Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Po co ci hormony? Kobyłka ma jakąś patologię na tym tle? Jeśli nie ma wskazań zdrowotnych nie decydowałbym się na takie gierki.
melehowicz, nie miała rui juz z dwa miesiące
Nie miała, czy jej nie widziałaś? Jeśli mówisz o lipcu i sierpniu to się nie dziwię, bo widoczna ruja w tym czasie to rzadkość. Jeśli koniecznie chcesz zaźrebić klacz jeszcze w tym roku to wrzesień i październik to sezon powrotu aktywności rozrodcze u klaczy. Można popróbować. Już zapewnij klaczy pobyt na pastwisku od świtu do zmierzchu ( możliwie najdłużej). Wet niech robi usg co dwa tygodnie. Upewnij się że dostaniesz w tym czasie nasienie i ... do boju. Albo zawieź klacz do doświadczonego ogiernika i zdecyduj się na krycie naturalne, tam sobie poradzą z tematem.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 sierpnia 2016 11:15
to próbuj Martę Paździoch - ma usg
Potrzebuje porady- kogo polecacie do spraw ortopedii i kulawizny "pojawiam się i znikam"? Chodzi o województwo wielkopolskie i chętnie kogoś kto prowadzi klinikę żeby wysłać konia na "wakacje".
Te wakacje to w sensie dobrze czy wprost przeciwnie?
Co do weta to Stachowiak Michał? Ze Szczytniki, prawie z Gniezna.
karta, do kliniki to tylko dr. Golonka (Wrocław). U nas wszystko wracało zdiagnozowane POPRAWNIE.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 sierpnia 2016 12:31
karta w Wielkopolskim masz klinikę w Buku dr. Przewoźnego,
rzut beretem masz też klinikę w Berlinie, gdzie robią scytyngrafię, która jest bardzo przydatna w takich przypadkach.
Ale w pierwszym kontakcie polecam właśnie Buk.
Dziękuję wam za odpowiedzi. "Wakacje" w sensie, że nie mam możliwości i chęci badać konia kilka razy w stajni, tylko chcę go wysłać na kilka dni i odebrać z diagnozą i zaleceniami.
Z której części wlkp jesteś?
20 km od Poznania w kierunku na Wrocław
Ktoś ma konia 15 minut od kliniki weterynaryjnej i pyta się o klinikę w pobliżu. Mam prośbę, żeby idiotów z forumowiczów nie robić. Czasem wydaje mi się, że Arkady66 by się tu przydał
Ma dwie w podobnej odległości to się pyta.
Klęska urodzaju  😉
Ja nie pytałam gdzie mam najbliżej tylko kto jest polecanym ortopedą,  bo nie szukam weterynarza pierwszego kontaktu tylko specjalisty w konkretnej dziedzinie. Weterynarzy w wielkopolsce jest kilku a nie mam doświadczenia bo mój koń do tej pory potrzebował szczepienia i odrobaczenia.
Za wszystkie rady dziękuję 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
31 sierpnia 2016 18:16
efeemeryda, dzięki ! :kwiatek:  

Desire, dr Polakiewisz, dr Rusak


coś więcej o nich? 🙂
karta jak chcesz go zawieźć do kliniki to ja bym wiozła do dr Przewoźnego.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
01 września 2016 11:46
:kwiatek:

Który doktor przyjmuje studentów na praktyki do siebie? Moglibyście kogoś polecić?
dea   primum non nocere
04 września 2016 21:40
Kto w okolicy trójmiasta ma rtg? Michał Kacprzyński, Julia Wojciechowska, Chajęcki? Ktoś jeszcze?
dea, co jakiś czas jest Kujawski, ale on zdecydowanie tylko wpada do nas.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2016 00:15
dea dr Adamowska jeszcze ma
Jeszcze KanVet
Witajcie, czy do ostrzykania pleców (kissing spines) i podanie tildrenu (ew. konsultacji wystawionej diagnozy) polecacie dr Darka Polakiewicza, czy zwrócić się do kogoś innego (śląskie). Bardzo proszę o opinię ...
Potrzebuję porady odnośnie kogo wziąć do drugiej konsultacji kontuzji ścięgna (stary uraz).
Polecono mi kilku stąd też waham się pomiędzy: dr Bożena Latocha/ dr Monika Szubart / dr Darek Polakiewicz / dr Waldemar Kalinowski.
Będę wdzięczna za wszelkie opinie  :kwiatek:

edit: przekręcone imię
desire   Druhu nieoceniony...
08 września 2016 16:27
Blondek, hm.. Latochy bym nie brała.  Kalinowski.. może sie doczekasz i przyjedzie za rok.. 😁 Monike Szubart baaaardzo polecam, ale nie wiem jak ma z terminami i kiedy będzie na Śląsku (sama chętna bym była na wizyte). No i A. Koziej 🙂
Waldemar, nie Władysław  😉
ancyk0991 wybacz  😡, już poprawione  🙂

desire dziękuję za opinię :kwiatek:, do p. Szubart nie mogę się dodzwonić. Pan Koziej już u mnie był i mówił coś o blistrowaniu a ja nie jestem do tego przekonana dlatego chcę konsultować z kimś jeszcze  😉 Udało mi się skontaktować z doktorem Polakiewiczem, od razu poprosił o podesłanie zdjęć rtg i usg na e-mail. Będzie za 2 tyg kierował się na śląsk i najprawdopodobniej wtedy zawita do nas.


Jeszcze raz proszę o opinię odnośnie dr Polakiewicza. Zanim wydam sporo (jak dla mnie) pieniędzy na leczenie konia, chciałabym mieć względną pewność, że za parę miesięcy nie okaże się  znowu co innego ... aktualnie koń ma zdiagnozowane zwyrodnienie trzeszczek i stawów kopytowych, kising spines (poprzednio leczony na międzykostny), czy ktoś ma doświadczenia odnośnie leczenia konia z podobnymi problemami u Pana Polakiewicza ?
Koleżanka leczy u dr.Polakiewicza szpat i jest zadowolona z efektów.
Mnie robił tylko zęby.
Ma dwie w podobnej odległości to się pyta.
Klęska urodzaju  😉


Dwie ortopedyczne? Jaka druga?

Ja w każdym razie polecam Buk, moim zdaniem jeden z najlepszych specjalistów, a z racji posiadania stadka koniurów zdarzało mi się poznać i inne - jak Warszawa, Berlin, Lipsk, Golonka i inni specjaliści...
Mój koń też często korzysta z dr Kujawskiego, ale niestety, jego niesłowność i nieterminowość sprawia, że przestaje być godny polecenia (wezwałam go 21.08 do pilnej sprawy, do dziś nie dojechał i co chwilkę ma inny powód <koń dawno zdiagnozowany gdzie indziej>😉
Czy ktoś się orientuje co się dzieje z dr. Kalisiak ? nie mogę się dodzwonić od kilku dni :-/

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się