Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )

Dziewczyny, nie mam kogo spytac a zawsze mnie to nurtowało.
Jak jest z tatuażem w miejscu gdzie prawie całą dobę jest materiał przy skórze ?
Chodzi mi o bieliznę.
Czy takie ciągle tarcie ma duży wpływ na tatuaż?
Ja mam tatuaż między piersiami, cały czas dotykany jest stanikiem. Nie miałam żadnych problemów przy gojeniu (a cały czas nosiłam stanik), ani nie mam żadnych problemów teraz. Nie dostrzegam żadnej różnicy w kolorze czy czymkolwiek innym między elementami stykającymi się ze stanikiem a tymi 'wolnymi' od zagrożeń  😀 Co prawda dziarka ma dopiero pół roku, ale nic się z nią nie dzieje.
Mo B. okej, uspokoiłaś mnie 😀 myślałam, że zaraz mi się coś zacznie rozlewać, albo coś. Smaruję go codziennie, bo mam suchą skórę i jakoś tak wolę przezornie smarować.
Sonika, u mnie również nic się nie dzieje. Mam zrobione żebra, część tatuażu cały czas pod stanikiem - nie zauważyłam żeby jakoś negatywnie to wpływało  😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
03 października 2016 08:56
Fajny styl, jestem na tak.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
03 października 2016 09:12
ufff to fajowo, ze  sie podoba jego robota. Jestem leniwcem i nie chce mi się latać za tatuażem po Polsce. A chłopak dziara w moim mieście. Więc jest szansa, ze za chwilkę coś sobie skubnę 😉. Mam w głowie dwa projekty. Pierwszy malutki, by sprawdzic czy nie będzie reakcji na tusz. Jak będzie ok, to jest szansa na drugi nieco większy i bliższy memu sercu😉
Widzę, że świetnie wychodzą mu zwierzęta jak i ludzie. Poza tym, świetne projekty z czaszką. Moim zdaniem warto.
ktos ma tatuaz od Dzo Lamy i moze mi przyblizyc cenowo jak to wyglada?
dziolchy czy w kazdym studiu robia tatuaze z tego tuszu, ktory po kilku latach znika?
Moj maz bardzo chce tatuaz, ja bardzo nie chce zeby robil, taki kompromis sobie wymyslilismy 🙂 Tylko kwestia tego, czy to ogolnie dostepne? I czy wzor najlepiej wymyslic samemu czy pomoga cos zaprojektowac?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 października 2016 10:22
chodzi Ci o ephemeral? w Polsce jeszcze chyba mało dostępny, albo w ogóle
W Lublinie niechcący natknęłam się na taką opcję.
Tatuaż trzyma sie kilka lat.
nerechta, moja koleżanka ma taki tatuaż (jest ze Szczecina), mogę się jej zapytać gdzie robiła jak chcesz 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 października 2016 16:16
To jest dostępne nawet na plażach w dużych miejscowościach wypoczynkowych 😉 Bardzo kiepska opcja, widać że jest słabej jakości, nie da zrobić się nic 'poważnego' tylko raczej napisy itp no i co najgorsze - schodzi bardzo nierównomiernie i rozmywa się.
mam problem
umówiłam się na tatuaż już z pół roku temu, mam go mieć 17 października...
projekt autorski - czyli tatuator na podstawie moich rysunków, wizji itd ma zrobić projekt
widziałam się z nim wczoraj... i jest problem
on mi projekt pokaże dopiero w dniu tatuowania... i jakoś mam problem z tym, bo jak mi się nie spodoba?
poza tym średnio się z gościem dogaduję...
zrezygnować? skoro nie ma chemii? poszukać innego?
Jeżeli tego nie czujesz, to pewnie że zrezygnuj. Tatuaż to bardzo duża decyzja.
Natomiast w pokazywaniu projektu w dniu tatuowania nie ma nic dziwnego, masa artystów tak robi. A szczególnie tych bardzo znanych i uznanych. Często zwyczajnie rysują go już na miejscu. To na przykład pewien sposób zabezpieczenia, chodzi o to żebyś z gotowym projektem nie zwiała do kogoś innego.
Jeżeli bardzo podoba Ci się styl artysty, a nie po prostu umówiłaś się do niego bo robi swoją robotę porządnie - to ja bym ryzykowała  😉 Zawsze możesz powiedzieć, co Ci się w projekcie nie podoba i zgłosić poprawki.
własnie problem w tym.... że mi sie kompletnie jego styl nie podoba
poszłam do studia https://www.facebook.com/Tattoo.Studio.Poznan/?fref=ts

i Pan Właściciel na podstawie dyskusji ze mną dobrał mi tatuatora...
jak teraz zaczęłam oglądać pracę tego faceta https://www.facebook.com/jakub.letki85?fref=ts
- to kompletnie nie ja...

nie mój styl - to komiksowe, a ja chcę isć w trójwymiar lekkość i natural


Ja bym poszła i spróbowała z nim pogadać na miejscu w dniu terminu. Skoro i tak masz ten termin zarezerwowany. Jeśli powie, że "nie czuje się" w takim klimacie, jaki chcesz, zrezygnujesz. Jakieś niekomiksowe też robi widać. Może na fejsa wstawia komiksowe, bo to jego "konik" i z tego jest znany, ale może umie wykonać i w takim stylu, jaki ty chcesz. Może na miejscu ma katalog ze swoimi pracami w innym stylu.
Tatuatora ci już pewno nie zmienią, bo pewno wszyscy poumawiani. Ja bym poszła i pogadała w dniu swojego terminu.
Dodo oj, to zmienia postać rzeczy. Nie tatuuj się u kogoś, kto nie odpowiada Ci stylem! Poprzeglądaj profile artystów na fejsie, znajdź sobie kogoś kto robi totalnie w Twoim stylu i umów się bezpośrednio z nim.
Ja bym poszła i spróbowała z nim pogadać na miejscu w dniu terminu. Skoro i tak masz ten termin zarezerwowany. Jeśli powie, że "nie czuje się" w takim klimacie, jaki chcesz, zrezygnujesz. Jakieś niekomiksowe też robi widać. Może na fejsa wstawia komiksowe, bo to jego "konik" i z tego jest znany, ale może umie wykonać i w takim stylu, jaki ty chcesz. Może na miejscu ma katalog ze swoimi pracami w innym stylu.
Tatuatora ci już pewno nie zmienią, bo pewno wszyscy poumawiani. Ja bym poszła i pogadała w dniu swojego terminu.



dlaczego nie zmienią? w czym problem?
zmienią - ale dadzą termin znów za pół roku
nie miałam tatuażu przez 40-kilka lat to i mogę pół roku poczekać


EDIT

byłam, zmieniony Pan na innego, robi w innej technice - takiej jak ja chcę, termin na 28 listopada...
Długo rozmawiałam z właścicielem i "byłym" tatuatorem i doszliśmy do wniosku, ze mam rację - nie ta technika, nie ten motyw, nie ta bajka. Skoro teraz tego nie czuję, to lepiej nie będzie i mi się raczej nie zmieni.
Pełna profeska - nikt się nie obraził, Pan zaproponował kogoś innego - pokazał prace i jestem na TAK

ostatni póki co 🙂
Sonika, Mi za to część tatuażu, na którym mam ciągle szprychę od stanika się wytarła i jest do poprawy już po 2,5 roku.
Nerechta, Tatuaże tymczasowe schodzą tragicznie, w ostatniej fazie przez długi czas nosi się nieestetyczną rozmytą plame tuszu.
Moja przyjaciółka - kosmetyczka z zacięciem artystycznym - robi makijaże permanentne i biotatuaże (tatuaże permanentne/tatuaże czasowe).
Wszystko zależy od jakości barwnika i od skóry. Te pierwsze używane przez nią barwniki, z firmy organizującej kurs - Black Tiger, trzymają się baaaaaardzo długo, grubo ponad 5 lat (np. na mnie już 8)
Te barwniki co ma teraz wychodzą ładnie, ale jeszcze nie wiemy, jak długo będą się trzymać w niezmienionej formie. Na dzień dzisiejszy możemy tylko stwierdzić, że 3-4 lata wytrzymują spokojnie, w zależności od stanu skóry i miejsca.

Natomiast smoczysko na mym zadzie (tatuaż tradycyjny), mimo, że w miejscu, gdzie pociera go gumka z majtek, czy pasek spodni, to nie wyblakło ani ani. A mam go 10 lat i nigdy nie był poprawiany.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2016 10:36
Już po dłuższym czasie takie tatuaże wyglądają jak u 70 letniego marynarza 😉
wilczyk, Świetny mors! 😀 Uwielbiam proste wzory. Opowiedz coś o tym, o pomyśle i znaczeniu.
smarcik chyba jednak mowimy o czyms innym 🙂

Tatuaz ma byc duzy i na klacie... mysle, ze to takie miejsce, ze moze po ilus tam latach wygladac srednio, bo raczej sie z gola klata za bardzo nie paraduje 🙂
Gdzies mozna zobaczyc jak wyglada schodzenie takiego tatuazu?
Dziewczyny kogo polecacie specjalizującego się w technice dotwork?
Moja Alinka uwielbia robić w dotworkach, ja mam trochę jej kropek na ciele i polecam serdecznie  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 października 2016 15:16
Kamil Czapiga!
Pierwszy 😉 i chyba nie ostatni. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się