PSY

[s]Właśnie jadę do domu to zrobię fotki, mam medium 🙂[/s]
Wybacz, że tak długo. Mam, wychodzi na to, że rozmiar 20 groszówek 🙂 I tak przy okazji się trochę chwale, ale to mój pierwszy puchar w czymkolwiek w życiu, no i jeszcze na midzie  😍 Honey dzięki, że nie przyjechałaś, bo bym miała 4 miejsce  😁
Alten, gratulacje jeszcze raz, ja bym i tak startowała drużynowo, bo u nas już tylko jeden pies biega 🙂 A w przyszłym roku raczej już na żadnych zawodach nie będę, więc kariera przed Tobą :P
Dziecku?
Dostałam info, że jest pełnoletnia...

Mam zdjęcie, ale nie przedstawiają konkretnie dyskusji tylko sukę z młodymi, funpeige szczeniaków (!) i zdjęcie ojca...


Jeśli tak to fakt ukończenia osiemnastego roku życia N dni temu niewiele zmienia. Początki kariery, o których nie każdy wie sięgają wieku bodajże 12-13 lat. To było i nadal jest dziecko, pomimo pełnoletności. Ja już wszystko wiem, spoko 🙂

Mial ktos stycznosc z karmami z manufaktury karm SABA? Skladowo wygladaja chyba niezle (nawet wersja podstawowa, skadinad mega tania).


Ja wprawdzie do czynienia nie miałam ale intereowałam się tą karmą jakiś czas temu. Tańsza linia składem taka se, droższa - zajefajna! Pozytywne zaskoczenie.

Zdjęcia basseta i onkokotleta relewacja - ten kundel jest przepiękny!  💃  😍

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 września 2016 20:21
Ludziska, ktoś coś jakieś psiolubne tanie noclegi w Gdańsku? 😀
Ludziska, ktoś coś jakieś psiolubne tanie noclegi w Gdańsku? 😀


A może być w Gdyni? Jeśli tak, mam absolutnego pewniaka do polecenia 🙂
szafirowa, na pierwszy rzut oka karma w porządku, ale 35% białka? Ta tania wersja faktycznie ma go mniej, ale ma też 52% mięsa... świeżego. Co znaczy, że po wysuszeniu zostaje go 20% z tego 52, czyli ostatecznie bardzo mało. Chyba, że się mylę 😉 Droższa wersja z kolei właśnie bogata w białko, i do tego nie tania. Aczkolwiek ta tania wersja jest zawsze o niebo lepszym rozwiązaniem niż "sieciówki" 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 września 2016 22:20
[quote author=derby link=topic=32.msg2593786#msg2593786 date=1473708074]
Ludziska, ktoś coś jakieś psiolubne tanie noclegi w Gdańsku? 😀


A może być w Gdyni? Jeśli tak, mam absolutnego pewniaka do polecenia 🙂
[/quote]

zarzuć linkiem- przedyskutujemy z chłopem 😀

Dzięki!
honey jak to? To komu ja bede kibicowac?  😉

Mój pies juz 3 tydzien na Zylkene (podwojna dawka) - efektów brak. Serio no nic nie widze zeby sie zmienilo :P
dumkowa Zylkene jest naturalnym i mało inwazyjnym 'lekiem' więc bardzo możliwe, że może u was nie działac🙁 Ja też nie widziałam różnicy na nim chociaż stosowałam krócej, to już szczerze mówiąc pies spokojniejszy mi sie po stress oucie wydawał. A tak w ogóle to masz może w Krakowie jakiegoś sensownego weta, który ogarnia tego typu leki? Bo chciałabym skonsultować z kimś Dexa ale nie mam pomysłu z kim (wolałabym osobiście niż dzwonić np do dr Irackiej jak wcześniej planowałam bo jednak boję się, że źle opiszę to co widzę i nie będzie przez to odpowiedniej diagnozy itd).
to ja polecam Hanne Bobkę z przychodni Nasza - własnie pod jej okiem teraz jest Robi, mamy cały program 'naprawy głowy' zaplanowany - łącznie ze zmianą diety, lekami, zaleconymi badaniami do zrobienia itp itd. Na razie zostajemy z zaleceniami na 2 miesiące i potem znowu spotkanie i pewnie wejdą jakieś zmiany.
Na razie widzę poprawę jeśli chodzi o zmianę diety, Robi je 4-5 razy dziennie Hills ID i bierze Controloc na refluks i jeśli chodzi o jedzenie i wygrzebywanie smieci na prawdę się baaardzo uspokoił.
http://www.weterynarz-psycholog.pl/o-nas/hanna-bobka

Drugą sprawą jest agresja w stosunku do obcych, ale cóż... ja ostatnie prawie 3 tyg przechorowałam więc średnio stosowałam się do zaleceń, a rodzice którzy też mieli wyznaczone zadania sprawę sobie olali więc muszę teraz to porządnie nadrobić.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 września 2016 07:05
Jestem załamana. Moja G mimo włączonego hormonu znów popuszcza mocz. Zdarzyło się, ze tez kilka razy zrobić pod siebie. Sunia denerwuje się a my walczymy z mokrymi plamami. Normalnie nie wierzę, ze mamy aż tak strasznego pecha. Nie dość ,ze wpisaliśmy się w te rzekome kilka procent przypadków i problem pojawił się tak szybko po operacji to jeszcze lek nie działa. Młoda ma dopiero niecałe 1,5 roku. Co teraz? Pieluchy do końca jej życia!!!  Kur..... mac!
cranberry a skonsultowałaś w końcu z innym wetem? Z tego co tu pisałaś: suczka zaczęła popuszczać już dzień po operacji. To trwa do dziś. Hormony nie działają. Skąd więc ogóle pomysł, że to kwestia hormonalna, kiedy to wychodzi u suczek dopiero po wielu latach od sterylki, a leczenie farmakologiczne jest w takich przypadkach skuteczne? Może wet nie ma pomysłu, co to może być..?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 września 2016 08:08
nie skonsultowałam, bo tu nie ma za bardzo z kim 🙁 Zrobiłabym to , ale nie wiem gdzie uderzać. Może ktoś ma namiary na jakiegoś dobrego weta w Poznaniu, Bydgoszczy?
A myslisz, ze przyczyna moze być inna? jaka? Mogli cos uszkodzić podczas operacji? Niby w obrazie usg okolice kikuta są ok.
Gdzieś czytałam ,ze niedobór hormonów może nasilać objawy, a nie wywoływać je.
Z tego co ludzie piszą to  popuszczanie po sterylce u ich suk zdarza sie różnie, czasem wczesniej niz po kilku latach.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 września 2016 08:35
cranberry miałam podobny przypadek, popuszczanie wyszło po sterylce po 3 miesiącach o ile dobrze pamiętam, (w sumie to było bardziej opróżnianie pęcherza), najpierw brała hormony, nie pomagało. Koniec końców musiała mieć podwiązany pęcherz no i dostaje raz w tygodniu Propalin i jest ok.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 września 2016 09:33
przede wszystkim brak hormonów nie pojawia się dzień po zabiegu...
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 września 2016 10:01
przede wszystkim brak hormonów nie pojawia się dzień po zabiegu...

nietrzymanie moczu pojawiło się jakoś 2 tyg po zabiegu.
Jeśli faktycznie jest tak, ze niedobór hormonów może nasilać objawy, a nie wywoływać je to nietrzymanie moczu może pojawić się szybko. tak mi się wydaje... Załóżmy, ze jeśli Mała przed operacja miała hormonów na styk i  wtedy jakoś  to wszystko działało, a po operacji hormonów zabrakło to nietrzymanie mogło pojawić się szybciej niż zwykle. No i patrząc w druga stronę. Jeśli efekt leczniczy po podaniu hormonu ma być kilka dni po zażyciu - jest hormon nie ma objawu -  to czemu z nietrzymaniem moczu nie może być analogicznie - nie ma hormonu jest objaw.

[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg2594207#msg2594207 date=1473838532]
cranberry miałam podobny przypadek, popuszczanie wyszło po sterylce po 3 miesiącach o ile dobrze pamiętam, (w sumie to było bardziej opróżnianie pęcherza), najpierw brała hormony, nie pomagało. Koniec końców musiała mieć podwiązany pęcherz no i dostaje raz w tygodniu Propalin i jest ok.
[/quote]

A gdzie robiliście zabieg? kurde mam nadzieje, ze nie będzie takiej potrzeby. Boje się kolejnych operacji pod narkoza ze względu na nerki.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 września 2016 10:41
To jest co najmniej bardzo dziwne wszystko, ja bym się z kimś innym skonsultowała na Twoim miejscu.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 września 2016 11:37
To jest co najmniej bardzo dziwne wszystko, ja bym się z kimś innym skonsultowała na Twoim miejscu.


Chciałabym , ale w moim mieście nie ma z kim. Mogę jechać do innego miasta - najlepiej Poznań czy Bydgoszcz.  Tylko muszę wiedzieć do kogo jechać warto...
nie skonsultowałam, bo tu nie ma za bardzo z kim 🙁 Zrobiłabym to , ale nie wiem gdzie uderzać. Może ktoś ma namiary na jakiegoś dobrego weta w Poznaniu, Bydgoszczy?
A myslisz, ze przyczyna moze być inna? jaka? Mogli cos uszkodzić podczas operacji? Niby w obrazie usg okolice kikuta są ok.
Gdzieś czytałam ,ze niedobór hormonów może nasilać objawy, a nie wywoływać je.
Z tego co ludzie piszą to  popuszczanie po sterylce u ich suk zdarza sie różnie, czasem wczesniej niz po kilku latach.

Ja jestem z Poznania i jak wrócę od fryzjera to skrobnę PW.  :kwiatek:
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
14 września 2016 14:14
Dziękuje za namiary na okolice Poznania.

Przy okazji zapytam czy ktos kojarzy to miejsce http://nordica-vet.pl/ ? Specjalizują sie m.in. w urologi i nefrologi.
Jak co roku zapraszam w imieniu organizatorów na II. odsłonę Mistrzostw Małoposlki w dogtrekkingu, która odbędzie się w Myślenicach:
https://www.facebook.com/events/1160001997389874/

bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 września 2016 20:21
A gdzie robiliście zabieg? kurde mam nadzieje, ze nie będzie takiej potrzeby. Boje się kolejnych operacji pod narkoza ze względu na nerki.


Wrocław - Interwet, z całego serca życzę Ci żeby Twoja suczka tego nie musiała przechodzić, moja mimo, że amstaff to bardzo źle zniosła tą operację (dosyć mocno ją bolało przez kilka dni i miała "depresje"😉.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
15 września 2016 08:20
bajaderka brzmi to strasznie... Najgorsze ,ze moja G. ma niepewne  nerki i  taka operacja to spore ryzyko dla niej...
W ogolę to rozmawiałam z zaprzyjaźnionym ginekologiem i mówił, ze takie popuszczanie, posikiwanie może byc związane z opuszczeniem pęcherza. Dzieje się tak na wskutek wycięcia jajników i macicy. Wtedy jedynie  operacja może skutecznie ratować sytuację... Takze masakra!!!

nie dopytałam czy to opuszczenie będzie widoczne w usg?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
15 września 2016 08:45
bajaderka brzmi to strasznie... Najgorsze ,ze moja G. ma niepewne  nerki i  taka operacja to spore ryzyko dla niej...
W ogolę to rozmawiałam z zaprzyjaźnionym ginekologiem i mówił, ze takie popuszczanie, posikiwanie może byc związane z opuszczeniem pęcherza. Dzieje się tak na wskutek wycięcia jajników i macicy. Wtedy jedynie  operacja może skutecznie ratować sytuację... Takze masakra!!!

nie dopytałam czy to opuszczenie będzie widoczne w usg?


No to własnie moja to miała. U nas było widoczne na USG bo pęcherz był bardzo mocno opuszczony, tak jak pisałam wcześniej pies opróżniał bezwiednie cały pęcherz 🙁
dumkowa O ja dzięki za namiary takiego kogoś szukałam!

Alten Tak w ogóle to dzięki za zdjęcia🙂 Straszny dylemat mam czy zmaówić tą cibau bo znalazłam jeszcze mera dog chyba półka niższa i pewnie cibau lepsza ale zaś mera dog ma 19% białka.
Cranberry - jak Bydgoszcz to tylko dr Ewa Pekowska ! Zdecydowanie najlepsza.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 września 2016 19:25
W najnowszym Dog&Sport artykuł o ACD  🙂
Wojenka Właśnie wyjęłam ze skrzynki i zabieram się za czytanie🙂
Magdzior, zrobiłabyś mi fotki i wysłała na pw? Czy to nie wypada? Bo mam nie po drodze do empika, a brzmi kusząco 🙂
zarzuć linkiem- przedyskutujemy z chłopem 😀

Dzięki!


Ojej, nie pamiętam nazwy tej działalności, muszę zapytać dokładnie właścicielkę, to podam. Mam nadzieję że nie zapomnę 😉

Jeśli chodzi o przychodnię Nordica, to znamy się. Tylko nie pamiętam czy Ania osobiście prowadzi konsultacje urologiczne, czy aranżuje je z kimś innym. Warto zadzwonić, porozmawiać itp. i w razie W konkretnie się umówić bo teraz może być na urlopie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się