wakacje z koniem

Rok temu już szukałam, to teraz zrobię podejście numer 2 😉

Możecie polecić jakieś miejsce (chętnie do 200km od Warszawy), gdzie można pojechać na około tydzień BEZ WŁASNEGO KONIA? Chodzi mi o stajnię, która oferuje treningi na dobrym poziomie, w której będę mogła fajnie spędzić czas i pojechać w relaksujący teren? Z góry mówię, że raczej odpadają wszelkie obozy jeździeckie, chyba, że dla takiej starszej młodzieży  😁
ja zawsze polecam znajomym Harmony Farm, koło Poznania. Nie organizują takich klasycznych obozów. Zwykle jest na raz 3-4, no już max. 5 osób. Ładne tereny do jazdy, dużo lasów, jakieś 15 km od stajni jeziora. Rodzinna, kameralna atmosfera.
Libella, z ręką na sercu mogę polecić wyjazd do Ani Wojtowicz (Czarne Błoto pod Toruniem). W zasadzie spełnia wszystkie Twoje wymagania + jeszcze więcej 😉 W skrócie:
- jedyny w Polsce instruktor hmm... "autoryzowany" ( 😉 ) przez Jane Savoie (level 2 - nasza klasa N) http://www.janesavoie.com/training/
- na miejscu konie ujeżdżone do klasy C w ujeżdżeniu, N w skokach
- konie, które fajnie odpowiadają na łydkę, są miękkie w pyskach, chętne do pracy, takie, z którymi pracuje się również z ziemii i nie tyrane w rekreacji całymi dniami
Na miejscu jeździ się właściwie tylko w ramach indywidualnych treningów, a Ania to typ, który ciąąąąąąągle gada. Dla mnie to wielki plus, bo ja z tych, co to jak skupi się na jednym to zapomina o drugim, więc mi pasuje ktoś, kto mnie ciągle koryguje 🙂

Atmosfera superaśna, a do tego pyszne jedzenie. Miło, domowo, a do tego cudowna okolica - dookoła kilka domów, ale stajnia ukryta ogólnie w lesie, z dala od głównej szosy (a jednocześnie blisko do miasta o ile ma się swój transport). Piękne, niekończące się tereny. Takie miejsce gdzie chce się wracać.
Z tego, co wiem to w tym roku jest jeszcze dużo miejsc na drugim turnusie, na którym jest zdecydowanie starsza młodzież i chyba nawet ktoś dorosły, ale to byś musiała dopytać u źródła jeśli w ogóle miałabyś chęć jechać.
a czy istnieje takie miejsce w PL w którym można wstawić konia na np. 2 tyg + ja 😉 a padoki są z dostępem do rzeki czy jeziora ?
mam chęć gdzieś pojechać z koniem ale ten koń niech też sobie odpocznie a lubi pluskać się w wodzie
Przy okazji chciałabym się sama u konkretnego instruktora/trenera podszkolić
U nas w stajni można tak postawić konia,plus wynając pokój. Dostęp jest do morza. Tylko gorzej z instruktorem.
777, ja też polecam Czarne Błoto: https://www.facebook.com/stajnia.czarne.bloto?ref=aymt_homepage_panel

Podskolisz się jeździecko na pewno, dobrze się najesz i wypoczniesz, a woda gdzieś się znajdzie, albo pojedziesz sobie w teren i wjedziesz do wody, albo ...jak napada to mamy "czarne błotko" na jednej z łąk 😉
dzięki za info
siwaaa, a gdzie jest to u nas ?
jakieś namiary
Czarne Błoto rzeczywiście jest fajne a jedzenie mmmmmmm. Obawiam sie jednak że może już nie być miejsc.
Majowa, jeszcze są. Pojedyncze wolne miejsca 🙂
Dworcika dzięki! Zorientuję się w temacie 🙂 jakby komuś jeszcze coś przyszło do głowy w kwestii jeździeckiego wyjazdu dla dorosłego jeźdźca to będę wdzięczna 😉
Witam,

Poszukuję miejsca na wakacyjny urlop, do którego mogłabym pojechać ze swoim koniem.
Dobrze by było, gdyby taka stajnia była w woj. małopolskim lub śląskim.
Interesują mnie duże padoki oraz co możliwość skorzystania z instruktora, w celu podszkolenia swoich i konia umiejętności 🙂
Będę wdzięczna jeśli macie jakieś rady i coś godnego polecenia 🙂

pozdrawiam
🙂
hej, szukam orientacyjnie fajnej stajni, do której mogłabym udać się na krótki "urlop"
zależy mi przede wszystkim na dobrych treningach (raczej ujeżdżeniowe niż skokowe, choć chętnie takie i takie), nie interesują mnie jazdy rekreacyjne w zastępie 😉
dobrze by było aby miejsce tez było w ciekawej lokalizacji aby osoba towarzysząca 😉 się nie zanudziła.
najlepiej w woj. wielkopolskim, dolnośląskim, ale niekoniecznie🙂
rico, to jest wątek o wypoczynku ze swoim własnym koniem. Ty powinnaś pójść do wątku o obozach jeździeckich raczej 😉
Polecam Stajnię Rozajny. Region inny ale oferta atrakcyjna.
Hej czy polecacie jakąś fajną stajnię na południu/zachodzie Polski gdzie można pojechać z koniem na miesiąc wakacji? Żeby były pastwiska, fajne tereny, cisza, spokój? ew. druga opcja czyli stajnia gdzie można by się podszkolić ze skoków i ujeżdżenia pod skoki? Chyba potrzebuję się zresetować i wyjechać gdzieś na miesiąc, żeby psychicznie odpocząć od wszystkiego.
Gillian   four letter word
25 kwietnia 2023 10:26
Jedź do Pogorzelicy, poskaczesz, poszalejesz na plaży i odpoczniesz :-)
Gillian, odległościowo nie wygląda to źle. A możesz dać mi namiar na jakąś konkretną stajnię?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 kwietnia 2023 11:05
mindgame, myślę, że chodzi o stajnię Lewickich 😀
Pati2012, no właśnie wygooglowałam i ta ich stajnia wygląda bardzo obiecująco 🙂
Gillian   four letter word
25 kwietnia 2023 18:09
Dokładnie ta :-)
Niestety nie mają miejsca na konia 🙁 polecicie jeszcze jakieś fajne miejsce na wakacje z koniem? 😊
Odkopuję wątek, czymś trzeba żyć 😀 Czy jest jakaś przyjemna stajnia, najchętniej okolice Milicza lub 2-2,5 h od Wrocławia? Na kilka dni zaledwie. Chodzi o miejsce dla 2 dorosłych osób i 2 koni, marzą nam się tereny na spacery dla koni i fajne miejsce do odpoczynku dla nas blisko naszych ogonów.
Ktoś się orientuje gdzie można pojechac ze swoim koniem nad morze zeby wybrać się w teren na plażę? 🙂
Czy może ktoś polecić stajnię w okolicach Białegostoku lub Olsztyna, na urlop z końmi? Lista życzeń to tereny, wolny wybieg, no i naturalnie miejsce do spania.

Dlatego te okolice, bo łatwy i niezbyt długi dojazd z Warszawy. Ale nie upieram się przy tej lokalizacji, inne miejsca też wezmę pod uwagę.

Niestety, miejsce gdzie jeździłam od lat przestało przyjmować gości, a nie wyobrażam sobie urlopu bez wyjazdu z końmi.
Dołączam się do pytania bo mam ten sam problem.
Czy jest jakieś ładne miejsce w odleglosci do 150 km od Warszawy, gdzie można wyjechać z koniem żeby przez tydzień do pożygu pojezdzić w jakieś ładne tereny? Infrastruktura nie potrzebna. Miejsce noclegowe opcjonalne, ale nie wymagane.
trusia, w okolicach Olsztyna polecam stajnię w której stoję aktualnie z kobyłą w pensjo - jest domek dla gości, wielkie pastwiska (można trzymać wolnowybiegowo lub na noc do boksu), jezioro (+ zejście do jeziora i sprzęt pływający przy domku), infrastuktura jeździecka, jednak tereny to tak 5/10 - wokół dużo pól ale do lasu trzeba się przez osiedle przebić. 😉 Strona stajni na fb - https://www.facebook.com/profile.php?id=100057401742534

Macie może do polecenia jakąś fajną stajnię na wypad dla zmiany otoczenia na pomorzu? Leśne tereny mile widziane, ale na infrastrukturze bardziej profi też mi zależy (dobre podłoże na hali/placu) bo kobyła po kontuzji i z talentem samodestrukcyjnym.
agio_9, dzięki za info, ale poza warunkami dla koni ważne są tereny, bo tak jak napisała azzawa, bo będę ciągnąć te konie, żeby pojeździć teren "do pożygu". Przeprawa przez osiedle to jednak przeszkodą, a po polach raczej bym nie chciała jeździć.

Widzę, że krucho w tym temacie.
Trusia, Może Wrzesina? Agroturystyka ok 20 km od Olsztyna, piękne leśne tereny przy samej stajni, pokoje na wynajem i pyszna kuchnia. Z boksem pewnie będzie ciężko, ale jeśli w grę wchodzi padok również na noc, to chyba warto się zapytać. Kojarzę, że zdarzali się goście z własnymi końmi.
Brzmi super. Jakiś kontakt mogę prosić?

Edit.
Znalazłam!!! Jutro dzwonię. Dzięki, wygląda że to jest to!
Nie ma za co 😉. To bardzo przyjemne miejsce z kameralną, rodzinną atmosferą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się