Kącik WKKW

A co mało ich jest ??? Po kilka dużych imprez jednocześnie i wszędzie pełno koni. W CC także . I to dużo 7/ 8 letnich.  Nie widzisz co się dzieje w stosunku do tego co było bo nosa nie wyściubiasz z tej swojej dziupli. W całej Polsce jednocześnie potrafi odbywać się kilka dużych imprez i wszystkie wysokie konkursy obsadzone są na ful . 🙄

Wystarczy wejść na ciekawsze i zobaczyć . . https://zawodykonne.com/

P.S Chociaż to koniec sezonu otwartego i początek halowego.
Gdzie są w MP? Te bezbłędne? Super 6-latki też wówczas były. Ok, jak będą choć 3 bezbłędne w MP za rok - to odszczekam.
Dava   kiss kiss bang bang
28 września 2016 06:07
Nie wiem po co sie skupiac na 'bezblednosci' przez wszystkie dni czy to MP w skokach czy WKKW (najlepszej punktacji)  🤣
Przeciez to w ogolnym rozrachunku daje jeden medal. A jak wiadomo mozna medale zdobywac stylowo i 'stylowo'.
Wszyscy widza w jakiej formie jest dana para przez caly sezon. Wszyscy widza dane przejazdy, czy to na parkurze, czy crossie. MP moga byc zwienczeniem doskonalego sezonu ale tez moga zaskoczyc calkowicie, bo one rzadza sie innymi prawami  😉

Kto bedzie w Baborowku? Ciekawa jestem tej Horse Sale  😎
To w ogóle nonsens.  🤣 Bo konie mogą być najlepsze ,a na koniec jeździec coś zmajstruje albo koń się sprzeda. Poza tym 8 mio letni koń może startować w MP tylko nikt się na to nie porwie . Komie na MP z uwagi na bardzo selektywne parkury to konie bardzo doświadczone min 9 cio letnie wzwyż . 😁 Widać że halo ma mgliste pojęcie o co w tym wszystkim chodzi. Siedzieć w siodle umiesz , to fakt i niewiele więcej . 😉
Z tego co mi wiadomo to za 40-50 tys euro już można takiego dostać...  W górę oczywiście


I to chyba bardzo dużą górę.
Podana przez Ciebie suma to cena konia jednogwiazdkowego.
Oczywiście nie takiego co przeszedł 2 x L i raz P i "jest zagrany do gwiazdki".

Poza tym czasem nawet nie pieniądze są problemem , ale fakt, że nikt nie sprzedaje dobrych koni 3 gwiazdkowych.
Dobry = chodzący 3 * i mający tam dobre wyniki, zdrowy, nie wariat.
Smok10, to nie ja napisałam, że 8-latek to już "wszystko" tylko ty.

OK. Wyniki MP nieważne. OK.
"Nie ma koni na ***". "Koni na 160 jest kilka" (na pytanie - które to, chociaż jeden, regularnie bezbłędny lub niskopunktowy na 160(!)? - cisza).

To pytam gdzie są te super konie i te super założenia szkoleniowe.
To Smok10 twierdzi, że 4 lata to kupa czasu. No jak? To przecież 4 latek chodzi P, 5 latek 125, 6 latek 130+. Na "głupich" 145 powinno już być od groma bezbłędnych koni. Bo przecież jeźdźcy też świetni, i świetnie szkoleni.
W WKKW też. 4 latek chodzi metrowy kros, 5 latek 105, 6 latek * i **... Gdzie te super pary, które jak chcą śmigają ***?

Doskonale wiem, że to nie jest tak prosto. Ale chyba nie wszyscy wiedzą.
Super, że jest masa fajnych koni na *, i na 130.
W ocenie sytuacji tym się różnimy, że wg mnie masowość sportu niekoniecznie, nie zawsze, przekłada się wyniki w wyczynie. Do tego przydałaby się spójność, celowość, motywacja i Wsparcie wyczynu. Wsparcie szczególnie na etapie aspiracji do poziomu na którym można walczyć o znaczące nagrody. Na etapie aspiracji do elit.
Twoja władza niszczy elity. Aspiracje do elit są obecnie niepoprawne politycznie. Masz przykład Janowa jak szybko wyskoczyliśmy z elit. Na elity trzeba pieniędzy a dzisiaj nie ma na to klimatu a nie koni. 😉

P.S Nie ja twierdzę tylko takie są zapisy w tabelach PZJ . A zapisy a zdrowy rozsądek to inna sprawa. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie jeździł 8 - mio latkiem 160 nawet jeżeli będzie mógł. Takie konkursy są dla starszych , bardzo doświadczonych koni. Widząc obsadę imprez w Polsce , to koni na CC+ mamy całkiem sporo ,a jazda wyżej , to już kwestia środków. Nawet na to żeby zdobywać doświadczenie i kwalifikacje na najwyższe imprezy  , to trzeba olbrzymiej kasy. Więc nic dziwnego że zawodnicy sprzedają najbardziej doświadczone konia za granicę po to by mieć za co przygotowywać następne. W Polsce nie ma Elit które mogły i chciały by inwestować w jeździectwo.  🙄 Tu nie pomoże żaden system szkolenia jeżeli nie będzie elit skłonnych ten sport finansować . Państwo już dawno umyło ręce od finansowania jeździectwa czy hodowli a jak wiadomo wszystkim powszechnie , od systemu i ingerencji w szkolenia też. Wszystko jest rozproszone i prywatne od ośrodków , klubów , zawodników po konie  . W tej chwili tylko system Amerykański może zdać jakikolwiek egzamin , system Niemiecki jest już w naszym systemie ( braku systemu ) nierealny . Czyli robimy zawody kwalifikacyjne i na dany moment najlepszy jedzie a szkoli się z kim chce i kupuje konie gdzie i jakie chce i jeździ i trenuje też gdzie chce . Jedynym regulatorem jest wolny rynek !!! 😉 To dotyczy także ujeżdżenia czy WKKW.
Smok10, MP nie są na wysokości 160. Nie mam do ciebie zdrowia. Zjesz własny ogon, żeby wykręcać się od własnoklawiaturowo popełnionych bzdur. Życzę sukcesów! Daj znać za rok, nawet za dwa.
[b]Smok10,[/b] MP nie są na wysokości 160. Nie mam do ciebie zdrowia. Zjesz własny ogon, żeby wykręcać się od własnoklawiaturowo popełnionych bzdur. Życzę sukcesów! Daj znać za rok, nawet za dwa.


Oczywiście . tylko 155/160  🤣 🤣 🤣 U ciebie to nie jest kwestia zdrowia tylko argumentów . Może przejedź się chociaż z raz na MP to łatwiej się bezie rozmawiać . 🙄
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 września 2016 07:28
Smoku, argument trochę bez sensu. Bo jak halo przejedzie to tym bardziej wg tego argumentu nie powinna z Tobą rozmawiać. Bo Ty takich zawodów w życiu nie pojedziesz  😁 tak tylko się chciałam wtrącić  😎
Świat koni będzie robił relacje z PP?  👀
Mozii
Niestety nie 🙁
Smoku, argument trochę bez sensu. Bo jak halo przejedzie to tym bardziej wg tego argumentu nie powinna z Tobą rozmawiać. Bo Ty takich zawodów w życiu nie pojedziesz  😁 tak tylko się chciałam wtrącić  😎
Świat koni będzie robił relacje z PP? 
👀


Fakt . Jak zobaczę jak halo  przejeżdża parkur MP -B Seniorów to obiecuje wszystkim że będę przytakiwał jej w każdym wątku. Nawet o aborcji .  😁 😁 😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 września 2016 08:07
armara,  🙁 czyli zostaje tylko śledzenie wyników...
Smok, o antykoncepcji hormonalnej także?  😁
armara,  🙁 czyli zostaje tylko śledzenie wyników...
Smok, o antykoncepcji hormonalnej także? 
😁


Nawet o wyborach . 😁 😁 😁 😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 września 2016 09:21
Smoku nie wierzę  🤣 😁
Smoku nie wierzę  🤣 😁



Póki co zostaje przy swoim.  😁 😁 😁

Te elity miały by dawać na jeździectwo  😂 😂 😂

http://www.tvn24.pl/krakow-plywak-poskarzyl-sie-na-niskie-stypendium,679895,s.html

A to najlepsze  😁 😁 😁

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/medalista-z-rio-dostal-wielki-czek-ale-nagrody-nie-otrzyma,679492.html


Na cały sport w Polsce  państwo daje mniej kasy niż oferowano za jednego konia Skeltona . ( Przed olimpiadą )   😁 😁 😁 😁 😁

Ponad 60 000 000 zł i nie sprzedał  😁 😁 😁 😁

http://www.swiatkoni.pl/news/11621,oferta-15-mln-za-ogiera-big-star.html

Halo - My mamy wejść do Elit  😂 Chyba z 500+
Smok10, to nie pleć o 160.
http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/B_Regulamin_2016_markup.pdf
MP są rozgrywane maksymalnie (II nawrót finału) na 155.
Ale masz argumenty.  🤣 Jakby selektywność parkurów zaleźała tylko od wysokości. 😁
Wg. Twojej teorii to 155 przejedzie każdy głupi a 160 już tylko wybrańcy. 😁 Puchar Narodów w Aachen to 155 i przejeżdżają go tylko najlepsi a 160 na zawodach 3* jeździła juniorka Zuzia G .na Emporio i to na 0 i raz była 2-ga a raz 9 ta 😉 Mimo że bardzo dobra zawodniczka to wtedy była  juniorką i do światowej czołówki było jej bardzo daleko. 😉
Smok10, jesteś trollowato uparty, wbrew faktom.
155 nie pojedzie każdy głupi, wg wyników ostatnich MP - nikt w PL nie pojedzie bezbłędnie (gdy liczy się czas).
Wiesz, że bardzo cenię Zuzannę Gowin, ale...
Konkurs zespołowy na CSI *** ma 140, jedynie stacjonaty (min. 2) mogą mieć 145.
Konkurs zespołowy (Puchar Narodów) na zawodach ***** (zakładam, że Aachen) to 150, a wspomniane stacjonaty - 160.
W konkursach typu GP i najwyższych konkursach na najpoważniejszych zawodach należy się liczyć także z przeszkodami 170 i "bazową" wysokością 160. Wyżej niż 170 w konkursach innych niż potęgi skoku itp. stawiać nie wolno.

edit: selektywność parkurów nie zależy jedynie od wysokości, ale... ponieważ wszystkie konie chodzą regularnie przeróżne dziwa - to wysokość działa selektywnie, na najpoważniejszych imprezach. Nie jeżdżący w miarę czysto choćby 5* konkursów zespołowych zwyczajnie na te imprezy się nie załapie.
Tam się łapią ci, którym 160 nie sprawia problemów - a wtedy liczy się technika i wiele innych "okoliczności".


Przy okazji sprawdzania w przepisach wysokości serdecznie ubawiło mnie pierwsze zdanie z rozdziału Przeszkody, jego początek. Brzmi on: "Przeszkody muszą zachęcać do skoku..." 🤣
A wracając do tematu wątku - ponieważ tym razem mnie nie ma
Jak wrażenia z Baborówka? W przeciwieństwie do poprzednich zawodów w maju - tym razem sporo upadków (w maju jedna osoba zsunęła się na rozprężalni, ciężko to nazwać upadkiem i nic poza tym). Tym razem trudniej było?
Na kogo stawiacie przed próbą skoków. Ja trzymam kciuki za Spisaka, chociaż Mariusz o 2 punkty aktualnie lepszy
Admirał jest jeszcze mało doświadczony, za to Winona w parkurze bardzo puller - chodzi z tego co pamiętam na długiej czance... Szanse zatem bardzo wyrównane... 🙂
halo - Wszystko się zgadza poza faktem że konkurs 160 cm ( CS2 ) może zostać rozegrany na zawodach 3 * jak również 4* i 5* poza tym , reszta się zgadza .

Przykład : Cavaliada - CSI  3 *W , Competitio no 11 - Grand Prix of Poznań - 160 cm - art. 238.2.2 
http://tarantevents.pl/images/stories/2011/cavaliada/Wyniki_11.pdf

Gaga- Tylko Kiempa ma komfort 3 punktów za czas  😉 Komfortu zrzutki nie ma nikt ,a Mariusz przez wiele lat jeździł tylko skoki , więc ma dużą szansę .  😀

Pierwszych 4 -rech ma dobrą pozycję , będzie nerwowo  😉

Facella   Dawna re-volto wróć!
01 października 2016 20:18
Obie kobyły Supermaria chodzą na tandemie z długą czanką, obie są cholernie trudne w prowadzeniu, obie mają ogromną klasę (klasyfikacja na ME z kosmosu nie spadła) i obie uwielbiam od pierwszych zawodów, więc totalnie trzymam za niego kciuki.
Smok10, z tego, co pamiętam Mateusz nie jest za wysoko w PP a generalnie o tym mówimy, nie o jednym konkursie
Poza tym po Strzegomskim parkurze przestałam w niego wierzyć 😉
Moim zdaniem wiele się może zmienić, choć ja obstawiam podium Kleniuk, Warszawski, Spisak. Ciekawa jestem jak to się skończy 😀
Facella, ,_Gaga, skąd wniosek, że obie są trudne w prowadzeniu?
Wini to koń na którym może pojechać dziecko z rekreacji  😉 brałam ją w tereny pod koleżanką, która po ciąży i przerwie chciała się bezpiecznie przejechać  😂 Proszę mi tu Winy nie obmawiać, bo będzie jej przykro  🚫
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 października 2016 09:48
Winona może nie, ale po Loretcie widać. Pamiętam jej pierwsze Ptki, trochę to był szpital. Zresztą chyba kiedyś nawet zdarzyła im się eliminacja za niebezpieczną jazdę. Mam wrażenie, że ta kobyła jak juz idzie, to całą sobą, taranem i we wszystko, co się jej pokaże. Ale mogę się mylić, nie siedziałam, to tylko moje wrażenia jako widza i zagorzałej fanki 😉
Loretę pamiętam, jak w Sopocie po konkretnym fikołku na 3 nogach fruunęła do stajni... ledwośmy ją wyłapali

Perlica, skoro konie łatwe, dlaczego na tandemie chodzą z czanką po nadgarstki?

armara, wytypowałaś idealnie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 października 2016 22:05
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2600255#msg2600255 date=1475442256]
armara, wytypowałaś idealnie 🙂
[/quote]
Noo  😍 😍 😍 😍
_Gaga, przeczytaj uważnie co napisałam  🙂 nie napisałam w liczbie mnogiej  😉
Perlica, to dlaczego Winona chodzi i skoki i kros na bardzo ostrych kiełznach? Pytam z ciekawości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się