pensjonaty w okolicach trójmiasta

czy ktoś wie ile kosztuje pensjonat w BM Horse w Tągowie?
Jak dojechać z Gdańska do Niestępowa? Szukam od godziny i znalazłam jakieś połączenia kolejowe sprzed kilkunastu lat...  🤔
Mówisz o dojeździe komunikacją czy samochodem?
Niestety komunikacją  😉
lovesunrise, wydaje mi się że się nie da. Że najdalej dojedziesz do Otomina. Ale to masz jeszcze kawał drogi dalej. Albo Żukowa 801 Gryfem i 806, on staje w Lniskach, ale tam już kawałek do niestępowa. Tylko pytanie, gdzie ty się do tego niestępowa wybierasz, bo ono dość długie.
Ewentualnie czyms do lapina i stamtad z buta, jesli chcesz sie dostac do KonAka.
Tak, dokładnie do KonAka. Jeśli z buta, to na jakąś odległość? Albo może znacie kogoś z Gdańska, kto dojeżdża właśnie do KonAka? No z tym dojazdem to będzie problem 🙁
lovesunrise, moja znajoma przez jakiś czas tam jeździła do Sulmina. Tak jak pisałam, autobusem 174 (chyba) do Otomina, i od przystanku przy Swojaku z buta. Będzie gdzieś ze 2 km, ale bym musiała zmierzyć, czasem tamtędy jeżdżę w godzinach szczytu, bo rodzice niedaleko Niestępowa mieszkają. Generalnie dojazd ciężki komunikacją, a zimą to już w ogóle. Nie wiem czy tam się w ogóle ktoś czymś innym niż samochodem wybiera.
A do właścicielki pisałaś? Ona na pewno wie jak dojechać 😉
Jutro jadę tam samochodem, to może czegoś się dowiem, może znajdę jakichś gdańskich pensjonariuszy 🙂 szkoda, że Zukowo nie kwapi się by zorganizować jakieś połączenie. Z tego co słyszałam to tamtejsi ludzie codziennie chodzą te 2km na autobus do pracy, to dopiero masakra..
Jutro jadę tam samochodem, to może czegoś się dowiem, może znajdę jakichś gdańskich pensjonariuszy 🙂 szkoda, że Zukowo nie kwapi się by zorganizować jakieś połączenie. Z tego co słyszałam to tamtejsi ludzie codziennie chodzą te 2km na autobus do pracy, to dopiero masakra..
  Zukowo ma dobre polaczenia i z Gdanskiem i z Gdynia
Ja mieszkałam w wiosce obok przez całe liceum i dojazd komunikacją to masakra. Więc lovesunrise, nie ma tam jakiegoś autobusu widmo bo bym o nim wiedziała 😉 Ja musiałam dojeżdżać do Żukowa, potem 806 na Babi doł, i 1,5km z buta, teraz jest luksus bo jest chodnik 😉 ja dygałam tam poboczem którego nie było. Teraz całe Niestępowo, Sulmin, Przyjaźń, Skrzeszewo to multum nowych domów, ale dalej nie ma normalnego połączenia z trójmiastem. Budują aktualnie drogę ekspresową więc moze za jakieś 4-5 lat coś się zmieni 😀

lovesunrise, Monic, Żukowo ma dobre połączenie, ale Niestępowo a Żukowo to tak jakby kilka dobrych km różnicy.
jak taki problem isc 2 km z buta to moze zmien stajnie???
Wspomniałam o Zukowie, ponieważ niestepowo mu podlega. Monic, 2km z buta to ja chodzę polami do stajni od kilku lat, ale kiedy mieszkam 60km od Gdańska, ucząc się w Gdańsku i po stajni musząc jeszcze jakos dotrzeć z powrotem do Gdańska i autobusem do domu to tak, droga 2km z buta to JEST dla mnie problem. A stajni szukam i rozważam możliwości, nie musisz mi pomagać akurat w tym.
Wspomniałam o Zukowie, ponieważ niestepowo mu podlega. Monic, 2km z buta to ja chodzę polami do stajni od kilku lat, ale kiedy mieszkam 60km od Gdańska, ucząc się w Gdańsku i po stajni musząc jeszcze jakos dotrzeć z powrotem do Gdańska i autobusem do domu to tak, droga 2km z buta to JEST dla mnie problem. A stajni szukam i rozważam możliwości, nie musisz mi pomagać akurat w tym.
  a malo to stajni w okolicy Gdanska blizej niz to dla Ciebie NIESZCZESNE Niestepowo?  Otomin , Lipce  i Sopot pod nosem  🙂
A może powiem Ci co zamierzam jutro ugotować na obiad? Bo nie jestem pewna czy spodoba Ci się mój pomysł 🙂 ucinam rozmowę.
lovesunrise, to o ile nie znajdziesz kogoś kto cię tam będzie woził to sobie odpuść. Sulmin masz bliżej (ale też trochę z buta trzeba dygać), Lipce, Otomin, Sopot, Owczarnia
xxagaxx, dzięki, sprawdzam na razie wszystkie możliwości 🙂 o Otominie tez myślałam. Sopot odpada niestety
lovesunrise, to o ile nie znajdziesz kogoś kto cię tam będzie woził to sobie odpuść. Sulmin masz bliżej (ale też trochę z buta trzeba dygać), Lipce, Otomin, Sopot, Owczarnia
  tez o tym wczesniej wspomnialam   🙂

A może powiem Ci co zamierzam jutro ugotować na obiad? Bo nie jestem pewna czy spodoba Ci się mój pomysł 🙂 ucinam rozmowę.
to smacznego ci zycze  🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Stoję w Sulminie i o ile w lato jako tako bym przełknęła spacerek z przystanku... to w zimę absolutnie, tam w tym wąwozie jest ciemno jak w d.... :P A Niestępowo jest jeszcze dalej. Z drugiej strony się nie wypowiadam bo nie wiem czy tam jakiś autobus jeździ.
I jak tam? Był ktoś już w tej nowej stajni Darboven?? Nie powiem, bardzo jestem jej ciekawa, bo na zdjęciach i w opisach prezentuje się super. A jak w rzeczywistości ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 września 2016 17:11
Klami, nie byłam, znajomi byli, mówili, ze fajnie, bo nowe, ale strasznie mało miejsca. Całość, z padokami, ma ok 2ha. To sama mozesz sobie odpowiedzieć ile miejsca jest. W dodatku 15 koni, to szkółka.
z tego co się orientuję, zamierzają najpierw prowadzić rekreację, a potem nastawić się na sport kilkoma końmi. Byłam, jest kilka padoków + jeden duży, fajna, wygodna i jasna stajnia. Podłoże na placu dosyć kopne. Hala 40-metrowa. Jest karuzela 😉 Teren faktycznie dosyć mały ale całkiem dobrze zagospodarowany.
Mnie się podobało, jestem bardzo ciekawa jak się będzie dalej rozwijać. Chyba nawet dam szansę temu miejscu, o ile uda mi się znaleźć konia do dzierżawy. Dla mnie to super opcja, bo mam fajny, prosty dojazd, warunki też są świetne w porównaniu z innymi stajniami w Rumi.
Szukam spokojnego konia do dzierzawy w celu jazd rekreacyjnych dla jednej osoby (nie szkolka). Prosze o kontakt na priv.
stajnia Carlos w rumii coś komuś mówi? Jakieś opinie?
Znam stajnię, niestety nie mam najlepszej opinii. Od znajomych też nie słyszałam rewelacji (pod kątem pensjonatu, ja patrzyłam pod kątem dzierżawy i rekreacji). Więcej mogę przytoczyć na priv.
Joy, to poproszę, znajoma ma tam konia niby wstawiać, a w ogóle nie jest stąd. Ja tej strony trójmiasta również nie znam, więc nie mam nawet jak jej doradzić/odradzić.
Cena mnie zdziwiła, bo 400zł to mega tanio
xxagaxx, Po krótkim kontakcie z właścicielami tej stajni dwa lata temu odniosłam wrażenie, że mają "średnie pojęcie" o koniach (delikatnie mówiąc). Wśród ich kilku koni był wtedy chodzący pod siodłem 2 latek. (Może 2,5 nie pamiętam dokładnie, ale 3 lat na pewno nie miał). Jazdy były prowadzone na niegrodzonym polu. Nie wiem jak teraz.
Julie, dziękuję. Znajoma w sumie zaplecza nie potrzebuje, ale dobrej opieki już tak. Żeby nie trzeba było u konia być codziennie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się