telefony komórkowe

Mam jeszcze pytanie jakie polecacie aplikacje na iPhone ? Ja mam na razie tylko instagram snapchat Facebook i candy crush. I nie wiem co jeszcze warto sciągnąć np do muzyki ?
Równiutkie 2 miesiące temu skończyła się gwarancja i dzisiaj padł mój ukochany LG 😵 na 99% poszła płyta główna, na ekranie hard resetu nawet się wiesza, tak jakby cały czas kodował, że ma wciśnięty przycisk resetu. Nawet wgrać nowego softa nie idzie, bo gaśnie ciągle w tym samym momencie 🙁 włączył się na moment tryb awaryjny, wyświetlił wesołe "good luck!" i padł 😁
Rozglądałabym się za czymś gdyby nie fakt, że jestem totalnie spłukana, a nie mam ochoty kupować byle czego żeby rozwalić o ścianę przy najbliższej okazji, jak po dołożeniu 5stówek mogę mieć całkiem przyzwoite coś... Smuuuuutno mi! 🙁  😕
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2016 14:45
maiiaF, Znam temat, tak samo wyzionął ducha (te same objawy) mój 11 miesieczny LG G3, na którego zgubiłam paragon = brak gwarancji  😁
A że pilnie potrzebowałam telefonu to wydałam 1500zł na nowy i jak wychodziłam ze sklepu z nowiuteńkim G4 dostałam smsa od brata, że G3 przyjęli na gwarancję  😵 😁
JARA, to może chcesz sprzedać któregoś? 😁 no ja jestem załamana aktualnie, całe szczęście, że mam moją nokię 100 bo nawet nie miałabym na czym godziny sprawdzić czy budzika ustawić 😀 płakać mi się chce serio, wszystko się psuje na raz, dopiero co wydałam hajsy na nowego lapka, samochód przestał wymagać ciągłego ładowania kasy to telefon padł. Jak tu nie wierzyć w jakieś głupie fatum 😵
maiiaF, proponuje kupić telefon w lombardzie. Serio czasem trafiają się mega perełki, jeszcze z gwarancją za śmieszne pieniądze.
Koleżanka mówiła mi że bede musiała zgrywac zdjęcia (wtedy powinno wystarczyć mi)..
Jeszcze pytanie dodatkowe 😀 opłaca się kupić tego 16gb w neonecie w promocji po 2700 czy lepiej poczekać bo po wprowadzeniu do sprzedaży 7 to 6s powinno stanieć? (pan w neonet mówił że i tak u nich jest to cena mniejsza o 400zl, ale może tak mówił specjalnie :p?)


ja mam SE (swoją drogą bardzo polecam, jak dla mnie wygodniejszy niż te większe ekrany) 16GB i jednak mało :/ chyba czas zacząć zrzucać na chmurę, tylko obawiałam się wrzucania zdjęć "w otchłań".
Moon   #kulistyzajebisty
10 października 2016 11:57
Mój ukochany (głównie z wyglądu - uwielbiam minimalizm HTC!  😍 ) htc desire 300 dogorywa już - 512mb ramu w dzisiejszym świecie fejsa i instagrama to jednak tyle co nic.

Co w zamian?
Za srajfony, LG, Nokie, Szajsungi dziękuję. Celuję w półkę tak do 1000zł max.
W telefonie korzystam głównie z fejsa  😡 , instagrama (aparat) i przeglądarki - no i gadam. Przez social media to nawet pisanie smsów zrobiło się nierentowne :P Zależy mi na w miarę dobrym aparacie (mój htc nie ma nawet lampy błyskowej! O.o) i szybkości działania. Nie pytajcie ile teraz odpalam głupiego fejsa :P Minimum to 2GB pamięci ram, tak myślę. Nie potrzebuję 100GB pamięci wewnętrznej, nie zgrywam piosenek/filmików na telefon.

Wyguglałam i wymacałam w sklepie Huawei P8 lite i przypadł mi do gustu (ręki) - jak opinie po dłuższym posiadaniu? Ew. Huawei G7, niby starszy model, ale też niezły wg tego co piszo w Internetach.
W grę wchodzą jeszcze Soniacze, ale nie ukrywam, że nie podobają mi się z designu i samej obsługi.
Coś jeszcze mamy na rynku?
Moon, od ponad pół roku użytkuję huaweia p8 lite i wciąż jestem zadowolona. 😉 Co prawda czasem klawiatura łapie zawiechę lub coś się w niej przestawia, ale wystarczy restart telefonu i znów na długi czas mam spokój. Wystarczy zamykanie wszystkich aplikacji działających w tle i telefon działa naprawdę szybko. Z zasięgiem itp. również nie mam większych problemów. Jedyny minus to aparat, a właściwie wysyłanie zdjęć przez mmsy czy messengera - zdjęcia koszmarnie tracą na jakości przy wysyłaniu. Poza tym nie mam zastrzeżeń, a jestem dość wymagająca, jeśli chodzi o telefony. 😉
Moon   #kulistyzajebisty
10 października 2016 12:12
mundialowa, dzięki za opinie, no właśnie w moim dziadziu HTC tak się zaczęły problemy - najpierw klawiatura zawiecha, potem nie mogłam odpalić żadnej apki, restarty, restarty, no ale ile można, jak np trzeba szybko zadzwonić a telefon... myśli nad tym, czy wyświetlić telefony z książki telefonicznej x.x
Ostatnio np. w ogóle usunęły mi się wszystkie pozycje z książki tel. - dobrze, że mam pamięć wzrokową to pi razy oko kojarzę kto do mnie dzwoni, bo nie mam mocy by znów je wpisywać, jak zaraz, mam nadzieję zmienię telefon.

Pytanie z innej beczki - opłaca się kupić na allegro np. powystawowego srajfona 5tkę np? Czy to gra nie warta świeczki? Kurdę, bardzo zależy mi na szybkości działania, a to jednak srajfoniacze z tego słyną...
Moon, szczerze powiedziawszy po poprzednich telefonach obecny był ostatnim "przedsrajfonowym". Powiedziałam sobie, że jeśli ten też zacznie mnie szybko wkurzać, to przerzucam się na srajfona. Odpukać, jeszcze nie myślę o zmianie (wcześniejsze telefony zmieniałam co max. pół roku), więc chyba nie jest z huaweiem najgorzej. 😉
byłam posiadaczką huaweia przez niecały rok. niestety, miałam kieprawy egzemplarz, bo mi się wieszał, wyszły dziwne plamy na ekranie oraz trzeszczał w trakcie połączeń. na szczęście na gwarancję przyjęli, ale po naprawie poleciał dalej w świat. już jakoś serce do niego straciłam. jego ogromnym minusem są zdjęcia. robić robi rewelacyjne, ale żeby potem nie stracić na ich jakości to trzeba zrzucać na kompa. jakiekolwiek przesłanie foty przez mms lub messenger tragicznie rozwalało jakość - piksel na pikselu. Wysyłając zdjęcie bluetoothem lub nfs były ok.

Potem przesiadłam się na jakiś czas na htc bodajże 820, i samsunga j5 - problem z jakością zdjęć przy przesyłaniu też jest. mniejszy niż w huawei, ale jest. same zdjęcia samsung robi niesamowicie słabe i nie umywają się one do tych z htc (mowa o fotografowaniu detali, w moim przypadku biżuterii)
Moon, dopiero co był polecany xiaomi redmi - za 600/800 zł masz super telefon 😉
Moon   #kulistyzajebisty
10 października 2016 15:26
Kahlan, dzieki  za opinię Ehh wychodzi na to ze powinnam Chyba Nokie 3310 dorwać :/
budyń, No właśnie one też mnie nie przekonują - ta zmiana języka oprogramowania, dystrybucja no jakoś mnie to odstrasza i wzbudza podejrzenia :/
aszhar, totalnie nie pomyślałam o tej opcji, dzięki! Przejdę się, może coś trafię. A może w ogóle się odzwyczaję i wrócę w tryb: telefon do dzwonienia i smsów+budzik 😉
Moon, obecnie oprogramowanie jest po polsku. Mam koło 10 znajomych, którzy sobie te telefony chwalą bardzo, no ale przekonywać nie będę :P Jak moja xperia zdechnie, to na pewno sama sobie xiaomi wypróbuję. Przy okazji polecam xperie również :P Zetki są super.
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2016 09:06
mundialowa, haha, no to klikłam P8 lite, zobaczymy. Jak się zacznie ciąć to pier... niczę taki interes, przesiadam się na gołębie i tradycyjną pocztę! 😉
Moon, o kurczę, teraz będę się stresować, czy trafisz na dobry egzemplarz. 😁
nieee no, to chyba tylko ja mam pecha do takich urządzeń, nie wróż tego Moon.  💃 (ale ta opcja 3310 jest niezwykle rozsądna i kusząca  :hihi🙂
Kahlan, i pomyśleć, że ja mam swojego P8 lite dzięki Tobie, a Twój krótko po moim zakupie odmówił współpracy. 😁 Oby egzemplarz Moon był jednak z tej lepszej partii! :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2016 11:22
O nie, nie, nie nawet mi tego nie piszcie!  😀iabeł:
mundialowa a korzystasz z klawiatury Huawei Swype czy z Googlowskiej?  Swype była wprowadzona jako domyślna i wieszanie się jej to częsty problem. U mnie problem się rozwiązał po wyłączeniu jej i wrzuceniu Googlowskiej jako domyślnej.

Jeśli już ten telefon to chyba lepiej zdecydować się na zwykłą P8. Ja do swojego P8 lite nic nie mam, nie wiesza się, jest przystępnie szybki. Ale za jego cenę można dorwać już lepsze i nowsze telefony, xiaomi tutaj daje wiele do myślenia 😉
agnesix, chyba mam domyślną klawiaturę. Jak zrobić googlowską? 😡
Ustawienia > System (na samym dole) > Język i wprowadzanie 🙂 Tam możesz ustawić domyślną klawiaturę, od razu wyłącz całkowicie Swype, żeby się nie włączał w aplikacjach przez przypadek.
Koleżanka mówiła mi że bede musiała zgrywac zdjęcia (wtedy powinno wystarczyć mi)..
Jeszcze pytanie dodatkowe 😀 opłaca się kupić tego 16gb w neonecie w promocji po 2700 czy lepiej poczekać bo po wprowadzeniu do sprzedaży 7 to 6s powinno stanieć? (pan w neonet mówił że i tak u nich jest to cena mniejsza o 400zl, ale może tak mówił specjalnie :p?)


Tu taniej  🙄
-> http://www.x-kom.pl/g-4/c/1590-smartfony-i-telefony.html?sort_by=price_asc&f[manufacturers][357]=1


Rozglądałabym się za czymś gdyby nie fakt, że jestem totalnie spłukana, a nie mam ochoty kupować byle czego żeby rozwalić o ścianę przy najbliższej okazji, jak po dołożeniu 5stówek mogę mieć całkiem przyzwoite coś... Smuuuuutno mi! 🙁  😕


Xiaomi bezposrednio z dobrego chinskiego sklepu z Global ROM: (np. Redmi 3 Pro nie cale 130$ - da sie sciagnac bez VAT i cła  😎 ):
-> https://pl.aliexpress.com/store/group/Xiaomi/311331_509002127.html?SortType=price_asc&g=y 

tu mozna znalezc wiecej info -> http://telchina.pl/
Pytanie do "weteranów ajfonowych". Muszę oddać telefon do naprawy, jest na gwarancji - ma kilka miesięcy. Ale przy przeprowadzce zapodziałam dowód zakupu. Da radę jakoś oddać telefon na gwarkę bez paragonu?
Pytanie do "weteranów ajfonowych". Muszę oddać telefon do naprawy, jest na gwarancji - ma kilka miesięcy. Ale przy przeprowadzce zapodziałam dowód zakupu. Da radę jakoś oddać telefon na gwarkę bez paragonu?


Wszystko zalezy gdzie kupilas 🙂
Dowodu sprzedaży nie wymagają tylko bezpośrednio u apple, wszyscy sprzedawcy- ispoty, salony z komórkami, markety z elektroniką podobno wymagają dowodu zakupu.  🙄
ogolnie gwarancja iphone -> numer seryjny  (IMEI)) i jest liczona od daty aktywacji - niestety...jestesmy w Polandii 😀 tu rozne telefony sie sprzedaje...są często z różnych dziwnych dustrybucji, czasem przez wiele krajów po drodze i mogą być wyłącznie na gwarancji...importera.
np. Plus kiedyś sprzedawał iPhone 4 smyczone z Wielkiej Brytanii, otwierane, z ładowarką zamienioną z oryginalnej brytyjskej na chińską podróbę europejska  😲

sprawdz na iSource -> wpisując numer seryjny
mils z tego co qwiem w produktach apple gwarancja jest europejska (czy swiatowa?) na podstawie numeru seryjnego i nie potrzeba paragonu

ech ja tez nie wiem co robic, troche splukana jestem a jak juz pisalam htc rozbiłam, nie oplaca sie go naprawiac bo kosztuje to polowe wartosci telefonu i nie wiem czy nie kupie jakiegos nowszego htc, w sumie lubie ta firme i gdyby nie to ze troche sie zacinal pod koniec to był niezły, ma ktos moze htc desire 820g? a jak mnie wkurzy to ajfon bedzie kolejny bo teraz jednak zalezy mi na czasie, chyba ze 5tke ale szczerze mowiac wolalabym se
Polecam Xperia XA. Mam ją od sierpnia i jka na razie jestem zachwycona tym telefonem. Poprzedni samsung Galaxy Ace S III mini blednie przy niej.
Polecam Xperia XA. Mam ją od sierpnia i jka na razie jestem zachwycona tym telefonem. Poprzedni samsung Galaxy Ace S III mini blednie przy niej.


no porownywac telefon za 350zl...do telefonu za 900zł....  🙄


Oba telefony i Xperia i HTC w cenie ok 900zł - za to macie o wiele lepszy i nowszy Xiaomi - dziwie sie ze w tej samej cenie ludzie lubia kupowac starsze lub slabsze telefony  🙄

Xperia XA                  - 5,00" TFT 720 x 1280, Li-Ion 2300 mAh, 2 GB Ram , MediaTek Helio P10, wprowadzony na rynek I kwartał 2016
HTC Desire 820        - 5,50" 720 x 1280 px , Li-Po 2600 mAh , 2 GB Ram , Snapdragon 615 , wprowadzony na rynek III kwartał 2014
Xiaomi Redmi Note 3 - 5,50" IPS 1080x1920,Li-Po 4050 mAh , 3 GB Ram,  Snapdragon 650 , I kwartał 2016
sa tez nowsze wersje Redmi Pro Prime lub Note 4 z jeszcze lepszym ekranem OLED i nowszym prockiem Helio X20 (choc sam bralbym ze snapdragonem 650 lub wyzszym m850/851 - III kwartal 2016 🙂
Musti Patrzyłam na tego xiaomi ale jak tam jest z tą nakładka na androida nie ma problemow? Wyczytałam, ze dobre dla kogoś komu sie chce grzebac w systemie cos tam zmieniac itd, a ja szczerze mowiac nie mam ani czasu ani ochoty na takie zabawy chce kupic telefon i korzystać. Bo gdyby nie to to bym brala
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się