PSY

Mam zdjęcia i informację od osób w temacie. Czekam jeszcze na odpowiedź zwrotną, co hodowca zrobi. Zainteresowani żądają kary, zobaczymy.

Fajnie, że znalazł dom. Kiedy było o nim głośno to jeszcze śledziłam temat, potem ucichło.






Niestety to prawda, wpadka suki z półbratem.... i idące za tym setki kłamstw, nawet tych co pozabierali szczeniaki, a było ogłoszenie, że one od znalezionej na wsi suki.. porzuconej i zaniedbanej.


Myśłałam, że takie rzeczy są tylko w "Trudne sprawy"



WOW. To się gdzieś toczy jak zwykle w przestrzeni internetowej? Jeśli tak, dajcie linka  😁

Szczerze mówiąc fakt sprzedaży psa (psów!) tej osobie (w zasadzie to dziecku) nie świadczy dobrze o Alcherze. Już wtedy informacje o "sorcie" kupującej były powszechnie dostępne.  Coś mi się wydaje, że to nie rodzaj hodowcy, który sie tym przejmie.
Brak słów na tą dziewczynkę (podejrzewam, że nawet nie znacie jej prawdziwego imienia... ona nie ma na iię Sandra nawet 🙂 ). Odwala od kilku lat, na długo zanim wzięła pierwszego bordera. Kiedy Ares (dog) był mały, przetaczały się wątki pseudodożycy dokupionej, która potem zniknęła (zeszła), milion prób pozbycia się merlaka, jakieś ściemy o przeprowadzce. Doszło do tego, że działacze jednej z organizacji charytatywnej na podstawie informacji dostępnych w sieci odszukały matkę dziewczyny i informowały o tym, co pociecha pisze, wyjaśniając, żeby matka pełniła większy nadzór....
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 września 2016 06:58
Blow w necie już tego nie ma....zostało pousuwane, ale co się naczytało to wooo.....
Tak słyszałam, że nawet inne imię ma. Niby ktoś na czyjeś konto się "włamał" (ale ja w to nie wierze....) i zescreenował na tablicę rozmowy na te tematy..... i poszła fala....
o tym dogu też słyszałam....


cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
09 września 2016 07:17
Jara dzięki na namiary. Co prawda nie mam fb, ale zapytam siostry, czy mogę skorzystać  z jej konta 😉
smartini, tak jak pisze maluda, obroża z adresówką z Furkidz.eu. Super obsługa, fajny wybór wzorów i kolorów. Już wiem, że adresówki będę zamawiać wyłącznie stamtąd, bo wiszące przy obroży doprowadzają mnie i psa do szału.
A w zieleni Brandy baaardzo mi się podoba. 🙂

maluda, oj tak, strzeliła focha, bo założyłam jej szelki tylko do zdjęć, a ona miała nadzieje na kolejny spacer. 😁
mundialowa, fajne te szelki!

Też słyszałam o tej aferze z Sandrą-nie Sandrą i szczerze nie mieści mi się to w głowie. Ciekawe czy jej koleżanki dalej jej bronią tak, jak miało to miejsce przy aferze z dogiem. Jeśli tak, to chyba zwątpię...





Chłopaki z dzisiejszego spaceru.
Odi szaleje równo, ale od przyszłego tygodnia zaczynamy podstawowy kurs posłuszeństwa. Zapowiada się całkiem fajnie 🙂
Joy, na zdjęciu nie były jeszcze całkiem dopasowane, ale już mamy je podociągane i prezentują się naprawdę świetnie. Psa też nic nie ugniata, nie wpija się, nie przekręca - warto było kupić!

A na zdjęciach to wymiata basset. 😂 Nie mogę przestać się śmiać z ostatniego zdjęcia. 😀

Na kurs idziecie jakiś grupowy czy zajęcia indywidualne? Też się nad tym zastanawiam...
[quote author=maluda link=topic=32.msg2591973#msg2591973 date=1473218142]
Mam zdjęcia i informację od osób w temacie. Czekam jeszcze na odpowiedź zwrotną, co hodowca zrobi. Zainteresowani żądają kary, zobaczymy.

Fajnie, że znalazł dom. Kiedy było o nim głośno to jeszcze śledziłam temat, potem ucichło.






Niestety to prawda, wpadka suki z półbratem.... i idące za tym setki kłamstw, nawet tych co pozabierali szczeniaki, a było ogłoszenie, że one od znalezionej na wsi suki.. porzuconej i zaniedbanej.


Myśłałam, że takie rzeczy są tylko w "Trudne sprawy"



WOW. To się gdzieś toczy jak zwykle w przestrzeni internetowej? Jeśli tak, dajcie linka  😁

Szczerze mówiąc fakt sprzedaży psa (psów!) tej osobie (w zasadzie to dziecku) nie świadczy dobrze o Alcherze. Już wtedy informacje o "sorcie" kupującej były powszechnie dostępne.  Coś mi się wydaje, że to nie rodzaj hodowcy, który sie tym przejmie.
Brak słów na tą dziewczynkę (podejrzewam, że nawet nie znacie jej prawdziwego imienia... ona nie ma na iię Sandra nawet 🙂 ). Odwala od kilku lat, na długo zanim wzięła pierwszego bordera. Kiedy Ares (dog) był mały, przetaczały się wątki pseudodożycy dokupionej, która potem zniknęła (zeszła), milion prób pozbycia się merlaka, jakieś ściemy o przeprowadzce. Doszło do tego, że działacze jednej z organizacji charytatywnej na podstawie informacji dostępnych w sieci odszukały matkę dziewczyny i informowały o tym, co pociecha pisze, wyjaśniając, żeby matka pełniła większy nadzór....
[/quote]
Dziecku?
Dostałam info, że jest pełnoletnia...

Mam zdjęcie, ale nie przedstawiają konkretnie dyskusji tylko sukę z młodymi, funpeige szczeniaków (!) i zdjęcie ojca...
Dajcie jakieś linki 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 września 2016 19:44
właśnie, ja też chcę wiedzieć o co chodzi P:
Dziewczyny, ale nie ma linków, bo winna całej tej sytuacji je wykasowała szybciutko. Także nie macie o co prosić.  😉
Powiedzcie mi proszę, ile po ilu około dniach od pojawienia sie dużego brzucha można sie spodziewać, ze suka urodzi?
Przygarnęliśmy "podrzutka" i okazało sie, ze w ciąży 🙁
Na co zwrócić uwagę, jak jej pomoc? Iść do weterynarza, czy dać jej spokoj?
Nie planujecie aborcyjnej?
mundialowa, idziemy na indywidualny. Dziesięć zajęć, później można rozpocząć posłuszeństwo drugiego stopnia - dla zaawansowanych. Docelowo myślę o obronie, ale zobaczymy pierw jak nam pójdzie to posłuszeństwo, bo to jednak priorytet.

Dzisiaj pierwszy raz byliśmy w trójkę na spacerze, bo Jimmy skończył kwarantannę. Pierwsza próba zdecydowanie udana, ale muszę nauczyć tego dzikusa chodzenia na smyczy, bo się zachowuje na niej jak wyjęty z buszu  😁
maluda, to chyba i tak juz za późno 🙁 ale przyznam, nie myślałam nawet o tym. jeśli nie znajdziemy pieskom odpowiednich domów, to zostaną u nas po prostu, a suczkę wysterylizujemy.
Nie, nie jest za pózno.  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
11 września 2016 09:40
Libeerte, yyyy, a wiecie chociaz ile ich jest?  Bo serio serio zostanie z wami np 11 sztuk?

Mam zagadke z cyklu 'co to moze byc za karma?': duze, jasne granulki, troche ksztaltem zblizone do gwiazdek, bardzo tluste, kruche i dosc lekkie? Maz kupic niejadkowi kilogram na sprobowanie i... nie wie co kupil, a pies nawet je. Twierdzi tylko, ze 'najlepsze co facet mial'. Faceta kojarze wiec obstawiam srednia polke.
Moon   #kulistyzajebisty
11 września 2016 09:44
szafirowa, gwiazdkowy kształt to może Purina?
pewnie Purina 😉 moja z kolei jeszcze w życiu niczego tak nie jadła jak mega tłustej Brit care lamb&rice. Przyszedł nam właśnie 15kg worek Granum lamb&rice i jak na razie również znika szybko 🙂 bardzo mnie to cieszy, bo na worku napisali, że karma ma 11% tłuszczu, a nie 16, jak Brit. Mimo że w składzie na stronie granum było napisane 14% 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 września 2016 11:11
Libeerte - nie lepiej uśpić ślepy miot ? Tak najzwyczajniej w świecie? Po co kolejne niechciane szczenięta na świecie jakby mało ich było.
Ja bym prędzej była za sterylką aborcyjną, usypianie już narodzonych szczeniąt jest dla mnie nie do pojęcia. Wiem, że wiele osób się ze mną tu nie zgodzi, ale z góry mówię, że nie chcę o tym dyskutować, bo wiem, że zdania są podzielone.
Poród naturalny nie zawsze jest zakończony happy endem. Bywa, że zostają łożyska. Bywa, że zostaje martwy płód. Bywa, że są komplikacje w połogu. Bywa, że suka nie przeżywa. Jeżeli pies nie jest psem hodowlanym, to bez sensu kazać jej rodzić, uśpić szczony a potem robić sterylkę. Ja bym to załatwiła teraz, zanim suka będzie musiała dać z siebie jeszcze więcej podczas pozostałego okresu ciąży i porodu... a potem jeszcze kazać jej znosić stratę szczeniąt. Kto  widział jak silny instynkt mają suki po porodzie ten wie o czym mówię.
Moon   #kulistyzajebisty
11 września 2016 18:25
k_cian, true story.
My zaraz po stwierdzeniu ciąży u Diuny zrobiliśmy sterylkę aborcyjną, a i tak po wszystkim miała objawy ciąży urojonej. Wolę nie wiedzieć co by było, gdyby szczeniaki przyszły na świat i zostały jej odebrane :/
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 września 2016 18:32
Może źle to zabrzmiało, jak najbardziej jeśli można to należy zrobić sterylkę aborcyjną, nie byłam pewna do którego momentu ciąży można ją przeprowadzić, do samego końca? A uśpienie miotu w przypadku braku takiej możliwości.
Chyba najlepiej bedzie jak po prostu zabiorę ja do weterynarza i zobaczymy co powie 🙂
Moon, no a urojona to jest przecież pikuś. Suka po porodzie może nawet nie chcieć wychodzić od szczeniąt na jedzenie przez pierwsze doby. My naszą siłą na dwór wyprowadzaliśmy. I doskonale umiała się doliczyć czy jej jakiegoś hipopotamka nie brakuje przypadkiem. 😉 Zostaje problem z mlekiem i błyskawicznie tworzącymi się stanami zapalnymi. Tu nie ma odrobiny mleka jak przy urojonej, tu są balony kosmicznie napompowane mlekiem. :P No a do tego jeszcze mało fajna sprawa jaką jest oczyszczanie się dróg rodnych po porodzie. Mało apetyczne, wiecznie wszystko upaćkane i regularne zamywanie suki. 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
11 września 2016 20:29
Macie racje, to najpewniej Purina, czyli kiszka, przeciez tego mu nie kupie, toz to prawie jak pedigree...

Mial ktos stycznosc z karmami z manufaktury karm SABA? Skladowo wygladaja chyba niezle (nawet wersja podstawowa, skadinad mega tania).
Chyba najlepiej bedzie jak po prostu zabiorę ja do weterynarza i zobaczymy co powie 🙂

Zależy jaki to wet - osoba, bo znam takiego, co radził kryć sukę chociaż raz, a potem dopiero ciąć.
W każdym bądź ranie i tak bym ją dała na zabieg.

Czy miał ktoś z  Was kontakt z karmami Cibau? Zastanawiam się nad tą sensitive fish czytałam, że ludzie chwalą ją za dobrą przyswajalność i ilość białka mi odpowiada, patrzę jeszcze na Lupo sensitive ale ona ma takie granulki jak lukullus więc nie wiem czy jest sens zmieniać na coś podobnego skoro ten lukullus jest moim zdaniem mało przyswajalny.
Przedwczoraj na dogtrekkingu z Sarą wygraliśmy właśnie tą karmę, skład wygląda nieźle, na pewno lepiej niż marketówki którymi my karmimy (nie jest to moja decyzja, jak zacznę zarabiać to dieta moich psiaków się zmieni).
Alten a którą tą wersję mini czy medium/maxi? mogłąbym Cię prosic o zdjęcie granulek? bo właśnie nie wiem którą zamówic dla psa 11 kg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się