Wybór kierunku studiów

Czy jest ktoś, kto mógłby powiedzieć cokolwiek o WOiO na PG? Właśnie rozważam, czy aby na pewno rekrutowanie się z jednym jedynym kierunkiem to dobry pomysł 😁
borkowa.   silesian team
10 lipca 2016 07:33
czy są tutaj osoby, które studiują/studiowały weterynarię bądź zootechnikę i miałyby ochotę odpowiedzieć na parę pytań na pw? :kwiatek: :kwiatek:
Ja studiuje wetę,  może mogłabym pomóc  :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
10 lipca 2016 19:23
skończyłam weterynarię na UP we Wrocławiu, służę pomocą  😉
wymodelowana, sorka, że tak późno, ale rzadko wchodzę na rv. Ja byłam tylko rok na farmacji i teraz ide na 3 rok leka, wiec nie wiem jak jest na wydziale nauk o zdrowiu. Jednak obiektywnie patrząc jest do opanowania mniej materiału niz na lekarskim, wiec może nie jest tak źle. Z mojego doświadczenia Ci powiem, ze na gumedzie uczą bardzo dobrze, ale nie jest to najprzychylniejsza uczelnia jeśli chodzi o np. warunki czy jakies indywidualne toki studiów. Tylko weź poprawkę na to, że lekarski rządzi się swoimi prawami i nam pewnych rzeczy nie wolno, które na innych kierunkach sa na porządku dziennym. Trudno mi cokolwiek powiedziec o WNoZ.

A i nie wiem czy na to zwracasz uwagę, ale Trójmiasto jest porównywalnie drogie do Wawy, a nawet z tego co mi mówia moi znajomi ze stolicy to czasem droższe (komunikacja, żywność). Ja tu mieszkam całe zycie, wiec mnie aż tak to nie razi, ale duzo osób narzeka na ceny.


Dzięki piękne za odpowiedź :kwiatek:
Szczerze mówiąc nie bardzo zwracam na to uwagę ze względu na to, że mam w Gdańsku rodzinę i mieszkanie już 😉 Ale dziękuję za dodatkowe informacje tak czy siak :kwiatek:
Studiuję zootechnikę, mogę pomóc 🙂
Mamy kogoś na SWPSie? (Warszawa)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2016 18:10
infantil, ja idę do sopotu =)
[s]Czy istnieje coś  takiego jak zaoczna weterynaria? Gdzieś w necie krążą wątki na forum na ten temat ale nie potrafię znaleźć konkretów [/s] 👀

już znalazłam.
Witajcie, w tym wątku jeszcze nie pisałam 😉
Czytam, że jest tu sporo osób studiujących weterynarię, a za sprawą mojej córki temat zaczyna mi być bliski. Co prawda matura dopero za dwa lata, ale plan na przyszłość dziewczyna ma już raczej pewny i zdecydowana jest zdawać na weterynarię właśnie. Rozszerzenia ma trzy: biologia, chemia i matma, pierwsze dwa będzie zdawać  na maturze, matma raczej podstawa. Jestem ciekawa wszystkiego co macie na ten temat do powiedzenia, od matury do wyboru miasta i wszystkiego po drodze. Mieszkamy w Łodzi, więc wyjazd z domu bez względu na wybór. Jak wygląda rekrutacja, czy jest sporo chętnych ? Trochę już wiem, ale im więcej czytam tym bardziej mam wrażenie, że nie całkiem umiem to w głowie poukładać. Przede wszystkim zależy mi na opiniech z pierwszej ręki, a nie takich wyczytanych z przewodników po uczelniach 😉 Gdyby komuś chciało się przybliżyć mi temat na pw byłabym ogromnie wdzięczna. Interesuje mnie wszystko 🙂  :kwiatek:

infantil, ja idę do sopotu =)


na co?  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 września 2016 10:49
infantil, psychologia dla licencjatów i magistrów.
jagoda1966, na pewno na weterynarię w każdym mieście jest bardzo cieżko sie dostać 😉
Tego jestem pewna, dlatego dziewczyna już teraz zaczyna przygotowania 🙂 Libeerte a Ty studiujesz weterynarię lub planujesz ?
jagoda, napisałam pv. 🙂
infantil, psychologia dla licencjatów i magistrów.


o, widzisz. Ja na psychologię jednolitą mgr.  🙂 To mentalnie do zobaczenia!
Ja tez studiuję weterynarie wiec służę pomocą. 😉
Studiuje zootechnike na SGGW sluze pomoca 🙂
jagoda1966, ja niestety byłam na humanie 🙁 wiec tylko po wynikach znajomych widzę 😉
jagoda1966, w rekrutacji przydaje się także język obcy.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2016 11:05
Skończyłam UP we Wrocławiu, tylko biologia i chemia rozszerzona brana była i nadal jest pod uwagę. Jakbyś chciała coś wiedzieć to zapraszam na pw, bo nie wiem co Cię interesuję  :kwiatek:
Ja skończyłam UP w Lublinie. Angielski rozszerzony pomógł mi w procesie rekrutacji. Osobiście mając już tę wiedzę jak te studia wyglądają w Lublinie - nie poszłabym tu drugi raz, i zdecydowanie bym nie poleciła. Można przejść przez studia nie dotykając żadnego zwierzęcią gdy ktoś się bardzo postara (nie licząc zwłok, tego się nie uniknie.) Znam przypadki ludzi, (liczne), którzy nie potrafili po studiach założyć nawet wenflonu. Poziom leży i kwiczy, w porównaniu np do Wrocławia, gdzie przeniosła się moja koleżanka.
Bo to nie jest Uniwersytet Przyrodniczy, tylko Uniwersytet Przyjemności. 😜 Jak widać, na każdym kierunku. 😁
Ale wiecie to chyba wszędzie tak jest, że jak ktoś nie chce to się nie nauczy, ja zaś słyszałąm od znajomej lek.wet. niepochlebne opiniie o osobach, które miałą z Wrocławia na praktykach, że właśnie nic na studiach praktycznego nie robili, że w ogóle kiepsko zorientowani itd więć zależyt jak się trafi. Lublin ma teraz nowe klniki i coś ma się dziać w tym temacie, ja póki co nie narzekam chociaż jak się nadarzy okazja to pewnie będę walczyła o przeniesienie ale to bardziej z uwagi na możliwość praktyk niż na samą uczelnię.
Witam 🙂.
Jest tu może ktoś kto dostał się na weterynarię z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego - konkretnie jako laureat OWiUR? Mam kilka pytań, bo, co prawda, matura dopiero w maju, ale wolę dowiedzieć się potrzebnych mi rzeczy już teraz 🙂.
I jeszcze jedno pytanko 🙂. Waszym zdaniem lepiej studiować wetę we Wrocławiu czy w Olsztynie? Mam co do tego pewien dylemat i chętnie zasięgnę opinii 🙂.
Wrocław jest totalnie przeciwko studentom. Z każdym momentem stwierdzam to coraz bardziej.
efeemeryda   no fate but what we make.
25 września 2016 16:12
w jakim sensie ? bo nie rozumiem 😀
Infantil, Strzyga, Ja Wrocław SWPS  🙂
Chociażby wojna o komisy co semestr. Na każdej uczelni to cos normalnego a my dostajemy maile od dziekana lub prowadzących juz przed rozpoczęciem składania podań ze to bez sensu bo i tak nie zostaną rozpatrzone. Nikt nie liczy sie z jakimikolwiek zasadami..
efeemeryda   no fate but what we make.
26 września 2016 19:49
niestety w tym wypadku mam inne zdanie, komis to nie jest trzeci termin i nie powinien być dawany "ot tak",a niestety w ten sposób większość studentów do tego podchodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się