Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella jedź te 100 km/h prawym pasem i się nie przejmuj. Lewym wyprzedzi Cię inny kierowca i tyle. Moje auto ma silnik 900 i więcej niż 110 km/h przeważnie nim nie jadę, bo przy większym wietrze to nim buja jak flagą na maszcie, a jeszcze nigdy nie miałam z tego tytułu nieprzyjemności.
Dokładnie tak 🙂
Nawet jak Cię jakiś nerwus obtrąbi... olej i tyle. Nie warto ryzykować tylko dlatego, że ktoś ma problem.
Facella, przede wszystkim spróbuj znaleźć czy są utrudnienia na autostradzie, jakieś roboty, korki itp. Jak jechałam a4 do Krakowa z Wrocławia, to włosy z głowy rwałam, prędkość ślimacza. No i sporo się płaci za bramki, 10 gr za kilometr bodajże.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 października 2016 10:07
Dostałam w spadku szrajfona, S4 czy jakoś tak. Nie mogę zgrać na niego muzyki bezpośrednio z komputera, a tylko z iTunes ale słyszałam, że jest jakiś program, który pomaga w zgrywaniu z komputera. Ktoś kojarzy? 🤔
Poza tym, że trzeba się przyzwyczaić do pewnych dziwactw (typu właśnie to zgrywanie muzyki) to ten iphone jest bardzo dobry 🙂
Mój Chłop jest bardzo zadowolony. Przy innym telefonie niby podobnej klasy cholera go brała... Jak go spotkam to podpytam co i jak z muzyką.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 października 2016 10:48
Dzięki :kwiatek: Mnie w sumie nie bardzo interesuje czy jest dobry czy nie, ma dzwonić, pisać wiadomości i odtwarzać muzykę- niczego więcej od telefonu nie oczekuję 😁
To masz podobne wymagania do mnie chociaż muszę przyznać, że od kiedy muszę dojeżdżać komunikacją i potem szukać punktów w mieście to nawigacja piesza bardzo się przydaje 🤣
CzarownicaSa, chyba 4 S? Jeśli tak, to mamy te same (jak mam 4, bez S, ale to chyba jest prawie to samo). No i jak dotąd nie ogarnęłam możliwości zgrywania na niego muzyki, a przez iTunes można tylko kupić, a nie zgrać tą, którą się ma na kompie. Więc jeśli Chess się dowiesz, to ja też chętnie skorzystam z podpowiedzi 🙂 Robię nim za to zdjęcia i o ile robi średnio beznadziejne, to zgrać je na komputer można normalnie, przez kabel, bez żadnych programów i udziwnień (na moim laptopie akurat po podłączeniu iphona automatycznie włącza się kreator skanera i aparatu fotograficznego, czy jakoś tak, i można sobie zaznaczyć i zgrać zdjęcia).
kenna, no coś Ty normalnie przez iTunes można zgrać muzykę, która ma się na kompie, nie tylko tę, co się kupiło. Robisz "dodaj muzykę do biblioteki" i dodajesz na iTunes to, co masz na kompie (stworzy Ci się folder na dysku C w folderze Muzyka - iTunes) 🙂

Edit:
Jak wrócę do domu to mogę Ci to na pw rozpisać, bo w pracy nie mam na komputerze iTunes, a nie pamiętam dokładnie bo robię to intuicyjnie już 🙂
macbeth, no popatrz to ja jednak debil jestem...
edit: Dałam radę sama przegrać, ale wszystko jakoś tak nieintuicyjnie ponazywane, że chyba nie umiała bym powiedzieć, jak to zrobiłam  😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 października 2016 18:12
Czyli ze co, zainstalować iTunes na kompie i co dalej?
Da sie jakos rozkodować radio w samochodzie nie znajac kodu czy musze kupic nowe?
Sonkowa, są tacy magicy, do niektórych też można wygenerować kod by net. Ale nie każde radio da się złamać. Jeśli samochód nie kradziony a radio firmowe - można podjechać do serwisu danej marki. Można też spojrzeć, czy kod nie jest gdzieś zapisany, np. na samym radiu w środku.
desire   Druhu nieoceniony...
05 października 2016 07:49
Sonkowa, myśmy mieli kod w jakiś papierkach. 😉
Ile kosztuje naprawa pękniętej terlicy? Wiem, że to sprawa indywidualna ale chociaż tak mniej-więcej. Chodzi o stare, skórzane siodło, nie wiem czy gra warta świeczki. To przedział 100-200, czy raczej od 400zł w górę?  :kwiatek:
Ja za spawanie łęku zapłaciłam 180 zł. W jakimś "no name". Co prawda nie terlica, ale może trochę da obraz. Facet ma mikro zakładzik, jest pasjonatem, namiar dostałam z polecenia.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 października 2016 17:17
[quote author=budyń link=topic=20.msg2600485#msg2600485 date=1475517078]
Facella, przede wszystkim spróbuj znaleźć czy są utrudnienia na autostradzie, jakieś roboty, korki itp. Jak jechałam a4 do Krakowa z Wrocławia, to włosy z głowy rwałam, prędkość ślimacza. No i sporo się płaci za bramki, 10 gr za kilometr bodajże.
[/quote]

bez przesady z tym sporo 🙂 sporo to jest Katowice - Kraków
Natomiast Katowice - Wrocław (korzystając ze zjazdu wschodniego) to szalone 15zł i 10gr 😀
busch   Mad god's blessing.
05 października 2016 17:25
Czyli ze co, zainstalować iTunes na kompie i co dalej?


Możesz też ściągnąć sobie MusicBee, ja nie mam co prawda Iphone'a, a Ipoda shuffle, ale właśnie ten MusicBee się nie gryzie z jabłuszkami 😉. iTunes strasznie jest siermiężny wg mnie, muli komputer i w ogóle. Jeśli jednak chcesz użyć tego iTunesa, to tak jak koleżanki wyżej powiedziały - ściągasz, dodajesz muzykę do biblioteki iTunesa, podłączasz swój sprzęt. Pojawi się z lewej strony w menu jako urządzenie i możesz np. przeciągnąć muzykę z listy po prawej stronie do tej pozycji w menu z Twoim telefonem i w ten sposób przekopiować. Jeszcze chyba też inne są sposoby ale ja przeciągałam (bo mój shuffle miał malutką pamięć i za dużo się tam nie mieściło, więc opcja importu masowego nie była mi potrzebna :lol🙂

Nie mam niestety teraz iTunesa na komputerze, więc w szczegółowych pytaniach raczej nie pomogę.

Facella, nie przejmuj się za bardzo, ja też doświadczenia dużego jako kierowca nie mam, a wg mnie autostrada jest najprzyjemniejszym sposobem podróżowania autem. Dwa pasy i odgrodzenie od aut jadących z drugiej strony to jednak fajna sprawa. Chyba jeszcze nikt nie mówił że na polskich autostradach jest raczej krucho ze stacjami benzynowymi (na A1 szczególnie, z której najczęściej korzystam). Uważaj na to, bo czasami jest po kilkadziesiąt kilometrów bez żadnej stacji przy autostradzie. Na pewno na A1 widziałam znaki - stacja za 60 (sic!) kilometrów. Najlepiej zatankować wcześniej i nie czekać do rezerwy, bo można się zatrzymać po drodze. Albo tankować jak masz dwie-trzy kreski i akurat się stacja pojawi. Za to jest dużo przystanków, żeby się zatrzymać, rozprostować kości i skorzystać z WC.

Dobrze jest też mieć gotówkę, bo czasami w bramkach nie ma terminali do płatności kartą.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 października 2016 18:04
Dziękuję! :kwiatek:
Czy ktoś zna/może polecić jakieś top 10 gogli narciarskich? 😉 szukam prezentu dla TŻ, ale jestem kompletnie zielona w temacie, wujka google zapytałam, ale może ktoś ma inne/lepsze sugestie? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2016 20:50
Wydaje mi się, że autostrada na tym odcinku nie jest płatna - google po zaznaczeniu opcji "omiń opłaty" nadal pokazuje drogę autostradą. O paliwo się nie martwię, na jednym baku przejadę 300 km, a to tylko gaz - mam jeszcze pół baku benzyny 😉
Trochę jestem uspokojona, teraz tylko czeka mnie przebicie się przez Wrocław - nigdy nie jeździłam po tak dużym mieście  😵
pointure   Dresiarz mentalny.
05 października 2016 20:54
ententa wybieraj z POC, Oakley, Dragon, wyższe modele Uvexa
busch   Mad god's blessing.
05 października 2016 21:21
Facella, może tak być, nie wiem jak to działa dokładnie ale z A1 też tak jest że kawałek jedziesz niby A1, a nic nie płacisz, dopiero od pewnego miejsca zaczynają się bramki. Z A4 jest o tyle gorzej że skurczybyki sobie postawiły dwie bramki, na obu się buli ~10zł, więc słabo. No ale jak ominiesz bramki, to luzik.

Co do dużego miasta Wrocławia, moja sugestia - skorzystaj z google maps w telefonie (najlepiej mieć Androida do tego ale na Windowsie też działa), wbij sobie dokładny adres i jedź jak Cię uspokajający głosik poprowadzi 🤣. Internetu dużo nie zżera (plus możesz sobie ściągnąć na wifi jakąś część mapy i oszczędzić dodatkowo na transferze). Ogromny plus jest taki, że w takich dużych miastach, na estakadach, rozwidleniach itd. nie musisz kminić, tylko po prostu słyszysz "trzymaj się prawego pasa", "lekki skręt w prawo", "na rondzie 3 zjazd" i inne takie, co niesamowicie pomaga przezwyciężyć stres. Zwyczajnie możesz się skupić tylko na zachowywaniu się w ruchu ulicznym, a zabłądzeniem się nie martwisz. Najlepiej sobie dokupić takie trzymadełko na telefon, wtedy już w ogóle jest luksus bo możesz szybko zerknąć na mapę jak instrukcje są dla Ciebie niejasne czy coś. Wiadomo że co jakiś czas nawigacja ma laga i coś się wykrzaczy, ale ja tak przejeździłam już kupę tras, i po dużych miastach, i po drogach szybkiego ruchu z dziwnymi rozwidleniami, i po jakichś lasach czy innych górach 🤣. Błędy się zdarzają bardzo rzadko, google maps ma w 95% aktualne mapy i to niesamowicie pomaga kierowcom takim jak ja, którzy jeszcze nie do końca sobie radzą z ruchem ulicznym i nawigacją po nieznanym mieście naraz 😀

Jak zdecydujesz się użyć google mapsa z telefonu, to najlepiej jest podłączyć ten telefon od razu do ładowania w aucie. Nawigacja jest zajebiście bateriożerna, moja Motorola Moto G wytrzymuje ok. 3 godziny bez ładowania z nawigacją... może 3,5 ale to już na rezerwach 😀. Więc albo musiałabyś włączać nawigację tylko na 'trudne' elementy jak miasto, albo właśnie pożyczyć/kupić ładowarkę do auta.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2016 21:35
Jak jadę z domu, to za każdym razem na nawigacji, bo nie mogę się nauczyć drogi  😂 i za każdym razem w Bolesławcu wiem lepiej od nawigacji i zawsze się tam zamotam... Zamotałam się też za pierwszym razem, jak wracałam ze Strzegomia - urządzenie wyprowadziło mnie gdzieś w pole, bo nie widziało głównej drogi  😵 mimo to w ogóle nie brałam pod uwagę jechania przez Wrocław bez nawigacji 😉 ba, nawet na autostradzie będzie mnie pilnować, żebym nie przeoczyła zjazdu. Mimo to nadal się trochę boję  😂 no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Wielu rzeczy się już w życiu obawiałam i żadna nie okazała się tak straszna, jak mi się wydawało.
busch, uwielbiam Google mapy, jak tylko wsiadam do samochodu po 3 letniej przerwie to zainwestowalam w ten trzymasz do telefonu i ładowarkę i czasem jeżdżę z nawigacja nawet po znanych mi w miarę okolicach, bo pokazuje korki i zamknięte drogi. Super sprawa.
pointure dzieki piekne!  :kwiatek:
Mam pytanie głupie.
W sobotę będę jechać autostradą, jako kierowca. Jestem kierowcą młodym i mało doświadczonym, nigdy nie jechałam autostradą, poruszałam się co najwyżej drogą z dwoma pasami ruchu o podwyższonym ograniczeniu prędkości (do 100km/h). Będę jechać zupełnie sama. Co powinnam wiedzieć? Co mnie może zaskoczyć, na co uważać? Czy w ogóle warto pchać się we Wrocławiu na A4 na Zgorzelec, czy lepiej pojechać Środa Śląska-Prochowice-Legnica-Chojnów-Bolesławiec? Wg Google w tej chwili różnica w czasie jazdy wynosi 20 minut na korzyść autostrady.

Na odcinku autostrady, o którym mówisz są prace drogowe, wyjdzie Ci czasowo podobnie  :kwiatek: (bodajże ruch wahadłowy wprowadzili, ale w sumie moge w piątek sie wypowiedzieć ile to zajmuje)
Na szybko powiem, że Chłop nie wie. Muzyki z telefonu nie słucha :|
Sonkowa, myśmy mieli kod w jakiś papierkach. 😉


Kodu nigdzie nie ma. Auto i radio są stare i nic nie zostało. Sprawdzę dokładnie czy nie ma zapisanego na radiu. 😉
Czy jest ktos tutaj kto zna sie na złocie???
Przede wszystkim chodzi mi o sprawdzanie złota cieczami probierczymi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się