Kącik Ujeżdżenia

Czy ktoś wie gdzie znajdę kompletne wyniki z Bajardo?
Chodzi mi o wyniki ze wszystkich dni, ze wszystkich rozegranych konkursów.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 września 2016 12:54
kermit, smród po tamtych zawodach będzie się ciągnął jeszcze dłuugo... I  bardzo dobrze, że podpisali to medaliści, bo przynajmniej nie ma argumentu, że nam nie wyszło to udupimy innego.
Natasha, były na dressage.pl
Natasha, ja śledziłam na htezawody.pl
Na Swiecie Koni też już są
[quote author=Smok10 link=topic=11.msg2591610#msg2591610 date=1473139421]
Strasznie tu gorąca atmosfera jak na parę dni po mistrzostwach.  😵


Grono zainteresowanych wąskie i pewnie nikt nie chce nikomu się narazić  👀

http://swiatkoni.pl/news/11502,afera-po-mistrzostwach-polski.html

Ale jak już jest afera...
[/quote]
i bardzo dobrze. Byłam ciekawa, kiedy zostanie poruszony temat tego zawodnika. I tak pzj już przymykał oko  na problemy pani KM z poszanowaniem przepisów, mam nadzieję, że tym razem tak tego nie zostawią .
jl, ja nie wytrzymałam i parkingowego opierniczyłam,jak zaczął na mnie krzyczeć,że mam się wycofać. Gdzieś musiałam zawrócić, bo nie uważam za rozsądne cofanie przez 2 km drogi.
jl, umarłam. 😂 Miałyśmy jechać ze znajomą, ale nie wstała po weselu 👀 i w końcu oglądałam transmisję - po tym, co tu piszecie, to nawet nie żałuję...
To prawda, że dla widzów w niedzielę musiała być lipa 🙁 Inna rzecz, że mało gdzie można oglądać otwarty czworobok komfortowo na siedząco, jeszcze taki z 5 budkami. Tak sobie myślę, że dobrze by się oglądało np. w Salio, ale tam z parkingiem też różnie. A w Bobrowym są w ogóle miejsca siedzące, z których widać coś więcej niż listwę ogrodzenia? Bo na skokach takowych nie zauważyłam.
To w sumie ciekawa kwestia. Gdzie w PL jest otwarty czworobok na kwarcu, minimum dwa pełne czworoboki (i miejsce na 5 budek) i piętrowe trybuny dla widzów?

Porzucając MP. Podlinkuję, bo proste, a ciekawe:
https://horseaddict.net/2016/09/06/a-moments-inattention-and-plop/
W Bobrowym jest trybuna, może nie jakaś gigantyczna (wzdłuż całej długiej ściany, siedzeń z 4-5? rzędów), ale jest i widać z niej dobrze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 września 2016 00:31
halo, hipodrom
Przy takich inwestycjach jakie są konieczne do organizacji dużych zawodów - podłoże, boksy dla koni, catering, biuro zawodów, budki sędziowskie, dmuchane zjeżdżalnie, pracownicy, żeby to ogarnąć, trybuna dla widzów to już nie taki duży wydatek  🙄 Problem w tym, że organizatorzy zapominają o widzach, żeby nie powiedzieć, że ich lekceważą...
Halo
Gdyby nie było banerów z wielu miejsc dałoby się spokojnie zawody oglądać.Nie potrzeba byłoby żadnego podwyższenia.
Barierki są mniej więcej do wysokości 1,40 m.
I całą powierzchnię od samego dołu szczelnie wypełniały banery.
Rozumiem , że sponsorzy. Że trzeba ich zareklamować ale czy koniecznie na całym ogrodzeniu ?
Za plecami trzech budek sędziowskich były przewygodne kanapy , bujaki , fotele i stoliki.
Świetnie zagospodarowane , zapraszające do posiedzenia miejsce.
Tylko co z tego ? Widoczności czworoboku z tego miejsca nie było.
A szkoda.
Wpadałam przelotem do Bajardo i niestety pozostaje mi się tylko przyłączyć do utyskiwań na trybuny. Nie dało się z nich po prostu oglądać przejazdów. Na wysokości oczu była barierka i jeśli się człowiek pokrzywił i zgarbił, to było widać nogi i pół kłody konia... Jeśli się natomiast udało rozciągnąć w górę, wystawić szyję jak żyrafa i siedzieć "na palcach" - było widać jeźdźca i górną część kłody z szyją i głową konia. Z najwyższych ławek widok zasłaniał daszek nad trybunami. Na imprezie tej rangi wypadało by jednak trochę lepiej to przygotować. W sobotę jechałam zajrzeć do znajomego na zawodach skokowych w Bobrowym Stawie - tam dostawiono do placu dodatkowe, bardzo wysokie, wygodne trybuny z krzesełkami, z których doskonale było widać cały plac itd.
W każdym razie oglądałam czworobok albo na stojąco, albo z ziemi, sadzając tyłek bezpośrednio na kostce...

Na parkingi nie narzekam - od razu nas skierowano na wolne miejsca. A może po prostu nasza ekipa wyglądała na taką, co to lepiej, żeby sobie szybko poszła 😉

No i poza tym najlepsze wrażenie jest takie, że mamy już niegłupi poziom tego polskiego dresażu, niegłupie konie, niegłupich jeźdźców, niezłą frekwencję i naprawdę w tej chwili jest na co popatrzeć. To niesamowicie cieszy 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 września 2016 15:32
Każdy ośrodek ma swoje wady. Szacun dla
Bajardo za to że podjęli sie organizacji, ale największy szacun za obsadę sędziowaką!!!!! Tak "Obcych" to jesCze nie było🙂 i super soe czytało komentarze pod arkuszami, które miały sens i były pozytywne.
100% racją Lostak, ale po tym jak zostali potraktowani to raczej Ci za rok nie wrócą...
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 września 2016 13:54
Co masz na myśli?
Horn221   Na twarzy usmiech ,a w srodku ....
17 września 2016 10:14
Cześć! Skoro to kącik ujezdzenia to pytanie na temat siodła ujeżdżeniowego, będzie na miejscu..
Tak więc chciałam zapytać czy wiadomo wam coś na temat siodel niemieckiej firmy ferdi weischenberg F.W.-Sattel??
Interesuje mnie głowie opinia i cena. Gdyby ktoś, coś to była bym wdzięczna!
Pozdrawiam
A musisz pytac o to samo w 30 watkach?
Horn221   Na twarzy usmiech ,a w srodku ....
17 września 2016 12:21
A musisz pytac o to samo w 30 watkach?


Tak [CIACH] muszę! Jak Ci to [CIACH] przeszkadza to [CIACH] nie czytaj, bo i tak nie masz nic ciekawego do powiedzenia!!! -.-

Brawo ty, dawno nikt tak szybko się nie dorobił moderowanej.

 Bluzgi w poście
Horn221, oj mój drogi  😁
Jeśli nie masz krzty kultury w sobie, to może chociaż łaskawie przeczytałbyś regulamin forum, na którym próbujesz się udzielić?  😂
Gillian   four letter word
17 września 2016 13:01
cytując... "Ala! coś tu do nas weszło..." 🙂
Oglądajcie od 2:52 do 3:10, jeszcze nigdy nie widziałam takiej sekwencji figur w żadnym freestyle'u  😲
Pauliszon13, piruety w dalszej części programu wskazują na to, że te w galopie w tym momencie nie były przewidziane. Pewnie miał być tam piruet w piaffie, nie wpływający na wartość techniczną, ale wpływający na "estetyczną", a koń zagalopował. Zawodniczka musiała "coś" z tym zrobić, i jeszcze trafić z muzyką. Owszem, można - i jest cenione, robić przejście piruet w piaffie/piruet w galopie, ale zatrzymanie kasuje wartość piruetu.
Halo muzyka jednak sugeruje, że to było celowe, Isabell miała inną muzykę na pirouette w piaffie.
Pauliszon13, faktycznie, miałam ściszoną muzykę. Zatem oprócz przejścia piaff-galop w piruecie element ma wartość "dekoracyjną". Jeźdźcy bardziej starają się zmieścić też wartość techniczną, unikają "czystej estetykii", stąd rzadki obrazek.
Halo przecież same przejścia piruet w piaffie- piruet w galopie nie są rzadkością (robiły to choćby Kyra, zu Sayn-Wittgenstein) i to mnie wcale nie dziwi, dziwiło mnie tylko to zatrzymanie 😉, bo mam wrażenie że trochę rozmawiamy o czym innym.
Właśnie to zatrzymanie odbiera wartość techniczną piruetom.
edit: a może i nie? Trzeba by sprawdzić w wytycznych do sędziowania GP free style FEI. Zazwyczaj do piruetu liczy się jakość galopu przed i po itd., ale może w kurze GP jest inaczej? (czytałam wieki temu)
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 września 2016 20:03
Zatrzymanie było zrobione pod muzykę, widać, że celowo i moim laickim zdaniem wyszło to świetnie. Nigdy nie widziałam takiej kombinacji i moim zdaniem jest ona trudna. Zresztą jak miałaby przejść z piruetu w lewo do piruetu w prawo nie robiąc pomiędzy zatrzymania? Zrobić lotną w galopie w stój? Nie wiem czy taka sztuka jest w ogóle realna.
halo a to fantastyczna wiadomość, że zdajesz sobie sprawę, że zatrzymanie kasuje wartość piruetu... Hmmm...
Facella, przeczytaj sobie wytyczne - to będziesz wiedział jak jest.
A czemu miałabym nie wiedzieć, że zatrzymanie kasuje wartość piruetu, hm?
Skoro Nawet, jak się zdaje - ty to wiesz?  😀iabeł:

Was już doszczętnie pogięło?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się