Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

anetakajper   Dolata i spółka
10 sierpnia 2016 09:49
I czasam przyczepka 2 konna musi być przerobiona na 1 konną  😉
Wiecie co, ja wiem, ze dla was to pewnie dziwne pytanie jest, ale ja ostatnie 3 lata spedzilam wylacznie na arabce 150cm w klebie... 😉
Jak pierwszy raz wsiadlam na 170cm to zwariowalam  😵 nie wiedzialam w ogole co z odnozami zrobic, kompletnie inna motoryka ruchu 🙂
faith To ja zdecydowanie jestem przyzwyczajona do obszernego wykroku i długiej szyi i kiedy wsiadam na małe konie to dziwnie się czuję. Nie dość, że ta główka na wyciągnięcie ręki to jeszcze te drobne kroczki 😀
faith, ja mam 165, mój ma bliżej 180 niż 170 i radze sobie sama od zawsze 😉 jak już zaczniesz jezdzić duże, to przepadniesz. jak wsiadam na coś poniżej 170 to czuje się jak na kucyku  😁

faith, jesteś mojego wzrostu, w zeszłym roku jeździłam kobyłkę 174 cm, a potem przesiadałam się na mojego prywatnego 152 cm. Był jeden problem, doczyścić zad, musiałam stawać na skrzynce. W siodle czułam się bardzo przyjemnie, dużo lepiej niż na tym moim prywatnym.
Z ziemi wyglądało to tak:

a z siodła już całkiem nieźle:
Przesiadłam się ze smoka na kuca..pozwólcie, że nie skomentuje hahaha I te małe kroczki
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 sierpnia 2016 17:07
kare_szczescie - ale prezentowałaś się na niej pięknie. I tym większy plus, bo niełatwo przesiąść się z małego na dużego, bo wrażenie jest, że nóg nam brakuje 😉

a jak już robimy porównania, to ja też całkiem niedawno miałam okazję się przesiąść. Tylko, że ja na co dzień jeżdżę na 175cm - od 10 lat.


a wybrałam się w teren z siostrą na takim oto panu:


i tu zdjęcie siostra na mojej, a ja na maluchu



i powiem Wam, że skubany tak mnie woził, że byłam szczerze zaskoczona, ile to to ma pary. W galopie śmiało przeganiał moją 😲
taggi super zamiana. Kuce galop mają fajny , ale ten kłus.
kare_szczescie Ale fajna ta dziewczyna. Ja z małego na dużego nie mogłam sie odnaleźć. A z przesiadając się z wielkokonia masz wrażenie, że dasz radę ze wszystkim  😀
faith jak będziesz mieć takiego, to od niego nie odejdę 😍

W Lublinie moja ulubiona kobyła miała chyba nawet ponad te 170 cm i raz w połowie jazdy musiałam się przesiąść na kucyka około 145 czy coś takiego. Rany, odnaleźć się nie mogłam. Nic przede mną, za mną ani pode mną, w dodatku nie nadążałam, żeby ten kłus i galop wysiedzieć. Masakra, to nie dla mnie. 😜 W dodatku jak się spada, to się jest momentalnie na ziemi, a z dużego się leeeeci i jest czas, żeby się ogarnąć i spróbować się nie połamać. 🤣
Ja "skaczę" z kobyły 172 cm na hucułki 132-142 i najlepiej wychodzi porównanie upadku:
z dużego - ałłłłłłłłłłłaaaaaaaaaa, dup!
z małego - dup, ała!
anil22, taggi, dzięki Dziewczyny! Jakbym miała wtedy wolne środki finansowe to Laleczka byłaby moja 😉 Moja końska miłość.
robakt   Liczy się jutro.
11 sierpnia 2016 21:20
Ja ostatnio miałam przyjemność wsiąść na Mahata forumowej xequus, na początku trochę wysoko, ale ja też do niskich nie należę i całkiem mi się to podobało, w końcu stopa nie dyndała, tylko była przyłożona, na początku ciężko ogarnąć takie duże ciałko. Ogólnie to Mahat to super koń!
To i ja się pochwalę moim smokiem 🙂 w sumie nie taki smok, 171cm w podkowach, ale w połączeniu z moim wzrostem robi wrażenie 😀



Ładne konio. Robiąc mały OT: co to za kask?
Ładne konio. Robiąc mały OT: co to za kask?

dziękujemy 🙂 to GPA Speed Air z edycji olimpijskiej z 2008 🙂 (dorwałam nówkę na allegro za 300zł  🙂😉
Jolanta 😍
To i ja się pochwalę moim Maluszkiem 😀 dokładnie nie mierzony ale jakies 175-177cm ma na pewno  🙂

Za duże zdjęcie!
azazu93 cudo  😍 😍
azazu93, ależ urodziwy! Co to?
Co słychać u wielkokoni? 🙂

My za 2 tyg. wracamy z łąk i zmierzę Młodego, bo już mnie trochę przerasta  😜 A póki co zdjęcie z ostatnich odwiedzin (z dziwnej perspektywy, więc wydaje się ponoć mniejszy):



amnestria Szlachetna półkrew, ojciec Holsztyn a matka z tego co pamiętam wlkp lub KWPN coś w ten deseń. Więc mieszanka wybuchowa  😜
azazu93 cudeńko! <3
Chyba nie muszę pisać o którego konia chodzi 🙂 ja mam 176 cm jednak będąc po drugiej stronie grzbietu widać mi tylko nogi😉
No no kawał konia 😀
Dawno nas nie było. Kurcze musiałabym go zmierzyć, ciekawa jestem ile ma dokładnie. Dobrze ze już nie rośnie  😁
anetakajper   Dolata i spółka
16 grudnia 2016 09:18
Skoro jesteśmy na wielko dzieciach 🙂
TP 1,5 roku 170 cm 🙂
Cudo 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się