KOTY

Anai, bardzo mi przykro  🙁 trzymaj sie    :przytul:
Alten, ile ta sterylka? Dorzuce sie, jesli pozwolisz..
Wiesz, nie wiem dokładnie, na razie szukam gdzie taniej. Nie chcę brać pieniędzy bo głupio, ale bardzo dziękuję  :kwiatek: Jakaś kasa się znajdzie, chociaż tutaj moja mama chce współpracować, tylko muszę znaleźć najtańsze miejsce w okolicach Katowic. Przynajmniej kotkę oswoiłam z bardzo dzikiej, teraz nawet nie poznać, zachowuje się jak kanapowiec 🙂 Wcześniej ważyła trochę ponad kilogram MAJĄC MAŁE, coś strasznego, kości powleczone skórą 🙁
Oj tam oj tam, nie Ty weźmiesz tylko wet. A tak poważnie to pomagasz biedakom których los wszyscy dookoła maja w trabce. Jak już znajdziesz weta to daj mi znać, naprawdę chcę dołączyć się do tej pomocy kotce :kwiatek:
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 września 2016 06:49
Alten, jest szansa porozmawiać z wetami z podanych gabinetów nt. rabatu?
[[a]]https://www.katowice.eu/urzad-miasta/ekologia/zwierz%C4%85ta-w-mie%C5%9Bcie/akcja-bezp%C5%82atnej-sterylizacji-i-kastracji-kot%C3%B3w-wolno-%C5%BCyj%C4%85cych[[a]]
Nie wiem jak u was wyglądają takie akcje, czy są okresowe, czy całoroczne - w Gdańsku sterylki idą okresowo z budżetów obywatelskich i budżetu miasta, a całorocznie od Animals Patrol (tu jak zawsze bierze udział mój wet).
anai przykro...

Hmm zapytam się Alvika  :kwiatek: Ciekawe czy aktualne.
Dzięki  dziewczyny. 

Muszę  odchudzić  jednego z pozostałej dwójki.  Wet poleciła  Hills metabolic.  Macie jakieś  doświadczenia  z tą  karmą? 
anai, trzymaj się  :kwiatek:
Odbiegając nieco od tematu, zna ktoś jakąś godną polecenia (z dobrym składem) mokrą karmę z sosem? Moja kota preferuje właśnie mocno mokrą karmę, w galaretce zje, ale potrafi powybrzydzać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2016 18:54
madasrabbits, ja paciajam i dolewam wody. Pinka tak jadła, ale ona zdrowotnie. Mel tak po prostu lubi.



Dzisiaj wetka powiedziała, że z dziąsłami jest o wiele lepiej. Na razie jeszcze mamy je smarować dwa razy dziennie ale z czasem coraz mniej. Mamy też przestawiać się powoli na suchą karmę 🙂
A w czwartek do nowego domu...
anai, współczuję 🙁 Trzymaj się!
Chorowaliśmy sobie ostatnio (dokładniej ja chorowałam)

A tak łapiemy ostatnie promienie słońca tego lata 😉


Od dłuższego czasu próbuję temu mojemu gamoniowi pobrać mocz do badania. Nie da się  😵 wymiękam już. Załatwia się perfidnie nie wtedy, gdy ma plastikowy żwirek. Dziś miał go od rana i nic. Przecież nie wezmę urlopu by kotu siki pobrać do badania  😂
anai bardzo mi przykro. Wiem jak trudne są to decyzje 🙁
Kazimierz dorobił się kilku zdjęć:




I notorycznie wylewa wodę z miski 😵 Na początku myślałam, że to kwestia tego, że miska stoi na podłodze (fajny hałas jak się przesuwa itp.), ale teraz stoi na macie antypoślizgowej i nadal ubaw przedni 😵 Jedno, że zalewa podłogę, a drugie, że jak jestem poza domem i wyleje, to zostaje bez picia. Macie jakiś sposób, pomysł, co może pomóc?
Ciężka, ceramiczna.
Uroczy Kazimierz 🙂

U mnie też ciężka, ceramiczna miseczka zdaje egzamin. Plastikowa wywalona była już pierwszego dnia. A może miseczka na stojaku, taka nierdzewna.
Mój też kiedyś wylewał z radością 😀 Dostał dużą, ceramiczną miskę i się skończyło 😀 Plus chętniej pije z większej michy.
U mnie to samo, zwłaszcza, że moja zawsze sobie grzebie łapką w misce przed piciem i często wywalała, może nawet niechcący 😁 ceramiczna i koniecznie z szerokim, płaskim dnem, jak na początku postawiłam jej w takiej zwykłej "kuchennej" misce, to zwężane dno bardzo sprzyjało wywrotkom 😉 Ja mam z Ikei, lubiłam te rzeczy dla zwierząt, ale wycofali już całkiem 🙁 dla psa też miałam z Ikei, a jakie trwałe to było... Noszone w zębach żadne nie wytrzymywały tyle, co te...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 września 2016 13:02
Miska DIY na przyssawki, ostatnio był filmik na nifty na fb jak zrobić klik
Dzięki  dziewczyny. 

Muszę  odchudzić  jednego z pozostałej dwójki.  Wet poleciła  Hills metabolic.  Macie jakieś  doświadczenia  z tą  karmą? 


Nie ma fizycznej mozliwosci odchudzic kota na karmie ze zbozami - z porazajaca iloscia weglodowodanow.
Karmy light i "odchudzajace" maja obnizona wartosc tluszczu...
Ale koty od tluszczu nie tyja i nie powinno sie go obcinac, powinnismy zmniejszyc ilosc weglowodanow.
Wrzuc kota na dobra bezzbozowke albo (jezeli masz mozliwosc) na samo mokre dobrej jakosci, no albo BARFa.

Moje koty nie chca przytyc ani grama na bezzbozowkach, a grubsie ktora x lat jadla royala odchudzilam bezzbozowka ponad 1kg. A moje koty maja staly dostep do suchej karmy.
wistra, dzięki za merytoryczny głos. Barf u mnie odpada, nie mam na to po prostu czasu. Natomiast mokre jak najbardziej. Które to dobrej jakości mokre?
edit. Znalazłam np. applaws. Ale na dwa koty miesięcznie wyjdzie mi ponad 350 zł 🙁  A puszki Grau? Też ok?
Moje koty Taste of the wild nie chca tknać. Absolutnie jest aktualnie masakra, chodzą i domagają się jedzenia a miska pełna. Aktualnie najlepiej wypada Applaws, oczywiście najdroższy....
wistra, dzięki za merytoryczny głos. Barf u mnie odpada, nie mam na to po prostu czasu. Natomiast mokre jak najbardziej. Które to dobrej jakości mokre?
edit. Znalazłam np. applaws. Ale na dwa koty miesięcznie wyjdzie mi ponad 350 zł 🙁   A puszki Grau? Też ok?


Applaws mokry absolutnie nie - to karma uzupełniająca, ma za mało tłuszczu i 0 witamin.

Niestety te dobre to te w formie mielonek i pasztetów, np: Catz Finefood, Feringa, Grau bez zbóż, O'canis, a z tańszych Mac's i Animonda Carny. Choć carny ma ostatnio po 1 felerne partie, po 2 ma dużo podrobów i niektóre koty nie chcą jej po prostu jeść. Jeszcze GranataPet.

xxagaxx, w zooplusie jest suchy applaws drogi faktycznie, szukałaś gdzieś indziej?
Anai wistra dobrze prawi 🙂 mój kocur ładnie schudł na bezzbożówce, a był naprawdę rozdęty. Karmię TOTW , ostatnio Feringą. Koty lubią też Brita Carnilove.

Nerkowa kociczka przytyła kilogram  😅 już waży 3.5kg 🙂 humor i apetyt dopisuje, smakują jej pasztety z Animondy Integra.
wistra, ja w zooplusie kupuje od lat już w sumie, dlatego nawet nie pomyślałam o szukaniu gdzieś indziej. Czekam aż zjedzą to co mają, muszą jakoś przeżyć te szalone 2 kg. Feringe na początku jadły, teraz tak se. Jeszcze jedzą GranataPet, ale muszę zobaczyć czy nie będzie jak z Feringą. Na razie żale wylewają na okoliczne ptaki i gryzonie, bo liczba ofira (przynajmniej tych znalezionych) wzrosła...

z mokrą bezzbożówką ruszam następnie, ale nie chcę im robić za dużych zmian na raz.
Człowiek  ma własne koty od 11 lat i nic jednak nie wie  🙁  animonde  carny  moje  grubasy  wprost  uwielbiają,  nie miałam  pojęcia,  że  jest  z tych zdrowszych.
xxagaxx, moje  pod koniec  drugiego dużego  worka taste  of the Wild też  tą  karmą  wzgardziły.
U mnie Oliwka ciekawie się zachowuje.
Dziąsła ma już prawie wyleczone ale zrobiła się wybredna. Potrafi żebrać i gapić się po czym wzgardzić nałożoną porcją i sobie odejść 😉 Ogólnie nie je mało, nawet podskubuje suche ale już nie rzuca się na karmę tak jak wcześniej.
Widać wcześniej (przed leczeniem i trafieniem do mnie) musiała z bólu jeść tak mało, że potrzebowała prawie dwóch tygodni, żeby nadrobić. Weterynarz powiedział, żeby się nie przejmować jeśli nie ma żadnych innych objawów.
Ja też mam problem z odchudzeniem kota... Luna je suchego Applawsa i jako niewielki dodatek mokrego Winstona, aktualnie waży prawie 6 kg. Jutro mamy wizytę u weta, ale chciałam tez Was podpytać - czy na tej karmie da się odchudzić kota i jak obciąć dawkowanie, by przyniosło to efekty? Kiedyś Luna miała dostęp do suchego non stop, teraz przestawiam ją na dzielone porcje, tylko jeszcze z dawkowaniem mamy problemy. Doradzicie coś? :kwiatek:
Niewychodzący?
Macie jakąś wspólną aktywność w domu (zabawa)?
maluda, tak, kotka niewychodząca. Typ śpiącego przytulasa, co to porusza się, jak po prostu ma ochotę (zabawki często olewa). Od miesiąca rusza się więcej, bo ją pies zaczepia, ale to i tak mało. Kotka ma ok. 5-6 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się