ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

halo, a dasz linka o którego prosiłam, albo chociaż napiszesz proszę gdzie tego szukać?
Bo o ile wymagania na poszczególne licencje w skokach da się znaleźć (łatwo nie jest) o tyle dresiarskich szukam i szukam i nijak nie mogę wynaleźć. W przepisach i regulaminie ani słowa na ten temat 🙁
_Gaga, przecież dałam linka!
A fakt, ślepa jestem. Dzięki 🙂
zadam to pytanie tutaj, bo chyba najbardziej kompetentne osoby tu odpowiadają, czy to jest normalne że żąda sie od zawodnika pokrycia kosztów połamanego drąga ?  wydarzyło sie to na zawodach ( mistrzostwa ozj ) rozbudowana przeszkoda i połamany jeden drąg
Nie, to nie jest normalne. Organizator powinien przyjąć na siebie odpowiedzialność za parkur, zawodnik płaci mu za to w postaci wpisowego. Nie jest to jednak w żaden sposób określone przepisami PZJ.
dzięki Gaga, też pomyślałam ze taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Mam takie pytanie, a właściwie kilka...
Od iluś tam lat jestem zarejestrowana w klubie oraz przez większość tego czasu zarejestrowana w ozj. Koń ma paszport pzhk "stary" czyli jeszcze z czasów w których nie było tej dodatkowej kartki do zrobienia opisu do pzj, tak żeby paszport był uznawany przez pzj.
Klub w którym jestem zarejestrowana nie ma licencji na zawody ogólnopolskie.
Od przyszłego roku planuję zmianę barw klubowych i (najprawdopodobniej) wyrobienie licencji na ogólnopolskie i teraz tak:
1) Czy dalej zmianę barw klubowych bez konsekwencji można robić w okresie od stycznia do marca? ( parę lat temu był zdaje się przepis który nakładał jakieś kary jeśli robiło się to w innym momencie, a przynajmniej tak mi się kiedyś obiło o uszy...)
2) Jak mniemam muszę wymienić paszport - jak się do tego zabrać?
3) jak w tej chwili wygląda procedura zmiany barw klubowych? Biorę papier z klubu nr że się wyrejestrowuję, biorę papier z klubu nr 2 że się rejestruję i jeśli rejestruję się w ozj to idę z tym do ozj-tu, a jeśli w pzj-cie to bezpośrednio do pzj-tu?
4) jaka jest opłata za rejestrację w pzj-cie?
5) czy fakt że w tym roku nie startowałam i nie wyrabiałam licencji regionalnej ma jakieś znaczenie? (generalnie posiadam A3 i B3)
Podejrzewam że te pytania już kiedyś w wątku padły, ale przepisy zmieniają się na tyle szybko że boję się że jak coś odgrzebię to okaże się już nieaktualne
Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂
Bacoma,
1. Nie ma "okna transferowego". Opłaca się nowy rok startów zacząć w nowych barwach. Tak wszyscy robią, ale nie jestem pewna czy słusznie. Opłata rejestracyjna jest od nowa zawsze. Nie jestem pewna, czy jest ponowna opłata licencyjna, bo jakoś wszyscy zmieniali barwy na nowy sezon.
2. Z paszportem możesz mieć dwie opcje: nowy paszport w PZHK i jego podbicie w PZJ, lub paszport PZJ jako dodatek do obecnego. Zapytaj w PZJ. Pierwsza opcja byłaby ciut droższa, ale miałabyś jeden paszport, nie dwa. O ile PZHK w ogóle wydaje nowe paszporty ze względu na ich formę.
3. Papier z klubu zwalniający z reprezentowania barw klubowych. Nowy klub podbija na stosownych papierach: oddzielnie do WZJ, oddzielnie do PZJ.
4. Cennik jest (na 2016), będzie (na 2017) na stronach PZJ. Rejestracja zawodnika + licencja zawodnika. Rejestracja konia, licencja konia, paszport lub potwierdzenie paszportu. Polisa NNW, badania lekarskie - jasne.
5. Nie, raczej nie. Przy "trójce" żadnego. Zakładając, że dotychczasowy klub nie będzie sobie rościł pretensji o odszkodowanie za wyszkolenie. Jeśli tak, to okres karencji "niechcący" może liczyć się w negocjacjach.
6. Wszystko można załatwić by net.
7. Jeśli planujesz licencję PZJ - nowy klub musi mieć członkostwo PZJ, płacić tam składki: członkowską i uprawniającą do startów na ZO swoich zawodników.
8. Mając licencję PZJ nie musisz opłacać licencji WZJ.
Dziękuję za odpowiedź 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 października 2016 13:25
Pytanie żółtodziobowe nieco 😉 Czy prezes klubu, może sędziować zawodniczki ze swojego klubu jako sędzia główny?
Mozii, podstawowe pytanie o konkurencję, ale generalnie może o ile nie trenuje tychże.
Może.
A czy to dobrze, czy to źle...
Jak trenuje też może, dopiero na zawodach międzynarodowych nie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
06 października 2016 09:06
_Gaga, ujeżdżenie  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 października 2016 19:01
Jeżeli "zespół orzekający komisji sędziowskiej" to sędziowie, to na krajowych:

Artykuł 50. KONFLIKT INTERESÓW
4. Na zawodach nie mogą pełnić funkcji w zespole orzekającym komisji
sędziowskiej:
4.1. członkowie rodzin (do drugiego stopnia pokrewieństwa)
zawodników startujących w konkursie;
4.2. właściciele lub współwłaściciele koni startujących w konkursie;
4.3. zawodnicy biorący udział w konkursie;
4.4. osoby funkcyjne ekip, których zawodnicy startują w konkursie;
4.5. trenerzy, których zawodnicy startują w konkursie;
Constantia, jaka dyscyplina? Artykuł 50 czego?
Bo do "konfliktu interesów" to w każdej dyscyplinie jest aneks za aneksem.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 października 2016 06:21
No właśnie. To przepisy ogólne. A dyscypliny mają swoje interpretacje.
Popatrz na ujeżdżenie (CDI). Tam masz konkretne cezury czasowe.
Popatrz na WKKW, gdzie GT często jest także trenerem - ma zakaz jedynie zawężania grona, któremu pokazuje parkur/kros.
Czy osoba nie posiadająca licencji w skokach, która zaczęła starty zanim weszły odznaki, może jechać konkurs L1 czy tylko do L, i musi zdać Lke licencyjną żeby pojechać L1?
Może jechać do P. Uprawnienia W są do P, czyli obejmują L1.
Lic W obejmuje L1 ale P już nie
Może jechać do P. Uprawnienia W są do P, czyli obejmują L1.

Z tym, że bez P... bo napisałaś nieściśle.
Uczyłam się matematyki. Do x jest DO x, nie włącznie z x.
halo, serio  ❓ 😵
_Gaga, serio, serio. Myślałam, że ty też się uczyłaś. Nie wiem jak można napisać jaśniej i co tu jest nieściśle: "do P, obejmuje L1".
Mnie uczono, że gdy chce się inaczej, pisze się "włącznie z x" albo "do x włącznie", jak stoi w tabeli uprawnień:
Prawo startu w konkursach do Kl. L włącznie
W języku polskim (też był szkolnym przedmiotem) nie funkcjonuje coś takiego jak "do x bez x".
Zawsze mi się wydawało, że po tracimy czas w szkolnych ławach, żeby komunikować się skutecznie na bazie powszechnie obowiązujących reguł.

A teraz mamy do czynienia z tą "błogosławioną inaczej" wolnością od wszystkiego. Od reguł lingwistycznych (i ortograficznych), logicznych, matematycznych, od wszelkich reguł warunkujących komunikację.

Ok, odtąd może będę pisać "be" i "cacy". Bo skąd mam wiedzieć jaki poziom prezentuje czytelnik (zadający pytanie)? Widocznie niesłusznie zakładałam, że ma ukończoną szkołę podstawową.
halo, co prawda nie jestem modem, ale powinnaś dostać nagrodę złotego filozofa, pomimo że nie dotyczy to nauk ścisłych. Na marginesie skończyłam polibudę w czasach, gdy to coś oznaczało i pracuję na produkcji w ogromnej firmie, mimo to nie filozofuję w każdym możliwym wątku - widać jednak inaczej mnie uczyli... matematyki 😂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 października 2016 07:39
to jeszcze chwile i dowiem się z rv do czego stosować sinusy, cosinusy i całkowanie  😂

tak na poważnie - kto się dobrze zna na kucykowych przepisach i opisze mi wszystko łapatologicznie - ile dziecko musi mieć lat, ile kuc maks wzorstu do jakiej klasy?

może być na pw. :jogin:
_Gaga, cacy
Ktoś,
najwięcej masz tutaj (wcale nieprosto znaleźć na stronach PZJ):
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_SDiM_2016%20-%20z%20zaznaczonymi%20zmianami_zatwierdzony.pdf[[a]]
Jak to jest z wejściem w "życie" III licencji w skokach? jeśli dajmy na to pierwszego dnia zawodów jeździec zdaje egzamin licencyjny to czy następnego dnia może zapisać się do konkursu klasy P? czy najpierw dokumenty z egzaminu muszą dolecieć do PZJ ?
sotniax, to WZJ nadaje uprawnienia 3 stopnia. Bywa, że na zawodach jest przedstawiciel WZJ, który sprawdzi czy zawodnik ma srebro i po przejechaniu przez zawodnika konkursu egzaminacyjnego - nada mu klasę od ręki (to generalnie formalność), wówczas zawodnik może jechać 110 nawet tego samego dnia. W innym przypadku trzeba poczekać na dopełnienie formalności.

Swoją ścieżką zawsze dziwi mnie pośpiech...
Pytam czysto teoretycznie, zawsze mnie to ciekawiło a nigdzie nie znalazłam odpowiedzi.  Pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się