Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2016 11:54
Złota, bardzo zdroworozsądkowa i sensowna decyzja 🙂 oby się dobrze goił i szybko wywiało z głowy ogierze głupotki 😉
Znam trochę ogierów, które na późniejsze lata straciły jajka i świetnie im to zrobiło na głowę, teraz są przyjemnymi końmi NonPro.
A chyba najlepszym przykładem jest wspomniany wcześniej Vudu- pamiętam go jako ogiera-mordercę a teraz, jako opanowany 19latek przewozi 12letniego(? pewna nie jestem ale startuje w 13Under) chłopca na mocne 69-70 pkt.
Ja wychodzę z założenia, że teraz jest tyle świetnych ogierów, że trzymanie swojego dla kilku kryć w roku przynosi więcej kłopotu niż pożytku. Bo koń się spala, obrywa za jajka i hormony, dzieci nie pojeżdżą a już tym bardziej nie wystartują (przepisy zabraniają) a 'zysk' z tego niewielki 😉
Zawsze można przed kastracją pobrać i zamrozić trochę nasienia, jakby się chciało na własny użytek mieć 'na zaś' 😉
Sierra, ja czasami odnoszę wrażenie, że u nas ten styl nie został dobrze przedstawiony, a tym bardziej wprowadzony. Zainteresowanie jakby nijakie, a zwykłemu laikowi trudno jest znaleźć kogoś sensownego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2016 12:59
maluda, ja bym się pokusiła o stwierdzenia, że wręcz fatalnie poszedł w pewnym momencie i wygląda to jak wygląda...
Ale - przynajmniej mi - oko się raduje, jak widzę jak rośnie frekwencja na zawodach. I jak rośnie poziom, może jeszcze nie do końca reprezentowany, ale oczekiwany: np. schematy. W zeszłym roku na MP schematy były dużo łatwiejsze, na moje laickie oko... a w tym roku? Trudniejsze schematy i ludzi więcej.

Jeszcze nie widziałam wyników (i punktacji), ale prędzej czy później frekwencja wyreguluje poziom. Wydaje mi się, że to już się dzieje. Że powoli ludzie mają się z kim ścigać, a nie w niektórych klasach od kilku sezonów ścigają się sami ze sobą 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2016 15:22
Sierra, no od kilku sezonów jest światełko w tunelu 😀
dobrą robotę robi cykl PLQHA bo przyciąga i cyklicznym rankingiem i nagrodami, rosnącym poziomem zawodników jak i ogranizacji, warunkami i atmosferą. Większość klas ma już naście osób na liście startowej a nie kilka.
Powoli zjeżdżają się na nasze zawody Czesi i Słowacy co też cieszy!
trochę szkoda, że terminy zawodów PLQHA  zbiegają się z PLWiR

w sumie trzeba będzie wybierać, a tak to był ( jak w EZ Ranch) jeden wyjazd i praktycznie jedne koszty. Może nie każdy się z tym liczy, ale jednak...

edit- bez zmian🙂

smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2016 16:30
Złota, uwierz, plqha próbowało się z plwir dogadać organizacyjnie... 😉
Niby trzeba wybierać ale dla mnie to żaden wybór. Ale o tym już się kiedyś rozpisywalam 🙂
Smartini wiesz może co się dzieje ze stronę PLQHA? Nie działa mi od kilku dni...  :/ A wciąż czatuje na wyniki z MP 😉

A może gdzieś ktoś już widział wyniki z Pucharu Europy Centralnej rozegranego w Karpaczu?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2016 10:37
Sierra, serwer padł chwilę przed zawodami 😉 wszystko na pewno będzie na fb plqha i mistrzostw 🙂

a tak wyglądało Kreuth dzisiaj między 3-4 rano  😎
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/14658348_10209669212503693_284043293_n.jpg?oh=685ee9a3c5f0f72bcb4003fe10fbff3a&oe=57FEFBCC[/img]

zdjęcie od Tuffy, która jest z Łukaszem Czechowiczem na NRHA Breeders Futurity 2016
przepraszam, że się wetnę, ale dorobiłam się nowych fotek tej kobyłki 3/4 QH, 2,5 roku (jest z kwietnia 2014), ok 153 cm (osoba, któa ją trzyma ma 180 cm)
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14680608_1141173122599208_2206305315571399853_n.jpg?oh=ec458cf42c0dde608cbf6362e1a44af5&oe=5867AC01[/img]
Ładniutka!  😍
maluda dziękujemy, z wiekiem coraz ładniejsza. Moją sympatię, od kąd jestem u taty z Krzysiem, zdobywa dzięki swojemu zachowaniu- kiedy chodzimy wokół padoku oglądać konie nie odstępuje nas na krok, jest maksymalnie spragniona kontaktu z człowiekiem!
O, taki mi się marzy.  🙂
.
Maluda to bierz ją 😉 tylko to zupełna surówka, umie tylko być dzić w ręku i jeść smakołyki 😉))
Już widzę cenę i reakcje mojego portfela.  😉
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2016 17:27
ze strony PLQHA:
Zawody dobiegły końca!
Gościliśmy zawodników z Polski, Czech i Słowacji. W sumie 84 konie, 119 par, 206 startów NRHA, 132 starty w klasach AQHA, 137 w klasach All Breed nie licząc konkursu Jackpot i Reining Freestyle!
Dziękujemy zawodnikom, ich rodzinom, kibicom i sponsorom.
Wielkie podziękowanie dla Katarzyna Roleska za udostępnienie swojego ośrodka z całą infrastrukturą!
Do zobaczenia za rok!!!

pewnie za chwilę będą wyniki, skoro podali ogólne statystyki 😉
kasiakliczkowska sama bym ją chciała, tylko właśnie... skąd kasę? życie jest niesprawiedliwe....
maluda, Euphorycznie jeżeli chodzi o cenę to gdyby w grę wchodził ktoś znajomy (bo zależy nam na dobrym domu) to jest to pole do szerokiej dyskusji 🙂
.
kasiakliczkowska najgorsze utrzymanie 🤔. Zakup to przy tym pikuś 😉.


Ano właśnie  🤔
.
Mi nie musicie mówić 😉 Dlatego napisałam, że jeżeli chodzi o cenę konia 🙂
Za konie (łącznie) mąż płaci pensję dyplomowanej nauczycielki w Krakowie. Jakbyśmy to wydawali na ratę kredytu, to byśmy mieszkali chyba w pałacu 😁.


Obstawiam że tyle ile wy za dwa to ja płacę za jednego... Wzięłabym drugiego, serio. No ale nie stać mnie teraz... Ale kobyłka kusi, strasznie fajna się wydaje. Hmmm... Mam znajomą w Ujsołach, mogłabym z nią zagadać :P
.
Mucha no to tyle co ja za jednego...  😡
.
Myślę, że to jednak kwestia tego że moja stajnia trzyma ceny warszawskie xD W pozostałych za tą cenę utrzymała bym dwa konie. Ale jakość jakości nie równa 🙂

Edit: Mam nadzieję że nigdy nie będę musiała się stąd wyprowadzić z powodów finansowych... Ale wiadomo, różnie bywa 🙂
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się