Daw-Mag

Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
13 października 2015 19:19
Czy ktoś może się orientuje jak ma na nazwisko słynny Pan Bernard- przemiły człowiek odpowiedzialny za kontakt z klientem w sprawie dopasowania siodła? Nazwisko mi uciekło🙁
Pytanie za 100 pkt: czy jest jakiś fachowiec od dopasowywania siodeł w okolicach Warszawy (północne okolice), który przyjechałby do stajni, obejrzał jak siodło leży na koniu i zabrał do zrobienia, ewentualnie zrobiłby co trzeba na miejscu?

Chodzi dokładnie o ujeżdżeniowego "Sylwestra" i wszechstronnego "Huberta".
Szukam siodła dla córki - i takie mam pytanie
czy junior to taki mały hubert ?
a vicky to mniejsze GP ?
które lepsze do ambitniejszej rekreacji ? wszelkie opinie na temat tych siodeł mile widziane  :kwiatek:
( wyszukiwarka niewiele odpowiedzi wypluła 😉
Mam od spodu siodła napisane rozmiary "S 17,5" M". Rozstaw lęku to S czy M?  🙄
Daw mag? M.
Tak. Daw Mag Grand Prix. A to S czego dotyczy?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 czerwca 2016 12:48
Może był łęk zmieniany i dlatego masz dobite
raczej M, wątpię,że wymieniany łęk bo u mnie chyba z 4-5 osób ma daw-magi i też mają wybite z początku S. Sama się zastanawiałam dlaczego tak jest ... ale jeszcze nie doszłam do tego 😀
A to długość tybinki?
A nie po prostu S(iedzisko) 17,5? Naiwnie wierzę w prostotę.  🤣
A to nie typ skóry? S czyli standard?
Puma, typ skóry jest napisany całym słowem (mam exclusive, a i tak pisze "S"😉.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 czerwca 2016 13:41
Ja u siebie na sklepie mam Daw-Maga Huberta i oznaczenie ma : VS 17,5" M. VS to oznaczenie siodła wszechstronnego(coś jak w czaprakach 😉 )
Stoje przed zakupem siodła. Macałam Daw-Magi (nowego GP i Mściwoja) w stajni i skóra super miękka, siedziska też, nie widzę przetarć, fajnie wyglądają, użytkownicy chwalą i w sumie byłam zdecydowana, ale po przeczytaniu wątku mam trochę mieszane uczucia. Zastanawiam się też nad Kentaurem, ale zastanawiam się nad ich jakością.
Macie jakieś opinie o Leopardzie? Vicky to taka typowa 16" (to mniejszy odpowiednik GP czy się jednak czymś różni?)? Mam 160 wzrostu, jeżdżę w ujeżdżeniówce 16,5" z tybinką 37 cm... Podobno można skrócić tybinkę w GP do 33 cm, ale pytanie czy 17" będzie OK 😉

No i jak się mają stanrdardy skóry - standard, super i de luxe? Jakie to są różnice? Warto dopłacać? Jakieś ABC od użytkowników tych siodeł? 🙂
Maea Kentaury są super. Zapytaj w yard equites o testówki. Wysyłają bez problemu za kaucją. 17 powinna być ok. Ja mam 168 cm wzrostu i potrzebowałam 17,5, w 17 było mi dużo za ciasno.
Mam wytok z Daw Maga, bardzo polecam. Super skórka, wytrzymały. Bardzo polecam. 😀
Czy ktoś zmieniał rozstaw łęku w Daw-Magowym siodle? Ile trzeba było czekać na wykonanie usługi?
Czy ktoś zmieniał rozstaw łęku w Daw-Magowym siodle? Ile trzeba było czekać na wykonanie usługi?



Moja koleżanka zmieniała rozstaw łęku w Daw Magu GP. Zajęło to około 1 miesiąca, chodź podobno to dość długo. Normalnie to około 2-3 tygodnie. 😉
Na początku sierpnia zamówiłam GrandPrix w sklepie i dzisiaj dostałam informację, że planowany termin realizacji to pierwsza połowa listopada  🤔 (mimo czasu realizacji zamówienia 6-8 tygodni).
Czy to jest możliwe, co twierdzi sklep, że dawmag tak rozwala terminy?
Tak, jest możliwe. 😉 Znajoma miała na swoje siodło czekać 8-10 tygodni, czekała jakieś... 4 miesiące. 😁 Druga znana mi osoba dostała z opóźnieniem mniej więcej 2 tygodniowym (choć tyle to jeszcze można przeżyć). U nich chyba zamówienia na zachód są priorytetowe i stąd te opóźnienia...
Też potwierdzam, że terminy realizacji bywają kosmiczne - znajoma czekała 4 miesiące, dostała niedopasowane, potem przeżyła dwie poprawki (każda około miesiąca) i siodło nadal średnio leży😀..więc czekała 6 miesięcy i nadal ma średnio pasujące siodło (a robiła specjalnie na wymiar, z bajerami i zabuliła sporo powyżej standardowej ceny) 🤔wirek:
Czy gwarancja obejmuje rowniez siodla kupione w sklepach internetowych, nie bezposrednio u producenta?
anil22 , raczej tak, bo jak kupowałam przez sklep internetowy swoje to normalnie miałam na metce, że jest gwarancja tyle lat na skórę i tyle lat na terlicę.  🙂
Aha dzięki, a mogę  jakie kupowalas? Czy ceny miedzy sklepami się roznią?
Z tego, co wiem, DawMag sprzedaje chyba tylko przez przedstawicieli, przynajmniej jak znajoma zamawiała, to dzwoniąc do DawMaga i tak została odesłana do przedstawiciela (sklepu).
anil22 , Daw- mag sylwester kupowałam. Jak robiłam rozeznanie gdzie kupić to zdarzało się, żę ceny się różniły. Zamawiałam ze sklepu telefonicznie 🙂.
DAW MAG sprzedaje wyłącznie przez sklepy. Ceny różnią się wtedy, kiedy wersje danego modelu się różnią (zamki sprengera i % skór importowanych np. w  exclusive , super) Poza tym od 1.04.2016 producent podniósł ceny, więc możliwe, że w jakimś sklepie sprzedawali ze starej partii, lub sprzedawali siodło z silikonowymi panelami, a nie wypychane, wtedy jest tańsze. Co do czasu oczekiwania - faktycznie długi. Zamawiałam siodło na miarę i czekałam 3 m - ce. Jak się wybierze droższą wersję to można coś dostać dodatkowo. Ja dostałam uchwyt do podogonia, tylne, miękkie naszycia na klocki i szwy w innym kolorze, które normalnie kosztują 5% wartości siodła dodatkowo.
Jeśli chodzi o dopasowanie siodła to firmie się udało za pierwszym razem.
Do mnie w końcu po 14 tygodniach od zamówienia dotarło Grand Prix.



Mojej kumpeli przedstawiciel z Poznania już od czerwca dobiera siodło -teraz idzie do 3 poprawki  😎
Serio nawet wrogom nie życzę 😉
Niedlugo sobie ściągne rymarza z Gliwic do dopasowania siodla i poprawy paneli - też przedstawiciel DM, ale zdaje się trochę więcej o nich wie  🙄
Czy ktoś ma/miał/zna model Classic?
http://www.daw-mag.pl/siodlo-classic

Jakoś wcześniej nie widziałam, a wygląda ciekawie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się