literatura końska

A jak oceniasz dzial o dosiadzie ?  😉
NatElena jeżeli masz naprawdę dobrego trenera, to możesz się rozczarować - bo już wszystko wiesz 😀 Ja natomiast czytałam ten rozdział zanim zwróciłam się do swojej obecnej trenerki i przeczytałam tam kilka odkrywczych dla mnie rzeczy.
Teraz mnie zaciekawilas 😀 Moze uda mi sie niedlugo ją przeczytac, szkoda tylko ze cena taka wysoka.
w którą lepiej zainwestować kottas o ujeżdżaniu czy ujeżdżenie na xxi wiek ?
ujezdzenie na XXI wiek, 'kottas' to jedna z niewielu książek które sprzedałam po przeczytaniu, bardzo ogólnikowo o wszystkim, a po przeczytaniu ze konia nalezy lonżować w wypinaczu wewnętrznym krótszym o pieć dziurek to zwątpiłam  🙄
tylko rysunki ciekawe, zresztą podobno na szkoleniu tak samo słabo wypadł :p

a ujeżdzenie na XXI wiek to taka encyklopedia i "must have" jak dla mnie 🙂
Świadoma jazda konna w praktyce. Analiza przypadków    Nowa książka na rynku 🙂
a jak wypada termografia w praktyce, soroko? warto kupic? duzo info czy ogolnikowo?
Tez poluje na termogriafie podobno sa w niej suche fakty wszystko co istotne. Moim zdaniem warto kupic zawsze cos mozna z niej wyniesc i dowiedziec sie czegos ma temat termografi a sama wiem ze jest bardzo pomocna w diagnostyce i otwiera oczy na wiele spraw 🙂
A ja się zastanawiam po co komu wiedza tomografii bez sprzętu? Interpretacja badania to zadanie chyba dla kogoś, kto te badanie robi. Tak samo jak wiedza z badań USG czy RYG.
Chociazby dla poszerzenia wiedzy , z ciekawosci , zeby wiedziec o co w tym chodzi jak przyjdzie np do takiego badamia zeby zadac wtedy jakies pytania ..jest duzo mozliwosci nikomu to nie zaszkodzi 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 września 2016 19:10
Przecież kamerka termowizyjna nie jest super droga a zawsze można sprawdzić "przedweterynaryjnie" jak coś nam nie pasuje z koniem lub kontrolnie, przecież to nie jest jakiś skomplikowany sprzęt a warto wiedzieć na co zwracać uwagę

edit. Nie super droga czyli 1-2 tys a nie kilkanaście tysi. Można też chyba wypożyczyć 😉
Misskiedis, serio te zwykle dają radę w koniach? Jak tak to faktycznie dopiszę do pozycji do zakupu.
Poszukuję pewnej książki i liczę na wasza pomoc. Książka polskiego autora i polskiego wydawnictwa. Wydana w twardej oprawie w formacie A4. Zbiór opowiadań. Nie dam sobie ręki uciąć, ale opowiadania były chyba historyczne. Książka była z pięknymi rycinami. Wydana na pewno dawno, podejrzewam, że z około 15 lat temu. Może ktoś coś kojarzy?
Poszukuję pewnej książki i liczę na wasza pomoc. Książka polskiego autora i polskiego wydawnictwa. Wydana w twardej oprawie w formacie A4. Zbiór opowiadań. Nie dam sobie ręki uciąć, ale opowiadania były chyba historyczne. Książka była z pięknymi rycinami. Wydana na pewno dawno, podejrzewam, że z około 15 lat temu. Może ktoś coś kojarzy?

Karmazyny i żuliki?
Niestety nie 🙁 
A co powiecie o tej książce : Świadome jeździectwo Mary Wanless: Ride With Your Mind ? Warta zakupu ?
Czy lepiej kupić "Kottas o ujeżdżeniu"?  :kwiatek:
Polecam 🙂 ksiazka fajna, fajnie napisana, mozna z niej sporo ciekawych informacji wyniesc. Opisane sa tez cwiczenia bez konia jak robic co one daja, co cwiczysz.
Kottasa tez zamierzam zakupic 🙂
'Anatomia i fizjologia w treningu konia' Gillian Higgins..szukam opinii o tej książce, warta zakupu ? Anatomia opisana szczegółowo czy niekoniecznie ?
NatElena dziękuję, pewnie za niedługo któraś książka trafi w moje ręce🙂
'Anatomia i fizjologia w treningu konia' Gillian Higgins..szukam opinii o tej książce, warta zakupu ? Anatomia opisana szczegółowo czy niekoniecznie ?

Książka fajna, dość łatwo napisana, ale rysunki nie są zbyt dokładne. Tzn. jak na pierwszą książkę o tematyce mięśniowej to moim zdaniem jest fajna - można nabrać ogólnego pojęcia co i jak. Jednak ze względu na rysunki właśnie - ja to czytałam zaglądając jednocześnie do Atlasu Anatomii Klinicznej 😉 Ogólne wrażenia miałam dobre, ale zależy czego od książki oczekujesz.
[quote author=NatElena link=topic=176.msg2595232#msg2595232 date=1474118584]
'Anatomia i fizjologia w treningu konia' Gillian Higgins..szukam opinii o tej książce, warta zakupu ? Anatomia opisana szczegółowo czy niekoniecznie ?

Książka fajna, dość łatwo napisana, ale rysunki nie są zbyt dokładne. Tzn. jak na pierwszą książkę o tematyce mięśniowej to moim zdaniem jest fajna - można nabrać ogólnego pojęcia co i jak. Jednak ze względu na rysunki właśnie - ja to czytałam zaglądając jednocześnie do Atlasu Anatomii Klinicznej 😉 Ogólne wrażenia miałam dobre, ale zależy czego od książki oczekujesz.
[/quote]

Ja dodatkowo znalazłam niestety kilka rażących błędów, zarówno w treści jak i w opisach rysunków.
Rysunki nie sa dla mnie zbyt istotne, bardziej interesuje mnir tresc czy jest dosc szczegolowa 🙂
A co do atlasu to znalazlam pare bledow ale w sumie nie wiem czy jest ich duzo bo przegladalam go jakis czas temu tylko.

fizjo duda jakiego typu sa te bledy ?
Gdyby ktoś chciał sobie zobaczyć tak "na oko", jak działa koń, to ok, można książkę "dla wprowadzenia" poczytać. A potem poczytać coś mądrzejszego. Ja na początku wzięłam się ambitnie za Biomechanikę i "Konia kształtuje jeździec" i z perspektywy czasu widzę, że "Konia kształtuje jeździec" to był błąd. Książka dobra, ale nie na tamten etap. Gdybym właśnie wcześniej przeczytała coś lżejszego, jak np. Higgins, to miałabym pojęcie o czym czytam. A tak... najzwyczajniej zmarnowałam czas (czytając bez zrozumienia)... po czym książka przeleżała kilka miesięcy na półce, zanim ja wypełniłam pewne luki w głowie i mogłam faktycznie przeczytać ją ze zrozumieniem. Także nie zawsze trzeba się porywać na top-książki, czasem poziom trudności warto stopniować. Nie wiem, co już wiesz NatElena , więc nie mogę Ci zdalnie polecić książki, bo może się okazać, że kupisz i napiszesz mi "łeeee ale takie rzeczy to ja i bez tej książki wiedziałam" 😉

fizjo-duda Mnie też się wydawało, że tam jest parę błędów, ale nie jestem wystarczająco biegła w temacie, żeby mieć pewność. Raczej zastanawiałam się, czy w tej książce jest źle, czy w "tamtej co czytałam poprzednio", albo czy ja czegoś źle nie zrozumiałam 😉
Kochani powiedzcie mi co byście polecili dla większych dzieci czy młodszej młodzieży całkiem początkującej z końskiej literatury?
Poradnik mlodego jeźdźca 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
Swoja literaturę mam i to dość bogatą a takiej przystępnej dla młodych jeźdźców nie ogarnęłam.
Jakie ksiazki polecacie z zywienia koni ? Nie widzialam za duzego wyboru w ksiegarniach 🙁
BlueHorse: polecam Uniwersytet młodego jeźdźca. Książka dla dzieci umiejących czytać.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
30 września 2016 13:58
NatElena ja polecam Hodowla koni Pirkelmanna plus tabele żywieniowe z zapotrzebowaniem koni na poszczególne składniki. Mam też Praktyczne żywienie koni i kuców S. Pilliner, ale jak dla mnie temat jest tam zbyt ogólnie ujęty.
Helmut Meyer, Manfred Coenen "Żywienie koni"
a także Sasimowski i Budzyński"żywienie koni"
Do tego Żywienie zwierząt i paszoznawstwo Red D. Jamróz lub klasyk
Paszoznawstwo i żywienie zwierząt . Z. Ruszczyc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się