PSY

smartini   fb & insta: dokłaczone
27 sierpnia 2016 20:30
Zora90,  dzięki ^_^
tak z ciekawości zapytałam, w AQH jest moda na sztucznie wypromowanego Big Chex To Cash i racja, piękny, potomstwo utalentowane ale co kolejne to bardziej walnięte na głowę tak, że za darmo bym nie brała, bo trudno sprzedać i kupić innego :/
Zora może i bzdura, a może i nie.  😉
Gratuluję nowego "dziecka" w domu.
Po Fetchu ciężko mi powiedzieć jak idzie, bo znam mnóstwo potomstwa po nim, wnuków już niekoniecznie. Znaczna większość tych psów jest nieprzewidywalna zarówno do ludzi, jak i do psów, bez komunikacji, z agresją. Biegają super, ale do życia- średnio.  No ale jest moda na Fetcha, to ludzie i tak biorą 😉

Znaczna część psów naprawdę zdatnych do pracy na wysokim poziomie, a takie wydają się być i dzieci Fetcha, nie jest zbyt łatwa w życiu codziennym bo zwyczajnie zektremalizowane cechy przydatne w pracy nie idą w parze z naszymi potrzebami na co dzień, normalne 🙂 Gratuluję malucha! Niech się zdrowo chowa i spełnia oczekiwania 😉

Ajas, pochwal się gronkiem, pokaż zdjęcia! Kto zacz? skąd? 😉
...Co to jest gron? :P
Owczarek belgijski groenendael- w skrócie gronek, tak jak maliniak od malinoisa czy ozik od australijczyka 😉
To tego skrótu nie znałam 😀 Tak samo ozik, słyszałam tylko aussik ;P
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 sierpnia 2016 08:15
Zora90, boski maluch!
Ale, że tak ujmę, co ty wiesz o zniszczeniach... 😉

A teraz autoreklama:
Koniec sierpnia całkiem udany! Na sopockiej międzynarodówce zdobyte CAC i res CACIB, a w debiucie coursingowym jako pełnoprawny zawodnik - od razu na głęboką wodę: Mistrzostwa Polski i zdobyte VI miejsce (czyli ostatnie miejsce pucharowe na pudle). Jak na kluchę trenowaną rzucaniem piłeczki i zapasami z bulmastifem poszło zacnie.
😍 
A teraz autoreklama:
Koniec sierpnia całkiem udany! Na sopockiej międzynarodówce zdobyte CAC i res CACIB, a w debiucie coursingowym jako pełnoprawny zawodnik - od razu na głęboką wodę: Mistrzostwa Polski i zdobyte VI miejsce (czyli ostatnie miejsce pucharowe na pudle). Jak na kluchę trenowaną rzucaniem piłeczki i zapasami z bulmastifem poszło zacnie.
😍 


SUPER! Jak mi przykro, że Wam nie towarzyszyłam, chyba nie muszę mówić..... 🙁  Żywię nadzieje na Kaszubską edycję 🙂  Czy ktoś Wam zrobił zdjęcia??
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 sierpnia 2016 19:01
Blow, zdjęcia robiła nasza revoltowa Cervus, bo jej Ryjówka zdawała w Swornych licencję. Mam nadzieję, że się  wkrótce jakimś ładnym obrazkiem tu na forum pochwalą. Z Foki byłam bardzo dumna, bo wyraźnie odstawał kondycyjnie od sparing partnera*, a w porównaniu zapunktował wyżej zręcznością, zaciętością i inteligencją (chociaż tu bym się kłóciła  😉  ).
Co do Mistrzostw Pomorza, to będziemy na 100%, tylko nie wiem jeszcze jak. W przeciągu tygodnia mam kupić sobie "własny" samochód (i to całkiem poważnie), więc ten tego... Inaczej nie mam dowozu.
Lajf.

*biegał w parze z Mistrzem Polski 2013 i 2014, 4. na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy
Alten Poznaj gronka  😀

smartini   fb & insta: dokłaczone
28 sierpnia 2016 19:43
Ajas6, FLUFFY! Cudeńko 😀
Ajas6, fajny, tylko jakby produkowali takie bez kudłów 😉
Ajas wow! Piękny pies!
Ajas6, fajny, tylko jakby produkowali takie bez kudłów 😉

Blow ma maliniaka, czyli odmianę z krótszą sierścią  🤣
Ajas6, ja wiem co to maliniak, ale znam trochę belgów i dla mnie to nie to samo :P
czy możliwe jest, że nawracające zapalenie ucha / uszu jest spowodowane alergią (owczarek niemiecki)?
jest możliwe

sprawdzaliście drożdżaki?
Witam
czytam, ale raczej się nie udzielam.
W pt sterylizowałam moją sukę yorka, i teraz poszukuję dla niej karmy. Wetka powiedziała, że po sterylce trzeba będzie uważać, żeby nie roztyła się. Już waży 3.5 kg, a wg. wet "nóżki ma na 3 kg". 
Poradzcie coś. Ona nie jest jakoś wybredna, ale nie chcę jej dawać świństw. Tym bardziej teraz muszę ją rozpieszczać, bo od tygodnia jest w depresji po stracie przyjaciela (sąsiada pies zagryzł mojego ślepego i głuchego pudla).
Mój wet powiedział wprost, że karmy dla psów po zabiegu to pic na wodę.
Ja osobiście nie podaje suce żadnej specjalnej, a do tego wręcz hojnie w miskę sypie (dziennie około 1,1l). Za to dołożyłam więcej ruchu, co jej służy.
agulaj79, ale to nie rozpieszczaj jej jedzeniem, tylko zabawą i ruchem.
wendetta, tak, i to się dość często zdarza, zwłaszcza u rasowych psów.
agulaj79, ale to nie rozpieszczaj jej jedzeniem, tylko zabawą i ruchem.


Na szczęście to jest anty-kanapowy york i większość dnia spędza na podwórku ganiając koty i ptaki. Plus zabawy i spacery z dziećmi.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 sierpnia 2016 15:17
wendetta, ja bym dokładnie kazała wetowi obejrzeć ucho. Moja kotka co prawda, miała wiecznie nawracające zapalenia, w końcu wet spojrzał naprawdę głęboko w ucho... i okazało się, że był guz.
maluda, zastanawia mnie dlaczego uważasz, że wiesz lepiej😉 (tak odbieram Twojego ostatniego posta)
Jak dobrze znasz rasę? Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski? (z czystej ciekawości)
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 sierpnia 2016 17:28
Smartini Fido to zwykły burek, a Zavi to (rodowodowo) Ultra High Voltage Sonic Workaholic- skojarzenie Jamie From Thircan's Dream x Radocha Forest Land Chilabo.
Po Fetchu ciężko mi powiedzieć jak idzie, bo znam mnóstwo potomstwa po nim, wnuków już niekoniecznie. Znaczna większość tych psów jest nieprzewidywalna zarówno do ludzi, jak i do psów, bez komunikacji, z agresją. Biegają super, ale do życia- średnio.  No ale jest moda na Fetcha, to ludzie i tak biorą 😉




Witajcie w rodzince 😀

p.s. Zavi cudo!  😍
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 sierpnia 2016 17:54
Ja znow dolina. Mloda od kilku dni popuszcza mocz. Zapalenie pecherza wykluczone. Posiew jalowy. Wetka podejrzewa posterylkowe nietrzymanie moczu (2 miechy po sterylce!!!!) Lub zrosty , ktore draznia pecherz. Jutro ma byc usg. Tak czy siak niezafajnie. Jesli to sie potwierdzi to propalin lub occurin. Poerwszy moze ppdnosic cisnienie , co przy klopotach z nerkami nie jest za fajne. Drugi zawiera hormony i niesie sporo skutkow ubocznych w tym zwieksza ryzyko raka listwy mlecznej.
Nie bedzie to popularny poglad, ale niech bedzie to pewna przestroga. Wydaje mi sie ,ze statystyki nieyrzymania moczu po sterylce sa mocno zanizone. Gdzie nie czutam, nie slysze to predzej czy pozniej wlasciciele psow borykaja sie z problemem posikiwania. A oferowane leki nie zawsze pomagaja.  mamy pecha jak ch...., bo juz slow mi brakuje. Do tego zniw zerwala pazura...
Nie bedzie to popularny poglad, ale niech bedzie to pewna przestroga. Wydaje mi sie ,ze statystyki nieyrzymania moczu po sterylce sa mocno zanizone. Gdzie nie czutam, nie slysze to predzej czy pozniej wlasciciele psow borykaja sie z problemem posikiwania. A oferowane leki nie zawsze pomagaja.  mamy pecha jak ch...., bo juz slow mi brakuje. Do tego zniw zerwala pazura...


No więc...pcha mi się pytanie dlaczego właściwie kastrowałaś sukę?

czy możliwe jest, że nawracające zapalenie ucha / uszu jest spowodowane alergią (owczarek niemiecki)?


Tak! czy pies miał sprawdzane gruczoły okoloodbytowe? Gromadząca się wydzielina potrafi uczulić psa i prowadzić do chronicznych zapaleń uszu/ucha.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 sierpnia 2016 18:36
Blow Przez powszechnie panujący trend profilaktyki chorób- ropomacicza i raka listwy mlecznej. Nie patrzyłam na moja wygodę, bo nie było to dla mnie ważne. Jedynie kwestia profilaktyki tych chorób...

Moze ogólnie sterylizacja nie jest jakimś wielkim złem, ale na pewno trzeba do każdego psa podejść  indywidualnie. U nas wetka dała zielone światło po poprawie wyników nerkowych, ale może trzeba było poczekać jeszcze chwile i sprawdzić raz jeszcze, czy jest ok. Określić przyczynę problemów z wcześniejszym popuszczaniem moczu. Jeśli była by to kwestia "słabosci" zwieraczy to sterylka mogła przyczynic sie do pogłębienia problemu. O ile moja wetka jest na prawdę spoko, to chyba jednak ma za duzo na głowie ....
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 sierpnia 2016 18:39
Ale to w końcu mówimy o kastrowaniu czy sterylizowaniu? Jakoś zawsze myślałam, że to różne zabiegi są
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
29 sierpnia 2016 18:54
Ale to w końcu mówimy o kastrowaniu czy sterylizowaniu? Jakoś zawsze myślałam, że to różne zabiegi są


Tak to różne zabiegi, po prostu tak się przyjęło, że kastrację suki nazywają sterylizacją...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się