia 2016 21:30
maluda pisze ogółem, nic do rozumienia to się nie ma😉
Jakbyście potrzebowały furminatora w dobrej cenie to my kupowaliśmy tu

https://www.clarias.pl/szczotki-i-grzebienie-c-366_402_456.html

a co śmieszne, w kategorii produktów dla rybek jest też po taniości wersja carbon i flower w rozmiarze S


https://www.clarias.pl/tetra-c-262_269.html

pozdrawiamy mazursko - Kapitan i pływak Grancik



Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2016 11:39
OFFTOPIC, ale matko bosko, ten sklep to pomieszanie z poplątaniem wersja HARD!  😜
yegua, słodziak! 😍 Jak Wam idzie docieranie się? 🙂

Jest świetny, tylko trochę gryzak, szczególnie lubi podgryzać człowiekowe ręce.
Ludzie biorą go za spaniela 😉
Omija kałuże- widocznie jeszcze nie wie, że jest flatem :P
Ludzie biorą go za spaniela 😉

Dobrze, że nie za afgana :P

Omija kałuże- widocznie jeszcze nie wie, że jest flatem :P

Może coś z genami nie halo? :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 sierpnia 2016 19:51
Piesio po wizycie u weta.
Niestety ma nowotwór złośliwy z przerzutami 😕
Najprawdopodobniej właśnie dlatego ktoś go wyrzucił.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2016 19:52
lusia722, bidulek 🙁
Hej wszystkim, postanowiłam wyjść z ukrycia 🙂 Moja Bambi 1,5roku. Pies często chorujący więc do postów z karmami pewnie będziemy się ujawniać. 🙂 Do tego najlepiej zostałaby psem wegetarianinem.  🤔wirek: Mamy dość spory problem z  zaganianiem, pies uważa że dzieci to zwierzęta i mają być w gromadzie. Ostatnio problem się nasilił. Ma ktoś psa który zagania ludzi lub wie jak to rozwiązać ?
Piesio po wizycie u weta.
Niestety ma nowotwór złośliwy z przerzutami 😕
Najprawdopodobniej właśnie dlatego ktoś go wyrzucił.



😕
Biedny piesiut... taki słodziak 🙁
[quote author=yegua link=topic=32.msg2587767#msg2587767 date=1472051460]
Omija kałuże- widocznie jeszcze nie wie, że jest flatem :P

Może coś z genami nie halo? :P[/quote]
Czekamy aż Nero i Szaj nauczą go bycia flatem :P
Piesio po wizycie u weta.
Niestety ma nowotwór złośliwy z przerzutami 😕
Najprawdopodobniej właśnie dlatego ktoś go wyrzucił.

Przykro mi...
lusia722, bardzo mi przykro 🙁 Trzymajcie się..


Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 sierpnia 2016 09:31
mam berneńczyka alergika , nadal testujemy różne karmy (była już na royal canin hypoallergenic , teraz testujemy Husse Lamm&rice sensitive). Alergia objawia się głównie w uszach, zaczerwienienia i swędzenie. Możecie polecić jakiś dobry preparat do  czyszczenia uszu dla psów ewentualnie może coś z apteki bo wiem, że czasami podaje się takie leki, preparaty dla zwierząt. Chciałabym złagodzić objawy. Suka była przez jakiś czas na encortonie ale nie chcę tego już jej podawać bo to syf jakich mało. Jak jescze mogę złagodzić  objawy, może ma ktoś doświadczenie z takim przypadkiem?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 sierpnia 2016 09:52
Euforia_80 a może spróbuj olej kokosowy nierafinowany. Moja dziunia miała epizod z drapaniem. Na drażliwe miejsce stosowałam, bio ocet jabłkowy lub  spray z wyciagu z płatków owsianych i właśnie olej. Drapanie w końcu przeszło ,ale młoda tez jest na diecie bezzbożowej.
tu poczytaj o właściwościach oleju http://psiediety.blogspot.com/2012/11/olej-kokosowy_12.html 
http://psiediety.blogspot.com/2013/03/zalety-oleju-kokosowego-dla-psow-cz-ii.html

a jak znasz angielski: http://everydayroots.com/coconut-oil-uses?pp=0

lusia szkoda psiaka

A moja dzidzia w miarę się trzyma. Co prawda mocznik od zabiegu w narkozie cały czas przekroczony, ale wetka mowi, ze bez paniki. Pozostałe parametry są ok. Chcemy jeszcze zrobić usg, żeby sprawdzić skąd te epizody z posikiwaniem. Wetka ma swoje podejrzenia. Takze jakos to jest 😉
Euforia, jesteś pewna, że to alergia, albo tylko alergia?

z problemami u mojego psa walczyliśmy długo; podsuwano nam coraz to nowe nic nie warte preparaty,
dopiero jak trafiłam do ogarniętej wet okazało się, że pies ma drożdżaki.
Warto sprawdzić.
Generalnie żadne specyfiki i grzebanie w uszach, a porządne wyczyszczenie przez weta (u mojego na sedacji) i potem zmiana ph w uszach i jest git.

a jedno z drugim może się wiązać. Mój też bardzo wrażliwy, ala alergiczny i jest z powodzeniem na Exclusion diet formula - bardzo polecam.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 sierpnia 2016 10:15
cranberry
bio ocet jabłkowy, wyciagu z płatków owsianych do przecierania wacikiem?

edyta
miała badany wymaz z ucha i nic nie wyszło  😕 w sumie dobrze ale gdyby coś było to w końcu znałabym przyczynę .
Jeśli chodzi o karmę to jestem na drugim worku Husse, jak nic się nie zmieni to wypróbuję Exclusion diet formula.

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 sierpnia 2016 11:55
Na zwilżony wacik trochę octu z rossmanna  i tym przecierałam swędzące miejsca. Spray bezpośrednio na skóre  http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie/preparaty-na-wlos/tropiclean-oxymed-oatmeal-medicated-spray---preparat-leczniczy-dla-podraznionej-i-swedzacej-skory-236-ml,p1751760659. Jak sierc wyschła wcierałam rozpuszczony olej z kokosa. jednak wazne jest by olej był nierafinowany. Taki dostaniesz w rossmanie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 sierpnia 2016 12:19
pytanie czy mogę to do uszu zastosować?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
26 sierpnia 2016 12:32
Nie wiem jak spray, ale myślę, ze możesz spróbować przemyć wacikiem uszy octem, który zmieni ph skóry na bardziej kwaśny i później natrzeć rozpuszczonym olejem, który natłuści i nawilży skórę. Mojej suce  czyściłam uszy samym olejem i byłam zadowolona z efektu. Tyle, ze to był zabieg pielęgnacyjny.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 sierpnia 2016 12:40
ok będę próbować
dzięki  😉
Jedyne co mogę dopowiedzieć od siebie to zdanie, które usłyszałam u weta i się sprawdziło (nie mówię, że każdy pies tak ma!): "te psy nie sygnalizują agresji."
Można się zgodzić bądź nie, ale jak na razie nie spotkałam wyjątku.


Chyba wiem o co chodziło w tej wypowiedzi. I uważam, że te psy jak najbardziej w większości sygnalizują ale zgodnie ze specyfiką typową dla rasy, co może dla mniej wprawnego oka po prostu oznaczać brak sygnałów (choć w rzeczywistości one są ale to niuanse trudne do wychwycenia dla osoby postronnej). Bordery to NIE psy z przeznaczenia pasące głosem czy zębami, a okiem - i to widać też w ich sposobie komunikacji przez natężenie spojrzenia, zastyganie, zmiany napięcia ciała, mikroprzyczajki. To u nich ą CSy - czasem mini niuanse, które można przegapić bo nie są tak oczywiste jak u innych ras.

A u nas hot time - nie dość, że belg, nie dość, że kulawy, to jeszcze z cieczką i niewyeksploatowany ostatnio z braku czasu =  🏇 💃 😜 😅

I żre jak ruda świnia, to urocze, gdyby nie fakt, że straciła linię psa pracującego  😁

P.S. Obserwowałam Nero jeszcze pod opieką Ani! Fajnie, że ma go ktoś stąd 🙂

P.S.2 A propos furminatora - teraz popularny jest następca ezygroom czy co takiego - brzeszczot osadzony w drewienku w dużym uproszczeniu. Podobno super do nie za długiej sierści. Kosztuje jakieś 30zł. Sama się zastanawiam dla Dogisa.
Blow, Ty się ciesz, że je regularnie. W takie upały mój gronek staruszek nawet nie spojrzy na michę, a jak robi sie chłodniej pod wieczór to próbuje wyłudzić potrójne porcje 🙂
Co to za bzdura o tym, że BC nie sygnalizują agresji? 😂
Serio, znam w chu chu borderów i większość się dość sprawnie komunikuje. To raczej ludzka część teamu ma najczęściej problemy z odczytywaniem psich sygnałów.
(No, chyba, że mówimy o BC po Fetchu- to trzeba przyznać, że 90% ma nierówno pod kopułą i to ostro, zarówno względem psów, jak i ludzi, ale to nie jest cała rasa, tylko jedna linia)

U mnie od tygodnia armagedon w domu  🙂
Naczekałam się, to mam.
Prosto po zawodach pojechaliśmy po syna i... od tamtej pory się nie wyspałam  😁
Mam teraz tylko dwa życzenia- żeby więcej spał i żeby nie zżerał wszystkiego, co spotka na swojej drodze.
Poza tym jest super, śpi w nocy w klatce, odłożony na zmęczeniu w dzień też potrafi ładnie się wyciszyć w kennelu, wczoraj zaliczył z Fidowym pierwszy trening- bardzo na plus, przy biegającym psie i spał, i się bawił. Czystość w domu super, od tygodnia żadnej wpadki, na socjalach też jest odważny, także poza sianiem ogólnego zniszczenia i budzeniem się o 5 rano jest fajnie  😁
Mam tylko problem- póki co jeżdżą z Fidem na treningi w jednej klatce, ale jak już urośnie, to chyba będę musiała kupić dostawczaka  🤣
No i ostatnio dialog z parku:
-Co to za rasa? (patrzy na młodego)
-Border collie.
-Ale ja o szczeniaka pytam, nie o tego czarno-białego
😁

A dziś za to został nazwany huskym, bo przecież niebieskie oko   😉

(Wymiary z wczoraj, 8 tygodni-
31cm
5,5kg)

Pierwsza fotka była za duża.
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 sierpnia 2016 20:23
Zora90, Jakie cudo *_* po czym Twoje cuda, po czym? (tak, zgłębiam temat :P)
A napiszesz coś więcej o Fetchu? Nierówno pod sufitem ma tylko potomstwo w pierwszej linii czy równie skutecznie szerzy się to na dalsze mioty? 😀
Smartini Fido to zwykły burek, a Zavi to (rodowodowo) Ultra High Voltage Sonic Workaholic- skojarzenie Jamie From Thircan's Dream x Radocha Forest Land Chilabo.
Po Fetchu ciężko mi powiedzieć jak idzie, bo znam mnóstwo potomstwa po nim, wnuków już niekoniecznie. Znaczna większość tych psów jest nieprzewidywalna zarówno do ludzi, jak i do psów, bez komunikacji, z agresją. Biegają super, ale do życia- średnio.  No ale jest moda na Fetcha, to ludzie i tak biorą 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się