Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Facella   Dawna re-volto wróć!
20 września 2016 13:00
To wtedy będzie f/8. Nie wiem, wydaje mi się, że warto go jednak wziąć choćby z tego względu, że po odpięciu telekonwertera mamy całkiem dobry zoom. Wg tego porównania (porównałam też wersję Canona bez IS): http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=obiektyw&ile=3&add0=617&add1=30&add2=681 wypada lepiej w opiniach użytkowników.
I weź pod uwagę, że jest to obiektyw ważący prawie 2kg. Bez statywu będzie Ci ciężko, nie wiem czy da radę zrobić nieporuszone zdjęcie na 400mm z ręki trzymając 2 kilo obiektywu  😁
Statyw mam...
(Fakt, tez moze nie dzwignąć  😁 ) ale fakt, troszke mnie przeraziła też waga.
Przy 8 bedzie problem z ostrością (AF) a jak wspomniałam, musze sie nim posiłkować bo oczęta po 40-tce już nie pierszej jakości 🙁 niby wzrok mam ok, ale wolniej łapie ostrość 🙁

Podpowiesz mi jeszcze, co oznacza APO?
Znalazłam o 0,5 kg lżejszy 135-400, mocowanie niby EF (bez stabilizacji) ale zastanawiam sie, czy wszystko bedzie sie zgrywać ze sobą (DG)
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 września 2016 13:48
APO to soczewki apochromatyczne. Tutaj więcej o oznaczeniach obiektywów (konkretnie Sigmy akurat) http://www.fotografuj.pl/Article/Oznaczenia_obiektywow_Sigma/id/73
Dzięki wielkie za pomoc.
Szukałam tych oznaczeń i nie potrafiłam wpisać pytania.
Bardzo rozjaśniłaś mi moją niewiedzę 😉

I teraz tak...
Znalazłam
1. tani tele 135 - 400/ 4,5 bez stabilizacji (waga 1200) -1000 zł
2. Średni 120 - 400/ 4,5 ze stabilizacją (waga 1700) 1800 zł (stabilizacja i tak pow 200 bedzie szwankować 😉 )
3. 70-200/4 L - (waga 750) - 2700 (gdzieś widziałam za około 2000, ew bede szukać taniej) + telekonwerter używany (0,4 kg) około 1.000 🙁 + z 700D nie będzie działała stabilizacja obrazu (czyli efekt bedzie jak z nr 1. a 3 x drożej

Coś musze teraz wybrać 😉
Końcowe pytanie: DG będzie się zgrywać z 700D?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 września 2016 17:36
stabilizacja Ci się przyda w obiektywie, bo puszki Canona nie mają stabilizacji matrycy.
potrzebny Ci ten telekonwenter bardzo? ja bym brała 70-200, bo ma i IS i USM, używany można tanio pochytać a to dobre szkło.
Mam 250, chciałam cos więcej
L-ki 70-200/4 w cenie 1800-2700 są bez stabilizacji, te ze stabilizacją już 3000-4000...
Faktycznie z moim body ogniskowa wtedy jest 112-320 i byłoby to jakieś rozwiązanie, ale do moich potrzeb i nauki chyba jednak wole coś tańszego.

Czy ktoś z Was posiada L 70-200/4 bez stabilizacji? Jak to sie sprawuje? Da sie jakos zrobic zdjęcie z ręki?

Ok.... głowa mnie boli od czytania o aparatach i obiektywach...
Będe rozglądała się za 70-200/4 L ze stabilizacją... choć juz bez konwertera bo i tak stabilizacja nie bedzie mi działać (chyba, ze ten 1,4) przy takim połączeniu.
Mocowanie EF z APS-C da mi 1,6 raza wieksze zbliżenie, czyli jest to już jakieś tele... nie wiem jednak czemu w takiej konfiguracji Canon odradza ten zestaw do zdjęć przyrodniczych 😉
Echhh... 😉
Niestety w 2000 tysiacach sie nie zmieszcze, wiec poczekam na jakiś "dzień kobiet" 🙂
Dzięki za pomoc jeszcze raz 😉


abre, Musti, dzięki za porady :kwiatek: :kwiatek: po dłuższym namyśle zdecydowałam się w końcu na Sigme 17-35 🙂


Prosze bardzo - warto najpierw pomacac szklo..zebys pozniej nie byla zdzwiiona wielkoscia i waga tego szkla 🙂 i warto kupujac szklo posprawdzac czy nie ma za duzych FF/BF z Twoja puszka - choc pewnie i tak wyslesz zestaw na kalibracje - ja osobiscie kupilbym od razu z USB Dock'iem  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 września 2016 20:49
Megane, ja od lat mam szkła ze stabilizacją i jak kiedyś przypadkiem ją wyłączyłam, to nie zauważyłam różnicy. Konie się robi na takich czasach, że stabilizacja nic nie zmienia.
Przy koniach tak, ale gdybym ja niechcący sobie stabilizację w Sigmie wyłączyła na wyjeździe, płakałabym później. Przy tak ciężkim zestawie nie dam rady utrzymać z ręki 1/60 sekundy.
A czy ktoś może polecić mi łatwego w miarę Photoshopa który odtworzy mi plik RAW?

Light room odpada...
gimp?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 października 2016 10:10
jak trwoga to...do revolty 😉

potrzebuje bridge camera dla taty do podgladania ptakow i robienia im zdjec. Nie znam sie w ogole na tych aparatach. wazne zeby ogniskowa byla spora, no ale czy da sie na takej robic jakies zdjecia? widzialam lumixa 20-1200 chyba przy 5,6!  😲

koszt, no do 200 euro. Jest cos w tej cenie co bedzie jakos dzialac? Nie mam kompeltnie pojecia no i szczerze tez ostatnio czasu na siedzenie pare dni i szukaniem tego. Ktos pomoze? z gory wielkie dzieki  :kwiatek:
Który obiektyw będzie lepszym wyborem dla Nikona D3300? W przedziale cenowym mieszczę się tylko z Nikkorem 50 mm/f.8 lub Tamronem 70-300 f/4-5.6, niestety
Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że przy tym Nikkorze trzeba będzie ostrzyć manualnie? Obiektyw do portretów, chciałabym też gdzieś po drodze może jakieś makro, konie.
Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 października 2016 20:21
50 do koni jest nietrafiony. Do portretów też są lepsze szkła. Mam i leży w szufladzie, myślę że ostatnio go używałam rok temu.
Jeśli chodzi o AF, to zależy od wersji. Są dwie, AF-S (G) i AF (D). Żeby mieć sprawny autofokus musisz mieć wersję z AF-S, czyli silnikiem autofokusa w obiektywie.

O Tamronie słyszałam podobne opinie, co o odpowiadającej mu Sigmie. Czyli słabe.

Jaki masz budżet? Nie myślałaś o używanym szkle?
Nie myślałam, ale skoro obydwa są nieciekawe, to chyba pomyślę..  😉 Na obiektyw chciałam przeznaczyć 600-700zł. Na jakie warto spojrzeć, jeśli chodzi o te używane, w tym przedziale cenowym?

Edit- no i na co zwrócić uwagę przy kupowaniu używanego obiektywu?
silverwings, jednak używka? 😉
mundialowa- jeśli chodzi o body, niestety muszę się zdecydować na nowe. 🙁 A kitowy obiektyw.. jakoś mi się do niego nie uśmiecha, chciałam dobrać sobie już coś innego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 października 2016 14:47
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/af-s-nikkor-70-200mm-f-2-8e-fl-ed-vr

Nowy 70-200/2.8 od Nikona.
A ostatnio rozmawiałam ze znajomym o tym, czy i kiedy pojawi się nowa wersja  😂
Ciekawe czy teraz wersja I i II stanieją...
Poleci ktoś mała cyfrówkę?
Do użytku domowego cena 500-800zł
majek   zwykle sobie żartuję
04 listopada 2016 14:07
mam kretynski problem. W pracy. Fotografuje czesto ludzi, np takie grupowe foto kilku-kilkunastu osob. Czesto jest lipa z oswietleniem, ale zdjecia z lampa sa strasznie sztuczne.
I az wstyd powiedziec, moj aparat jest rasista. Albo mam ostrych bialych i nieostrych czarnych (w sensie Murzynow), albo odwrotnie.
Robie te rzeczy na automatycznych ustawieniach. Aparat mam do dyspozycji Nikon D800. Nie moge sie do niego przyzwyczaic, zawsze robilam Canonem.
Pytanie : gdzie sie zmienia w ustawieniach zeby ostrzyl na calym obszarze zdjecia? (chociaz wydaje mi sie, ze ostrzy)
Nie mam instrukcji, robie na sprzecie w swoim biurze. Nie moge go nawet wziac do domu, zeby pocwiczyc.
W sumie pierwszy raz mi sie to zdarzylo, zwykle te foty wychodza ok. Musze sie pobawic, bo mam tu jeszcze kilka fajnych obiektywow do wyboru.


majek, to są podstawy fotografii i tego szukaj. Powinnaś prawdopodobnie zwiększyć głębię ostrości przymykając przysłonę. W jakich warunkach robisz te zdjęcia?
majek   zwykle sobie żartuję
07 listopada 2016 09:50
W warunkach wielkiego stresu..    😁

W pomieszczeniach typu warsztat, sala konferencyjna. Itd.

Tak, kombinowalam juz z glebia ostrosci, jednak zdecyduje sie po prostu na lampe i bede pozniej najwyzej obrabiac w PS (to przynajmniej umiem). Za malo czasu mam na kombinowanie, ludzie nie ustawiaja mi sie do zdjec, tylko jest haslo `teraz prosze sie prosze odwrocic do pani, dziekujemy`.

Dzieki abre

Ale jeśli masz za mała głębie ostrości to lampa nic Ci nie da. Prześlij mi na maila przykładowe zdjęcie, tylko oryginał.
majek   zwykle sobie żartuję
07 listopada 2016 10:33
abre, dziekuje, ale nie moge
A zmieniasz coś w ustawieniach gdy robisz zdjęcia? Ktoś Ci ten aparat ustawia? Jeśli martwisz się o ochronę wizerunku anie ruszasz ustawień to zrób zdjęcie stołu, szafy czy czegokolwiek w podobnych warunkach i podeślij.
Facella a co do portretow polecasz?
Mam 50mm f/1.8 yongnuo i jestem bardzo zadowolona, daje swietny bokeh, pieknie rysuje i wydobywa kolory.

Mam tez Sigme 70-200 od wielu lat i tez jest to bardzo przyzwoity obiektyw. Lepszy od Tamrona (ten wolniej focusuje np), tak tez w ogolnej opinii krazy. Takze Sigma to fajny obiektyw dla amatora moim zdaniem 🙂
Majek , odsprzedaj mi go  😍  pracujesz na profi sprzecie , na poczatku ciezko sie ogarnac niestety

pisz to ci podpowiem co i jak
majek   zwykle sobie żartuję
08 listopada 2016 10:42
Naciau, wiem 😉
Zebys wiedziala, jakie mam kamery do dyspozycji.

To nie moj, to `firmowy`. Bede sie starac go nauczyc.
Mam pozwolenie na pol dnia offa, zeby z nim pobiegac i poprobowac. I aparat i szkla.
Sciagam instrukcje.
Dziekuje, jak bede miala pytania, to sie bede do Was zwracac, dziewczyny.

Na szczescie te zdjecia to tylko jakis tam procent mojej dzialalnosci tutaj i jak na razie wszyscy zadowoleni z efektow, to tylko moja fanaberia, zeby sie doszkolic.
nerechta - ja nie facella ale polecam 85 mm f1,4 (drogi) lub 1,8 (tańsza opcja).
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 listopada 2016 14:54
Facella a co do portretow polecasz?
Mam 50mm f/1.8 yongnuo i jestem bardzo zadowolona, daje swietny bokeh, pieknie rysuje i wydobywa kolory.

Ja mam Nikkora 50/1.8, nie lubię go do ludzi, jest super do kotów i jakiegoś detalu itd. Gdybym robiła portrety, to chciałabym mieć 85/1.4 albo 105/1.4. Lubię ciasne kadry, a 50 do takich nadaje się średnio (chyba że potem robić cropa, ale to moim zdaniem jest bez sensu).
Nie jestem portrecistką i w ogóle nie lubię fotografować (samych) ludzi ani generalnie zdjęć pozowanych, nie znam się na tym kompletnie, ale zawsze zachwycały mnie zdjęcia Cocosowo i myślę, że to jest pytanie do niej, bo jest moją mistrzynią w tej dziedzinie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się