Skąd ten cytat...?

Wymyśliłam nową zabawę 😉 Odgadywanie, z jakiej książki/wiersza pochodzi dany cytat 😉 Zasady takie same, jak w "czy coś Ci to movie". Tylko nie z wierszy koleżanki, i raczej nie z harlekinów (jakkolwiek się to pisze) 😉
Ktoś będzie się bawił? Ja zaczynam 😉

"W wieczór śmierci doktora Urbino ubrany był tak, jak zastała go wiadomość, czyli jak zawsze, niezależnie od piekielnych czerwcowych upałów: w ciemny płócienny garnitur z kamizelką, z jedwabną kokardą przewiązaną na kołnierzyku z celuloidu, i w pilśniowy kapelusz; poza tym miał gładki czarny parasol służący mu jednocześnie za laskę. Kiedy jednak niebo zaczęło jaśnieć, zniknął na dwie godziny i z pierwszymi blaskami słońca wrócił odświeżony, gładko wygolony i pachnący wodą toaletową."
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 maja 2009 09:45
Gabriel Garcia Marquez "Miłość w czasach zarazy" Tak mi się wydaje.
Tak 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 maja 2009 09:58
Super, czyli skleroza w granicach rozsądku, skoro pamiętam. 😜

"Słudzy nawet nie czekają, aż ciało ich pana ostygnie. Wloką Prana Natha w stronę drzwi wejściowych i wyrzucają na ulicę. Pran leży w ulicznym pyle. Jego ubranie roztacza przykra woń cebuli. Wokół zbiera się tłum gapiów zaintrygowanych niesłychanymi wydarzeniami rozgrywającymi się na ich oczach. Czokidar wywija okutym bambusowym kijem, podczas gdy Anjali powtarza swój wywód o krzyżowaniu się ras."
Coś ze Świata Dysku?
Impresjonista
Hari Kunzru

Zrzekam sie wklejania cytatu 😉
takze Dragonnia podaj kolejny 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 maja 2009 13:00
Baba-jaga dobrze 🙂

Skoro rezygnacja to podaję kolejny
"Wróciła ze świetlicy i skierowała się w stronę grupy stojącej w rogu. Zebrani żywo o czymś rozmawiali, ale zamilkli, gdy się zbliżyła. Podeszła do tego mężczyzny, który wyglądał na przywódcę. Nim ktokolwiek zdołał ją powstrzymać, wymierzyła mu głośny policzek
- Nie zareagujesz? - zapytała na tyle głośno, że żeby wszyscy mogli ją usłyszeć. - Zrobisz coś?
- Nie - mężczyzna dotknął policzka. Z nosa sączyła mu się cienka strużka krwi. - Niedługo już przestaniesz zakłócać nam spokój.
Weronika triumfująco wyszła ze świetlicy i wróciła na oddział."
"Weronika postanawia umrzeć"? strzał totalny  😁
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 maja 2009 13:17
Doskonale 🙂
Ha ha, a nawet tego nie czytałam 😉

"Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia"
morwa   gdyby nie ten balonik...
23 maja 2009 13:43
"Ogniem i mieczem" oczywiście
Oczywiście 😉
morwa   gdyby nie ten balonik...
23 maja 2009 13:54
Strasznie skomplikowana ta zgadywanka - cytatów z głowy nie pamiętam, a zanim jakiś wygrzebię...

No to taki 🙂

"Środkiem toru, przed parowozem, pędził człowiek z garbem na plecach, wywijający na wszystkie strony płonącą i sypiącą iskry pochodnią, nie wykazujący najmniejszej chęci zboczenia gdziekolwiek i najwyraźniej w świecie zmierzający tak pędzić aż do dnia Sądu Ostatecznego! Tego, że ten człowiek wrzeszczał przy tym przeraźliwie, maszynista już nie słyszał"
Chmielewska "Lesio" chyba. Kocham chmielewska!
m.indira   508... kucyków
23 maja 2009 15:54
Lesio. Powieść – nie da się ukryć – humorystyczna – powieść Joanny Chmielewskiej wydana w roku 1973.

heheh Anka pierwsza zgadła
Zupełnie nie skojarzyłam, a tyle razy to czytałam  😎
m.indira   508... kucyków
23 maja 2009 16:50
... Zadrżałem. Druga w nocy.
Pocztylion stał jak pika.
I urosły mi włosy
do samego świecznika:  ...


jeśli mogę ...
Gałczyński, "Zaczarowana dorożka"  😀
m.indira   508... kucyków
23 maja 2009 17:35
no to dawaj !!! 🙂
"(...)Jeżeli umiesz czekać bez zmęczenia,
jeżeli na obelgi nie reagujesz obelgami,
jeżeli nie odpłacasz na nienawiść nienawiścią,
nie udając jednakże mędrca i świętego;
Jeżeli marząc - nie ulegasz marzeniom;
Jeżeli rozumując - rozumowania nie czynisz celem;
Jeżeli umiesz przyjąć sukces i porażkę,
traktując jednakowo oba te złudzenia (...)"
Rudyard Kipling
Autor się zgadza... a tytuł? 😉
        tytuł : JEŻELI ZDOŁASZ...
Albo "List do syna"
Zgadza się 😉
,,Wreszcie zobaczył to, czego szukał. I ruszył za chłopakiem, który wychodził z miasta. Chłopak, jak to bywa w takich historiach, niósł kij, na którym wisiał tłumoczek z wszystkimi jego ziemskimi dobrami. Kot uśmiechnął się do siebie. Ludźmi można kierować, jeśli tylko pozna się ich marzenia."

?  😉
zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury
Doskonale 😉
Rul wstawiasz 😉
up
widzę, że Rul się nie kwapi do wstawienia cytatu, więc wstawiam

Ty nad wszystkie anioły mądry i wspaniały,
Boże przez los zdradzony, pozbawiony chwały,


tylko przypominam, że kto odgadnie, ten wstawia następny
ushia   It's a kind o'magic
24 maja 2009 17:55
Charles Baudelaire "Litania do Szatana"


a to?:
"Panie, na co może plon miec nadzieje, jezeli nie na troskę kosiarza?"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się