PSY

Nienawidzę jesieni. To taka dziwna pora roku, w której miejskie zające mają nadmiar myśli samobójczych - i rzucają się prosto pod nogi mojego psa  😤




Nie spotkałam jeszcze ani jednego, uff.

dziewczynka pięęękne!!  😍
Alvika dobrze, że okazał się zającem! Dzisiaj jechałam po wiejskich okolicach nagle coś kica w moją stronę. Myślę sobie - zając. A to jakieś śmieszno-yorkowe ale z długimi uszami! Skakał i wyglądał jak zając tylko mniejszy, normalnie "zając miniaturka"  😁 i to był pies!

A my dziś w mega dobrym humorze, znaczy może bardziej ja, bo Neska średnio (ma kaca, wiecie delikatne sprawy :emoty327🙂
Tak całkiem serio to byłyśmy dzisiaj na zdjęciu bioder no i od tamtego roku praktycznie nie ma pogorszenia, a powinno być duże  😅. Bałam się, że zabraknie dla nas skali ale stanęliśmy na D/E. Czyli wszystko, co do tej pory robimy spowalnia chorobę, nawet nie wiecie jak takie drobne rzeczy cieszą. Jeszcze tylko wykładzina zamiast paneli w chałupie i można mieć nadzieję, że za rok może też nie będzie pogorszenia  😅
Super heroinx - to chyba nie jest aż tak masakrycznie? W sensie, agility to robić raczej nie będziecie, ale obejdzie się bez operacji?
Btw fajnie, że wróciłaś do wątku! 🙂

dziewczynka piękna z nich para  😍 daj znać, jak już wyjdzie na usg, ile ich tam jest! Masz już jakieś rezerwacje?
Ale Grand Smile Be My Biscuit lub Artaga's Fate my Only Fascination to dokładnie wpisuje się w opisywane trendy 😀 ma-sa-kra 😀
Czesi jakoś potrafią psy nazywać - vide Demon z Dretovicke Loucky (chociaż samo imię Demon nie widzi mi się dla samoyeda)



Hiacynta dziękuje bardzo  😍 to znaczy bez operacji odnerwiania się raczej nie obędzie, ostatnio się przeraziłam, bo wet zauważyła, że Neska nawet stojąc podwija łapy pod kłode (bólowa reakcja) ale no nie oszukujmy się przy takich stawach nie powinna wstawać. Już w sumie były poważniejsze plany na IRAP (swoją drogą mega sprawa jakby kogoś interesował temat), no i odnerwianie i kurde przez ten rok to była przede wszystkim praca nad mięśniami i kondycją dysplastyczną i no na prawdę się spisałam  😡 nic ostatnio mi nie sprawiło tyle szczęścia, mamy przynajmniej rok aż zaczniemy bardziej ingerować ale na razie prognozy są bardzo dobre. Wet ją rozciągał na stole i mówił, że przy takiej dysplazji nie powinno być takiej ruchomości a jest także co bym nie powiedziała to jeśli chodzi o to Neska bardzo walczy i się mega dobrze trzyma. No i rehabilitacja póki co działa cuda. Mój pies ostatnio nie rozstaje się z piłką i przestała być tak ostrożna na śliskiej powierzchni a to oznacza, że boli mniej.
Lepiej opowiadajcie jak tam dogtrekking może jakieś fotki! (Mogą być na pw  🙂😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 października 2016 23:29
heroinx, jeny, jaka urocza! Gratulacje i oby więcej takich dobrych wieści! <3
też mamy taką czarną paszczę w domu 😉
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12507566_882588695173523_5248256266988467939_n.jpg?oh=b7e8b104cdc01e14e703babcb5a786a5&oe=58702856[/img]
To ja znów odgrzeję kotleta imiennego 🙂 Moja dobra znajoma przyjęła koncept alkoholowy i tak w dmu ma Whiskey, Campari, Brandy.... 😉  Teraz wg kolejności przypada jej miot D i jest lipa z alkoholami...ma ktoś pomysł? 😉

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14520446_1376082119076519_2916784770423871266_n.jpg?oh=4c4b884dd6a81b4430b211683aa2e036&oe=5866B9A4[/img]

Gratuluję szczeniaków, lubię wymyślac imiona jakby co 🙂

Ja z kolei lubię jak imię w papierze ma związek z tym cywilnym albo odwrotnie - cywilny z papierowym. Moje suki to:

FURIA Serenczas - w omu.... Furia 😉

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/1546349_1092042047480529_9213076434475062595_n.jpg?oh=8a6bec3563cc6ec8e80e57dbb12ac17e&oe=589F28B7&__gda__=1487447102_32eb798a12fb119c4fa7b78dda52ed8e[/img]

CHANNEL (!) Killing Machine - dla mnie porażka  😀iabeł: w domu więc Szana 😉

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/12920327_1199522916732441_3692662771718526110_n.jpg?oh=8e6d8ffbb8c0e48c71344a7d08c57a7c&oe=586C2E2B&__gda__=1487650634_299f5beda59777340b5517cc9fe570ab[/img]

W domu mam też aktualnie małego ciperka, który zowie się ALLIANCE'R Czech Spirit - na co dzień zupełnie inaczej bo Space vel Spejson  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2016 10:04
Blow, denaturat? 😁
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 października 2016 10:16
Blow ja znam tylko Dubonnet, Digestivo i DANZKA Vodka :P
Daiquiri 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 października 2016 10:23
Znalazłam w necie nazwy win: Dama Biała, Dama Karo, Damaco, Dao, Dekartes, Don Simon Blanco, Don Simon Tinto, Dorato Bianco, Doroto Rosso, Ducles Blanco Dulce.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 października 2016 10:37
Dębowa Polska  😂
Dwór Artusa  😀iabeł:
Dzięki Dziewczyny! Przekazałam 🙂 Szczególnie Denaturat mnie urzekł  😀iabeł:  Kilka Waszych propozycji jest naprawdę dźwięcznych, ładnych i oryginalnych - mam nadzieję, że hodowczyni się ku nim przychyli. Podobają mi się:

-Digestivo
-Danska Vodka (tym bardziej że jest już Amerykańska Whiskey 😉 )
-Damaco
-Dao
-Dębowa  😍


Zmieniając temat - dziś szlajaliśmy się w naprawdę obleśnych już warunkach...jesień, panie! Ale nic to, nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie 🙂 W aucie zawsze kalosze a reszta nieprzemakalna. Jest jeszcze na tyle ciepło, że można pływać na szczęście...

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/14610885_1377477135603684_2959589303126573212_n.jpg?oh=48655e5b6f7aa01da90ebf9eb7833718&oe=58AA7631&__gda__=1482834523_2eb6fcc25aff0e5c9b725fb6f3c0d337[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/14641919_1377477132270351_3461853716133838198_n.jpg?oh=0ee734bf10c5e318edd68c5310fb0e43&oe=58A0B119&__gda__=1486748448_ea9b504c7843990550d56a94c14cfde3[/img]

Dodatkowo muszę się pochwalić, że wkraczamy na kolejny level w tropieniu (począteczki) - dziś pierwsza próba jeden stopień wyżej i... wracałyśmy przeszczęśliwe z pola - ja bo nic nie skopałam, Ona - bo ja byłam kontent tym razem 😉  Lubię TO uczucie, z kolejnym psem 🙂 i nie mogę się doczekać kolejnego podejścia, kiedy znów jej podwyższę poprzeczkę....
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2016 18:13
Nazwy polskich win znalezione w necie:

Decartes
Domator
Dziadunia
Drink Nadwiślański
Dziewiętnastka
Dzika Wiśnia
Dziki Zachód
Daiquiri jest super 🙂 że tego Blow nie uznałaś za dźwięczne, to aż się dziwię 🙂
Channel Killing Machine, dafuq? 😀 Powoli przestaje mnie cokolwiek dziwić... a Szanencja widzę wraca do roboty? 🙂  😍

heroinx napisałam parę słów o doktreku na (zreaktywowanym) blogu 😀

http://chardonnayvitacanina.blogspot.com/2016/10/pojizerim-za-sluncem.html
Hiacynta, mam już dwie pewne rezerwacje, nie będziemy sprawdzać ile ich tam siedzi bo trzebaby golić a pewności i tak noe będzie. Dowiemy się jak urodzi :-) No Demon do samoyeda słabo ale to jest też jego domowe imię  😉
Daiquiri jest super 🙂 że tego Blow nie uznałaś za dźwięczne, to aż się dziwię 🙂
Channel Killing Machine, dafuq? 😀 Powoli przestaje mnie cokolwiek dziwić... a Szanencja widzę wraca do roboty? 🙂  😍


Daiquiri super tylko już ze dwa dogi o takim imieniu chodzą po Świecie (Polsce), piałam o tym w poście, który mi skasowało ale nie chciało mi się wszystkiego odtwarzać jak mi komp zdechł 🙂

Tak, Channel Killing Machine zaiste fane  😁 JEDNEGO psa w miocie nazywała dziewczyna hodowcy....MOJEGO, pech chciał  😅

Szanaja już od dawna popyla spacery, w tej chwili mocno zaplanowane, kondycyjne, regularne i częste, w starannie utrzymywanym tempie bo TZ połamał się i miesiąc na zwolnieniu siedzi w chacie to psy mają high life  😀iabeł: Na posłuszeństwo brakuje mi pomysłu bo kontroli nad ciałem pozwalającej na precyzję ze świecą szukać ale ślady - jak znalazł. I ja tym sposobem odkrywam w sobie zamiłowanie do tego, co do tej pory zdawało mi się dak rozbieżne z moimi zainteresowaniami.

[quote author=Lanka_Cathar link=topic=32.msg2602643#msg2602643 date=1476033205]
Nazwy polskich win znalezione w necie:

Decartes
Domator
Dziadunia
Drink Nadwiślański
Dziewiętnastka
Dzika Wiśnia
Dziki Zachód
[/quote]

Dzięki! Nie muszą być polskie 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2016 21:35
Ja też, ja też!
Jak alkoholi na D jest mało to może nazwy koktaili też przejdą? 😀
Death in the Afternoon (na absyncie :P)
Dark and Stormy (rum)
Devil's Tail
Dirty Martini
Dry Manhattan
Desert Sunrise
Dancin' Bones
Danish Mary
Death By Chocolate
Deep, Dark Secret
Delmonico
Dreamy Monkey
Droog's Date Cocktail
Drunken Superman
Du Barry Cocktail
Dublin Driver
Dubonnet Fizz
Dubonnet Manhattan
Duke's A Champ
Dundee
Duval
śmiechłam:
drinki na kawowym likierze xD Dirty Mother, Dirty White Mother i Duck Fart 😂
a z innych rozbrajających - Dead Nazi From Hell 😁

Haha smartini, założę się, że jeśli Blow coś wybierze z zaproponowanych imion, to własnie Dirty White Mother, Duck Fart albo Dead Nazi From Hell  😅
Btw śliczna czarna morda!

A - vide 'Dziadunia' 😍  Dziadunia Killing Machine, albo Dziadunia Art of Joy 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 października 2016 21:42
Hiacynta, Dead Nazi jest moim zdecydowanym faworytem xD
a dziękujemy za mordę, faktycznie śliczna. Francowata ale śliczna 😉
😁 😜 😁 😂 😀iabeł: 🥂 🤔wirek: 😅 😁 😜 😂 🏇

Boskie 🙂 Przekazałam ale nie wiemmmm co na to hodowca  😀 Niestety jak sam przydomek wymyślny i długi, uważam, że z wielowyrazowym imieniem nie powinno się szaleć. Dlatego lubię krótkie, proste, jednowyrazowe przydomki.
Daniel's.... Jack Daniel's 😀
Omg, a ja mam kundla Peru z Jędrzejowa. Proste i dźwięczne jak Jurand ze Spychowa 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
10 października 2016 10:01
blow jak fajnie widzieć Twoją sunię w tak dobrej kondycji.
smartini kocham podpalane z czarną mordką  😍 jeszcze taki duży misio, cudny!
Blow Co do imion wrzucam jeszcze Delia Nivoleli i Donnici
Chętnie przygarnę spostrzeżenia nt. agresji lękowej i kolczatki. Wiem, że ten temat może irytować, bo wałkowany któryś raz z kolei więc może być PW  :kwiatek:
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
10 października 2016 16:41
Hej dziewczyny, wpadam z pytaniem "za wczasu" 😉
Jak chronicie psie łapy na czas spacerów w zimie? Martwi mnie głównie sól na ulicach, bo niestety mieszkam obecnie w takiej okolicy, że "chodnik-chodnik-chodnik" i wszystko jest w zimie obsypywane piachem z solą. Do tej pory nie było problemów, bo i mieszkałyśmy w zupełnie innej okolicy (przedmieścia, bez soli i do pohasania ew. pola/łąki/park). Tutaj mamy masę chodników (bez trawnika nawet, zero zieleni chyba, że się kawałek przejdzie - są dwa parki, ale właśnie.. trzeba przeleźć po tych chodnikach trochę i tutaj zwykła wazelina na dłuższy wypad to chyba średnio). Myślę o butach na tą sól, ale zupełnie nie orientuję w tym temacie - są jakieś polecane? 🙂
Obkleiłam sobie przeszkody taśmą, ale teraz ładnie wyglądają  😜 Wybaczcie: cudowny obraz z cudownego aparatu, mój cudowny głos i moje jakże cudowne umiejętności w prowadzeniu psa przez tor, chyba beze mnie by sobie lepiej radziła  😁 No i klip bonusowy z moją staruszką, ona też potrafi! Tylko skacze 10cm bo ma stawy zjechane, ale jako, że się domaga aktywności to coś tam jej wynajduję do roboty 🙂
(obklejone przeszkody od 40 sekundy, na żywo ładniej to wygląda :P )
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 października 2016 04:23
Viridila, mój zasuwa w butach.
Alten, obniżyłabym poprzeczki, te są wyraźnie zbyt wysoko dla Twojej piesy - źle skacze i z wysiłkiem więc albo za szybko doszłaś do tej wysokości alb wgl z niej wart zrezygnować i po prostu obniżyć 😉 W każdym razie wydaje się to o wiele wyższe niż regulaminowe Lki.
Alten zróbcie sobie najpierw solidne podstawy, a dopiero potem wchodźcie na wysokości. Wysokość to jedna z ostatnich rzeczy, które się robi z początkującym psem, a tu dodatkowo Twój pies tak jak mówi Blow, skacze z dużym wysiłkiem i przy okazji złą techniką, co na dobre nie zrobi jej stawom czy kręgosłupowi. Swoją drogą, ile tam stoi? Nigdy nie zrozumiem, czemu osobom nie trenującym agility zawsze tak się spieszy do wysokich tyczek- ani to najtrudniejsze, ani najzdrowsze dla psów trenujących.  🙂
Slalom też na Twoim miejscu albo bym zaczęła od początku metodą tunelową, żeby poprawić, albo popracowała solidnie nad psią motywacją.
Może wybierz się chociaż jednorazowo na jakieś seminarium? Wyszłoby Wam to na dobre, Tobie by przynosiło większą satysfakcje przy poprawnym bieganiu (i w skutkach lepszym bieganiu suki), a psu wyszłoby na zdrowie  🙂
Viridila ja początkowo smarowałam wazeliną, a później pomykał w butach  😉
ushia   It's a kind o'magic
11 października 2016 13:10
Viridila - albo buty albo smarowanie - czym - od zwyklej wazeliny po dedykowane preparaty do lap

plus jezeli pies wlochaty pomaga przyciecie kudlow miedzy poduszkami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się