Aborcja - dyskusja

Dodofon, podziemie aborcyjne było jest i będzie.
Ale dlaczego nie mogę mieć wyboru,  jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem mocno upośledzonym.
Nie dość że na kobietę będąca w ciąży spada wiadomość że dziecko to roślina.  To jeszcze kobieta słono musi płacić za skrobanke. 
Jak ta ustawa wejdzie w życie,  to za chwilę i tak już przepełnione domy dziecka będą pekac  w szwach.
ovca   Per aspera donikąd
26 września 2016 19:44
czy kobiety te 80 tys zrobiłyby legalnie aborcję? nie... bo jak widać nie miały możliwości - i musiały pokątnie zapłacić... bo w myśl obecnej ustawy i tak nie mogły...
mnie dziwi ten szum medialny, "ograniczanie" - chyba żyję w innym świecie... dla mnie aborcja w dzisiejszych czasach jest na wyciągnięcie ręki i to niekoniecznie za dużą kasę


Dodo, ja uważam dokładnie tak samo- niezależnie od ustaw i przepisów na pewno nie miałabym problemu ze zorganizowaniem aborcji za niezbyt duże pieniądze, oczywiście nie gdzieś w garażu u Heńka za rogiem, a w szpitalu czy klinice.  Ale wkurza mnie to, że w cywilizowanych krajach jest to dostępne bez kombinowania i szeptania, i mają do tego dostęp wszystkie kobiety, a nie tylko te, które obracają się w bardziej uświadomionych w tej kwestii kręgach.
[quote author=Dodofon link=topic=60588.msg2598440#msg2598440 date=1474910901]
czy kobiety te 80 tys zrobiłyby legalnie aborcję? nie... bo jak widać nie miały możliwości - i musiały pokątnie zapłacić... bo w myśl obecnej ustawy i tak nie mogły...
mnie dziwi ten szum medialny, "ograniczanie" - chyba żyję w innym świecie... dla mnie aborcja w dzisiejszych czasach jest na wyciągnięcie ręki i to niekoniecznie za dużą kasę


Dodo, ja uważam dokładnie tak samo- niezależnie od ustaw i przepisów na pewno nie miałabym problemu ze zorganizowaniem aborcji za niezbyt duże pieniądze, oczywiście nie gdzieś w garażu u Heńka za rogiem, a w szpitalu czy klinice.  Ale wkurza mnie to, że w cywilizowanych krajach jest to dostępne bez kombinowania i szeptania, i mają do tego dostęp wszystkie kobiety, a nie tylko te, które obracają się w bardziej uświadomionych w tej kwestii kręgach.
[/quote]
Abstrahując od rozterek moralnych, niemego krzyku zarodków i gniewu bożego, po co ustanawiać prawo które nie będzie przestrzegane???
Na tej zasadzie trzebaby wykreślić z KK cały Art 284, no bo przeciez ludzie zawsze bedą kraść.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 września 2016 20:14
8 lat temu zostałam przez Chazana osobiście wydalona z oddziału, na który zostałam przyjęta kilka godzin wcześniej na zabieg usunięcia ciąży ektopowej w 10 tyg. Powód: ciąża zdrowa, niezagrażająca życiu matki. 3% tego typu ciąż ma szanse na przeżycie. To już nie chodzi o światopogląd czy religię. To jest szarlataneria! Wtedy nie było mowy o deklaracji sumienia, a mimo to nic nie wskóraliśmy
Jeden z komentarzy na fb Grzybowskiej  😵

chazan w moich oczach ma bliżej do sadysty niż katolika

madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2016 22:01
Na tej zasadzie trzebaby wykreślić z KK cały Art 284, no bo przeciez ludzie zawsze bedą kraść.

a Ty serio uważasz, że "zabrać komuś coś" to ten sam kaliber co "skazać kogoś na urodzenie niepełnosprawnego dziecka"?
poopiekuj się przez miesiąc dzieckiem nieuleczalnie, ciężko chorym i patrz jak cierpi i napisz tak jeszcze raz.
Dla mnie te klauzule sumienia u lekarzy to coś chorego. 😤 Jeżeli lekarz nie nadaje się psychiczne do tego żeby leczyć ludzi to powinien zająć się czymś innym.  🙄 Zaraz inni lekarze powiedzą że klauzula sumienia nie zezwala im na transfuzję bo jest Jehowy a drugi że jest Romem i nie będzie robił przeszczepów . ( mamy wolność wyznania )  🙄 Lekarz powinien być lekarzem i powinien robić swoją robotę .  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2016 05:46
„Nie powierzymy kobietom przyszłości narodu”
Żaden klient stomatologa nie umarł, bo nieprzyzwoicie było w porę wyrwać ząb. Żadnego okulisty ręka boża nie broniła przed terminową operacją zaćmy.
BTW - idziecie do pracy w poniedziałek? czy protestujecie?
rozsadny głos w dyskusji mojej koleżanki "...Nie chodzi o kłócenie się, czy zapłodniona komórka jajowa to człowiek, czy nie- bo nikt nie ma twardych dowodów na udowodnienie którejkolwiek z tych teorii drugioej stronie. Chodzi o okrucieństwo i o niezrozumienie pryncypiów własnej religii.
Katolicyzm zakłada kilka rzeczy.
1. Wolną wolę- każdy człowiek dostał wolną wolę, by postępować zgodnie ze swoim sumieniem. Każdy może grzeszyć, a życie bez grzechu jest wyborem i poświęceniem. Nie może zostać wymuszone, bo ograniczenie wolnej woli jest przeciwstawieniem się Bogu.
2. Przebaczenie. Każdy katolik może nagrzeszyć- pójść do spowiedzi i dostać rozgrzeszenie. Morderca może odbyć pokutę i być "czysty", więc analogicznie- kobiety też mogą dokonac aborcji, żałowac i się wyspowiadać.
3. Religia to nie prawo państwowe. Mamy piękną Konstytucję, która gwarantuje wszystkim wolność, nawet jak w Boga nie wierzą. Sprawy zahaczające o metafizykę i filozofię powinny być pozostawione sumieniu każdej jednostki- jeśli ktoś wierzy, że po śmierci jest piekło i czyściec, to nie trafi do tego piekła cały naród za przyzwolenie prawne na aborcję, a trafi do niego conajwyżej jednostka, która dokonała zgodnie z własnym sumieniem takiego, a nie innego wyboru.
A tak ode mnie- chcecie ograniczyć aborcję? Zakazy donikąd nie zaprowadzą. Zapewnijcie kobietom bezpieczeństwo- niech wiedzą, że jak będzie zgarożone ich życie, to znajdzie się ktoś, kto wykona zabieg nie narażając kobiety na utrate życia lub zdrowia. Wprowadźcie edukację seksualną, by każda z nas mogła zajść w ciążę wtedy kiedy jest na to gotowa. Wprowadźcie sprawny system pomocy i opieki społecznej tak, że jak się zdecydujemy urodzić dziecko "upośledzone", to będziemy miały pewność, że dosatnie ono odpowiednią opiekę. Zapewnijcie pomoc i opiekę psychologa w podejmowaniu decyzji. Usprawnijcie system ściągania alimentów, bo jednak mężczyźni czesto dezerterują w obliczu choroby potomka.
Sprawcie, by w tym kraju dało się żyć, bez biedowania, bez skazywania biednych na skrobanie się wieszakiem lub wykarmienie ósmej gęby za minimalną krajową. Zakaz do niczego nie doprowadzi, nie sprawi że kobiety przestaną dokonywać aborcji, wręcz przeciwnie. Zadbajcie by poród wyglądał po ludzku- ze znieczuleniem, porodami domowymi i prawdziwą opieką. Zadbajcie, byśmy mieli sprawne prawo adopcyjne, dla tych kobiet, które dziecka wychowywac nie będą chciały.
Ja już postanowiłam- jeśli ta ustawa przejdzie, to na czas rozmnażania się, wyniosę się do kraju, który zapewni mi opiekę i godne warunki. "
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
28 września 2016 13:37
W Kielcach już ograniczają i odmawiają badań prenatalnych... PARANOJA.
Paranoją to jest, jak widzi się wypowiedzi ewidentnie wartościujące wyżej dobre samopoczucie (nie mogę patrzeć, jak to maleństwo się męczy...) niż cudze życie.
Wytnij -wklej do wątku o uchodźcach z ubiegłego roku. No paranoja , panie , paranoja....
jkobus, daruj sobie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2016 16:37
Jkobus, ile już niepełnosprawnych dzieci adoptowałeś?
A może jakieś z ciężkimi wadami płodowymi zmarło ci na rękach w bólu? Masz w ogóle pojęcie, co znaczy cierpienie własnego dziecka?
Paranoją to jest, jak widzi się wypowiedzi ewidentnie wartościujące wyżej dobre samopoczucie (nie mogę patrzeć, jak to maleństwo się męczy...) niż cudze życie.


Myślę że każda matka ( kochajaca)  nie może patrzeć na cierpienie własnego dziecka.
Tak samo jak ciężko nam jest patrzeć na cierpienie najbliższych.
Czym jest życie, które nie jest zdolne do samodzielnej egzystencji??
Życie,  które za kilka minut,  dni lub miesięcy i tak się skończy.

Każda z kobiet świadomie zachodząca w ciążę, chce aby jej dziecko było zdrowe.
Nie każda z kobiet ma na tyle siły, determinacji samozaparcia aby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem.
I jeżeli ma wybór powinna wybrać czy jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu.
Aha i żeby wyprzedzić fakty.
Sa matki które oddają swoje niepełnosprawne,  lub nieuleczalnie chore dzieci.  Albo do ośrodków albo do hospicjum. 
Mówię tu o dzieciach które urodziły się zdrowe.


Nie chciałabym ani minuty cierpienia własnego dziecka. Nie dlatego, że nie mogę na nie patrzeć, tylko dlatego, że nie chciałabym by cierpiała najbliższa mi istota - i tak, jeśli ma urodzić się tylko po to, żeby w cierpieniu umrzeć lepiej, żeby się nie urodziło. To jakiś idiotyzm naszej wiary - że trzeba cierpieć, bo cierpienie zbliża do boga. Ale może tak świadomie cierpieć, a nie być po prostu na to cierpienie narażonym bez świadomości za to tylko dlatego, że ktoś sobie samopoczucie poprawia. Jak ktoś potrzebuje cierpień do umocnienia wiary -to niech cierpi sam a nie każe w męczarniach konać dzieciom, które i tak żyć nie będą.
Na tej zasadzie trzebaby wykreślić z KK cały Art 284, no bo przeciez ludzie zawsze bedą kraść.

Słabe porównanie dla obu stron konfliktu. Dla zwolenników aborcji: moja macica-moja sprawa. Trudno samemu się okraść.
dla przeciwników: aborcja = morderstwo. Chyba lepiej jest być okradzionym, niż zamordowanym?
[quote author=Młoda link=topic=60588.msg2599026#msg2599026 date=1475066246]
W Kielcach już ograniczają i odmawiają badań prenatalnych... PARANOJA.
[/quote]
Młoda kto? Gdzie? Masz jakis artykuł na ten temat?
desire   Druhu nieoceniony...
29 września 2016 11:37
galopada_, safie, w punkt.  i  śmieszy mnie to, że jkobus jak i wiele mężczyzn są za tą ustawą. szkoda, że to mężczyzna nie rodzi i nie jest niezbędny dla życia tego dzieciaka w matce i poza nią.
pozostaje życzyć takim trwania w wierze, gdy ich dziecko, okaże sie,  będzie z wadami skazującymi go na cierpienie i straszną, bolesną śmierć po wyjściu z łona matki.. i że nie odwrócą kota ogonem, jak pewien lekarz, że "ich przypadek jest wyjątkowy i przez to zdecydowali sie usunąć."   🥂  🙄
desire .... albo przez chore prawo stracą i żonę i dziecko
Sivens, nie no wtedy będzie, że bóg tak chciał...a to oznacza, że to dobre i przybliża nas do niego...Ludzie sobie na serio umieją wszystko wytłumaczyć w ten sposób - nawet wcześniejsze własne złe wybory wolą boga.
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2016 12:23
wlasnie watek o czarnym protescie zostal zamkniety.
Idziecie do pracy/szkoly w poniedzialek?
Idziecie strajkowac?

Zamknięty, bo on nie dotyczył poniedziałkowych strajków tylko był jakąś kolejną propozycją.
efeemeryda   no fate but what we make.
29 września 2016 12:56
to który punkt regulaminu tym samym łamał ?  🤔
założycielka tamtego wątku sama wystosowała prośbę o usunięcie/zamknięcie wątku, a proponowała w nim osobny czarny protest wszystkich amazonek w kraju, który miałby się odbyć w mediach społecznościowych w niedzielę. fakt, jest to raczej działanie bezcelowe, lepiej działać w grupie w poniedziałek. 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
29 września 2016 13:03
ok, już się nie czepiam  😉
bardziej jestem sfrustrowana, że nie mogę brać czynnego udziału w poniedziałkowym  🤔
desire   Druhu nieoceniony...
29 września 2016 16:00
desire .... albo przez chore prawo stracą i żonę i dziecko

Sivens, nie no wtedy będzie, że bóg tak chciał...a to oznacza, że to dobre i przybliża nas do niego...Ludzie sobie na serio umieją wszystko wytłumaczyć w ten sposób - nawet wcześniejsze własne złe wybory wolą boga.


no to skoro Bóg tak chciał to po co usg, po co lekarze-ginekolodzy dla WIERZĄCYCH? przecież skoro Bóg ZECHCE to ta "jego córka" urodzi zdrowe, śliczne, różowe dzieciaki bez tych wszystkich bzdetów, w domu a nie w szpitalu, bez pomocy lekarskiej, bez położnej, bez znieczulenia, bez nacięcia/zszywania, bez cesarki, niech sie dzieje wola Nieba, o!  😀 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się