WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

desire   Druhu nieoceniony...
16 września 2016 06:53
Murat-Gazon,  🚫  nie dosłownie, bo mnie jeszcze zamkną. 😁  😤
Nooo, bo jeszcze zaraz tu wmaszerują smutni panowie z oskarżeniem nas o myślozbrodnię.  😀iabeł:
Jak z przewrotami "będziecie" tak zorientowani wspólnotowo, zażarci i skuteczni jak dotychczas - to mogę spać spokojnie 😀
Trochę poraża mnie "szacunek dla demokracji", ale ojtam.

edit: nie jestem zwolenniczką PiS. Jestem o wiele bardziej prawicowa i konserwatywna. A jednocześnie "solidarna społecznie". Jestem anarchizującą faszystką  😀iabeł: i zwolenniczką monarchii katolickiej  🍴
halo, jeśli nie wiesz to proszę nie pisz "może nie" bo to daje pole do zastanawiania się. Równocześnie pokazuje,że nie rozumiesz o co w całej sprawie odwołania Prezesów i P. Ani chodzi. A chodzi właśnie o to, o czym piszesz. Oni byli bezkompromisowi i nie szli na ustępstwa. Tak jak Ich wielcy poprzednicy. Dlatego, między innymi zostali przez poprzedników wybrani.I dlatego kółko wzajemnej adoracji sfrustrowanych hodowców,pośredników, Moniś i senatorek, którzy nie mogli kręcić swoich szemranych interesów wiedziało, że muszą zacząć od usunięcia tych osób. Bo z nimi nic nie przejdzie. Nie i już, nie ma nawet możliwości.
Równocześnie, racz zauważyć poprzednia władza posłuchała Prezesów i P. Ani, uwierzyła Ich autorytetowi i groźby i donosy senatorka zostały bez odzewu.
A co robi obecna, prawa i sprawiedliwa władza z moralnością na ustach? Słucha i popiera szemrane osoby, pozwala na kręcenie ich interesików i dla kilku podłych osób demoluje hodowlę i ciężką pracę wielu pokoleń.
I teraz Prezesi i P. Ania muszą patrzeć, jak Ich dorobek dostał się w łapy tych podłych, małych ludzi, którzy cieszą się, że wreszcie znalazła sie władza tak głupia, że oni teraz mogą kręcić swoje interesy, zarabiać i jeszcze pławic się w opinii uczciwych, moralnych i krzywdzonych przez obrońców stadnin  😵
berula jest dokładnie tak jak piszesz,  ludzie z kompleksami, którym życie się nie udało na ich własne życzenie nie lubią ludzi spełnionych, pasjonatów, dobrze, że pani Iza tego nie widzi. 😕
berula, myślę, że jest jak piszesz. Nie Wiem tego (bo wiedzieć nie mogę), ale tak myślę. Tego się obawiałam gdy przychodziło do zmiany opcji rządzącej - że PiS w temacie koni gucio wie, i gucio to ich interesuje. A to stwarza szerokie pole do popisu 😉
Jedyne co, zdroworozsądkowo, wypada zauważyć - to, że z rządków każdej opcji politycznej korzystają inne grupy lokalne. Do "jednych" podczepiają się jedni, do innych - inni. Jak świat światem. Konie, niestety, są bardzo wrażliwe na chaotyczne zmiany, im służy długotrwały konsekwentny rozwojowy plan. Trzeba też dodać, że od 1939 roku takiego planu w PL nie było, jeśli nie liczyć indywidualnych inicjatyw zaangażowanych ludzi. O tyle, uważam, sytuacja się Nie Zmieniła. Od zawsze wylatywali nie wiem jak dobrzy fachowcy, jeśli nastąpili komuś na odcisk. Ot, tak - prztyknięcie palców.

ganasz, nie chcę cię martwić, ale obawiam się, że obecna władza się utrzyma, a wtedy po x latach zupełnie inne kręgi będą "z kompleksami", bo tak już jest w polityce.
Bronze   "Born to chase and flee.."
16 września 2016 19:57
Halo - tylko,że to nie jest Ot, tak - prztyknięcie palców jak piszesz, ale totalny walec. Do tego ogrom ignorancji i absurdu - i robi się straszno  👀

halo mnie to nie martwi, mnie to dziwi.
ganasz, nie chcę cię martwić, ale obawiam się, że obecna władza się utrzyma,


Pożyjemy zobaczymy  😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/cbos-najnowszy-sondaz-poparcia-dla-partii-politycznych,676800,s.html
desire   Druhu nieoceniony...
20 września 2016 09:47
Aukcjoner z USA zignoruje naszą prokuraturę i po śledztwie,  niestety.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20748961,jest-sledztwo-ws-nieprawidlowosci-podczas-aukcji-koni-w-janowie.html#BoxNewsImgZ15


"Śledczy sprawdzą też, czy nie doszło do niezgodnego z prawem porozumienia nieustalonych jeszcze osób - porozumienia, polegającego na niedopuszczeniu do osiągnięcia ceny odpowiadającej wartości licytowanych koni. "

Przejaja 🙂 Śledztwo z założeniem narzuconym odgórnie przez PiS...
😲 z drugiej strony czego się można było spodziewać.    😀iabeł:    Teraz zamiast ścigać oszustów będą ciągać po sądach Al. Thuman, byłych Dyrektorów jako tych którzy zawiązali spisek aby kupić Emirę poniżej jej wartości. No przecież musiała być warta te przynajmniej 700 tys. (ciekawe czy wyceniała ją ta sama osoba co szacowała wartość Pianissimy)
Mógłby mi ktoś wyjaśnić, czego właściwie oczekuje grono nieustannych krytyków? Przywrócenia pp. Stojanowskiej, Treli, Białoboka na stanowiska? Powrotu do znaczącego kierowania stadninami tych (oprócz wymienionych osób), którzy poprzednio mieli na to wpływ? Zmian w ministerstwie rolnictwa i ANR? Jeśli tak - to na kogo, pod warunkiem, że będzie z PiS? Bo chyba w takie bajki, że jakakolwiek partia rządząca weźmie do rządu i spółek "nie-swoich" to nikt nie wierzy? Osunięcia PiS od władzy? To możemy zrobić - na drodze następnych wyborów. Szacując plusy i minusy danej władzy, mając rozsądne opcje. A może tego, żeby raptownie wszystko było Doskonałe, własność państwowa (nasz wspólna) zadbana (ale bez żadnych nakładów)? Tego, żeby araby były nadal państwowe, czy może mają być prywatne?
Bo można się pogubić.
Jedyny konsekwentny wniosek, jaki się nasuwa z pretensji, to że PiS to SAMO ZŁO, absolutnie każda decyzja jest zła. Gorzej z informacją dlaczego zła, i jaka byłaby lepsza, i dlaczego. Gorzej z jakąkolwiek konstruktywnością.
ta halo w kontekście zarządzania majątkiem narodowym jakim są stadniny ta opcja, to SAMO ZŁO. Reszta zastrzeżeń wedle sumienia i znajomości problemów w innych branżach.
ganasz, ok. Samo zło. Jaką zatem masz konstruktywną propozycję? Realną? Jakie rozwiązanie, żeby było Samo Dobro?
Poprzednie zarządy jakie były takie były ale w przypadku Michałowa i Janowa  wszystko względnie dobrze się toczyło (pomimo różnych utrudnień, głupich pomysłów itd., byli dyrektorzy jak umieli tak sobie, niezgorzej – jak pokazał audyt radzili) –  teraz mamy katastrofę – międzynarodową wstyd i hańbę. Może i obsadzano na ciepłych posadkach krewnych i znajomych królika – ale nie w aż tak bezczelny sposób, tak rażąco nieinkompetentnymi ludźmi. Czy uważasz, ze wdrożenie śledztwa w sprawie zaniżenia ceny – w tym przypadku ma sens???W końcu oni w sposób sprzeczny z prawem  chcieli je zawyżyć..
Podano nazwiska kandydatów na stanowisko prezesa Michałowa. Są to panowie Wojciech Janowski, Ryszard Pazera, Maciej Grzechnik.
halo jeżeli chodzi o sytuacje w stadninach ??? nie rusza się czegoś co dobrze funkcjonuje. a jeżeli tego wymaga ofiara na ołtarzu władzy - zmiana, to na jeszcze lepszych hodowców i specjalistów. Zamiana na ludzi bez przygotowania zawodowego to hańba. Zobacz kto kandyduje na nowego prezesa Michałowa. kolejni misiewicze. To obrzydliwe.  A może chodzi o to żeby sprywatyzować stadniny i pozamiatane.  Chory kraj.
ganasz, ok. Mleko się wylało.  Ruszanie tej materii było co najmniej wątpliwym (kretyńskim) pomysłem (zresztą ciekawe - czyim). Ale CO TERAZ? Co patrząc w przyszłość, nie w przeszłość. Niedawną, ale przeszłość. Sądzisz, że poprzedni fachowcy byliby skłonni wrócić i bez problemu dogadaliby się z decydentami z MR i ANR? Nie? To kogo proponujesz na ministra i szefa ANR? Koniecznie z PiS - bo taka jest nasza (i nie tylko nasza, to normalne, że kto ma władzę, ten chce rządzić) rzeczywistość?
To co? Bojkotowanie przez 3 lata? To nie będzie z dalszą szkodą dla hodowli?
Rozruchy uliczne? Jakaś hunta? Demokratycznie, obawiam się - jest bez szans. Nie sposób znaleźć tylu zwolenników władzy PO i Nowoczesnej, a innej opcji nie ma. To chcesz Petru na premiera? I uzbierasz większość dla tej idei?
A może wpłyniesz na PiS, żeby dobierał Swoich fachowców, których nie ma skąd wziąć? Nie da się nauczyć skakać nie skacząc, nie da się nabrać doświadczenia w zarządzaniu gdy przeciwna opcja polityczna uniemożliwia zarządzanie przeciwnikom. A może przekonasz lidera partii rządzącej, żeby mianował Nie Swoich? Chyba zostałby świętym za życia (albo od razu trafił do psychuszki).
Nic nie zrobię, może tylko być mi smutno.
ganasz, ok. Mleko się wylało.  Ruszanie tej materii było co najmniej wątpliwym (kretyńskim) pomysłem (zresztą ciekawe - czyim). Ale CO TERAZ? Co patrząc w przyszłość, nie w przeszłość. Niedawną, ale przeszłość. Sądzisz, że poprzedni fachowcy byliby skłonni wrócić i bez problemu dogadaliby się z decydentami z MR i ANR? Nie? To kogo proponujesz na ministra i szefa ANR? Koniecznie z PiS - bo taka jest nasza (i nie tylko nasza, to normalne, że kto ma władzę, ten chce rządzić) rzeczywistość?
To co? Bojkotowanie przez 3 lata? To nie będzie z dalszą szkodą dla hodowli?
Rozruchy uliczne? Jakaś hunta? Demokratycznie, obawiam się - jest bez szans. Nie sposób znaleźć tylu zwolenników władzy PO i Nowoczesnej, a innej opcji nie ma. To chcesz Petru na premiera? I uzbierasz większość dla tej idei?
A może wpłyniesz na PiS, żeby dobierał Swoich fachowców, których nie ma skąd wziąć? Nie da się nauczyć skakać nie skacząc, nie da się nabrać doświadczenia w zarządzaniu gdy przeciwna opcja polityczna uniemożliwia zarządzanie przeciwnikom. A może przekonasz lidera partii rządzącej, żeby mianował Nie Swoich? Chyba zostałby świętym za życia (albo od razu trafił do psychuszki).

Ciekawe podejście - stosując analogię chirurgów , dentystów itp. też usuńmyą nieprawomyślni, zamiast nich weźmy jakichś studentów czy innych misiewiczów byle mieli właściwe poglądy. niechta chłopaki się uczą - nie ma to jak praktyka..... Dasz zoperować swoje dziecko świeżo upieczonemu maturzyście, co pierwszy raz trzyma skalpel, czy jednak wybierzesz wykwalifikowanego chirurga
Pewnie poza internetem, itp. nie wiele można zrobić, niemniej nie będę patrzeć spokojnie jak niszczy się dorobek dziesięcioleci i  będę pamiętać zwłaszcza przy najbliższych wyborach ....

Kiedy wczoraj usłyszałam nazwiska kandydatów na prezesa Michałowa - oniemiałam. Same tuzy polskiej hodowli, jeden hoduje norki i kocha PIS, drugi jest urzędnikiem miejskim i kocha PIS a trzeci ostatnio pracował w ARIMR niestety nie wiem czy też kocha PIS. Szok !!!!!  😲

Urodzaj kandydatów tylko palce lizać, to jakby wybierać pomiędzy tyfusem, dżumą a malarią. ciekawe co z tego towarzystwa wybierze ANR ale coby nie zrobili i tak są w czarnej.................

Najlepiej niech unieważnią konkurs zanim do końca rozwalą hodowlę, a zresztą w ANR pracują tak wybitne jednostki, że z pewnością sami mogliby śmiało poprowadzić Michałów, no bo co za problem puścić ogiera na klacz przecież będzie wiedział co robić.

BRAK SŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W radiu ( sorry - nie wiem co to była za stacja, w samochodzie słuchałam..) jasno powiedzieli, że pan od norek to bliski współpracownik szanownego ministra od rolnictwa, a jego kandydatura na biurku ministra leżała, zanim konkurs ogłoszono... Do jego dorobku zawodowego dopisać należy, że coś tam robił w SK Liski ( nic to , że go dyscyplinarnie zwolniono :mad🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się