Styl western (dawniej kącik)

Jakie późno? Ja dopiero zaczyniam rozkminiać czy na postanowienie komornika w sprawie ustalenia kosztów postępowanie egzekucyjnego przysługuje skarga na czynności komornika xD xD xD
.
Ja też powinnam... Plus rehabilitacja obowiązkowo, jazda konna nie wskazana - tak twierdzi moja doktorka :/
.
Muchozol, już od czwartku rano są zawody 🙂

Ktoś się wybiera?
Noooooo ja bym się wybrała, ale niestety nauki za dużo :/
Dziewczyny -poproszę o poradę sprzętową
jako ze mój ulubiony pad kończy żywot szperam po ebay'u za nowym no i mam problem z rozmiarem : 30" czy 32"  ? mój stary reinsman (profilowany ) ma długośc 79 cm a oznaczenia rozmiaru na  nim nie ma. przeliczając na cale wychodzi dokładnie pomiędzy tymi dwoma rozmiarami...
jakieś podpowiedzi ? :kwiatek:

aha- siodło mam 16" reiningowe billy cook. pad którego szukam :  profilowany, filcowy/wełniany (np impact gel i jemu podobne😉 )
dł grzbietu konia chwilowo nie mam jak zmierzyć niestety 



Jeśli pod reiningowe siodło 16'' to ja bym brała dłuższy pad 🙂

Mogę zmierzyć ile mają nasze pady, które pod bobsa 16'' są dobre (XL mattesowe, L ujdą w tłumie, ale trochę krotkie są jak na bobsa 16'' - natomiast są ok pod moje nrha 15''😉
Tuffy dzięki
Bobsy sa chyba dłuższe niż inne siodła ?
masz może w stajni pad filcowy proffesional choice  lub impact gel ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2016 15:33
ivet, też bym celowała raczej w dłuższy pod 16'' 😉 ja mam filcowy Impact jakby co
dzięki :kwiatek:

Smartini - a jaki masz rozmiar i czy możesz mi zmierzyć jaką ma długość ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2016 15:38
ivet, ręki uciąć nie dam, ale raczej mam 32', mieścił się pod 17' tak na styk. Zmierzę jak pójdę dzisiaj do stajni  😉
ivet a nie lepiej po prostu zmierzyć swoje siodło? Ja byłam przekonana że potrzebuję mattesa XL, a później musiałam odsyłać i męczyć biedną Dorcysię o skrócenie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2016 16:53
Nique, ale ivet napisała, że zmierzyła swój aktualny pad i po przeliczeniu wychodzi jej gdzieś pomiędzy 😉
ivet z filcowych fajny jest też 5 star, na ich stronie albo gdzieś na ebay'u jest podpowiedź jak mierzyć długość, mogę później mojego zmierzyć
Tak wygląda Impact Gel 32" pod siodłem 15". długość siodła to 70 cm.


Edit: nie weszło zdjęcie
dziekuje Wszystkim za odpowiedzi :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
patrząc na zdjęcie Piotra6309 to 30" odpada zdecydowanie
Smartini-  a Ty jaki rozmiar wzięłaś pod jakie siodło ?

smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 10:05
ivet, przepraszam, wczoraj nie zabrałam centymetra do stajni :/ mój 32' ma 80,5cm a na wcięciu na klebie 78,5
Smartini dziękuje bardzo -to szukam 32" . Masz 100 % wełniany czy z domieszka poliestru ( bo i takie w necie znalazłam ) ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 10:35
ivet, ło matko, nie pamiętam ale chyba 100%. Ale pamietam, że to nie jest ten najgrubszy

A tak robiąc mały offtop to właśnie jesteśmy na trasie z Gniezna, Buła wraca do domu 😀
Oficjalnie mam dziurawego, niezniszczalnego konia
On ma ubytek w mięśniach?
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 14:58
maluda, ponad połowę mięśnia trzeba było usunąć przy szyciu bo były w strzepach i już martwe, nie do odratowania 🙁
A jak rokowania użytkowe?
Mięśnie da się nabudować, ale czy te ubytki da się jakoś "zastąpić"?

Ważne, że jest na czterech nogach.
Że tej jednej nie stracił.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 15:15
maluda, na razie ciężko stwierdzić. Wielkiej kariery sportowej i tak nie planuję. Na razie koń czysty bez obciążenia, więcej bedzie można powiedzieć jak pójdzie pod siodło i jak wtedy bedzie noga pracować. Nie wiadomo w jakim stopniu na miesniu (a raczej resztce) są zrosty a w jakim lepsza tkanka dzięki KM. Póki co i tak jest szalenstwo, bo we wstepnych rokowaniach wet dawal 5%szans, ze kiedykolwiek bedzie czysty, po rehabilitacjach itp.
Ale pod siodlo jak najbardziej, bedziemy pracowac i probowac zastapic ten mięsień innymi, tak czy siak pod siodło się nada. Bedziemy tuptac tereny i techniczne, z reiningiem sie żegnamy 😉
Wybacz, że tak pytam i dociekam, ale przypadek Twojego konia jest o tyle dla mnie ciekawy, bo pierwszy z jakim miałam okazję się zapoznać (jeżeli mowa o urazie).

smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 15:26
maluda, nie ma problemu, pytaj 😉 niech się forum do czegoś pożytecznego przyda, a nie pitu pitu o kolorkach showpadow 😀 dlatego w ogóle opisałam nasz przypadek w wątku 'rannych' 🙂 czemu ktoś ma przechodzić coś takiego w takiej niewiedzy jak ja skoro może poczytać i może choć trochę w cieplejszych barwach widzieć leczenie 🙂
Ja czekam na Twoje recenzje z jazd, bo jestem ciekawa jak sam koński organizm ten problem rozwiąże.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2016 15:34
Wyleczymy ropę w kopycie, wywerkujemy się i zabieramy do roboty. Wprawdzie bedzie mocno w kratkę, bo się wyprowadzam i chwilę zajmie zanim konia dowioze ale bedziemyr robić update z treningów 😉
Wichurkowa   Never say never...
08 września 2016 12:59
Smartini goi się jak na psie!heh  Oby teraz rehabilitacja i powrót do sprawności był szybki i efektowny  🏇

A moje szkapinki odpukać zdrowe,psotne i kochane :-)
Bez spiny sobie trenujemy, może za niedługo doczekamy się odwiedzin trenera. A ja pokaże wam pewnie po raz kolejny mojego ukochanego hehe
Chics In Hollywood aka Czikulinka  😍
Rozpaczam wielce że też z reiningu się wyeliminował...:-(
smartini widziałam na fb 🙂 Dobrze że już Budyniek w domu! A co zaś z tą ropą w kopycie??? BTW zgól mu tego irokeza, bo masakra xD Jacek też mi zaczął zarastać - zrobimy sobie w niedzielę salon urody xD

Wichurkowa piękny kantar, piękny koń! Czemu się wyeliminował?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się