Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=goofymuffin link=topic=46.msg2601968#msg2601968 date=1475836789]
Hej!
Czy ktoś wie jak jest teraz w stajni Kobra Park? Stajnia jest piękna, a boksów mają dużo wolnych, dlatego zastanawiam się co jest grane.


Nazwijmy to - ekscentryczny właściciel  😉
[/quote]

To się nazywa dyplomacja!    👍




Stajnia Narnia Zaborówek, Leszno


Miejsc nie ma i raczej nie zapowiada się, że będą 🙂 

Przy okazji:

Small Bridge  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek: 
Przekopałam kilkanaście stron i katalog, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi całkowitej. Czy na trasie Warszawa- Leszna są jeszcze jakieś stajnie oprócz: horseworks, Kobry, Mariewa, Stanisławowa, Masty, Karino i Zaborowa? Wyjdę mi się, że jadąc trasą widzi się ich więcej, ale nie potrafię ich zleźć w wyszukiwarce. Chyba w  Zaborowie była więcej niż jedna stajnia, a katalog nic nie wypluwa. Może ktoś, coś wie?  :kwiatek:
[quote author=el_infierno link=topic=46.msg2602692#msg2602692 date=1476042580]
Przekopałam kilkanaście stron i katalog, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi całkowitej. Czy na trasie Warszawa- Leszna są jeszcze jakieś stajnie oprócz: horseworks, Kobry, Mariewa, Stanisławowa, Masty, Karino i Zaborowa? Wyjdę mi się, że jadąc trasą widzi się ich więcej, ale nie potrafię ich zleźć w wyszukiwarce. Chyba w  Zaborowie była więcej niż jedna stajnia, a katalog nic nie wypluwa. Może ktoś, coś wie?   :kwiatek:
[/quote]

W Zaborowie jest jeszcze Garo.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2016 20:53
Stajnia Ławra koło Legionowa

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


Brak miejsc i nie zanosi się.
[quote author=el_infierno link=topic=46.msg2602692#msg2602692 date=1476042580]
Przekopałam kilkanaście stron i katalog, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi całkowitej. Czy na trasie Warszawa- Leszna są jeszcze jakieś stajnie oprócz: horseworks, Kobry, Mariewa, Stanisławowa, Masty, Karino i Zaborowa? Wyjdę mi się, że jadąc trasą widzi się ich więcej, ale nie potrafię ich zleźć w wyszukiwarce. Chyba w  Zaborowie była więcej niż jedna stajnia, a katalog nic nie wypluwa. Może ktoś, coś wie?   :kwiatek:
[/quote]

Narnia w Zaborowku, o której mowa była wyżej. Jeszcze Grądy.
i jeszcze Stajnia Zielonki obok horseworks
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 października 2016 22:18
i jeszcze Stajnia Zielonki obok horseworks


Obok to jest stajnia Justyny Milej

A stajnia zielonki w Zielonkach  😉 jakieś 3km wcześniej


Nazwijmy to - ekscentryczny właściciel  😉

To się nazywa dyplomacja!    👍


😁 chociaż raz  mi się udało
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 października 2016 05:42
Hej!
Czy ktoś wie jak jest teraz w stajni Kobra Park? Stajnia jest piękna, a boksów mają dużo wolnych, dlatego zastanawiam się co jest grane.

Aktualnie z tego co mi wiadomo to na terenie starej kobry działa kJ wesołe kopyto. 
zduśka, a kopytko przeprowadziło się z całym zwierzyńcem, czy tylko z końmi? Pamiętam, jakie zasady miał właściciel dotyczące innych zwierząt, ciekawa jestem, kto komu uległ 🙂
Jest jeszcze stajnia forumowej implozji89 ale chyba bez pensjonatu. Jest w Zaborówku pan, który ma jakieś lekkie swoje konie i coś tam wspominał kiedyś o kawaleryjskich pokazach. Jest jeszcze w Zaborówku dwóch hodowców koni zimnokrwistych i jeden co ma ostatniego konia już. W Babicach, ale tak w bok jest też jeden hodowca zimnokrwistych. W Zaborowie jest jeden gospodarz, który w gniadego i kasztana pracuje w polu.
Co to jest w porównaniu z 2005 rokiem, niedobitki  😕





co bardziej polecacie Bobrowy Staw czy Bajardo? jakieś opinie, jest tu ktoś kto stoi w Bobrowym, Bajardo albo Zaborowie?  🏇
Trusia kopytko jest bez zwierzyńca, tylko konie. 🙂
Small Bridge stajnia forumowej implozji89 to właśnie Stajnia Karino. Pensjonat był wcześniej, teraz chyba jest full

Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 października 2016 08:49
zduśka, a kopytko przeprowadziło się z całym zwierzyńcem, czy tylko z końmi? Pamiętam, jakie zasady miał właściciel dotyczące innych zwierząt, ciekawa jestem, kto komu uległ 🙂


chyba z całym zwierzyńcem 🙂 chyba, ze zostało towarzystwo sprzedane , bo w dawnym miejscu ich nie ma .
[quote author=zduśka link=topic=46.msg2602804#msg2602804 date=1476085750]
zduśka, a kopytko przeprowadziło się z całym zwierzyńcem, czy tylko z końmi? Pamiętam, jakie zasady miał właściciel dotyczące innych zwierząt, ciekawa jestem, kto komu uległ 🙂


chyba z całym zwierzyńcem 🙂 chyba, ze zostało towarzystwo sprzedane , bo w dawnym miejscu ich nie ma .
[/quote]


W Kobrze też ich nie ma aktualnie 🙂 na fb kiedyś pisali  podziękowania dla konikdzieciom.pl za przygarniecie świń i kozy 🙂
Czyli teraz już nie ma pensjonatu Kobra Park, a jest KJ Wesole Kopytko minus zwierzyniec?

el_infierno, pytasz o te stajnie bo planujesz wyprowadzić się z Kobry/Wesołego Kopytka?

co bardziej polecacie Bobrowy Staw czy Bajardo? jakieś opinie, jest tu ktoś kto stoi w Bobrowym, Bajardo albo Zaborowie? 


Przecież Zaborów to zupełnie inna półka niż Bobrowy czy Bajardo. Nie wyobrażam sobie, jak można brać pod uwagę wszystkie trzy.

Ja stałam w Zaborowie do końca zeszłego rok, więc mam informacje dość aktualne. Wyprowadzilam się, bo przestano dawać siano na padok i konie nic nie jadły cały dzień.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
10 października 2016 22:16
trusia, nadal jest pensjonat kobra park a na terenie stajni funkcjonuje rekreacja tj KJ wesołe kopyto bez inwentarza, tylko konie.
Brzask, dzięki.

My - stajnia Narnia znaczy się - też byliśmy "zagrożeni" Wesołym Kopytkiem, jak Wesołe Kpytko robiło rekonesans w okolicznych stajniach w poszukiwaniu miejsca do przeprowadzki. Nie wie, czy ostatecznie by chcieli do nas się przenieść, bo to mała stajnia, ale na szczęście nie zdążyliśmy się przekonać, bo właściciele się nie zgodzili na Kopytko.   
Może chodzi o Garo?
Czyli teraz już nie ma pensjonatu Kobra Park, a jest KJ Wesole Kopytko minus zwierzyniec?

el_infierno, pytasz o te stajnie bo planujesz wyprowadzić się z Kobry/Wesołego Kopytka?

[quote author=alexanne link=topic=46.msg2602799#msg2602799 date=1476085070]
co bardziej polecacie Bobrowy Staw czy Bajardo? jakieś opinie, jest tu ktoś kto stoi w Bobrowym, Bajardo albo Zaborowie? 


Przecież Zaborów to zupełnie inna półka niż Bobrowy czy Bajardo. Nie wyobrażam sobie, jak można brać pod uwagę wszystkie trzy.

Ja stałam w Zaborowie do końca zeszłego rok, więc mam informacje dość aktualne. Wyprowadzilam się, bo przestano dawać siano na padok i konie nic nie jadły cały dzień.

[/quote]

Chciałam dowiedzieć się, która z prestiżowych stajni Waszym zdaniem jest lepsza. I dodatkowo spytałam o stajni z niższej rangi w okolicy.. aczkolwiek najlepiej prezentującą się pośród tych "mniej prestiżowych"
Hej,
nie słyszał ktoś może o jakiejś stajni do dzierżawy ? Najlepiej w województwie mazowieckim, ale jakby ktoś miał informację o stajni do wynajęcia w innym województwie to też byłabym wdzięczna za wiadomość 🙂
Powoli rozglądam się za stajnią dla mojego konia, od około kwietnia/maja 2017.
Polecicie jakieś miejsce w okolicach Warszawy dla źrebnej klaczy po karierze na emeryturę?
Zależy mi na tym, abym mogła zostawić źrebaka na wychowanie.
Dużo trawy, czysto w boksach i dobra opieka.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 października 2016 14:18
Powoli rozglądam się za stajnią dla mojego konia, od około kwietnia/maja 2017.
Polecicie jakieś miejsce w okolicach Warszawy dla źrebnej klaczy po karierze na emeryturę?
Zależy mi na tym, abym mogła zostawić źrebaka na wychowanie.
Dużo trawy, czysto w boksach i dobra opieka.


Myślę, że stajnia Miska69 może spełniać Twoje wymagania, mam tak młodego na odchowie i jestem zadowolona. Pytaj tylko o miejsca, bo chyba jest kolejka.
Dziękuje :kwiatek:
Witajcie !  🙂
Chciałam stworzyć ten wątek abyście mogli dodawać swoje przeżycia, opinie, przemyślenia ze znanych wam stajni.Ku przestrodze dla siebie samych i naszych koni!Wiec proszę o szczere wyznania 😉

Wiec może zacznę
Chciałabym się z wami podzielić swoimi doświadczeniami ze ,, stajnią" (o ile można to tak nazwać ) heartland w radzyminie gdzie promują ze dla nich najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobro koni gdzie tak na prawdę jest na odwrót! .Po pierwsze nasza pani pseudo-trener i osoba która tę stajnie ,,prowadzi" jest beszczelna i chamska w stosunku do osób które konie tam trzymają , dzierżawców jak i stajennych.Konie stoją na padokach gdzie dostają belę siana z nie zdjętym sznurem.Sama byłam świadkiem kiedy koń zaplątał sie w niego.Na jazdach totalna porażka ,,czworobok" zrobiony głównie z kamieni i ze szkieł , płac na którym jeździ z 6 koni na jednej jeździe na dodatek błotnisty.Hala czyli namiot cyrkowy , nie jest zabezpieczony tzn. nie ma tak chyba z 3 kawałków ściany, o oświetleniu nie wspomnę , drzwi nie ma , tylko są drągi żeby konie nie wyszły.Jest jeden stajenny na ok 30 koni z czego ten pan ma z 70 lat.W paszarni siedzi kot który załatwia sie na owies i pasze.A najgorsze jest to ze w sianie można znaleść zdechłe myszy , szczury ,żaby.Kiedy sie pytasz czy był kowal to pani ,,trener" kłamie ze był.Nie podpisujesz umowy tylko , wszystko dajesz do łapy.Nie ma ubezpieczonej stajnii , wiec kiedy podczas jazdy coś sie stanie twojemu dziecku to TY musisz płacić za wszystko.Obozy nie były zgłaszane do kuratorium.A najlepsze jest to ze kiedy z tamtąd odchodziłam to mój koń miał 7cm dzióre na zadzie.Kiedy sie pytałam jak to sie stało to ona powiedziała ze nie wie i że ją to nie obchodzi.A koń nadal na Służewcu w szpitalu siedzi.Dodam ze ma skruszoną kość.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
To nie koszmarne stajnie, a stajnia jedna. Historia wydaje mi się troche przesadzona i na wyrost, bo nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś zdecydował sie trzymać konia widząc, jakie tam są warunki.
A teraz czekam na opinie stajni heartland, bo skoro ktoś miał ochotę powiedzieć coś na ich temat, to chyba oni mają prawo przedstawić sobie swoją wersje.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 października 2016 23:04
Cóż, większość ale można zobaczyć gołym okiem jak się stajnie ogląda co za tym idzie, po co wstawiałaś tam konia skoro jest tak strasznie? A co do kowala, nie wiem jakie masz zwyczaje Marysia43 ale ja zawsze jestem przy kowalu więc nie rozumiem jak można się pytać kogoś obcego czy kowal zrobił kopyta mojego konia.
Spokojnie dziewczęta. :kwiatek:
Pewnie Marysia43, obudziła się z ręką w nocniku i jakaś tam część winy leży po jej stronie (niewiedza, brak doświadczenia)... no ale lepiej obudzić się późno niż wcale.
Wydaje mi się, że nie napisałaby tego co napisała, gdyby nie miała do tego poważnych podstaw.
Osoba mająca niewielkie doświadczenie nie umie ocenić sytuacji właściwie, na starcie. Kwiatki wychodzą później. Potem jest jeszcze trochę mydlenia oczu ze strony stajni, ale w końcu, stopniowo, czara goryczy się wylewa.
Jestem zdania, że skoro opisałaś, w której  to było stajni i robisz im taką opinię to dobrze byłoby się pod tym podpisać 😉 wiem, że ze stajniami nie jest kolorowo, z jednej zabierałam konia z nogą przebitą widłami, z drugiej z nakostniakiem na kłębie i myślę że o takich rzeczach można pisać, ale warunki to sprawa indywidualna, podłoża raczej nikt nie wymienił Ci na złość na gorsze jak już tam stałaś więc po co narzekać skoro sama postawiłaś tam konia i wiedziałaś jak jest? 😉
Wydaje mi się, że nie napisałaby tego co napisała, gdyby nie miała do tego poważnych podstaw.

To jest internet, co się tu pisze dzielimy przez pół  :kwiatek:
Nie mówie, że było różowo kolorowo i Marysia nie ma podstaw, żeby tak pisać, ale podejrzewam, że troszke ubarwiła, a jakbyśmy posłuchały opowiesci ze strony stajni, to na pewno była by to inna wersja.
A prawda pewnie gdzieś tam pośrodku  :kwiatek:
Jestem ciekawa wersji stajni. Ich profil na fb wygląda profesjonalnie.
Kto zna tą stajnię?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się