kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2016 09:23
Haha, no więc na sorze też nie byli w stanie uwierzyć, ale to było na imprezie plenerowej na koncercie (dodać muszę, że nie pod wpływem %%% ) wszyscy robiliśmy przysiad a potem mieliśmy wyskoczyć w górę, no i lądowanie nie poszło. Jakoś tak krzywo stanęłam najpierw na lewej a potem na prawej od razu. No trzeba być zdolnym 😀 😀
Do mądrzejszych głów.
Wizyta u hematologa za pół roku, a ja chociaż chciałabym wiedzieć jakie badania porobić. Może ktoś doradzi, rodzinny rozłożył ręce i kazał sobie jakiś suplement kupić na wzmocnienie  🙇

leukopenia z neutropenią, monocyty i eozynofile podwyższone

mogę ewentualnie dorzucić foto wyników.
Hej, wpadam z pytaniem...

Półtora miesiąca temu miałam wycinany wyrostek laparoskopowo. Wszystko było ok, ale kilka dni temu zaczęło mnie jakby lekko kłuć w okolicy, gdzie ten wyrostek był. Takie uczucie zbliżone do kolki. Nie boli mnie sama blizna, tylko właśnie jakby w środku. Przez ostatnie kilka dni bolało od czasu do czasu przez chwilę, ale dziś to już mnie boli non stop i zaczyna mnie to martwić:/ Staram się nie szaleć, ale np. wczoraj trochę się "namachałam" w stajni - trochę ogarniałam boks koniowi, taczka, nosiłam skrzynkę itp.

Czy to może znaczyć, że coś jest nie tak i powinnam się skonsultować z lekarzem? Czy to się może zdarzać i nie ma powodu do paniki? 😉
ja bym dla świętego spokoju skonsultowała.
Tym bardziej gdy ból jest uciążliwy.
Libella namachanie 😉 się w stajni nie było rozsądne. Dwa miesięce bez zbędnego wysiłku to norma po zabiegu. Przeciążyłaś się trochę, w dodatku w tym czasie zaczynają dokuczać pierwsze zrosty, a to też objawia się bólem. Mnie ciągnęło aż do uda. Jeśli nie minie, idź do leklarza. Kiedy byłam po dość rozległej operacji brzucha leżałam z panią, która po 10 tygodniach od operacji (też otwarcie powłok brzusznych) umyła okna w domu. Do szpitala trafiła z ogromnym bólem, niestety część wewnętrzynych szwów puściła ...
Prośba o pomoc
Moja mama od kilku dni się źle czuła (wczoraj było ok). W poniedziałek miała niskie ciśnienie 80 na? (nie wiem, bo mama nie pamieta, a nie było mnie przy mierzeniu) prawie zasłabła, wymiotowała, miała dreszcze choć był upał. Było pogotowie i przy nich ciśnienie podniosło się do 126/80. Nie zgodziła się, aby zabrano ją do szpitala
Generalnie moja mama zawsze miała problemy z nadcisieniem.
Dziś poszła do lekarza rodzinnego, cisnienie 120/80 ale tętno 102. Lekarz przepisał jej tabletki na podwyższenie ciśnienia, ze względu na wysokie tętno (?)
Dla mnie coś się nie zgadza z tymi tabletkami, ale czy tak powinno być?
Najbardziej chciałabym aby poszła ze mną do specjalisty/szpitala, ale siłą ją nie zaciągnę 🙁
Milla moim zdaniem bez wizyty u lekarza spec. się nie obejdzie. U mnie w zeszłym roku były podobne objawy, serce wariowało mi strasznie. Zaworoty głowy, mdłości, bezsenność. Wtedy rzeczywiście brałam leki, ale na uspokojenie pulsu, bo występowały dodatkowe uderzenia (metocard i sympramol). Miałam założony holter, wcześniej kilka razy ekg. Poza tym robiłam dwa razy morfologię i badanie tarczycy. Minęło jak przyszło 🙂 Podobno czasami tak jest, że niskie ciśnienie rekompensowane jest przez wyższy puls. Namów mamę na wizytę u kardiologa.

edit. poprawiłam nazwę leku
Miała dziś ekg i było w porządku. Tylko zastanawiały mnie te leki, czy w sytuacji gdy ciśnienie jest ok, ale tętno za wysokie, to powinno się podawać leki na podwyższenie ciśnienia, zwłaszcza, gdy moja mama już wcześniej miała problemy z nadcisnieniem 🙁
Moim zdaniem nie, ale nie jestem lekarzem, opieram się tylko na swoim przypadku. Jestem niskociśnieniowcem, puls mi szalał i to jego wyciszano, ciśnienie zostało bez zmian, puls jest teraz ok. Kardiolog powinien się wypowiedzieć w tej sprawie.
Jestem na wakacjach, dzisiaj rano radośnie zbiegałam sobie z Etny, na dole patrzę na nogi a tu spuchnięta kostka.

Wygląda to nadal tak


Miałam skręcone kostki, zawsze bolało - teraz nie boli, ale noga jak bania..  Okładać to lodem?
Gillian   four letter word
17 września 2016 15:36
tak 😉

jak długo goi się rozerwany stożek rotatorów? co ja tu czytam, że do roku?  🤔
Gillian, ja mialam naderwany i czulam dyskomfort z pol roku.
Gillian   four letter word
17 września 2016 18:16
Żeby to był dyskomfort to pół biedy. Ból jest 6/10. Promieniuje do nadgarstka, przez całe przedramię. Jestem zabandażowana na sztywno, nie ruszam łapą a i tak boli. Kurde.
Gillian, na poczatku bylo koszmarnie, mowie o dyskomforcie po powiedzmy miesiacu do pol roku
Miała dziś ekg i było w porządku. Tylko zastanawiały mnie te leki, czy w sytuacji gdy ciśnienie jest ok, ale tętno za wysokie, to powinno się podawać leki na podwyższenie ciśnienia, zwłaszcza, gdy moja mama już wcześniej miała problemy z nadcisnieniem 🙁



A co to za leki? Pisanie ogólnikowo nic nie mowi. Co było dokładnie w ekg? Jakie leki przyjmuje na stałe? Badała tarczyce? Jakie na tętna na co dzien? Jakie ma ciśnienia na co dzien?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 września 2016 07:47
Miałam badany kortyzol, lekarka dała mi później skierowanie na wolny kortyzol. Poszłam do laboratorium i powiedzieli mi, że kortyzol i wolny kortyzol (badane z krwi) to to samo. Zadzwonili jeszcze do głównego oddziału laboratorium... No i nie wiem, czy to moja lekarka machnęła się przy wypisywaniu skierowania, czy laboratorium zawaliło...
Jest jakaś różnica między kortyzolem, a wolnym kortyzolem? (badane z krwi)
Gillian   four letter word
20 września 2016 07:56
😲 Przecież wolny kortyzol się oznacza w domowej zbiórce moczu.
Dobowej :P
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 września 2016 10:20
😲 Przecież wolny kortyzol się oznacza w domowej zbiórce moczu.


Mi nic o tym nie mówiła... Powiedziała, że trzeba powtórzyć badanie krwi i (nie mogąc znaleźć na skierowaniu) dopisała ,,wolny kortyzol". I dziś miałam problem w laboratorium. Tam też mi nikt nie sugerował, że lekarce mogło chodzić o badanie moczu... Jej pewnie też nie o to chodziło, skoro powiedziała mi, żebym zrobiła badanie przed godziną 8.
No i teraz nie wiem, co robić. W sobotę mam do niej przyjść z wynikiem.
Gillian   four letter word
20 września 2016 10:28
Ale głąby. Dobra - dalej... Miałaś test hamowania deksametazonem? Pobierane ACTH?
Pobieranie kortyzolu ma sens jeśli pobiera się go o godzinie 8 rano i o 17. O 23 tabletka i następne pobranie o 8 kolejnego dnia. Samo jedno pobranie jest totalnie z dupy, nic to nie mówi.
Gillian ja miałam kortyzol pobierany z samego rana 2 razy w odstępie ok 2 godzin, przed 6 rano i o 8. Rano jest najwyższe stężenie tego hormonu we krwi.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 września 2016 12:50
Nic nie miałam robione. Na ostatniej wizycie u endokrynologa, która była 3 miesiące później, niż zakładana pierwotnie (jakieś obsunięcie terminów w przychodni), powiedziałam o senności i zmęczeniu utrzymujących się już kilka miesięcy i lekarka podejrzewała zespół addisona. Jednak kortyzol okazał się nie obniżony, a podwyższony, stąd chciała potwierdzić wynik.
Chciałabym się w końcu dowiedzieć, co mi jest, ale i neurolog, i endokrynolog coś nie za bardzo chcą pomóc...
Gillian   four letter word
20 września 2016 13:09
Ciężko o dobrego endokrynologa. Niestety 🙁
espana, u nas jest taki schemat pobierania. Może miałaś bez tabletki.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 września 2016 19:31
Mam wynik. Kortyzol jeszcze wyższy, niż poprzednio  😵
Nic nie miałam robione. Na ostatniej wizycie u endokrynologa, która była 3 miesiące później, niż zakładana pierwotnie (jakieś obsunięcie terminów w przychodni), powiedziałam o senności i zmęczeniu utrzymujących się już kilka miesięcy i lekarka podejrzewała zespół addisona. Jednak kortyzol okazał się nie obniżony, a podwyższony, stąd chciała potwierdzić wynik.
Chciałabym się w końcu dowiedzieć, co mi jest, ale i neurolog, i endokrynolog coś nie za bardzo chcą pomóc...

A jak pozostałe badania i jaki dokładnie wynik kortyzolu?
Może zespół Cushinga.
Czy mamy na sali radiologa? Albo znamy?  Znajomy znajomego?  Potrzebuję nawet odpłatnie żeby ktoś wykonał mi opis rtg z pieczątką,  do ubezpieczenia.  Odebrałam płytkę bez opisu niestety
crazy, Ola?
tak mi chyba zostanie.. zadzwonie.
Ostatnio miałam bole achilesa w lweej nodze, a taraz czasami czuję takie rzuty ciepła w tej nodze. Robi się jakby goroąca i za chwile to schodzi  🤔 co to może być??  Krążenie?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 października 2016 20:23
[quote author=Dementek link=topic=2915.msg2596115#msg2596115 date=1474372256]
Nic nie miałam robione. Na ostatniej wizycie u endokrynologa, która była 3 miesiące później, niż zakładana pierwotnie (jakieś obsunięcie terminów w przychodni), powiedziałam o senności i zmęczeniu utrzymujących się już kilka miesięcy i lekarka podejrzewała zespół addisona. Jednak kortyzol okazał się nie obniżony, a podwyższony, stąd chciała potwierdzić wynik.
Chciałabym się w końcu dowiedzieć, co mi jest, ale i neurolog, i endokrynolog coś nie za bardzo chcą pomóc...

A jak pozostałe badania i jaki dokładnie wynik kortyzolu?
Może zespół Cushinga.
[/quote]

Mam skierowanie na inne badania. Jak będą wyniki, mam przychodzić bez kolejki (w innym wypadku czekałabym minimum rok na wizytę).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się