Stajnie, pensjonaty na Opolszczyźnie.

witajcie, przeszukiwałam forum dosc dokładnie i nie znalazłam nic na temat pensjonatów, stajni na opolszczyźnie.
Czy znacie jakieś sprawdzone pensjonaty? Jakie mniej więcej są ceny ?
Interesują mnie również jakieś przydomowe, kameralne stajnie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 sierpnia 2012 06:51
Afrodyta8, był już jakiś wątek, w którym omawiane były stajnie na Opolszczyźnie 🙂
edit: to co prawda wątek towarzyski, ale stajnie się przewijają: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,9278.0.html

Dla przykładu:

- jest stajnia w Opolu - Bierkowicach (www.ostroga.opole.pl)

- jest i w Mosznej (http://www.moszna.pl/index2.php)

- i jest w Prudniku (strony www nie znalazłam)

- oraz w Okołach

W okolicy Opola jest też KJ w Brynicy (http://www.jumping-team.pl/), KJ w Skorogoszczy, KJ w Zawadzie i kilka mniejszych stajni prywatnych rozsianych na Opolszczyźnie.

Co Cie dokładnie interesuje?
SK Prudnik - http://www.skprudnik.pl/  😉

opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 sierpnia 2012 07:50
Vuko, dzięki 😉

Nota bene lista KJ jest na stronie OZJ: http://www.ozj.opole.pl/node/6
(niepełna oczywiście bo brakuje stajni "przydomowych" etc)
I polecam również re-voltowy katalog stajni: http://re-volta.pl/stajnie/. Tam nawet niektóre przydomowe stajnie są oznaczone😉
Rancho Tamiza w Kolejce koło Dobrodzienia🙂 To też opolskie 🙂
http://www.prestige-horses.pl/ Borki Wielkie
www.stajniapolna.pl Bierdzany

jeszcze jest prywatna stajnia w Borkach Małych, w ogłoszeniach ogłaszali się z pensjonatem jakiś czas temu  😉

i jeszcze Gierałcice www.stajnia-grom.pl
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 sierpnia 2012 18:47
A czy ktoś z forumowiczów ma stajnie bliżej granicy czeskiej? Między Dobieszowem a miejscowością Równe?
Zna ktoś stajnie Morów http://re-volta.pl/stajnie/info/stadnina_koni_morow?
Dałby radę pojechać tam na kilkudniowy wypad wakacyjny z koniem i popluskać się w jeziorze?

Są jeszcze jakieś inne stajnie w okolicach jeziora Nyskiego lub Otmuchowskiego?
Pestka tak się składa, że pochodzę stamtąd 😉
W Morowie, z tego co wiem, to była hodowla, pensjonat i malutka rekreacja (2 konie do jazdy). Teraz nie wiem, co się tam dzieje. Forumowa Vuko tam trzymała kopytnego w pensjonacie, możesz do niej napisać i popytać.
Obczaj "Antoniówkę" w Mańkowicach k. Nysy- oni organizowali rajdy i tereny. Nie wiem jednak, czy ta stajnia nadal istnieje, ale ludzie tam przyjezdzali ze swoimi końmi na wakacje.

Trochę dalej, w Chwalisławiu za Złotym Stokiem jest właściwie nowo otwarta stajnia Rossa Montana - oni robią rajdy i tereny, ale ja tam nie byłam. Koleżanka była i była zadowolona. Jeżdżą i west i klasycznie. W Złotym Stoku jest jeszcze Rancho Nasza Szkapa ale nie polecam raczej, tym bardziej ze swoim koniem (chociażby ze względu na warunki w stajni).
Dzięki Mistral aż mi się nie chce wierzyć, że wokół 3 dużych jezior nie ma żadnej stajni!
Antoniówka jest daleko od wody, a mi zależy głównie na tym, że swojemu staremu dziadowi pokazać dużą wodę 😉 Więc musi być max 5-10km od jeziora żeby można było w czasie jednego terenu pojechać się popluskać i jakiś sensowny zjazd do wody.
Złoty Stok za daleko do wody.
Ale zależy Ci koniecznie na jeziorze Nyskim i Otmuchowskim? 😉 Paczkowskie też by wchodziło w rachubę? 🙂 Jak tak, to jeszcze są dwie stajnie w Błotnicy (przydomowa u leśniczego i Rancho Siódmy Koń - musiałabyś zadzwonić i się zapytać) oraz w Kozielnie , przydomowa u rolnika, który ma 2 konie w "pensjonacie" (ale tam mocno spartańskie warunki dla konia), w Trzeboszowicach ktoś też ma stajenkę- "Gejsza" (ok 10 km od J. Paczkowskiego i ok.5 km od Otmuchowskiego). Jak chcesz jakieś bliższe namiary na którąś z tych stajni, to daj znać 😉
No właśnie zapomniałam o Paczkowskim, oczywiście wchodzi jak najbardziej wchodzi w grę.

Chciałabym koniowi zrobić krótkie wakacje nad wodą😉 nie wymagam luksusów, trochę pastwiska i czysto w stajni.
Znalazłam teraz w necie Stajnie Preston w Kozielnie to jest ten rolnik?

W grę wchodzi nawet wcześniejsza wycieczka na rekonesans, bo mieszkam za górką 😉
Tak Preston, to ta stajnia u rolnika, tylko że warunki tam baaardzo przeciętne 🙂 Gdzie za górką mieszkasz?? 😉
Lądek Zdrój  🙂

Co rozumiesz przez warunki baaardzo przeciętne?
Poproszę namiary na pw

/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Hej! Interesują mnie pensjonaty w woj. opolskim 🙂 najlepiej jak najbliżej Kluczborka np. w Kuniowie lub Bogdańczowicach 🙂 Mogą być też przy Opolu 🙂🙂 Dzięki z góry za odpowiedzi! 🤣
Aisu,
Zajrzyj do Katalogu Stajni (w prawym górnym rogu), tam chyba najłatwiej znaleźć stajnię.
A odnośnie konkretnie Twojego pytania, to w okolicach Kluczborka, z tego co się orientuję masz kilka stajni:
- Bogdańczowice - Natalia Stodoła, Stajnia Dera,
- Brzezinka - Jerzy Mazur, Stajnia Panopticum,
- Gierałcice - Gabriela Osiecka, Stajnia Grom,
- Ligota Wołczyńska - Andrzej Skibiński,
- Domaradz - Rafał Zieliński, Domaradz Ranch
- Przygorzele - Justyna Maciejewska, KJ Korys (to już kawałek dalej od Kluczborka),
- podobno w Borkowicach jest jakaś przydomowa stajenka, ale nie wiem nic konkretnego,
- Borki Małe, Borki Wielkie - dwie albo nawet i więcej stajni (to też już kawałek dalej w stronę Olesna),
- Kucoby, Sylwia Podsiadło, Stajnia Podsiadłowo.
Hej,

czy ktoś z forumowiczów zna stajnię Royal w Ochodzach?
jakie warunki tam mają w pensjonacie, ogólnie czy polecacie? może być na pw
Witam voltiwiczów 😀
Szukam informacji na temat stajni Podsiadłowo w Kucobach prowadzonej przez Sylwie Podsiadło. Ktoś wie o niej coś więcej?
A co Cię interesuje - kwestia pensjonatu czy prowadzonych tam jazd?
Jazdy 🙂
MINI123,
Nie jeżdżę tam, więc nie pomogę Ci, niestety, w kwestii samych treningów i sposobu ich prowadzenia. Bywam jednak w tej stajni co jakiś czas. Ośrodek nie jest duży, więc na pewno nie trafisz tam na masową rekreację. Konie wyglądają dobrze, są porządnie żywione, codziennie wychodzą na padoki. Sama Sylwia to sympatyczna, konkretna kobieta. Atutem na pewno jest też to, że mają ładne tereny tuż za płotem. Słyszałam kilka opinii osób u niej jeżdżących i sobie chwalą.
Najlepiej byłoby pojechać i przekonać się samemu.
Ok wielkie dzięki 😀 Wybieram się tam w styczniu, ale wolałam dowiedzieć się coś więcej przed wizytą 🙂
Cześć,niedawno przeprowadziłam się do Opola,a teraz planuje ściągnąć tu moje konie (sztuk dwa). No i pojawił się problem,poszukuję dobrej,niedrogiej(max 600zł-szt) stajni z pensjonatem w okolicach Opola(max 20 km od Opola). Mam pewne oczekiwania co do stajni,jednak chyba nie są zbyt wygórowane. Zależy mi na tym,żeby stajnia posiadała dość spore trawiaste pastwiska,dysponowała boksami o w miarę rozsądnych wymiarach(nie muszą być normy EU po prostu nie klitki 1x1). Zależy mi też na tym,żeby konie uczciwie były wypuszczane na dwór i nie kisiły zadków w stajni 20/24h. No i o uczciwe karmienia,a nie oszczędzanie na sianie i dawanie go po garstce.  🙇

Znam stajnie w Zawadzie,obie. Jednak w jednej nie mają miejsc,a w drugiej mają padoczek 5x5m,przez co konie wychodzą na raty.
Interesują mnie stajnie głównie w stronę Kluczborka.
Znalazłam kilka oficjalnych stron stajni,ale interesują mnie też jakieś przydomowe pensjonaciki,które nie koniecznie gdzieś się ogłaszają.
Reyline, ja chwalę stajnie w Żelaznej 😉  trawiasty padok jest tylko jeden duży, ale jest kilka innych wybiegów. Konie głównie właścicieli, na miejscu karuzela, mini hala, ujeżdżalnia z wypasionym podłożem, siano piękne pachnące i miło. 
poszukuję stajni pod Opolem prowadzonej przez jakieś zakonnice. Ktoś coś może słyszał?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Dzięki martrixowej znalazł się wątek (cała jedna strona, lol), ale nie zaszkodzi pospamować i tu - doszły mnie słuchy, że w Ligocie Prószkowkiej buduje się stajnia i już jakieś konie stoją, czy ktoś wie coś o tym?
[quote author=budyń link=topic=88918.msg2960148#msg2960148 date=1611069801]
Dzięki martrixowej znalazł się wątek (cała jedna strona, lol), ale nie zaszkodzi pospamować i tu - doszły mnie słuchy, że w Ligocie Prószkowkiej buduje się stajnia i już jakieś konie stoją, czy ktoś wie coś o tym?
[/quote]

Też słyszałam, że coś tam powstaje. Ale więcej nie wiem.
Livia   ...z innego świata
11 października 2021 14:50
Odkopuję wątek.
Czy ktoś kojarzy może jakieś fajne stajnie z rekreacją w okolicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie dorosła osoba początkująca mogłaby się porządnie nauczyć jeździć? To zupełnie nie moje okolice, więc będę wdzięczna za polecenia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się