Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Gdzie kupię kask Tattini Pro w rozmiarze 53? Wszedzie są tylko duże... 🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 lipca 2016 18:25
Powiedzcie mi proszę,  jak wyczyscic od środka kask, który niestety nie ma wyciąganej wkładki? Przeszukalam wątek,  ale albo słabo szukałam albo są tylko niewielkie wzmianki na ten temat 🙂

PS.  Halo dziękuję za polecenie kasku Horze Atlantic Zhelter!  Miałaś rację,  że mogę w nim nienajgorzej wyglądać.  Tylko jeden ho przebił : Pikeur Prosafe 😉 jednak z uwagi na cenę zdecydowałam się na ten pierwszy. Raz jeszcze dziękuję!
Moon   #kulistyzajebisty
27 lipca 2016 19:06
martva, ja czyszczę gąbką normalnie z mydłem, spłukuję pod bieżącą wodą wyciskając wkładkę na tyle ile się da, i na słońce do wyschnięcia.
I potwierdzam, Zheltery są fajniaste. Gdybym nie opchnęła mojego, bo za duży kupiłam (swoją drogą mają kretyńską rozmiarówkę :/ ) pewnie dalej bym go używała. Był bardzo twarzowy no i przewiewny. 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 lipca 2016 19:39
Moon ślicznie dziękuję za odpowiedź!

Co do rozmiarówki to teraz przy poszukiwaniach kasków generalnie doszłam do wniosku że jest dziwna 😉 co model to inne wymiary,  nawet jeżeli chodzi o różne modele tego samego producenta 🙂 u mnie różnica była od 55 cm do 57 cm, czyli jak na moje to całkiem sporo 🙂

No nic, idę szorowac stary kask 🙂 raz jeszcze dziękuję za pomoc! :kwiatek:
Jak wygląda rozmiarówka Charles Owen i KEP? Raczej celować w swój rozmiar czy mniejszy większy?
Charlsy się ubijaja mocno niestety
Polecacie kask fair play elf? Macoe jakies opinie?
Czy kask horze triton ma dobrą wentylacje?  🤔
Ma ktoś może kask "KASK" ? Jak one wypadają jeśli chodzi o wygodę, wentylację i rozmiarówkę ??
Według mnie są wygodne ale i płytsze co niektórym przeszkadza. Dla mnie jest ok. Wentylacja ogólnie dobra to zależy od modelu. Zazwyczaj są regulowane i rozmiarówka wypada różnie to również w zależności od modelu. 😉

Dla mnie są wygodne ale są bardziej płytkie co niektórym przeszkadza. Dla mnie jest ok. Rozmiarowka wypada różnie w zależności od modelu. Są regulowane co jest plusem bo w zimie założysz kominiarke. Wentylacja też w zależności od modelu.

Scaliłam posty i przekleiłam tu.
To chyba odpowiedź do wątku o toczkach 😂
No telefon mi się zaczął i się źle wysłało
Podjęłam w końcu decyzje o zmianie kasku. Poprzedni służył mi dobre 8-9 lat niestety uklepał się i lata mi po głowie. Po za tym watpię w jego skuteczność po tylu latach...

Budżet ograniczony, ale z chęcią zapłacę wiecej za na prawde dobra wentylacje. To co mi wpadło w oko to:

Charles Owen Hampton (podobno kawałek ołowiu na łbie, ale czy faktycznie?)
Kep Italia Cromo
Samshield Shadow Matt

Jak z rozmiarami wypadają mniejsze większe i który faktycznie bedzie dobrze wietrzył. Wiem, że raczej Charles Owen nie zaoferuje mi dobrej wentylacji ale.... ładny jest
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2016 20:56
Amarotsa najlepszą wentylacje mają GPA "muchy". Nie wiem jak z KASK Italia, ale ma sporą powierzchnię perforowaną.
Samshield też przyzwoicie wypada.
1Paula, to była odpowiedź na moje pytanie, bo wydaje mi się, że mówimy o innych kaskach. "KASK" nie sa bowiem regulowane, a przynajmniej nie spotkałam sie z takim modelem tej marki.
Lusia - GPA odpada tak samo jak Casco i Uvexy nie podobają mi sie ani troche te plastikowe miski z wywietrznikami. Bardzo przypadł mi do gustu Hampton ale wiem, ze latem bede płakać. Pozostają wiec te dwa z czego KEP ma okropnego tego grilla z przodu ;-)
Amarotsa, a patrzyłaś na kaski Gatehouse? Wentylację mają świetną  i zgrabnie wyglądają na głowie. Mam i bardzo sobie chwalę.
Klami, Masz rację, one nie są regulowane. Mierzyłam wprawdzie narciarski, ale rozmiarówka wydawała mi się normalna. Tzn mając obwód głowy 56,5 mierzyłam 56 i był na styk, 57 wygodniejszy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 sierpnia 2016 08:16
doradźcie proszę, który z dostępnych na rynku kasków ma wyjmowaną wyściółkę? Istnieją takie?
Samshieldy mają.  🙂
Gatehouse (sa dostępne w PL m.in. w beckersport.pl) też mają wyjmowaną wyściółkę. Równiez możesz dokupić sobie wyściółkę do tych kasków osobno.
A teraz nie ma większość odpinanego środka? Mój uvex też ma.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 sierpnia 2016 16:22
lenalena casco nie ma odpinanej wyściółki.
Dziękuję z tych trzech, chyba najbardziej podobają mi się uvexy.
Użytkuje ktoś może kask C.S.O Aix i ma fotki tego kasku na głowie? Ogółem jakąś opinię o nim? Przepraszam jeśli już coś było na ten temat, ale szczerze powiedziawszy nie chce mi się przeglądać tyle stron, a wyszukiwarka nic nie wyszukała.
Rudzik a mój casco ma odpinaną wyściółkę... (Mistral)
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
27 sierpnia 2016 20:19
Dziewierz, o ciekawe. Dlaczego nie wspominają o tym w opisach przedmiotu w żadnym sklepie, to dosyć istotny szczegół? Ja na razie zakochalam sie w uvexie suxxeed, choć nie ukrywam, ze długo podobały mi sie casco
Miał może ktoś kask Harry's Horse Challenge bo chciałam się dowiedzieć jak jest z jego żywotnością i czy głowa się w nim nie poci ❓
Czy ktoś wie gdzie można zamówić Samhieldy te z opcją szerszą niż w PL konfiguratorze?
Chce mieć pomarańczową wstawkę :-)
Pytanie. Dla początkującego jeźdźca to coś warte? http://konik.com.pl/kask-equi-theme-airlight
Czy koń nie weźmie mnie za wielka muchę i będzie chciał przegonić?  😀
Sport Start, Fouganza, Casco ECCO czy coś innego do 200zł? Obwód głowy 55cm więc szukać rozmiaru 56?
http://sklep.bergo.pl/kask-jezdziecki-basco-rom-L Wizualnie ten spoko, wart zakupu?
http://skawinski-sklepjezdziecki.pl/kask-regulowany-kavalkade-pro-air-pproduct-3216.html ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się