Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

szukając konia do kupna przeglądam codziennie ogłoszenia i jest masa koni poniżej 3 lata chodzących już w siodle lub ciągnących w singlu... nie powinno już nas nic dziwić... 🙁
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/42528?q=&plec=&masc=&rasa=&wzrost_od=0&wzrost_do=183&wiek_do=2016&wiek_od=1995&lokalizacja=16&przeznaczenie=&cena=&strona=

Dwulatka już dosiadana  🤬


Nie ma się czemu dziwić. Rekord wieku zajeżdżania w TKKF Hubert wyniósł 2 lata i 4 miesiące. Stołeczny klub jeździecki,teoretycznie ludzie powinni być świadomi co robią. 😕 😕 😕

Ktoś zajeździ, nie patrzy, że dzieciaka, nie patrzy, że u tego konia szybciej posypie się zdrowie, bo on go sprzeda jako młodego i więcej go nie zobaczy.

Jak chcesz konia zajeżdżanego w wieku 4 lat, to nie jest tak łatwo w Polsce kupić.  🙄
Kupować nie zajeżdżone i zajeżdżać samemu , lub  dać komuś zarobić , a jak wszyscy chcą kupować zajeżdżone to co się dziwić hodowcą ,że zajeżdżają jak najwcześniej
.

wogole kupic konie ktory w wieku 4 lat jeszcze nie skakaly to jest problem chyba ze slazaki po bryczce...
Da się kupić ledwo zajeżdżonego konia w wieku 4 lat, ale trzeba mieć na uwadze to, że taki koń będzie droższy niż ledwo zajeżdżony dwulatek. Z prostej przyczyny - to są dwa dodatkowe lata utrzymania konia. Ludzie o tym nie myślą i wiadomo, każdy chce kupić konia jak najtaniej.

W Niemczech ledwo zajeżdżony 4-latek to żaden okaz, ale tam trochę inna praktyka chyba jest.
desire   Druhu nieoceniony...
05 października 2016 09:38
Dance Girl, da sie kupić i starszego ledwo zajeżdżonego.

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/268810 - "lekko przetarty w kilku miejscach".  😲
Dance Girl, da sie kupić i starszego ledwo zajeżdżonego.

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/268810 - "lekko przetarty w kilku miejscach".  😲


ale cena adekwatna
naovika, adekwatna? Ja bym się chyba wstydziła wystawiać takie coś...
Niestety konie u nas są szybko zajeżdżane. Ale jak chce się kupić późno zajeżdżonego to trzeba o wiele więcej zapłacić. Chyba, że tak jak mówi niesobia . Ja mam klacz 2,5 roku ale dla mnie to jeszcze dzieciak nie dorosła do siodła i treningów ale moja mama krzyczy "bo później nie będzie można z nią sobie poradzić" Oczywiście mój koń i ja o nim decyduję. Posiadam jeszcze kuckę szetlandzką teraz we wrześniu skończyła dwa lata i że raz zdarzyło się, że syn mój wsiadł na nią dosłownie na niecałą minutę, bo prosił mnie że nigdy na koniu nie siedział i chce zobaczyć to się zgodziłam, a dobra babcia już chciała lecieć siodełko kupować, bo jej koleżanki też mają wnuków i zadowolona bo frajda dla dzieciaków.  Ehh.. Wygadałam sie :P czasem i tak trzeba No ale szlag mnie jasny trafia i zawsze się z nią o to kłócę, bo jak ma dwa lata i spokojna to już dawaj siodło i jedziemy. Niestety niektórzy ludzie nie myślą rozsądnie i nie biorą pod uwagę konsekwencji jakie wychodzą później.
A młode konie kilkunasto miesięczne łatwiej się zajeżdża, bo one się poddają i są mniej silne. Niestety z dobrego konia trzeba zapłacić..
Ja się spotykam z zajeżdżaniem 2 latków takim wstępnym przyjecie siodła i jeźdźca a potem się go zostawia do ukończenia 3 lat na łąkach
Powiedzcie mi? I jak tu się skupić na koniu w czasie oglądania filmiku?  :wysmiewacz22:

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/42644

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 października 2016 16:58
Jak owy pan jest w zestawie z koniem to biorę 😀
Trzeba będzie się o niego bić.  😁
To dopiero chwyt marketingowy 🤣
To chyba tak specjalnie, aby na konia nie patrzeć.
Możliwe, że ma 4ry lata? Wygląda mi na mniej... https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-konie-CID103-IDfM2kH.html#b8cf87d343
Powiedzcie mi? I jak tu się skupić na koniu w czasie oglądania filmiku?  :wysmiewacz22:

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/42644


Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 października 2016 21:09
[quote author=budyń link=topic=190.msg2601270#msg2601270 date=1475691319]
To chyba tak specjalnie, aby na konia nie patrzeć.
[/quote]

Na jakiego konia?
Koń nieważny jest zupełnie.  😜
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 października 2016 21:12
Czyli nie tylko ja zwróciłam uwagę na klacz z tym sympatycznym panem w komplecie  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 października 2016 21:15
Ja nawet nie wiedziałam że to klacz 😉
Dla odważnych telefon do Pana w ogłoszeniu  😁.
A jak ktoś poświęci 2 minuty to i fejsbuk się znajdzie :P
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 października 2016 22:57
Szukam i szukam na tym fb i nie wiem jak 🙁

edit: Znalazłam  😅
Oj, kobitki, kobitki. Jak się już dawno nie jest ryczącą 40 jak ja to się na konika popatrzy, Wam się nie dziwię, hahahaha
desire   Druhu nieoceniony...
06 października 2016 09:35
To przed chwilą głosy oburzenia na zawodnika, który w spodenkach i z gołą klatą (ale nie tak wyrzeźbioną) jeździł konia i sie tym chwalił, a teraz głosy zachwytu... rili ? 🤔 🙄
Mi sie to nie podoba, to nie fitness a jeździectwo - sport uchodzący za elegancki. mimo tego jakby nie był przystojny i wyrzeźbiony powinien założyć koszulkę.
desire, dla mnie może jeździć nawet nago, ale do filmiku promującego fajnie byłoby się elegancko ubrać. Ale jak widać cel w oglądalności został osiągnięty, ciekawe czy przełoży się to na sprzedaż konia 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 października 2016 10:09
desire, ten filmik jest tak tragiczny, że chyba nie pozostaje nic prócz zachwytów nad jeźdźcem. Aczkolwiek ja wolę się klatami pozachwycać na plaży czy basenie, jak już się kolega chce chwalić, to by ubrał dopasowane polo :P
Na foto było po prostu jeszcze gorzej z wyglądem, tu przynajmniej są długie spodnie 😂
Czy to, co ta klacz robi w ciągach w kłusie, to jest normalne, że tak "swinguje", czy to nieregularność?
Dziewczyny o to nam właśnie chodziło że Pan ubrany tak jak jest nie daje skupić się na koniu (niestety nie wszyscy tacy wytrwali aby na klatce nie patrzeć) i tu chodzi o całość .  Z jakiegoś powodu to ogłoszenie tutaj wylądowało jednak. Co do jazdy nie będę komentować.  To każdy oceni sam. Jest okazja się pośmiać.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się