Kącik WKKW

Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2016 08:46
Nie wiem, czy koń, który nie kończy crossu jest przygotowany na ten cross... Nie mówię tu o jednorazowych przypadkach niestety 🙁 taki Grubianin chociażby czy nawet Strona, która miewała wyłamania w 1*... Nie mamy koni na 3* poza kilkoma wyjątkami, to fakt.
Czy ktoś wie, gdzie będzie można obejrzeć na żywo Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców w Montelibretti?
Lub chociaż wyniki na żywo?
Facella, to nie jest kwestia przygotowania. Te konie wydolnościowo są OK, są ujeżdżone. Grubianin moim zdaniem mnie kończy crossów, bo nie jest w 100% zdrowy... Strona mało doświadczona na tym poziomie. Wyłamania miewają konie ze światowej czołówki, więc bez przesady...
Nie ma w Polsce koni na 3*... dzisiejsze wyniki skoków pokazują , że coś mocno nie halo... 32 punkty z parkuru mówią same za siebie...
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2016 17:00
32 punkty mówią, że Mateusz nie dał rady psychicznie. Mam zdjęcia, na których łapie się szyi konia... I nie są to pojedyncze ujęcia.
Parkur stał trudny - nawet Dibo nie przejechał go na czysto.
Strona mało doświadczona na 3*, wyłamania mają konie ze światowej czołówki - owszem. Ale powtarzalne wyłamania w 1*? Tu jest coś nie halo.
Michał zasłużył na medal, pomimo że Paweł lepiej poradził sobie z parkurem. Strasznie mi było szkoda Marty, gdyby przejechała z 2 zrzutkami, miałaby szanse medalowe...

Podium na wesoło:
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/14364859_1102404199842209_8225160360551866460_n.jpg?oh=cc4e8c91a0cc7a1badb35745ff923ec2&oe=586ED68E&__gda__=1485135109_1e954e2e2260af8c4a111c36d088df99[/img]
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 września 2016 17:04
32 punkty mówią, że Mateusz nie dał rady psychicznie. Mam zdjęcia, na których łapie się szyi konia... I nie są to pojedyncze ujęcia.
Parkur stał trudny - nawet Dibo nie przejechał go na czysto.
Strona mało doświadczona na 3*, wyłamania mają konie ze światowej czołówki - owszem. Ale powtarzalne wyłamania w 1*? Tu jest coś nie halo.
Michał zasłużył na medal, pomimo że Paweł lepiej poradził sobie z parkurem. Strasznie mi było szkoda Marty, gdyby przejechała z 2 zrzutkami, miałaby szanse medalowe...

Podium na wesoło:


Ja się cieszę z 3-ciego konia na podium - czyli Prudnickiego Seniora, szkoda tylko, że na stronie z wynikami popełnili błąd z Prudnika zrobił się Pródnik - dobrze że nie Próchnik :P

Nie cytuj zdjęć!
Facella, Strona przez 3 ostatnie sezony miała w sumie 2 wyłamania w 12 startach, zatem nie mam pojęcia o jakich powtarzalnych wyłamaniach w 1* piszesz... 🤔

Fajnie, że 2/3 podium to młode pokolenie. Chociaż liczyłam na Warszawskiego na pierwszym miejscu, to Michał na pewno zapracował sobie na tytuł MP 🙂

bjooork, nie cytuj zdjęć!!
Strona II wracając z crossu po rezygnacji zawodnika, wyraźnie skracała lewym przodem
Było to widać,  i dziwne skoki oddawala,  lądując szybciej zadem,  tak spadając za przeszkodą
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 września 2016 14:51
_Gaga, Strona stanęła na wodzie w Sopocie, gdzie Paweł w końcu spadł, potem w 1* w Kwiekach też na wejściu do wody....
strasznie mi się podoba ten koń (jako koń-skoczek :hihi🙂 więc martwi mnie to co się dzieje....
tak jak crazy, pisze, strasznie szybko kobyła ziemi szuka.
W Strzegomiu,  podczas ps też chyba na 0 nie poszła,  ale może mylę z admirałem.
Ktoś, możliwe. Sprawdzałam wyniki na FEI. Może w Kwiekach szła CNC* to na FEI nie ma :/

Czyli... no nie ma koni na 3* i tyle.

A skąd eliminacja Nowaka? Ponoć długo był drugi po crossie (nie śledziłam wyników on line)
Tak w Kwiekach byłą krajowa gwiazdka. Baza FEI też się myli, np. Ekolog ma przy sierpniowym Strzegomiu XC-FH czyli upadek konia na krosie, a on nawet nie przystąpił do krosu...
W kwiekach napewno szła CIC,  pierwszy raz organizowany.

A P. Nowak nie skoczył chyba kornera z grzybkami w sensie myślał że skoczył a na nagraniu odtworzono i okazało się że nie
crazy, to jeszcze możliwe, że baza FEI się myli 🙂
A nie, sprawdziłam jeszcze raz i są tylko 2 wyłamania w ukończonych crossach - w tym Kwieki właśnie
Dla porównania:
Grubianin
Senior
Filer
i rzeczywiście najskuteczniejszy w tej stawce
Bob
Tylko jeden Bob nie ma odnotowanych w bazie wyłamań. Ma 1 eliminację i 1 rezygnację...

Tak , czy siak dawno nie widziałam naszych par w równorzędnej rywalizacji na poziomie CIC3*... 🙁
Kiedyś przecież więcej par rywalizowało na tym poziomie. Dziś lipa. Crazy przecież też nie masz teraz konia na miarę Czarka, który w szczycie kariery łykał cross tak, że aż miło było patrzeć  😍 🙁
Myśle, ze dość łatwo nożna porównać obsadę MP w ostatnich latach. I na tym tle tegoroczne wydają sie dość dobrze obsadzone. Wyniki to inna sprawa...
Warto tylko zauważyć, ze w o wiele bardziej popularnych skokach wyniki końcowe tez nie powalały
armara, chyba sie nie rozumiemy. Obsada obsadą, a koni na 3* jak nie było tak nie ma
I tak od lat 🙁

Nie wiem co mają do tego skoki. Tam koni na 5* też nie ma, ale jakość koni wyraźnie rośnie - patrząc na ostatnie np. 10 - 15 lat. W WKKW niestety nie widać tej tendencji 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 września 2016 06:42
Jak orientacyjnie zobaczyłam kros 3* to sobie pomyślałam, że może być różnie. Wiadomo też, że na MP nie będzie raczej łatwo a niektóre konie szły tę klasę po raz pierwszy.  Nie udało się doświadczonym, może nie trafili z formą.  Ciężko powiedzieć.  Niestety w życiu tak to już jest, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Ja co prawda jechałam tylko MPMK, ale jedną kobyłką w 5 latkach nie ukończyłam krosu a drugą miałam jedno zatrzymanie. Za to z 4 latków jestem zadowolona. Oba ukończyły i w sobotę na skokach były najlepsze. Dwa konie chcę zostawić do dalszej pracy. Jak się będą rozwijać, to czas pokaże.
Prawda jest taka,  że wkkw w Polsce na wysokim poziomie nie istnieje,  brak kompletny koni.  To że 3-5 koni startuje w 3* w pl nie oznacza że są to konie na ME,  czy MS...  Niestety.
Constantia, z tym, że w jeździectwie jak się nie ma co się lubi... to się nie ma szans w rywalizacji na poziomie CIC niestety 🙁

crazy, z Twojej perspektywy (i mojej babskiej ciekawości): z czego wynika ten impas w WKKW? Stara jestem chyba, bo pamiętam że właśnie w czasach gdy jeździłaś Czarnolasa - trochę tych koni na 3* było. W ogóle stawka doświadczonych jeźdźców klasy CIC jakaś większa była... Dziś Heniu nie startuje, Boguś O., Darek S., Kamil coraz niżej , Ty też, Kaziu też 🙁 kurcze... jak to wygląda od Waszej strony? Brak sponsorów? Dlaczego kiedyś te konie jednak były - dziś nijak nie ma?
Młode pokolenie jedzie finansowo na plecach rodziców chyba - i mam często wrażenie że oni mają większe szanse zajść gdzieś wyżej o ile kasy rodzicom wystarczy... A Wy - seniorzy z doświadczeniem?
Mogę powiedzieć tylko o sobie,  i jest tak jak mówisz.  Póki rodzice pomagają to się jeździ,  sponsorów na miarę konkurencji skoków w wkkw w pl raczej nie ma,  bo to że ktoś komuś da konia i płaci za to przez kilka lat jest super,  ale to trochę mało na duży zagraniczny sport na równi z Niemcami,  Anglikami... Itd. Jak u nas  ktoś ma 1 konia... To co on może? 
Druga sprawa koszty startów,  przygotowania,  utrzymania takiego konia w wysokim sporcie w porównaniu do skoków to przepaść,  ryzyko ogromne,  nagrody mimo że z roku na rok polepszaja się to nadal ledwo zwraca się wpisowe.
W moim przypadku po przerwie i wypadku na czarnolasie przechodzi mi kompletnie ochota,  to już nie jest ta pozytywna adrenalina,  już mi się nie chce szarpać,  ryzykować dla floots.  Wolę załadować 4 konie na krajowe zawody,  czy skoki. 
Jaki wysiłek wkłada wkkwista w start 3 dniowy,  od rana fo nocy czyszcząc,  jeżdżąc kilka razy,  spacerując,  lazac po crosie itd... Żeby dostać 3 dnia floo w strugach deszczu?  A skoczek przez 3 dni w każdym konkursie ugrywa tyle ile my mamy w puli 3 dnia...  Z wiekiem odechciewa się szarpać dla hobby,  trzeba myśleć o zarabianiu.
_Gaga

Tyle, że koni klasy 150+ wciąż mało. Tylko w skokach jesteśmy już dość mocni na poziomie średniej rundy, zawodnicy sprzedając konie są w stanie zarabiać i inwestować pieniądze w kolejne, konie - często coraz lepsze. WKKW to wciąż sport dla pasjonatów, choć wydaje mi się (patrząc na ilość zawodników startujących w klasach od LL do 1*), że może jest szansa na jakiś progres w tym zakresie.
armara, tak czy siak więcej jest koni na 150+ niż na CIC 3*...

a w niższych klasach i 10 lat temu były tłumy... i niewielu z tamtych czasów dotrwało do 2/3 * 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 września 2016 13:18
_Gaga, szczerze mówiąc to koni na 150+ jest... kilka. Chyba, że nasi jeźdźcy nie są w stanie popchać tych koni wyżej niż 140-150 na poziomie międzynarodowym.
Mozii, a koni CIC 3* jest ile? Takich, które kończą próby bez błędów w crossie i z bagażem punktów rzędu 50+ ? Pięć? 😉
A ile jest tych 150+ 😉 Crazy Quick odpadł, Wibaro nie startował zagranicą, a i w PL ma problem z kolorami 😉, Abigej dopiero wrócił, Chabento startuje mało, Urbane - wzloty i upadki, Zoweja - nie startuje. Z pewniejszych został Que Pasa, Heartbreaker. Problemy ze skompletowaniem ekip na PN są w tym roku większe niż w 2015... Nie nazwałabym tego sytuacją komfortową.
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2596139#msg2596139 date=1474374263]
Mozii, a koni CIC 3* jest ile? Takich, które kończą próby bez błędów w crossie i z bagażem punktów rzędu 50+ ? Pięć? 😉
[/quote]
Takich, które stale jeżdżą na tym poziomie to nie ma na pewno pięciu? Czterech? Trzech?...
Jeszcze kontynuując myśl. Sytuacja w najwyższym sporcie w PL nie jest dobra. Tzn na dzień dzisiejszy top kombinacje mamy wyłącznie w zaprzęgach. Reszta aspiruje, choć IMO progres widać (najbardziej chyba jednak w skokach).
armara, chyba w rajdach też udaje się czasem coś ugrać ?
Zaprzęgami rzeczywiście możemy się chwalić 🙂

rider1, dlatego w kółko piszę: nie mamy koni na 3* Nie i koniec.
Wg mnie, nieustannie, od lat, rzecz sprowadza się do braku szacunku dla sportowego wysiłku i braku uznania dla sportu jako ważnej dziedziny promocji współczesnych społeczności, także państwa, także gospodarki.
Z tego wynika parę rzeczy. Ogromne niedostatki finansowe, ale i brak jakiegokolwiek planu rozwojowego. Metody prób i błędów. Stawianie na niewłaściwe konie, na te szybko dojrzewające i mało samodzielne, na te jezdne a o średnich możliwościach fizycznych (w tym zdrowie).
Ogromne "ruszenie" w WKKW w niskich klasach jest mało optymistyczne, bo zapewne wiąże się z perspektywą ME w PL, "ruszyło" po tej wiadomości. Tylko czas się skończył 🙁.
Fajnie jest, gdy do wszystkiego podchodzi się "Wolnoć tomku...", "Lubisz? To się baw!", ale takie podejście uniemożliwia jakikolwiek sensowny system. Współczesny sport bez zdrowego systemu nie istnieje.
choć wydaje mi się (patrząc na ilość zawodników startujących w klasach od LL do 1*), że może jest szansa na jakiś progres w tym zakresie.

I trzeba trzymać kciuki, za to. Większa ilość startujących to też większy rynek dla zawodowców (treningi, sprzedaż koni), większa szansa na sponsora.

Mnie cieszy miejsce Aporta, kibicuję mu od początku ZT
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się