Styl western (dawniej kącik)

.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2016 20:58
Ot nie podobają mi się. Ani ruch, ani spiny, ani z wyglądu. Mówię, kwestia gustu, talentu im odmówić nie można ale jak już będę szukać sobie konia do wyższego sportu to i utalentowanego i takiego, który będzie mi wizualnie i ruchowo pasował. Przy takiej różnorodności ogierów to nie problem
.
hej,

czy możecie polecić mi kogoś kto dopasuje siodło westernowe do konia i jeźdźca ? koń stoi w okolicach Poznania.

W okolicach Poznania masz rymarza, który roni siodła i dobrze je dobiera. Jeżeli chcesz kontakt to wyślę na PW.

Karolina Rusak - horsepassion.pl 😀

Ja niestety nie polecam.

[quote author=confianca link=topic=27.msg2590304#msg2590304 date=1472744300]
hej,

czy możecie polecić mi kogoś kto dopasuje siodło westernowe do konia i jeźdźca ? koń stoi w okolicach Poznania.

W okolicach Poznania masz rymarza, który roni siodła i dobrze je dobiera. Jeżeli chcesz kontakt to wyślę na PW.

Karolina Rusak - horsepassion.pl 😀

Ja niestety nie polecam.


[/quote]

Aby stale poprawiać jakość naszych usług byłabym niezmiernie wdzięczna za feedback drogą telefoniczną/e-mailową/anonimową lub jakąkolwiek. Nie znając przyczyny niezadowolenia klientów trudno będzie nam się dostosować do ich wymagań.

Przy tej okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy regularnie korzystają z feedbacku - dzięki niemu możemy się dla was zmieniać :-)
.
muchozol dziekuje  :kwiatek: ja po prostu wciaz nie wierze. Poza tym chwalic sie nie ma czym, Ci, co powinni, juz sie dowiedzieli ;-)
a dla innych ciekawskich - udalo nam sie ujechac 3 tytuly na ME APHA  🏇
Livia   ...z innego świata
03 września 2016 14:52
Karolass, ogromne gratulacje! 🙂
.
Karolass Ja już gratulowałam a ten ciapek po Twojej lewej jest śliczny! 
Karolass, wielkie gratulacje!!!!🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2016 20:04
aktualny lider TulsaClassic Derby 2016 - Electric Snow i Jordan Larson (tak tak, ten od modelu Bobsa o którym marzę)
taki straszny ogier po przejeździe  😁
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14184376_10153952892134001_3924936871020076045_n.jpg?oh=a3e1cfa2e0a68122998419a69fb6583f&oe=587C1B00[/img]

na razie tylko urywki z przejazdu w sieci (224,5pkt)
https://www.facebook.com/TMVirtualHorseHelp/videos/938525472919092/?pnref=story
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2016 23:09

przejazd Electric Snow już w sieci... ta praca przodem w stopie *_*

I Open Futurity, Franco Bertolani <3
https://vimeo.com/181384332
Spiny w jego wykonaniu bardzo mi się podobają.

Znalazłam takie coś:


Po co?
Nigdy nie widziałam, aby czanki stosowało się równocześnie z bosalem...
u nas raczej mało spotykane ale o ile sie orientuję to s stylu kalifornijskim tak się jeździ, jest to etap przejściowy, możesz wtedy NIE użyć czanki, czyli stosuje sie u konia który dopiero uczy się czanki.

Tu akurat na zdjęciu jest koń dorosły, dobrze ujeżdżony ale startujący w wielu różnych konkurencjach. Czemu akurat takie kiełzno to trzeba by Szymona zapytać :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2016 16:36
maluda, to przede wszystkim kon startujacy w konkurencjach rodeo, tam troche inne przepisy, inne patenty i potrzeby. Ale jak i dlaczego to faktycznie trzebaby pytac u źródła
maluda mnie tam bardziej "przeraziło" to zdjęcie xD Ale… Ja tam się nie znam 😀 W życiu stopa nie wykonałam <no chyba że tą ostatnią prawie katapultę z siodła liczyć, kiedy sprawdzałam czy koń się zatrzymuje z galopu na "whoa"… No zatrzymuje xD>

Osobiście - jako osoba zafascynowana kalifornijskim stylem jazdy, raczej spotkałam się z używaniem czanki z bosalito czyli cieńszą wersją bosala.

smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2016 19:14
Nique, wprawdzie styl w working cow horse różni się od reiningowego (wyższe ustawienie w stopie, trochę inna praca ciałem) to ten zdecydowanie do dobrych nie należy i osobiście nie bardzo rozumiem reklamowanie ogiera takim zdjęciem. To raczej strzał w kolano niż promocja, ale cóż, jak kto woli.

Dla ciekawych, fajne zestawienie różnic Reiner vs Cow horse
To raczej strzał w kolano niż promocja, ale cóż, jak kto woli.


To samo sobie pomyślałam jak zobaczyłam to zdjęcie w ogłoszeniu stanówki 😀

P.S. To teraz każdy manewr w jakim Jacek będzie miał ryj w górze jak lama będę tłumaczyć że on jest po prostu cow horse xD <tak jak każdy galop na złą nogę jest kontrgalopem - "przecież tak miało być" xD>

Edit: Wspomnę jeszcze że mój konio zaczyna ładnie i ze zrozumieniem pracować na lonży 🙂 Po niedzielnej lonży (no, nie chciało mi się wsiadać…) jestem z niego dumna.
Widziałam to zdjęcie i też chciałam je wstawić, aczkolwiek bardziej zainteresował mnie ten patent, bo nigdy go na oczy nie widziałam. Tzn. bosal czy czankę owszem, ale nigdy używane naraz.

Z tego co wyczytałam to po prostu nie stosuje się bosalu tak grubego bo źle leży pod ogłowiem z czanką. No i jest to jakiś tam kolejny etap w szkoleniu konia od bosala do spade / shank bit.
Czyli można je stosować razem i zamiennie, tak?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2016 20:23
Czyli można je stosować razem i zamiennie, tak?


nie wydaje mi się, żeby jeździło się na samym bosalito, nigdy w każdym razie tego nie widziałam
Czyli można je stosować razem i zamiennie, tak?


Nie wiem czy w samym bosalito się jeździ (a raczej czy nazywa się to bosalito), ale w cieńszym bosalu tak (dąży się do tego żeby jeździć w coraz cieńszym - bardziej precyzyjne sygnały, dokładnie tak samo jak z wędzidłami).

Edit: To drugie dodatkowo prezentuje węzeł fiadora 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2016 20:56
Nique, o widzisz 😉 nie wiedziałam, że schodzi się do aż tak cienkich bosali
smartini ja jestem świrem jeżeli chodzi o kalifornijski styl jazdy :P Z bosalami co do zasady jak z wędzidłem - nie zakłada się cieńszego - ostrzejszego żeby lepiej kontrolować konia tylko po to żeby uzyskać większą precyzję 🙂 No a później przejście stopniowo na spade bit. Jak już koń jest skończony czyli jest bridle horse można zawiązać mecate jako alamar knot i posługiwać się jedynie spade bit (wtedy koń tak naprawdę staje się bridle horse).

Edit: Ale kto teraz w sporcie ma na to czas? ;P <znowu wbijam kij w mrowisko>  🤬
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2016 21:12
Nique, cudny ten węzeł <3 ja się ani na rancherskich ani kalifornijskich klimatach kompletnie nie znam, ja tylko lubię oglądać cutting, WCH i bullriding :P
Nique, cudny ten węzeł <3 ja się ani na rancherskich ani kalifornijskich klimatach kompletnie nie znam, ja tylko lubię oglądać cutting, WCH i bullriding :P


Ten węzeł jest/był wiązany po to żeby pochwalić się przed resztą doskonale wyszkolonym koniem 🙂 Czymś na co trzeba sobie zasłużyć. Zdaje się że teraz większość osób od tego odeszło.

Edit: A szkoda… Piękna tradycja.

Edit edit: I niestety nijak mająca się do obrazków od których wywiązała się ta dyskusja…
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się