Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella dzięki za opinie  😉 co do 4 to robione  heliosem więc rzeczywiście może brakować ostrości bo ciężko trafić  , chociaż u mnie na komputerze wygląda ok  😅 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2016 13:43
Naturalsi, ja też się architekturą nie zajmuję, ale to, co się rzuca w oczy, to to, że zdjęcie jest krzywe oraz brakuje mu równowagi i symetrii (z prawej więcej ściany + okno, którego nie ma z lewej). Jak dla mnie jest też trochę za ciemne i... zawęziłabym kadr, za dużo nieciekawego sufitu i podłogi, a bardzo ciekawy ołtarz i jego otoczenie gubią się w za szerokim kadrze.
No ale lepiej jakby się tu np. smartini wypowiedziała.
czy ktoś mógłby mi pomóc usunąć cienie pod oczami z prostego zdjęcia?  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 14:48
Naturalsi, przede wszystkim, zdjęcie leci, nie ma pionow i to strasznie razi. Do tego przy takich kadrach nalezy stac wtecz idealnie na srodku i kadrowac symetrycznie. Minimalne odchylenia w perspektywie psuja caly obrazek i odbior architektury wiec albo jeden zbieg albo dwa ale wyrazne.
No i wnetrze ladne ale nie ma centralnego punktu, uwaga rozpprasza sie na boki. W architekturze sakralnej bsrdzo wazne bylo kierowanie uwagi na oltarz i trzeba fotografowac tak, zeby tą myśl kontynuowac 🙂 pokombinowalabym z porą dnia bo to swiatlo jest nieciekawe, nic nie wnosi do architektury
meise a w czym obrabiasz? 🙂
smartini, ja jestem lewus straszny, nie umim nic obrabiać ^^ potrzebuję swojego zdjęcia na białym tle. Zrobiłam sobie takie zdjęcie i mam niestety straszne wory pod oczami i cienie. Nie wiem jak to usunąć 🙁
Nie wiem czy to zdjęcie się w ogóle nada do czegokolwiek, nawet mejkapu na nim nie mam po mi się nie chciało już robić.. Ale jedyna biała powierzchnia w mieszkaniu to białe drzwi frontowe, a tam mam te cienie >:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 15:11
Meise, a widzisz, bo mam coś fajnego jakbyś w PSie działała
Ale może komuś się przyda


Ja mam od jakiegoś czasu zasadę 'zero obróbki, zero photoshopa, komputer tylko awaryjnie' w niedziele więc dziś nie pomogę ale jak nie musisz na wczoraj mieć to jutro mogę zerknąć
Dziękuję za rady! Niestety zbyt dużego pola do manewru nie miałam bo robiłam zdjęcie przez kraty i to mój max ogniskowej (105mm). Na światło i porę dnia też nie było wpływu. Ewentualnie mogę je wykadrować z tego co mam, ale wybitnie nie mam poczucia pionów itd. Muszę trochę poczytać o fotografowaniu architektury żeby zrozumieć Wasze rady  😁.

Swoją drogą strasznie mi szkoda tych krat, bo świątynia przepiękna, pusta, byłaby super okazja żeby poćwiczyć kadrowanie. No ale pewnie obawiają się kradzieży i wszystko pozamykane.
Meise, a widzisz, bo mam coś fajnego jakbyś w PSie działała
Ale może komuś się przyda


Ja mam od jakiegoś czasu zasadę 'zero obróbki, zero photoshopa, komputer tylko awaryjnie' w niedziele więc dziś nie pomogę ale jak nie musisz na wczoraj mieć to jutro mogę zerknąć


Dzięki, poproszę jednak jutro grafika jakiegoś w pracy 🙂 dziękuję za chęci  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 15:49
Naturalsi, polski Kościół? 😉
Dlatego lubię focic Kościoły za granicą. Dopóki nie uzywasz flasha to mozesz focic do woli
Polski, maleńki kościół w małym miasteczku nad Wisłą. Ma ponad 600 lat. <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 16:05
Tak myślałam 😉 śliczny jest, to prawda
Ja ostatnio krążyłam po łemkowskich kościołach i cerkwiach w beskidzie ale mam tą przypadłość, że im przyjemniejsze i 'osobiste' wydarzenie (tu zwiedzanie) tym mniej zdjęć robię... więc foty nie mam ani jednej 😂
Ktoś widział sekretne życie Watera Mitty? To ja tam mam jak ten fotograf xD
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 sierpnia 2016 22:16
flygirl, pierwsze petarda  😜
Daj sobie czas, mam teraz to samo  :kwiatek:

edit: wczorajsza sesja, pierwsz fota:
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/14068195_1083324148416881_5214733263301520208_n.jpg?oh=c3718572606cd18d56e06a853ed9c533&oe=5843DC88&__gda__=1481780450_b3b2eb9c1e67ec8cfada514b12d6f5b5[/img]

I trochę nam się kurzy na placu 😉

zastanawiam się nad wymazaniem tej literki w tle.
Facella dzięki, jestem strasznie z niego dumna 😀 No i miła odmiana, mieć ostre zdjęcia, aż się chce obrabiać.  🤣 Zdecydowanie wymaż literkę!

Z ciekawości, jak dobieracie poziom sharpening i noise reduction w LR?
flygirl, gratuluję zmiany zestawu! Ja też powoli zaczynam oswajać się z myślą, że trzeba zmienić puszkę... Piesio fajny, chociaż szkoda uciętych łapek 😀 A fota z zawodów sztos!
Czekoladowiec, trochę takie blade te wszystkie zdjęcia., ale drugie super!
Haffek, trzecie super.
patid1220, na pierwszym piękne kolory i taki spokój bije od tej foty, mega! Drugie kadrowałabym trochę inaczej, może w poziomie? Żeby nie robić gilotyny (:P) jeźdźcowi i ogólnie te cięcia były bardziej "przemyślane". Czwarte też bardzo fajne, uwielbiam te pieski 💘 Piąte ekstra przez tego siwka, wygląda trochę jak kadr z filmu przez to spojrzenie.
Facella, podoba mi się mega trzecie. Literkę w tych najnowszych wymaż zdecydowanie 😀 Ale fantastyczne światło!
flygirl rzeczywiście pierwsza fota jest świetna  🙂 reszta niestety mi się nie wyświetla ...
wymodelowana dzięki  :kwiatek: co do tej ,,gilotyny,, to wiem , ale jakoś tak koń mi się spodobał , że o jeźdźcu zapomniałam  😁
flygirl piękne zdjęcie! 🙂 Haffek bardzo mi się podoba ten efekt przejrzystości i jasności jak w katalogach, miło się patrzy 😉

Ja dałam sobie ostatnio chwilowy spokój ze zdjęciami o tematyce jeździeckiej, ale popełniłam ten oto reportaż. Tematyka dość... odmienna, styl też, ale aż miło się obrabiało takich panów 😉

edit: usunęłam zdjęcia z posta, bo nawet zmniejszone okazały się rozjeżdżać forum, ale w zamian załączam link do albumu.
Nocte, GENIALNY reportaż  😍  Klimat zdjęć bardzo w moim stylu! Nie umiem sama takiego uzyskać ale uwielbiam taki oglądać 🙂 Niektóre portrety są wręcz OBŁĘDNE!  😍  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 sierpnia 2016 15:50
Nocte, świetne zdjęcia 🙂 bardzo dobre portrety, ale przyczepię się do dwóch rzeczy: w szerszych kadrach lubi panować chaos- patrzę i nie wiem gdzie mam spojrzeć i o co chodziło. A po drugie- wiem, że to taki fejsbukowy styl, ale gdybym się brała za wystawianie reportażu, czy wstawianie na inną stronę wybrałabym maks. 15-20 klatek, bo chociaż zdjęcia są bardzo przyjemne i ciekawe, to w połowie wysiadłam i do końca przeleciałam tylko miniaturki. Zdecydowanie lepiej pozostawić niedosyt.
Ta fota jest moim namberełem łan 🙂

Swoją drogą, świetna impreza, szkoda że nie wiedziałam wcześniej, że takowa się odbywa 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 sierpnia 2016 15:58
Nocte Dziękuję 🙂 Twój reportaż GENIALNY! Zupełnie nie mój klimat, ale zdjęcie ogląda się bardzo, bardzo przyjemnie 🙂 Ujęcia jak z filmu  😍
macbeth, Haffek dziękuję dziewczyny za tak miłe słowa! Bardzo się cieszę, że się podobają :kwiatek:

madmaddie dziękuję  :kwiatek: Myślę, że możesz mieć sporo racji i pewnie takie 15-20 klatek przy normalnym fotoreportażu łatwiej by "wchodziło", ale niestety w przypadku mojej fotorelacji nie miałoby to sensu - przez 3 dni biegałam boso pomiędzy namiotami i strzelałam z ukrycia, 90% zdjęć w tej galerii było zrobionych w ramach polowania długą ogniskową i ludzie nie wiedzieli, że są fotografowani. Nie lubię, gdy wiedzą, za to lubię moment, w którym z zaskoczeniem odnajdują w internecie swoje zdjęcie z eventu i nawet nie wiedzą, kiedy było zrobione 😉
Jeżdżąc na rekonstrukcje poznaję ludzi, historie. Widzę rzeczy ładne i brzydkie. Brudne. Detale. Momenty zawieszenia w niepewności, ciszę w chaosie. Nie lubię ich porządkować - takie właśnie są, naturalne, i takie właśnie chciałabym pokazać ludziom. Nie lubię się w tym ograniczać - jest tylu ludzi, tyle rzeczy, tyle spojrzeń na nie. Nawet to, co tyle razy mijali, a na co ani razu nie zwrócili uwagi. Łamiąc zasady kompozycji, zwracając uwagę na emocje, chwile, ludzi. Każdy z nich jest wyjątkowy.
Nigdy ich też nie ustawiam.
Nie lubię, gdy wiedzą, za to lubię moment, kiedy z zaskoczeniem odnajdują w internecie swoje zdjęcie z eventu i nawet nie wiedzą, kiedy było zrobione 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 sierpnia 2016 06:55
nie chodzi mi o ustawianie czegokolwiek, rozumiem, bo reportaż jest moją ukochaną dziedziną. Chodziło mi tylko o uważniejsze skadrowanie, działanie tylko na tym poziomie, musisz wiedzieć na co chcesz popatrzeć i zwrócić uwagę, żeby widz też to zobaczył. To może być rytm, wzór, czyjaś mina, ruch, jakaś rzecz. inaczej nic w tym zdjęciu nie ma. Ot, zwykły kadr z festiwalu. Dobrze by było też podejść bliżej! Wszak klasyka reportażu to 35mm. Inna ogniskowa wymaga innego spojrzenia, co jest fantastyczne i dużo daje.
Nie mówię tego złośliwie, ani nic. Po prostu myślę, że można to poprawić, ale to już sama musisz przemyśleć. Przynajmniej ja tak fotografuję, nawet jak mogę sobie powiedzieć "bardzo dobre zdjęcie Magdaleno", to szukam niedociągnięć, które koryguję następnym razem, a potem widzę inne i to się nigdy nie kończy. 😉

Strzyga,
mój aparat też się kurzy. Smutno mi bardzo. 🙁 ale wkurzają mnie szkła i przeważnie tylko się frustruję. Rozmyślam głęboko nad naleśnikiem 24mm, optycznie nie powala, ale miałabym swoją ogniskową z mojego ulubionego przedziału, no i kosztuje 600zł.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 sierpnia 2016 21:56
Takie mi dzisiaj światło świeciło  😍


To uwielbiam  💘

Światło zastane.
Coś mi się tłucze, że podobny kadr z samym koniem i to chyba nawet rudym miała kiedyś armara  😜

Plus pałacyk  🙂



Kiedyś jeszcze spełnię swoje marzenie i puszczę tam luzem jakiegoś imponującego PRE  😂
Facella jak spojrzałam na drugie to od razu pomyślałam , jakby wyglądało jakby stał tam sam koń  😍
Strzyga, śliczna jest.
Facella, piękne. Drugie petarda 🙂

Trochę nie do końca w temacie, ale jeśli ktoś będzie Wam narzekał na koszty zdjęć, polećcie stronę 1clicphoto. Mam u nich piękne 10 zdjęć, koszt jednego 25 euro 😉 Na dwa się szarpnę, ale to będą najdroższe zdjęcia w moim życiu. (dobrze że chociaż udostępnić  ze znakiem wodnym można 😉)
Facella

Piękne  😍 😍 To drugie od razu wpadło mi w oko  😉 A faktycznie kiedyś udało mi się ustrzelić podobne, uciekając w cień (masa koni do zrobienia, a więc nie dało się uniknąć fotografowania w samo południe) coś tam sobie wynalazłam i nawet kwitnące róże się trafiły  😁

[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11693850_924803220910239_1086175316066116047_n.jpg?oh=991a82b27da751b39c60689db81bf6b9&oe=5853CBA2[/img]
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 sierpnia 2016 10:36
Dokładnie o to zdjęcie mi chodziło! A miałam je w głowie jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki, jak zobaczyłam konia w tej pozie i to światło 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 11:20
Facella, miejscówka na wypasie. Nic tylko pleść cieniutki halter w kolorze konia, cienka linka i heja, focić i wymazywać konia luzem :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się