Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ja swojego konia u nich nie trzymałam, jednak widziałam żebra dwóch koni, które zostały do nas przeniesione właśnie z R&S w trakcie tych plot. Bardzo nie trzeba się było przyglądać, żeby je widzieć.
Słyszałam jednak, że konie aktywnie startujące w z tej stajni nie miały takich problemów.
Plot jednak szerzyć nie będę, mój koń tam nigdy nie stał. Wypowiadać mogę się tylko o tej stajni, w której stoję - i to wypowiadać bardzo dobrze - i o tych, w których stałam - już niewybitnie, dlatego "stanie" w czasie przeszłym.
Ktoś wie gdzie w Łodzi można trafić w pensjonacie na boksy angielskie?
Jedynie wiem o Arabice, ale chciałabym wiedzieć, czy jeszcze jakaś stajnia.

W Lodzi to nie wiem, ale pod Lodzią masz Stajnie Borową (cześć boksów jest wlasnie ang. ) i KJ Oxer w Eufeminowie gdzie tylko taka  stoi 😉
Janowice ma jeszcze angielskie ,ale to juz prędzej okolice Pabianic
[quote author=Milla link=topic=1096.msg2558809#msg2558809 date=1466140548]
Ktoś wie gdzie w Łodzi można trafić w pensjonacie na boksy angielskie?
Jedynie wiem o Arabice, ale chciałabym wiedzieć, czy jeszcze jakaś stajnia.

W Lodzi to nie wiem, ale pod Lodzią masz Stajnie Borową (cześć boksów jest wlasnie ang. ) i KJ Oxer w Eufeminowie gdzie tylko taka  stoi 😉
[/quote]
W Eufeminowie niestety należy ustawić się w kolejce do wolnych boksów, które mają powstać w najbliższym czasie, także jeśli szukasz na szybko to tam miejsca raczej nie znajdziesz...
W El Dorado w Brzezinach jest jeden boks angielski, tzn. stajnia murowana ale wejście prosto z dworu.
Mój post jest z czerwca, więc raczej na szybko nie szukam 😉
Dzięki
Czy w łódzkim (najchętniej w kierunku Warszawy) organizowany jest jakiś fajny Hubertus i nie myślę tu o spalskiej rzeźni 😀. Może ktoś ma jakieś info czy w Bogusławicach w tym roku coś organizują?
W Ślądkowicach  (okolice Dobronia) mają boksy angielskie, hale i super pastwiska  🙂
Zapraszam raz jeszcze - ponieważ zaproszenie, które wstawiłam wcześniej, jest widoczne dopiero po zalogowaniu się:

Wystawę  p. Grzegorza Krzyżaniaka "Stajnie" można oglądać jeszcze do 4 października w godzinach 10-19
w Galerii 526 Poleskiego Ośrodka Sztuki na ul. Krzemienieckiej 2A w Łodzi

SERDECZNIE POLECAM !
Banandi. Nie wiedziałam że tam jest pranimalia, dawno nie słyszałam o tym sklepie 😀 orientujesz się może jaki jest koszt wyprania zimowki?

Bronka. Na Bronisinie i tak nie ma wolnych miejsc 😉 może u Tyszkow w Garbówku? 
Konstelacja, 1.10.2016 Hubertus w Łęczycy. Jeśli chcesz wziać udział kontaktuj się ze mną.
Poszukuję ośrodka jeździeckiego w województwie łódzkim, w którym w najbliższym czasie będą organizowane egzaminy na odznaki. Może ktoś coś wie? 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
20 września 2016 07:45
[[a]]http://www.swiatkoni.pl/media/events/documents/odznaka_%C5%82kj.pdf[[a]]

W ŁKJ w najbliższy piątek.
A jakieś późniejsze terminy odznak? 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
21 września 2016 06:33
Zadzwoń do ŁKJ i zapytaj kiedy będą następne organizowane.
A jednak się udało! Moje kochane zadupie, wiocha. Kiedy dzwonią z pytaniem o pensjonat- odmawiam już. Brak miejsc. Nie byłam aż taką optymistką na początku (2 lata temu) , a jednak...  Chciałam się tak pochwalić :kwiatek: bom taka radosna jest z tego powodu  😅  .  Pracy więcej.
gratulacje :kwiatek: to jednak ogromna satysfakcja. 🙂
Asio - gratulacje!  😅 Nie mogę się doczekać kiedy wpadnę z wizytą 😀

Słuchajcie, są już propozycje zawodów Ujeżdżeniowych w Bogusławicach, brakuje konkursu nr 11 w niedzielę (L2) , pewnie niebawem poprawią. Niestety nic nie ma o towarzyskich... Podpytam w niedzielę Pani Marii G.W. .

Hej 🙂

A polecicie coś w Łodzi dla początkującego ?
Chodzi mi o porządnego instruktora i ośrodek najlepiej z halą 🙂
Fajnie by było gdyby była możliwość wykupienia karnetu.

Pozdrawiam 🙂
Milla, sprawdź pw :kwiatek:
przepraszam za post pod postem, ale teraz już zupełnie nowe zapytanie mam, które nie chciałabym, by uciekło :kwiatek:

czy ma ktoś pożyczyć na niedzielę przyczepę jednokonną lub wybiera się na ZT-B do Grotnik i ma wolne miejsce w przyczepie? :kwiatek:
kermit   Horses horses everywhere ..
30 września 2016 10:51
To gdzie Ci początkujący powinni się uczyć jeździć ? Chodzi mi o dziecko.

Córka moja się obudziła nagle do jazdy  😀
Czy w łódzkim pojawia się jakiś godny zaufania wet od końskich nóg?
Oprócz ekipy dr. Szpotańskiego 😉 gdyż chciałabym skonsultować pewną kwestie i u innego lekarza.
Co do początkujących - czy jakieś zmiany na sezon 2016/2017  w Zbyszko są może ?
Czy znacie jakąś stajnię w woj.łódzkim która jest do wydzierżawienia na co najmniej 12 koni?

🏇
Wiecie co się dzieje w stajni Centaur?
Milla Przewoźny- rzadko, ale bywa.
kermit   Horses horses everywhere ..
03 października 2016 06:53
Milla - w okolice Łodzi przyjeżdża Dr Stec z Opola.

Godny polecenia jeśli chodzi o końskie nogi.
To gdzie Ci początkujący powinni się uczyć jeździć ? Chodzi mi o dziecko.

Córka moja się obudziła nagle do jazdy  😀


Moja Małgosia jeździ w Dłutówku Stajnia Marciny, fajna atmosfera i kuce spokojne.
Czy w łódzkim pojawia się jakiś godny zaufania wet od końskich nóg?
Oprócz ekipy dr. Szpotańskiego 😉 gdyż chciałabym skonsultować pewną kwestie i u innego lekarza.

Dr Przewoźny, do nas też przyjeżdża.
Zadzwoń do niego, może akurat będzie w okolicy.
Laski jest promka - 20% w GNL-u  😵
Ja już kupiłam sobie kurtkę 🙂  🏇
Planuje jeszcze wrócić po termobuty bo podobno mają dostawę 🙂
nutelka, na kaski też jest? Bo może wreszcie się zmobilizuję do wymiany 😀 Niby po każdym upadku powinno się zmieniać kask  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się