strzyżenie / golenie koni

naovika, a nie ma jakiś niedoborów?

Ciąża 🙂 jest 8 miesięcy po porodzie. Ale to juz drugi rok gdy nie zrasta, w sumie mi to nawet  pasuje. Ale moj kon ma siano do woli, pastwiska,  owies,  chevinal, wyskodki, troche jęczmiena ii jeszcze pasza,  kurde jest tak karmiona że chyba lepiej juz nie można. Musiałabym zrobić badania krwi ale trener mnie wyśmieje że przy takim karmieniu mogą być jakieś niedobory
naovika, właśnie  przy takim karmieniu  często występują niedobory. Za bogate  karmienie  wcale  nie jest  dobre niestety.  Za dużo  jednego pierwiastka  często  prowadzi  do braków  innego,  ale to nie ten wątek.
Czy ktoś kupował może większe ostrza do golarek Camry?  :kwiatek:
Dominika.J, do tych małych cr2821/2823 pasują tylko ich małe ostrza ceramiczne. Są niezłe.
anai dzięki  :kwiatek:
gdzie teraz dostanę ostrza do końskiej maszynki Bassa? jak szukam to wszędzie wyskakują mi ostrza do tej małej, psiej..
ja brałam ostrza ze sklepu Germapol.pl, doradzą jakie ostrze dopasować do Bassa.
Można tez napisać bezpośrednio do Bassa, nie mają niby w sklepie internetowym, ale ja w zeszłym roku od nich kupowałam.
Chciałam wychwalic ostrza Wahl 😀 Dzis pierwsze golenie za pomoca tych ostrzy, maszynka Heiniger Saphir. Do tej pory uzywalam dedykowane tej maszynce ostrza Heiniger i sa to najgorsze noze jakimi kiedykolwiek pracowalam. Czas golenia przy Wahl skrocony o polowe!! Duzy, masywny kon ciachniety calosciowo w 1,5h! (Zostala tylko glowa na jutro 😉) Fakt tez, ze kon mial mega mieciutka siersc i maszynka szla jak po masle, az szkoda bylo golic, bo milo bylo sie przytulic 😀 Ale bez wgledu na to roznica miedzy tymi ostrzami jak miedzy niebem, a ziemia. Do tego cena niemalze 3 razy tansza! Teraz pytanie na ile koni starcza jedne takie ostrza, Heiniger starczal na maks. 3.. Nie mniej jestem zachwycona i az chyba polubie golenie 🤣
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2016 20:56
Gllosia, moje ostrze Wahl'a ogoliło na razie jednego konia z Cushingiem, jednego z podejrzeniem tegoż i psa znajomej. I nie zanosi się, żeby miało na tym poprzestać. Golenie całościowe, z głową włącznie.
Skusiłam się i kupiłam tą golarkę camry bo moja jest głośna, wielka i nieporęczna  :/. Ona na pewno ogoli mi całego konia ? Tak patrzę i trochę niedowierzam 😉 Golicie na zero czy na 3mm?
Wahl to teraz jedne z najlepszych na rynku ostrzy,  i chyba jako jedne z niewielu są testowane przed sprzedażą.  Mi roczne zużycie ostrzy w salonie z 6-7osterow spadło do 3wahli. A i tak te co już psów dobrze nie tną to do koni się jeszcze nadają 😉
anetakajper, ogoli bez problemu. Goliłam już kilkakrotnie konie w tym kuce córki, które mają futro jak niedzwiedź i daje radę  😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 października 2016 12:46
Ja gole na 2mm, czyli bez nakładek.
To super  😍
anetakajper, mi w tym roku  ogoliła  całego  w godzinę  i 40 minut. Goliłam  nią  w zeszłym  roku  2 konie,  jednego  raz drugiego  3 razy.  Zawsze  bez tych  nakładek,  bo one robią  ząbki.
Lanka_Cathar, escada, wczesniej przed Heinigerem golilam ma Andisach jeszcze i Osterze i wciaz nie moge sie nacieszyc tymi z Wahla 🙂 Oplacalo sie szukac przez 3 miesiace sklepu gdzie moge je kupic  🤣
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
10 października 2016 22:40
Ja tez mam camry. Jestem zadowolona, ale mam problem z wyborem długości. Bo z nakładka na 3 mm wychodzą wlasnie zeby i sierść jest przydługa. Bez tej nakładki mam wrazenie, ze goli na 0 prawie. Przydałoby sie cos pomiedzy ...


Go
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 października 2016 07:53
Czy ja wiem, końskie maszynki tez golą prawie na zero. Te 2mm sa moim zdaniem ok 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 października 2016 21:36
Lanka_Cathar, escada, wczesniej przed Heinigerem golilam ma Andisach jeszcze i Osterze i wciaz nie moge sie nacieszyc tymi z Wahla 🙂 Oplacalo sie szukac przez 3 miesiace sklepu gdzie moge je kupic  🤣


Ja właśnie dzięki radom Escady zanabyłam maszynkę Ostera i od razu do niej ostrza Wahl'a.
Witam, czy ma ktoś namiar do kogoś z Warszawy (Legionowo), kto strzyże konie?
czy jakaś z tych większych maszynek ma nasadki żeby golić na 6 mm?
Zakupiłam sobie Camry i mam problem. Instrukcja jest jakaś wybrakowana i nie wiem jak wymienić/wyjąć ostrza :/ Może mi ktoś to obrazowo wytłumaczyć?
Klopsik odwróć maszynkę frontem do siebie ( jakbyś chciała sobie ' brodę ogolić'😉 połóż kciuk na nasadę ostrza i naciśnij jakby do środka i do góry. Powinno ładnie wyskoczyć 🙂
Dzięki  :kwiatek: Udało się. Ładnie strzyże, ale rzeczywiście przy 3 mm robi ząbki, a na 2mm to już trochę za krótko. Ząbki na szczęście mało widoczne. Za to idąc za radą forumowiczek pierwsze cięcie zrobiłam na 2 mm i koń ma uroczego sznyta na całej długości szyi 😂 Uroku mu to nie dodaje, ale na szczęście sierść to nie noga i ucięta odrasta.
ponawiam pytanie - czy ktoś coś wie? czy którakolwiek z tych większych maszynek pozwala ciąć na 6mm ?
Dziewczyny, w jaki wzór mogę wygolic obecnie konia, aby nie martwić się o derkowanie? Jest taka opcja w ogóle?

Koń wygląda jak mamut, 40min jazdy i jest cały mokry. Widać, że w trakcie pracy jest mu zbyt gorąco, a po jeździe schnie ponad 3 godziny...

Jako, że u mnie zwykle wieje - trochę boję się wyrzucać go w takim stanie nawet w wiatrowce na padok.

Z drugiej strony - wolałabym uniknąć golenia całego konia i stałego derkowania.
ancyk0991, ale jak ty sobie to wyobrażasz? Ogolić konia, pozbawiając go naturalnej termoregulacji i nie zapewnić mu zastępstwa w postaci derki? Możesz ogolić w jakiegoś clipa, ale i tak koń będzie wymagał derkowania, oczywiście derkami o mniejszej garmaturze niż w przypadku konia ogolonego na "0"
I jak, komuś udało się zdobyć ostrza do bassa? Albo może pasują jakieś inne? Próbowałam z Heinigerem i trzeba je dość konkretnie wcisnąć, bo mają minimalnie inny rozstaw śrub do mocowania :/ no i przez to nie łapią mi sierści.
Ja zamawiałam z Bass Polska, bezpośredni kontakt do Pani mnie obsługującej: ewaskiba@w-n.pl.
Kupiłam dwie maszynki Bass, obie po ok 20 goleniach wyrzucałam, pękała jakaś część w głowicy, naprawa dorównałaby cenie maszynki. Kupiłam Heinigera Progress, cena przyjemna, maszynka lekka (duuużo lżejsza od Bassa), nie grzeje się mimo braku tak intensywnej wentylacji (przy Bassie kłaki latały wszędzie), jest w miarę cicha jak na dużą maszynkę. Na ostrzach 31F ogoliłam już 5 razy i nadal idą świetnie. Polecam ❗
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się