Kącik Ujeżdżenia

Zorilla, dzięki za oświecenie. Chyba czas przestać zaglądać na re-volte, bo nie jest to już forum na którym można porozmawiać 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2016 19:35
[quote author=milenka_falbana link=topic=11.msg2587415#msg2587415 date=1471972912]
Ktoś ma jeszcze ten filmik jak Ulla pokazywała jak uczyć młodego konia reakcji na łydkę?


Strzyga - nie wiem czy o te filmiki chodzi bo właśnie je odkryłam w wyszukiwarce re-volty 😀 i jeszcze nie obejrzałam.

quote author=Naboo link=topic=17958.msg1646697#msg1646697 date=1357932390]
Ponieważ od czasu do czasu ktoś się mnie pyta o usunięte przeze mnie filmiki z Kyrą Kyrklund, wstawiłam całe szkolenie jeszcze raz na YouTube i podaję linki:






Miłego oglądania.

Jest jeszcze sprawozdanie EliPe z innej kliniki (chyba).
        
Jeśli znajdziesz to czego szukasz to się podziel proszę bo sama jestem ciekawa  :kwiatek:             

[/quote]



i filmik również z Kyrą o uczeniu reakcji na łydkę



lostak   raagaguję tylko na Domi
30 sierpnia 2016 04:32
Tak patrze na wstawione tu filmy z Kyrą, słucham tego co mowi, jej magia polega na tym, że dokładnie to samo robi w domu, to nie jest sztuka na pokaz, opowiadanie pod publikę. Jednak jestem ogromną szczesciarą, że mogę z nimi już tyle lat trenować, uczyc się i obserwować na żywo jak zmieniają się ich konie. Za dwa tygodnie ponownie Anglia🙂😉)) 💃 zycie jest piękne!
Lostek a jest szansa na jeszcze jedną klinikę z Kyrą w PL?  😉

lostak   raagaguję tylko na Domi
30 sierpnia 2016 07:10
Lostek a jest szansa na jeszcze jedną klinikę z Kyrą w PL?  😉


nie wiem.... Otwarte kliniki są zdecydowanie bardziej dla publiczności, te ponad 100 stoję zrobiliśmy zamknięte są taką prawdziwą pracą dla jezdzca i konia. A na tym nam najbardziej zalezy. Kyra bedzie niedługo w PL, ale prywatnie. Richi jest na treningach praktycznie co miesiąc.
Fantastyczne są te filmiki! Dzięki wielkie za wrzucenie linków :kwiatek:
Uwielbiam Kyrę i również chętnie bym na taką klinikę poszła. I wszystko w tym jest takie logiczne, i oczywiste. Że aż człowiek czasem uderza się w czoło i zastanawia czemu tak nie robi w trakcie swojej pracy z koniem 🙄 😉 W teorii to jeździectwo w ogóle nie jest skomplikowane, szkoda że ciało nie zawsze słucha, a reakcje są za wolne 😀
Nie znam Kyry ale wydaje mi się, że ona ma po prostu dar docierania do ludzi, jest w niej taki prawdziwy spokój ducha.
Nawet jak ktoś ją nagra ukradkiem widać opanowanie i konsekwencje. Może to tylko moje odczucia ale tak na prawdę jak pisze amnestria to takie oczywiste i pewnie wielu to już słyszało/czytało ale Kyra jakoś ta to przedstawia, że człowiek rozumie  😉
Ja też uwielbiam Kyrę. Oglądałam te filmiki jeden po drugim, potem ten dodany ostatnio przez Elę. I mam ochotę obejrzeć je znów 🙂 Bo faktycznie - ona nam, lajkonikom, daje nadzieję, że to całe ujeżdżenie jest tak proste, że wystarczy opanować "w przód", "hamulec" i "skręcasz", a potem TYLKO miksować między sobą te komendy, żeby jeździć jak najlepsi jeźdźcy 😀  🤣 Bo człowiek uczący się jeździć ma takie fazy. Zanim wsiadł na konia uważa, że w jeździe konnej nie ma nic trudnego, ot siedzi się, koń jedzie. Po pierwszych jazdach zaczyna się dramat, że to jest strasznie skomplikowane, a im bardziej zgłębiasz tajniki jeździectwa, tym robi się trudniej. Aż w końcu dochodzisz do momentu, kiedy cośtam ci zaczyna wychodzić i wpadasz na to, że wykonujesz tyle zupełnie niepotrzebnych ruchów, spięć ciała i jakiegoś galimatiasu, a tak na prawdę, to jest cholernie proste! I zaczynasz odrzucać wiele z własnych czynności podczas jazdy, żeby jazdę uprościć (czyli wrócić do podstaw w wielu rzeczach i je na nowo "ustawić" dużo prościej, niż przez lata się je samodzielnie skomplikowało), a w efekcie dojść do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów  🤣 No, ja to tak przynajmniej subiektywnie odczuwam  😉
Jakie wrażenia z MP  😉 WKKW - iści pokazują jak się jeździ ujeżdżenie na wysokim poziomie  😀 No i gratulacje dla Teamu Centurion , wynik powalający  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 września 2016 19:28
Bardzo mnie cieszy wynik Gosi  😅 😅 😅

Ja właśnie wróciłam z Książa, co za piękne miejsce  😍 moja przyjaciółka oczywiście dała czadu w P, zebrała chyba najgłośniejszą owację (jak ktoś był, to ten wyjący fotograf po jej przejeździe to ja  :wysmiewa🙂 i zajęła drugie miejsce ze stratą tylko 0,7% do pierwszego  😍 debiutująca w L para też super się spisała, pomimo pomyłki i nieposłuszeństwa przekroczyli próg 60%  😅
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 września 2016 07:29
Jakie wrażenia z MP  😉 WKKW - iści pokazują jak się jeździ ujeżdżenie na wysokim poziomie  😀 No i gratulacje dla Teamu Centurion , wynik powalający  😀


DZIEKUJEMY!!!!  5 medali - jesteśmy dumni i wzruszeni.  Ale zdecydowanie ogromne gratulacje dla Gosi Cybulskiej za trzecie miejsce w Juniorach - jeszcze nigdy nie widziałam wkkwistki, ktora tak wspaniale jeździ ujeżdżenie, za dwa tygodnie jedzie na ME WKKW - trzymamy kciuki
Strasznie tu gorąca atmosfera jak na parę dni po mistrzostwach.  😵
Może by ktoś napisał z trybun, jak wrażenia? 😉
Mnie pierwszy raz od 3 lat nie było.
z trybun? niewiele było widać, krzaczki, budka i ludzie stojący wzdłuż barierki skutecznie zasłaniali większość czworoboku  👀
z trybun? niewiele było widać, krzaczki, budka i ludzie stojący wzdłuż barierki skutecznie zasłaniali większość czworoboku  👀


Tzn. że gorsze warunki dla gapiów niż w Bobrowym Stawie? Tam było dość przyzwoicie, było gdzie usiąść, nawet podczas finału.
Sportowo - myślę, że zawody bardzo udane. Cieszy duża obsada w każdej kategorii. Wygląda na to, że coś drgnęło w naszym ujeżdżeniu. Oglądałam finał seniorów i zdecydowanie było na co popatrzeć. Fajne, równe przejazdy Gabrysi Jaworskiej-Mazur na obu koniach. Ciekawy przejazd Marcina Woldańskiego - taki program z pomysłem. Medalistów nie będę komentować - wynik mówi sam za siebie  😀 Jako fanka Rumby jestem absolutnie zachwycona tym jak fajnie ta para się rozwija. Podobał mi się tez przejazd Tomka Jasińskiego na Teo - pierwszy raz widziałam tą parę na żywo i przyznam, że widok przyjemny, szczególnie subtelne pomoce jeźdźca.

Ogólnie organizacyjnie bardzo fajnie, wszystko w miarę o czasie - przy tak dużych zawodach zdecydowanie należy to docenić. Niebyt długie przerwy, które organizator starał się uatrakcyjniać. Bardzo fajnie oglądać jak rozwija się Bajardo.

A teraz kropelka dziegciu....

Z punku widzenia widza warunki do oglądania mocno słabe. Moim zdaniem słabsze niż w Bobrowym Stawie.

Czworobok dość daleko odsunięty od trybun. Trybuna tylko jedna, malutka, zadaszona i niezbyt wysoka. Były też dostawione ławki z parasolami, niestety z poziomu ławek podstawowym widokiem była barierka. Poza tym tak jak wyżej pisze jl krzaczki, budka i widownia przy barierce. Widowni się nie dziwię - sama prawie pół konkursu przestałam przy barierce, żeby jak najwięcej zobaczyć.
W niedzielę nie było w zasadzie możliwości zrobienia żadnych "końskich" zakupów (liczyłam na cukierki ale niestety....). Tylko dwa stoiska jakkolwiek końskie. Za to sporo dmuchanych atrakcji dla dzieci.

Dodam, że barierkowe ogrodzenie szczelnie wypełnione banerami.
Nie ma mowy żeby usiąść choćby na trawie i oglądać.
Trzeba stać żeby cokolwiek zobaczyć

W lipcowych zawodach , przy upale na trybunie nie dało się wysiedzieć pomijając fakt , że niewiele z niej widać.
Efektem było siedzenie na leżakach w cieniu brzózek i oglądanie przejazdów online na laptopie 🙂

Mi się nie podobały cztery rzeczy.

a) Brak parkingu (Przepraszam,ale oczywistym jest że na MP będzie dużo ludzi)
b) Jedno stoisko z jedzeniem, po picie stałam 20 minut oraz brak stoisk jeździeckich
c) Brak miejsc na trybunach, a w zasadzie jakichkolwiek
d) To że dużo osób kręciło się w przestrzeni wokół czworoboku. Uważam,że na imprezie o randze MP wstęp za barierki powinien mieć zawodnik, trener i steward.
Jak słucham te narzekania to mnie głowa boli.  😵 Ile tam było publiczności żeby opłacało się otwierać stoiska  jeździeckie ? Zawody to zawody i publiczność być powinna  a tym bardziej powinna tworzyć atmosferę . Na zawodach skokowych tej rangi ,, Mistrzostwa i Międzynarodowe " potrafi być parę tysięcy osób , zjeżdżalnie dla dzieci , fruwające balony , a głośne dopingowanie zawodników to najwspanialszy element show. Jak będzie się robić z ujeżdżenia zawody w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji w atmosferze grobowej ciszy to nikt z zewnątrz na nie nie przyjdzie . 😁

Skoki


Ujeżdżenie


P.S Żeby nie było , wiecie dobrze że sercem jestem z Ujeżdżeniem  😉
A czytasz ze zrozumieniem? Nie. Nikt nie napisał, że stoiska dla dzieci to coś złego. A ludzi był tłum, i to duży- do tego stopnia, że był korek na ulicy dojazdowej. Nikt nie chce zrobić grobowego show, wręcz przeciwnie- jestem pewna,że każdy cieszy się iż publiczność dopisała. Szkoda tylko,że miejsca do oglądania dla niej nie.
Sumarycznie to nie wiem czemu nie Bobrowy. Choć nie jestem w fanklubie tego ośrodka to infrastrukturę ma bardzo dobrą . 🙄

Smutne w ujeżdżeniu jest też to że nawet na tym forum ciężko znaleźć kibiców .  😵 Odbyła się najważniejsza impreza w roku a tu nawet nikt nic nie napisze . Sam smutek.  🙁
Porównując z zeszłorocznym Bobrowym to tam było także mało stoisk i jeździeckich i z jedzeniem.  Ludzi było znacznie mniej, a atmosfera znacznie bardziej grobowa 😉 W tym roku nawet były jakieś pohukiwania i piski ( pozytywne) ze strony publiczności po fajnych przejazdach. Co akurat lubię bo zawodnikom ujezdzenia też się należy trochę dobrych wibracji od publiki.
Co do organizacji to minusem dla mnie było to, że 1/3 czworoboku była praktycznie niewidoczna.
To ja jeszcze dodam kilka słów ze strony uczestnika. Widać ze organizator sie starał, miłe pomysły jak np smakołyki dla koni na boksach w prezencie, większość rzeczy o czasie, bardzo dobre podłoże na czworoboku głównym.
Ale już podłoże na rozprężalni nie dorasta do rangi imprezy, droga na rozprezalnie i czworobok - oględnie mówiąc kiepska, parkingi dla zawodników daleko jak diabli wiec trzeba było ze sprzętem biegać w ta i z powrotem kilometrami.
I popieram komentarze nt miejsc dla publiczności.
Smok10, nikt tu nic nie napisze, bo nie warto. 😉 Po co strzępić język (klawiaturę?), skoro nie da się porozmawiać, o dyskusji nie wspominając.

Osobiście miejsc parkingowych mi nie brakowało, ludzi (jak na ujeżdżenie) masa, trybuny należy na bank przebudować. Organizacja ogólnie pozytywnie.
Smok10, nikt tu nic nie napisze, bo nie warto. 😉 Po co strzępić język (klawiaturę?), skoro nie da się porozmawiać, o dyskusji nie wspominając.


Ło matko , a to niby dla czego  😲
A ja się dowiedziałam od organizatora, że jestem jedyną osobą, której przeszkadza brak trybun i brak parkingu  👀 i przeze mnie nikt nie będzie chciał organizować takich zawodów  😁
A tak na poważnie - to byłam ze znajomymi, a jeden z nich zastanawiał się nad sponsoringiem takich zawodów. Ale ponieważ jego żona mocno się wynudziła oglądając rozprężalnię zamiast zawodów (bo tylko tam było miejsce siedzące), a nie wzięła lornetki więc nie widziała co sie dzieje na czworoboku, to raczej sponsorować nie będą chcieli  😡 (a mi wstyd, bo ich chciałam zachęcić do ujeżdżenia...)
W Bajardo byłam po raz pierwszy i jako widz na pewno ostatni raz. Za to PR na FB mieli świetny, szkoda tylko, że usuwali niewygodne komentarze  🤬
Marudzę nie z malkontenctwa Smoku.
Zwyczajnie ...jadę na zawody po to, aby je oglądać.
A oglądanie było utrudnione, bo widoczność kiepska z trybunki.
A jak nie z trybunki to tylko na stojaka.
Wiesz, ja już stara jestem. Stanie przez 8 czy 10 godzin przy ogrodzeniu przerasta moje fizyczne możliwości.    😁
Myślę, że przerasta dużo młodsze osoby.
A z trybuny naprawdę g....o widać.

Czy mi się podobało ? Stanie nie !!!
Zawody jak zawody. Ośrodek ma niezłą infrastrukturę. Mogłabym stać z konisiem w takim klubie. Ładnie, zielono, cicho.
gosiaopti, nie tylko Tobie przeszkadzało 😉 Niestety warunki do oglądania baaaaardzo słabe. Właściwie nie ma miejsca dla publiczności, z którego czworobok jest dobrze widoczny. No chyba, że ktoś może wejść w obszar czworoboku. I to jest zapewne przyczyna, czemu kręciło się tam tak wiele osób. Kto mógł to wchodził, żeby móc oglądać przejazdy.
A ja się dowiedziałam od organizatora, że jestem jedyną osobą, której przeszkadza brak trybun i brak parkingu  👀 i przeze mnie nikt nie będzie chciał organizować takich zawodów  😁


Na pytanie "gdzie można zaparkować? gdzie może jest wolne miejsce?" parkingowy odpowiedział mi "w Czosnowie" - myślałam, że to żart i dalej szukałam miejsca. Ów pan parkingowy dogonił mnie i dopadł mojej szyby z wyrzutem "PANI MNIE IGNORUJE!!! MÓWIŁEM, ŻE W CZOSNOWIE"  😜 😜 😜
kermit   Horses horses everywhere ..
07 września 2016 11:18
Strasznie tu gorąca atmosfera jak na parę dni po mistrzostwach.  😵


Grono zainteresowanych wąskie i pewnie nikt nie chce nikomu się narazić  👀

http://swiatkoni.pl/news/11502,afera-po-mistrzostwach-polski.html

Ale jak już jest afera...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się