strzemiona

Czy ktos jezdzi w acavallo opera?🙂



Ja jeżdzę, a raczej jeździłam bo właśnie je sprzedaje 😀 Zmieniłam na prestige.  Ale generalnie polecam bo to super strzemiona, bardzo dobrze trzymają stopę , nie są takie ciężkie jak Lorenzini czy prestige
Witam,
Mam drobne pytanko... ostatnio w moje rece wpadly adaptery gpg(amortyzatory) i chcialem dowiedziec sie czy ktos ma doswiadczenie w jezdzie z takim sprzetem? oraz wie jak to regulowac? ;p szczatowe informacje w internecie mozna znalezc wpisujac taka fraze "gpg stijgbeugel adapters" albo pod tym linkiem http://www.oldehietmoat.nl/toebehoren/gpg.html


Nikt nic nie wie na ten temat?

Nie cytuj zdjęć! 🤬
Mam mały dylemat. Jeździłam kiedyś w zwykłych takich, metalowych, ciężkich strzemionach. Stopa wypadała mi niemiłosiernie, zmieniłam na najtańsze compositi. Jest Ok, ale to są po prostu zwykle strzemiona, które nie wypadają. Teraz powoli szykuję nowy sprzęt i zostaje pytanie: jakie strzemiona? A więc coś w miarę na każdą kieszeń, 200-300zl max. Chyba ze macie cos fajnego, ale droższego chętnie posłucham, moze bedzie lepiej uzbierać. Ogólnie czasem bolą mnie kolana (mój wzrost i długość nóg nie pomagają kolanom-długa trochę jestem) i chciałabym strzomionka, które choć trochę mi je odciążą. Moze Compositi Reflex? Rzeczywiście działają?
Bardzo polecam strzemiona Feeling "Flexi Large"! (o które wcześniej pytałam).

Łączą w sobie lekkość i "odciążenie". Są jednocześnie plastikowe i łamane. "Łamanie" jest bardzo ładnie ukryte pod gumową osłonką, tak że tylko z bliska można zauważyć, że tam jest osłonka. Mają szeroką stopkę. Kupując, dostaje się 2 rodzaje stopki - metalową tarkę i gumową wkładkę - wybiera się tylko, która ma być od razu zamontowana.

Kupiłam je z zamontowaną metalową tarką. Jeździłam ze 20 razy włącznie z małymi skokami. Stopy z nich nie wypadają ani się nie przesuwają, wręcz sprawiają wrażenie przyczepionych do podeszwy (ale to pewnie dlatego, że są nowiutkie, więc jeszcze niewyślizgane). I wreszcie znalazłam łamane plastikowe strzemiona w ludzkiej cenie (180 zł, a nie ponad 700). Jestem nimi zachwycona! 🙂
agnieszka_1005 gdzie kupiłaś te strzemiona? Opis brzmi fajnie, chyba się na noe skuszę 🙂 I ile na nie czekałaś? 
Edit: Znalazłam tylko opcję 180zl z jednym rodzajem wkładek, gdy chcesz inny rodzaj to trzeba dokupić za 30zl.
agnieszka_1005 gdzie kupiłaś te strzemiona? Opis brzmi fajnie, chyba się na noe skuszę 🙂 I ile na nie czekałaś? 
Edit: Znalazłam tylko opcję 180zl z jednym rodzajem wkładek, gdy chcesz inny rodzaj to trzeba dokupić za 30zl.

kupiłam w Gnl, czekałam 2-3 tygodnie na dostawę do sklepu. W opisie brakuje informacji, że do strzemion dostajesz też drugi rodzaj wkładek.  😉
Czy posiada ktos ACAVALLO OPERA i może się wypowiedzieć na ich temat?
Czy posiada ktos ACAVALLO OPERA i może się wypowiedzieć na ich temat?


ja jeździłam dłuższy czas w nich i bardzo sobie chwalę. Dobrze trzymają stopę, jakby coś to łatwo poprawić bo te strzemiona mają inne zapięcie - nie musisz ich przekręcać.  Średnio - ciężkie, jeździłam, skakałam w nich przez dłuższy czas i nic się z nimi nie działo.  Teraz przerzuciłam się na metalowe prestige i są lepsze moim zdaniem, ale co kto woli 😉
O dxieki za opinie. A prestige to juz chyba owiane legenda wspanialosci 🙂
Z okazji BF pokusiłam się o strzemiona podobne do Jinnów. Firma to chyba HKM. Czy ktoś ma? Jak się jeździ? HKM strzemiona aluminiowe light.
Ehhh mam pewien dylemat. Potrzebuję kupić wkładki do strzemion metalowych i zanim rozpocznę jakiekolwiek poszukiwania muszę wiedzieć jaki rozmiar wkładek szukać. Natrafiłam już na rozmiary full, 11 i 12cm - czy ktoś mi może napisać jak poprawnie zmierzyć strzemię by kupić dobry rozmiar? Pytałam osoby z mojej stajni i niestety nie potrafiły udzielić odpowiedzi 🙁
patkahm, wydaje mi się ze to jest szerokość samej wkładki, czyli pomiędzy jednym ramieniem a drugim, od wewnątrz. W większości jest to chyba jednak 12cm.
W normalnych strzmionach mierzysz od wewnetrzynch ścianek jak napisała xxagaxx i standardem jest 12cm. Małe strzemiona 10cm.
Dziękuję bardzo! 🙂
Czy ktoś korzystał Stubben Strzemiona Maxi Grip i może coś o nich powiedzieć  :kwiatek: ??
czy jest tu posiadacz freejumpów? Wie ktoś może czy wersja lite jest jakoś wyraźnie oznaczona? Jest trochę używek na sprzedaż i nie chciałabym się wkopać z wersję dziecięcą (do 60kg)
czy jest tu posiadacz freejumpów? Wie ktoś może czy wersja lite jest jakoś wyraźnie oznaczona? Jest trochę używek na sprzedaż i nie chciałabym się wkopać z wersję dziecięcą (do 60kg)


Wydaje mi się, że wersja lite ma inną stopkę tj. na zdjęciu http://konik.com.pl/strzemiona-freejump-soft-up-lite, ja mam zwykłe i stopka jest taka http://konik.com.pl/strzemiona-freejump-soft-up-pro
xxagaxx, tak inną stopkę mają i są mniejsze (i stopka i na wysokość też), więc możesz poprosić o zmierzenie dla pewności 🙂
Nie wiem co w nich jest magicznego 😉 ale to najbardziej wygodne strzemiona jakie miałam.
Puma, w sensie że węższą też, np. 11cm? Możesz mi podać wymiar normalnych-pro?  W sensie i stopkę i wysokość. Bo mogę prosić o wymiary ale co mi to da jak nie mam z czym porównać :P
No w sumie  😁 jak nie zapomnę dzisiaj to pomierzę.
Jeszcze różnią się tą "dziurą" w czarnej części plastiku przy stopce dziecięce i [url=http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/z/uNIAAOSwaB5Xob93/$_57.JPG]Soft Up[/url]
Dziecięce freejumpy mają oznaczenie od wewnętrznej strony ( od konia ) " 60 kg MAX "
Do tego tak jak dziewczyny napisały - plastikowa stopka bez metalowych kolców
a jeśli chodzi o szerokość stopki to tak na ok. 1 cm max się różnią 🙂
Plus tych dziecięcych jest taki że mniej ważą - i śmiało dorosła osoba nie przekraczająca tej wagi może je użytkować 🙂
edit.
FreeJumpy :
Dla dorosłych wysokość mierzy ok 18,5 cm
Dla dzieci wysokość mierzy ok 16,5 cm
Szukam metalowych wkładek do Sprengerow, na już.
Czy takie zwykle: konik.com.pl/wkladki-do-strzemion-metalowe
Różnią się czymś od takich dedykowanych Sprengerom: www.sprzetjezdziecki.com/sprenger-wkladki-do-strzemion-stal-nierdzewna-p-12240.html ? Czy te pierwsze będą pasować, czy może lepiej nie ryzykować?
Moon   #kulistyzajebisty
17 marca 2017 07:15
Pytanko: Czy ma ktoś porównanie - Prestige Silk vs. Jin Evol? Głównie chodzi mi o tę tarkę i lekkość. Ktoś, coś?

edit: chodzi mi o JINy Evol, nie te klasyczne:
Moon, po zdjęciu widać że tareczka zupełnie inna. A wiesz jak wagowo wypadają?
Moon   #kulistyzajebisty
17 marca 2017 09:00
No właśnie ciekawi mnie jak to wagowo wygląda, o ile ktoś miał w rąsiach te i te 😉
Tarka inna, ale też wydaje się być dobrze "czepliwa" - pytanie czy nie ściera się/tępi.
W swoich Silkach kupiłam nowe wkładki z rok temu i nie czuję ich zużywania w żaden sposób. o Evolach pomyślałam sobie z czysto estetycznych względów 😉
Mam i Prestige Silk i Jinny Evol 🙂 zmierzę je i w wolnej chwili podam wagę 🙂 Dawno z szafy silków nie wyciągałam ale jak mi sie wydaje to EVOL chyba są lżejsze 🙂 zdam relacje późnym wieczorem 🙂 Tarka w strzemionach prestige jest lepsza 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
17 marca 2017 10:54
Bacik90, no właśnie, jednak co klasyczne, raz dobrze wymyślone to jednak nie ma udoskonalać na siłę 😉
Tarka w Prestige to petarda 😉
mils   ig: milen.ju
17 marca 2017 12:01
Moon bo tarka w Prestige to taka naprawdę tarka. W Jinach to są takie kosteczki wystające, chyba stąd ta róźnica. Mi lepiej sprawowała się tarka w Homerach (podobna do takiej jak w Prestige) niż te kosteczki w Jinach. 🙂
Ma ktoś może Jiny złote i może wysłać mi zdjęcia? Czy "farba" bardzo złazi? Znajoma ma feelingi i strasznie wyglądają po dwóch tygodniach.
Shantowa, JS to jednak bardzo inna jakość niż wszelkie podróbki. Miałam złote i czerwone. Farba schodzi, ale nie "złazi" tylko się wyciera na stopce i na oczku od puśliska. Poza tym nie zauważyłam by się niszczyły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się