konie małopolskie

galopada_, fajna ta Zocha, ciekawa jestem co z niej wyrośnie  🙂.
galopada_ od Ciebie dzieciaki zawsze jak z obrazka 😍

Czy ktoś z Was ma jakieś info albo doświadczenia z ogierem Fodel?
galopada_ od Ciebie dzieciaki zawsze jak z obrazka 😍

Czy ktoś z Was ma jakieś info albo doświadczenia z ogierem Fodel?


masz na mysli tego konia?
montana Falbana.  😍
asds   Life goes on...
13 września 2016 22:35
montana Falbana.  😍


Oj tak!!!  😍

Numero Duo po rudym Pudzianku!
przemar, tak, to ten sam.
montana, tyle to sama wiem z bazy koni 😉 ale może ktos go widział na żywo i może cos powiedziec na temat ruchu, charakteru czy chociazby na ile zdjęcia w ogloszeniu przeklamuja 😉 Falbana 😍
montana ale ciastko z Falbany - przyszły właściciel będzie miał piękność!  😍 😜
Dziękuję.
Zgodnie z przewidywaniami ta ślicznotka już jest w nowym domku, nie trzeba było długo czekać. Myślę, że właściciel dumny i będzie miał z niej pociechę, bo ona nie tylko maść ma świetną 🙂
Falbana cudna tfu tfu, a masz zdjęcia całego Pobiela? wygląda z oka na psotnika 😉
przemar, tak, to ten sam.
montana, tyle to sama wiem z bazy koni 😉 ale może ktos go widział na żywo i może cos powiedziec na temat ruchu, charakteru czy chociazby na ile zdjęcia w ogloszeniu przeklamuja 😉 Falbana 😍


Ten Fodel jest w moim awatarze 🙂, jeżdżę w stadninie gdzie go mają, nie podejmuje się ocenić go fachowo, bo na tym się nie znam. Wiem jedynie że ten koń pod jeźdźcem prezentuje się tak, że w porównaniu nawet z naprawdę z fajnymi małopolakami od razu widać, że to arystokracja 🙂. Nie widziałem go skaczącego, obecnie, to na moje oko brakuje mu trochę ruchu i treningu, ostatnio coś sobie naciągnął więc większość czasu spędza na bezczynności. Z natury to on jest chyba lekki pieszczoch, stoi w angielskim boksie, łasy na pieszczoty. Z tego co wiem ostatnio dzierżawiła go kilkunastoletnia dziewczyna i spokojnie dawała rady. Ogólnie to mój ulubieniec w tej stadninie, jak kiedyś będę miał konia, klaczkę (marzenie być może ściętej głowy), a Fodelek będzie jeszcze w stanie zrobić to i owo, to będzie tatusiem 🙂.
Falbana cudna tfu tfu, a masz zdjęcia całego Pobiela? wygląda z oka na psotnika 😉


Jedyny nasz ogierek aktualnie więc rzeczywiście my też go za psotnika mamy 😉 Dorzucam foto

Ten Fodel jest w moim awatarze 🙂,

Świetne ujęcie !


Pobiel
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14292527_1224301070933593_6017984873654598032_n.jpg?oh=311d0ee1dba1e19ad7167b0f70c0db51&oe=5872EB71[/img]

edit:

Ciekawa jestem co hodowcy koni małopolskich sądzą na ten temat :
http://pzhk.pl/blog/2016/09/01/projekt-polowej-proby-uzytkowosci-ogierow/
Jeździmy sobie coraz fajniej 🙂  🏇

Fajnie. W pierwszej chwili myślałam, że jakaś dziewczynka jeździ To Ty? ... Fotograf Cię tak odmłodził (nie żebyś jakaś stara była  😀 ) czy bycie mamą? No, może też być, że ja stara i ślepa.
Pozdrowienia!
SzalonaBibi hihi, dzięki. Jeżdżę teraz tylko na Sokratesie, ciągle podstawy podstaw więc jak dobrze idzie to mam wielki zaciesz  :kwiatek:  jeśli brak makijażu i skrajne niewyspanie mogą odmładzać to to pewnie to! 😉))
No wiesz, widziałyśmy się sporo przed Twoją ciążą "na żywo". Później na zdjęciach nie zwracałam tak może uwagi a teraz tak mi się rzuciło w oczy ... Widocznie macierzyństwo Ci służy. A za chwilę pobiegasz sobie jeszcze więcej i dopiero będzie fajnie, he, he ...
dwuletnia Delilah (Justus - Wiwat) dzisiaj wyjechała do nowego domu  🏇

Niech zdrowo trzyma! Aż zazdroszczę nowym właścicielom  😜
Bryś śliczny 🙂
A Sok wygląda teraz tak:

Nie mogłam znaleźć wątku o skrótach,  a kącik żółtodziobów wydawał mi się niedpowiedni, wiec z pytaniem przyszlam tu. Przeglądałam sobie z nudów paszport konia ( małopolaka) i natknęłam się na przodkinie która ma wpisane jako rasę xxoo (w). Na stronie Janowa jest to zapis xxoo/w. Co oznacza to "w"? W obu przypadkach jedt to klacz Astma po Magnit.
Klopsik, może chodzi o księgę wstępną?
Co oznacza to "w"? W obu przypadkach jedt to klacz Astma po Magnit.


Wysoką półkrew. W przypadku kl. Astma przodkowie pełnej i czystej krwi stanowią ponad 99,95% rodowodu.
Klopsik oznaczenie xxoo oznacza krzyżówkę konia pełnej krwi angielskiej z koniem czystej krwi arabskiej, czyli klacz xx została pokryta ogierem oo 😉
[quote author=Klopsik link=topic=98.msg2603866#msg2603866 date=1476289405]
Co oznacza to "w"? W obu przypadkach jedt to klacz Astma po Magnit.


Wysoką półkrew. W przypadku kl. Astma przodkowie pełnej i czystej krwi stanowią ponad 99,95% rodowodu.
[/quote]

Dziękuję!  Właśnie tak myslalam,  że to ma związek z matką Astmy która miała ponad 99,5% xx, więc teoretycznie Astma nie powinna być opisana jako xxoo.
leonek przeczytaj jeszcze raz czego dotyczyło moje pytanie.
leonek  przy skrócie xxoo równie dobrze klacz arabska mogła być pokryta ogierem xx, a także w grę może wchodzić koń już będący xxoo i użyty do pokrycia klaczy np xx  🙂
Angloarab jest wynikiem krzyżowania koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej lub każdej z tych ras z angloarabem lub po rodzicach angloarabskich zawsze musi jednak posiadać nie mniej niż 25 procent krwi arabskiej dla przykładu klacz mająca 15 procent araba i 75 procent anglika nie jest angloarabem a jedynie czynnikiem angloarabskim lecz pokryta arabem da już konia angloarabskiego. Sposób wyliczania  procentowego jest chyba wszystkim znany 😉
Jak już ktoś poruszył ten ciekawy temat to warto dodać, że dokładnie ta sama rodzina (kl. Hekla, albo kl. Cypressa różnie się uznaje) funkcjonuje w Mosznej i wywodzi się z niej m.in. klacz Apokalipsa M startująca pod Jerzym Krukowskim. Tylko tam klacze z tej rodziny kryto najpierw ogierami pełnej krwi, a następnie pólkrwi, a więc w ich rodowodach odnajdziemy zapis xx (w), a potem sp.
xx (w) to wysoka półkrew angielska
xxoo (w) to wysoka półkrew angloarabska
[quote author=s.heykowski link=topic=98.msg2603903#msg2603903 date=1476297618]
[quote author=Klopsik link=topic=98.msg2603866#msg2603866 date=1476289405]
Co oznacza to "w"? W obu przypadkach jedt to klacz Astma po Magnit.


Wysoką półkrew. W przypadku kl. Astma przodkowie pełnej i czystej krwi stanowią ponad 99,95% rodowodu.
[/quote]

Dziękuję!  Właśnie tak myslalam,  że to ma związek z matką Astmy która miała ponad 99,5% xx, więc teoretycznie Astma nie powinna być opisana jako xxoo.
leonek przeczytaj jeszcze raz czego dotyczyło moje pytanie.
[/quote]

Astma jak najbardziej powinna być opisana jako xxoo ale nie za sprawą matki a ojca
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się