Stajnie na Śląsku

ADVOxx, tak to chyba tylko w Erze ;P (w reklamie kiedys tak było 😉)
Na Śląsku  mało  kto się  stara . Obiecują,  ale na tym się  kończy. I tu problem a przy młodych  koniach potrzebne są  pastwiska codzienne wypuszczanie i regularne bardzo dobre karmienie ...

ADVOxx, tak to chyba tylko w Erze ;P (w reklamie kiedys tak było 😉)

Czyli mam zrozumieć  , że  moje wymagania są  za duże  ?  😕
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Jestem posiadaczem 3 koni , najstarszy z nich ma 3.5 roku . Potrzebuje stajni z łąkami gdzie moje konie będą chodzić osobno a nie z 10 innymi konmi. Oczekuje  , że  będą  chodzić  od rana do wieczora a w stajni cały czas będzie osoba dozorujaca.  Siano będzie  bez ograniczeń  a karmienie minimum 2 razy dziennie. Stajnia bez złotych klamek ale czysta i fajnie jakby nie było rekreacji . Szukam i szukam nic znaleźć nie potrafię. Najlepiej okolice Katowic do 30 km jest ktoś  w stanie pomóc ?  🙇


Pensjonat Kumminui, Łazy. Co prawda nie 30km od Katowic (no sporo dalej…) ale dostajesz to co chcesz. Stajenny jest od rana do 20, później ktoś z właścicieli się kręci. Karmienie 3 razy dziennie. Siana do woli (włącznie z paśnikiem na pastwisku zimowym). Konie cały dzień na pastwisku (chyba że temperatura przekracza 30 stopni - wtedy wychodzą wcześnie rano i wieczorem - z tym że zostają wtedy przez całą noc). Pastwiska bezpiecznie ogrodzone, konie będą chodzić jak sobie zachcesz (osobno na pewno też - mojego przerzucaliśmy do mniejszego stada, problemu nie było). Rekreacji nie ma, stajnia więcej niż czysta. Złotych klamek nie ma, ale jest na poziomie no… europejskim 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
23 września 2016 19:54
ADVOxx, ja stoje w stajni w której nie obiecują tylko robią, więc da sie.  Miejsc aktualnie brak (nikt nie odchodzi :hihi🙂, ale druga stajnia na 5 boksów  sie kończy..  ja aktualnie mam 40km w jedną strone, ale coś za coś.  😉
Desire - gdzie taka stajnia jest 🙂 ?
I tu problem  bo na Śląsku koło Katowic nie ma nic ! A 3 konie gdzieś  wstawić  masakra !
Kora16, ja tam nie narzekam na kowali i weterynarzy, konkretniejsi są. Co do ujeżdżenia - też trenerzy są. Nawet bardzo dobrzy 😉

ADVOxx, Ja Ci je mogę wziąć - o ile mogą mieszkać pod wiatą 😉 😁
A tak serio.... No, z 3 końmi może być problem "logistyczny", bo:
1) nie wszystkie stajnie mają "na już" na stanie tyle boksów wolnych,
2) nie wiem ile stajni zagwarantuje Ci, żeby Twoje konie chodziły na osobny padok. W niektórych stajniach wszystkie konie są wypuszczane stadem, w innych podzielone na mniejsze stada, w jeszcze innych (w tym w stajni, gdzie stoję teraz) podzielone na małe stadka 2-3 koni (a przynajmniej pensjonatowe). Generalnie dla tak młodych koni to ja bym szukała stajni, gdzie są duże pastwiska i gdzie konie faktycznie na nie wychodzą, a niekoniecznie upierała się, żeby moje konie wychodziły osobno. Z resztą, trochę sobie nie wyobrażam mieć kilka hektarów pastwisk i wydzielać tam kwaterkę osobną dla 3 koni.
3) nie przejmowałabym się aż tak tą rekreacją (no chyba, że jest totalnie dzika, nieupilnowana, sprzęt się wala wszędzie i panuje chaos). Stoję w stajni z dużą rekreacją i tego nawet nie czuć "na co dzień". Rekreacja ma swoje godziny, swoją stajnię i wszystko jest osobno.
4) Rozważałabym też dalsze stajnie. Katowice to duże miasto - nikt Ci hektarowych pastwisk nie zapewni w samym centrum - a dla młodych koni chyba lepiej, jak będą całymi dniami na dworze...
desire   Druhu nieoceniony...
24 września 2016 08:24
ADVOxx, Skrzyszów, między Wodzisławiem a Jastrzębiem.
u A. i H. Koziej.
na śląsku nie ma stajni gdzie można trzymać młode konie
Sankaritarina - Katowice podałem jako miejsce zamieszkania z dojazdem nie ma problemu  😉 ale też nie chce robić po 100 km w jedna stronę tym bardziej jeśli chce  się często bywać u koni -.-
Pastwiska to dla mnie podstawa , ale nie wyobrażam sobie żeby moje konie chodziły z innymi .A co jeśli zostanie porządnie skopany przez innego konia ? Kto ponosi odpowiedzialność ?Dobrze wiemy jakie konie są i co są w stanie sobie zrobić a leczenie koni kosztuje .
Niektóre kontuzje są nieodwracalne w skutkach a po paru sytuacjach uznałem , że wolę jak moje chodzą same bo jeżeli sobie miedzy sobą coś zrobią to tylko mój problem .
. Rekreacje mogę zaakceptować ale tylko jeśli ma to ręce i nogi .
A jeśli ma się 3 konie to rzeczywiście z miejscem jest problem  🙁

ADVOxx, Chcesz obarczać kogoś odpowiedzialnością, bo czyjś koń kopnął Twojego? a jeśli Twoje się pokopią, to już wszystko w porządku? Koń może się uszkodzić nawet i w boksie - jeśli koń wytarza się, uderzy przy tym nogą o ścianę, noga spuchnie, to pozwiesz właściciela stajni, bo ma za twarde ściany? 😉

Przychodząc w pensjonat, musisz przyjąć także reguły ustalone w danym pensjonacie m.in. dotyczące pastwiskowania. W niektórych stajniach konie wychodzą wszystkie razem (dobra opcja, jeśli pastwiska są duże, bo wtedy koń ma szansę uciec), w niektórych osobno wałachy, osobno klacze; w innych są stadka 5-10 koni, a w jeszcze innych konie wychodzą na mniejsze padoki w stadkach 1-3. Jeśli chcesz, żeby Twoje konie wychodziły same, to raczej nie sądzę, że dogadasz się w stajni z dużymi pastwiskami, bo nie wydaje mi się, żeby ktoś udostępnił Ci pół hektara pastwiska tylko na Twoje konie (jeśli taką stajnię znajdziesz - OK, tylko się cieszyć). Jeśli Ci się nie podobają, to trzeba szukać pensjonatu, który Ci odpowiada. Jeśli żaden Ci nie odpowiada - no to cóż, pozostaje szukać gdzieś dalej albo wybudować swoją stajnię.
Nie wpadajmy  w skrajności. Ja chcę  tylko bezpieczeństwa .
desire   Druhu nieoceniony...
24 września 2016 18:11
correttamente, jeśli ograniczysz Śląsk do Katowic to tak. 🤣

ADVOxx, Zatem na pewno przy wyborze stajni powinieneś przyjrzeć się np. ogrodzeniom padoków, boksom, zabudowie stajennej, "systemowi" funkcjonowania całej stajni, opieki nad końmi... no i czy właściciel "do dogadania". Niestety, nie da się zapewnić 100% bezpieczeństwa - koń sie potrafi uszkodzić nawet w boksie obitym gumowymi matami - ot, położył się i przy wstawaniu kopnął bodajże w żłób, ale nikt tak defacto nie wie w co - koń następnego dnia kulawy. Już nie mówiąc, że czasem w bezpiecznym środowisku mogą się podziać niezłe horrory (przywołuję tutaj przypadek konia forumowej Smartini, który bardzo poważnie uszkodził się na padoku - a ogrodzenie wysokie, bezpieczne i w ogóle wszystko cacy...). Także różnie czasem bywa.
Witam wszystkich trudno będzie pisać o sobie ale co tam . Mieszkam na wsi + dla wszystkich zwłaszcza dla koni 14km od Pszczyny i 7km od Żor to jest w Suszcu . A że koń To nie Krowa  więc musi biegać i ma gdzie łąki pola lasy - pupsko rozboli od siądła . Mam własną przydomową kameralną i( o wesołym i miłym nastawieniu) stajnię  oraz dwa wspaniałe czarne przytulasy a oprócz tego jeszcze  wolne boksy . Charakter stajni   To miłość  do koni  i jazda w teren  .Chętnie przyjmę  kogoś z konikiem Jeden warunek konik spokojny nie warjat , właściciel/ka  wesoły nie smuciak . Konie od rana do nocy na trawie jak moje  . Najlepiej zobaczyć samemu . Jnstuktor na miejscu ( moja specjalność i mie tak uczono ,,walka o życie na koniu ,, ) , skoki  ( fruwanie)  drugi instr. Ujeżdzalnia 30m x 60m oświetlona , randpen obok . Bardzo dobry kowal raz w miesiącu , weterynarz  jak potrzeba . Jeżeli ma ktoś ochotę  ,, spać z koniem  bo  kąpał czy szalał ,, nie widzę problemu , ognisko z browarkiem też gore. 😲

Ja swoją stajnię nazwałem ,,Stajnia Pod Orzechem ,, . Przy okazji jak ktaś chce to morze kupić u mie prawdziwego miodu  a nawet pszczołę .

Edytuj posty!
Bronze   "Born to chase and flee.."
25 września 2016 18:59
Nique - Z racji przeprowadzki w okolice Skoczowa, patrzę tęsknym okiem na Kumminui. Są pastwiska - a moja obecna stajnia mnie pod tym katem rozwydrzyła. Mój koń ma do dyspozycji od rana do wieczora  3 ha w 1 kawałku, w stadzie tylko 8 koni, więc ma życie jak w Madrycie.
Jak możesz zdradzić to podaj jaka tam jest obecnie cena, bo zakładam,ze niebotyczna niestety  🤔
ADVOxx, po tym co piszesz to gdybym miała własna stajnię z pustymi boksami, bałabym się wziąć Twoje konie w pensjonat... 😉
Ludzie tutaj nie potrafią znaleźć znaleźć boksu z rozsądnym wybiegiem i infrastrukturą, a ty chcesz łąkę wyłącznie dla swoich konisiów 😉
Mam dobre konie więc  potrzebuje odpowiedniej stajni .
🚫
Kora16, ja tam nie narzekam na kowali i weterynarzy, konkretniejsi są. Co do ujeżdżenia - też trenerzy są. Nawet bardzo dobrzy 😉

ADVOxx, Ja Ci je mogę wziąć - o ile mogą mieszkać pod wiatą 😉 😁
A tak serio.... No, z 3 końmi może być problem "logistyczny", bo:
1) nie wszystkie stajnie mają "na już" na stanie tyle boksów wolnych,
2) nie wiem ile stajni zagwarantuje Ci, żeby Twoje konie chodziły na osobny padok. W niektórych stajniach wszystkie konie są wypuszczane stadem, w innych podzielone na mniejsze stada, w jeszcze innych (w tym w stajni, gdzie stoję teraz) podzielone na małe stadka 2-3 koni (a przynajmniej pensjonatowe). Generalnie dla tak młodych koni to ja bym szukała stajni, gdzie są duże pastwiska i gdzie konie faktycznie na nie wychodzą, a niekoniecznie upierała się, żeby moje konie wychodziły osobno. Z resztą, trochę sobie nie wyobrażam mieć kilka hektarów pastwisk i wydzielać tam kwaterkę osobną dla 3 koni.
3) nie przejmowałabym się aż tak tą rekreacją (no chyba, że jest totalnie dzika, nieupilnowana, sprzęt się wala wszędzie i panuje chaos). Stoję w stajni z dużą rekreacją i tego nawet nie czuć "na co dzień". Rekreacja ma swoje godziny, swoją stajnię i wszystko jest osobno.
4) Rozważałabym też dalsze stajnie. Katowice to duże miasto - nikt Ci hektarowych pastwisk nie zapewni w samym centrum - a dla młodych koni chyba lepiej, jak będą całymi dniami na dworze...

Mozesz podac namiary na kowali oraz trenerów ujezdzenia?
ADVOxx słuchaj ja mam 3-a nawet 5 wolnych miejsc w tym 3 osobno razem . Mogą mieć osobne wyj ś cie i łąki a do Katowic mam 30km . Siana i trawy nie brakuje a w lato mogą stać lub sobie same chdzić stajnia - łąka całą noc jak moje . Wszystko zależy ile płacisz . Nie widzę w niczym problemu  no poza jednym . Ty osobiście nie możesz być  ,, smutasem,, Tu ma być Wesoło . Pozdrawiam  wszystkich 
desire   Druhu nieoceniony...
27 września 2016 07:24
Piotr_48, wysłałam pw, sprawdź. 😉
Piotr_48 wysłałem  pw
Jeżeli ktoś poszukuje siana mam nadmiar sprzedam . Tegoroczne kostki.

[CIACH] - wystarczy już tego reklamowania się. Forum to nie tablica ogłoszeniowa! Proszę przeczytać regulamin - i edytować posty.

Ok jestem nowy i tel mi ścielo
Witam, czy ma ktoś konia do dzierżawy z możliwością przeniesienia? :'😉
Kolejny raz w tym wątku, ale  jestem ciekawa czy jest może stajnia w okolicy Bielska (również województwo małopolskie- w stronę Oświęcimia,ewentualnie Kraków), która ma typowo jazdy ujeżdżeniowe? (może głupie, ale chodzi mi również o siodło).

I jeszcze jedno pytanie- Czy w Stajni Romico są organizowane jazdy/treningi? Może ktoś ma z tą stajnią do czynienia, bo na stronie widzę głównie zdjęcia z zawodów  :kwiatek:
aeterie w okolicach Bielska brak typowo ujeżdżeniowych stajni lub chociażby prywaciarzy udostepniających konie wysoko wyszkolone ujeżdżeniowo.
Co do Romico, wiem, że ktoś tak prowadzi jazdy, pensjonariusz na swoim koniu, jak zdobędę nazwisko to podeślę 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 października 2016 17:08
Piaffallo - i tu się mylisz :-)
Bo może nie bezpośrednio w okolicy BB , ale jest rewelacyjna trenerka I klasy sportowej w ujezdżeniu, która dojeżdża do osób indywidualnych oraz udostepnia swoje konie klasy GP do jazd dla osób zawaansowanych.
Trenerka reaktywowała kilka miesięcy temu stajnie w Jeleśni - i kontakt znajduje się na fb lub mogę udostepnić nr. telefonu.
Sprawa jest stosunkowo świeża, ale warto wiedziec,ze mamy w okolicy BB świetnego fachowca.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011247911028&fref=ts
Piaffallo byłabym wdzięczna za jakiś kontakt, warto spróbować 🙂
Bronze  niestety nie mam swojego konia, teraz jeżdżę dosyć nieregularnie i moim zdaniem niezbyt rewelacyjnie. Chociaż może warto się skontaktować i zapytać bo chciałabym w końcu zacząć jeździć a nie "jeździć"
Bronze dziękuję za info, faktycznie nie bliskie okolice BB temu mi umknęło  😉 .
A mogę prosić o nazwisko? Lubię zasięgnąć języka zanim wydam pieniądze na treningi (nie stać mnie na sprawdzanie co chwile kogos innego, a mam duze wymagania treningowe), a niestety nazwa strony nic nie mówi...
Piaffallo, jak kojarzę tę Panią, to wydaje mi się bardzo konkretną osobą, ale na koniu jej nie widziałam, treningów z nią nie miałam, więc nie wiem - natomiast myślę, że i tak najlepiej jest szarpnąć się na jedną jazdę i spróbować. Ludzie mogą różne opinie mówić, a to my i tak zweryfikujemy czy nam ktoś odpowiada czy nie. Z trenerem też się trzeba "dobrać".

kokosik, Zerknij w ogłoszenia. Nie dalej jak wczoraj, widziałam jakieś dzierżawy z przeniesieniem na Śląsku.
Sankaritarina oczywiście, że jeśli mnie zainteresują wypowiedzi innych (te pozytywne jak i te negatywne) to się skuszę.
Niestety nie każdego stać by co chwile innego trenera próbować 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się