Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Do rekreacji i dla niedzielnych klientów. Mój niemiecki znajomy ma mega popyt na fryzo-tinkery. Posturą toto nieco drobniejsze niż fryz, bardzo włochate i tak się dobiera tinkera, żeby dzieciak był kary i wysoko malowany na cztery nogi. Taki fryz ze skarpetkami. Do wsiadania w weekendy i potuptania przez nóżkę w sam raz.
Planta, super ten koń z filmiku! Bajer! To jest prawdziwy koń rekreacyjny 😀
https://www.olx.pl/oferta/klacz-kuc-dojna-CID103-IDhQn9T.html#181b8b0df2
  No coz...mozna doic krowe to mozna i klacz.... 😵
Monic kwestia kraju 😉 Gdzieniegdzie (Mongolia?) kobyle mleko jest bardzo popularne i nikogo to nie dziwi- widać ktoś postanowił pomysł zaimportować  🤣
Pewnie ze nic dziwnego. Ja kiedyś płatki sobie robiłam z konskim mlekiem. Pycha. Chociaż innych domowników obrzydzalo, a ja bardzo lubię konskie mleko.  💃
Do rekreacji i dla niedzielnych klientów. Mój niemiecki znajomy ma mega popyt na fryzo-tinkery. Posturą toto nieco drobniejsze niż fryz, bardzo włochate i tak się dobiera tinkera, żeby dzieciak był kary i wysoko malowany na cztery nogi. Taki fryz ze skarpetkami. Do wsiadania w weekendy i potuptania przez nóżkę w sam raz.


O, chcę takiego!
Mieliśmy w stajni tinkera - uroczy był.  💘
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 października 2016 09:16
Fryzo-tinkery są podobno super do rekreacji. Gdzieś czytałam też o mieszaniu tinkerów z lżejszymi końmi również w celach koni do rekreacji, miały mieć spokojne usposobienie tinkera, być ładne, włochate a trochę szczuplejsze i wyższe 😉
Znalezione na FB.
Na szczescie koń to nie pies, na ulice nie wyrzucą  🤔

Fotka za duża.
Dla mnie to jakiś troll, ale wiele w życiu widziałam i może to też prawda...
Znalezione na FB.
Na szczescie koń to nie pies, na ulice nie wyrzucą  🤔

Fotka za duża.

Ale co znalezione? Bo CI Livia zdjęcie wykasowała i nie wiem o czym mowisz?
Na zdjęciu były dwa kucyki, a treść ogłoszenia brzmiała mniej więcej tak:
"Kupiliśmy na wakacje kucyki dla córek. Wakacje się skończyły, a kucyki się znudziły. Sprzedamy obydwa. 800 zł za sztukę."
Arabo- fryzy: rasa powstala w Belgii w latach 90- tych, teoretycznie mialy byc to konie sportowe. W ostatnich latach wiele hodowli z nich rezygnuje bo wedlug opini hodowców( oczywiscie tych ktorzy rezygnuja) zakladany efekt hodowany nie zostal osiagniety, a poza tym zapotrzebowanie na takie konie mocno spadło.  te najlepsze wygladaja jak nowoczesne fryzy.....W papierach maja "arabo- fryz", tak normalnie...
Konkrety dla zainteresowanych:
http://eafs.be/nl/home
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
03 października 2016 13:50
BOSZE!
A mnie dziwi, że was to dziwi, są w tym kraju jeszcze  ludzie, którzy edukację zakończyli na pierwszych klasach podstawówki, bo tak im się życie ułożyło. Pamiętam siostrę babci, która nie potrafiła w ogóle pisać, a była bardzo życiowo mądrą osobą. Zdarza się. Co do zirebnej sifki, to jak wymawia, tak pisze.
A mnie dziwi, że was to dziwi, są w tym kraju jeszcze  ludzie, którzy edukację zakończyli na pierwszych klasach podstawówki, bo tak im się życie ułożyło. Pamiętam siostrę babci, która nie potrafiła w ogóle pisać, a była bardzo życiowo mądrą osobą. Zdarza się. Co do zirebnej sifki, to jak wymawia, tak pisze.

Tak, dziwi mnie że Ciebie dziwi że nas dziwi 😉. Jeżeli ktoś ma dostęp do internetu i daje ogłoszenie na olx, to zakładam że ma też dostęp do słownika jakich w necie wiele.
Szacun dla ludzi którzy nie skończyli szkoły bo tak się życie ułożyło, zwłaszcza dla tych których edukację uniemożliwiła wojna. 
pozdrawiam
Watrusia Ludzie, którzy zakończyli edukację przez wojnę, zazwyczaj też nie obsługują komputera, internetu, nie znają OLX i nie cykają zdjęć aparatem cyfrowym... ponieważ są w wieku 80-90 lat.
Jeśli ktoś potrafi wykonać WW to zapewne jest młodszy i równie dobrze może korzystać ze słownika.
My nic nie wiemy o tym człowieku, od razu zakładacie że ma dostęp do internetu, i umiejętności korzystania z niego, a może ktoś mu użyczył komputera, nie patrząc co on napisał. Nic nie wiemy a już osądzamy. Waszym zdaniem jak ktoś wsadził ogłoszenie ze zdjęciem, to już musi umieć korzystać z dobrodziejstwa internetu. No cóż , za stara jestem, inaczej patrzę.
Inne ogłoszenia ma podobne ... I jest na OLX od kilku lat ... Jak ktoś udostępnia tylko komputer to zaznacza, że ogłoszenie grzecznościowe i kontakt tylko telefoniczny. Analfabetów naprawdę nie brakuje ... Aż nie wiem co to za słowo jak patrzę  🙄
Cóż... nie patrzyłam czy ma jakieś inne ogłoszenia, ale nasłuchałam się starszych i nie takich starszych gospodarzy na wsi,  ( Domek po dziadkach w kieleckim), jak mówią, tak piszą, dlatego próbowałam zrozumieć. Jak on korzysta z netu od lat, to zmienia postać rzeczy.
Najlepiej się wyśmiewać z ludzi. Moja mama była świetna w pisowni, a teraz jak mi napisze komentarz to aż wstyd. Błędy robi często i nie raz ciężko ją rozczytać . Z racji wieku, nie wypada jej wypominać ani gonić do słownika.
Człowiek z czasem taki się staje.
monia, nie, człowiek sie z czasem taki nie staje - chyba ze dopadają go choroby wieku starszego.
Większość niestety dotyka wtórny analfabetyzm, i to najczęściej grubo przed czterdziestką :P
Większość niestety dotyka wtórny analfabetyzm, i to najczęściej grubo przed czterdziestką :P


Hehe nie strasz mnie  😁 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2016 15:00
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/65047?q=&kategoria=&lokalizacja=5&widok=0&strona=
Rili? 🤔


w sumie jak nieduży może za psa robić w mieszkaniu 🤣
dea   primum non nocere
04 października 2016 21:00
Ten od zirebnej sifki ma też skszynie do perzota 🤣 i jeszcze rampe... mogłaby być dokądś, ze zdjecia wygląda, że raczej donikąd a jest do zwierząd.  👍
Oj, pośmiać się można przecież 😉
desire   Druhu nieoceniony...
04 października 2016 22:10
http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/42738  ja pierdziu, ale spam.. nieźle musieli sie wkurzyć, że konia przed kupnem nie przebadali... 😁
desire, co tam bylo?
desire   Druhu nieoceniony...
05 października 2016 06:12
Orzeszkowa, masa ogłoszeń typu - nie kupujcie tinkera od handlarza, co handluje na Polske, bo sprzedał nam chorego tinkera, ale my go też sprzedamy jako chorego, a nie zdrowego.  😂 dosłownie. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się