WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

a to nie misiowa rodzina ministra jest  😎
A może przekonasz lidera partii rządzącej, żeby mianował Nie Swoich? Chyba zostałby świętym za życia (albo od razu trafił do psychuszki).

A w czym problem, że nie swoich, tylko po prostu znających się na rzeczy?
Odkąd to prezes zarządu w spółce kierującej stadniną to stanowisko polityczne i trzeba od niego wymagać lojalności wobec partii?  😲
Poprzednie partie rządzące jakoś nie widziały potrzeby, żeby do Janowa i Michałowa wciskać lojalnych "jestem z zawodu dyrektorem" i jakoś ani firmy nie padły, ani nikt do psychuszki nie trafił.

Ba, u prywaciarzy jakoś możliwe jest zatrudnianie od czasu do czasu "nie swoich", którzy wiedzą, co robią, i jakoś można tak funkcjonować!!!! SZOK!!

Nie wiem, czemu jako społeczeństwo łyknęliśmy jak jakieś głupie gęsi tę narrację, że wszystko jest polityczne i że to "normalne" że się zatrudnia ludzi, którzy nie wiedzą, co robią.
[quote author=halo link=topic=99140.msg2598829#msg2598829 date=1475013679]
A może przekonasz lidera partii rządzącej, żeby mianował Nie Swoich? Chyba zostałby świętym za życia (albo od razu trafił do psychuszki).

A w czym problem, że nie swoich, tylko po prostu znających się na rzeczy?
Odkąd to prezes zarządu w spółce kierującej stadniną to stanowisko polityczne i trzeba od niego wymagać lojalności wobec partii?  😲
Poprzednie partie rządzące jakoś nie widziały potrzeby, żeby do Janowa i Michałowa wciskać lojalnych "jestem z zawodu dyrektorem" i jakoś ani firmy nie padły, ani nikt do psychuszki nie trafił.

Ba, u prywaciarzy jakoś możliwe jest zatrudnianie od czasu do czasu "nie swoich", którzy wiedzą, co robią, i jakoś można tak funkcjonować!!!! SZOK!!

Nie wiem, czemu jako społeczeństwo łyknęliśmy jak jakieś głupie gęsi tę narrację, że wszystko jest polityczne i że to "normalne" że się zatrudnia ludzi, którzy nie wiedzą, co robią.
[/quote]
Masz całkowitą rację  (no może poza gęsiami, która aż tak głupie nie są). Jak tak dalej pójdzie to z klucza partyjnego będzie się zatrudniało nawet babcie klozetowe (nie obrażając osób wykonujących tą tak potrzebna pracę)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 września 2016 05:21
Maciej Grzechnik nowym prezesem w Michałowie. Zaskoczenia nie było, to znajomy ministra Jurgiela
Grzechnik od początku wymieniany był jako faworyt. Jest związany z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem. Za pierwszych rządów PiS był jego doradcą w resorcie rolnictwa. Wtedy został również członkiem zarządu nadzorowanej przez ANR Stadniny Koni Liski.
Ja nie byłam w stanie skomentować ostatniego postu, halo bo mi po prostu ręce opadły. Tłumaczenie komuś, kto od tylu lat "siedzi w koniach", że poprzedni Prezesi nie mieli nic wspólnego z polityką??I temat jest wałkowany od ponad 100 stron???
Na Fb już kupę czasu temu dostałam info, że ten pan będzie prezesem....  😵
Ja nie byłam w stanie skomentować ostatniego postu, halo bo mi po prostu ręce opadły. Tłumaczenie komuś, kto od tylu lat "siedzi w koniach", że poprzedni Prezesi nie mieli nic wspólnego z polityką??I temat jest wałkowany od ponad 100 stron???
Na Fb już kupę czasu temu dostałam info, że ten pan będzie prezesem...
.  😵


Halo po prostu kocha PIS więc uważa że najlepszymi fachowcami w branży końskiej są jej PIS-owscy oblubieńcy.  😵
Doradca Jurgiela to przecież najwyższe kompetencje.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, czego właściwie oczekuje grono nieustannych krytyków?
Grono oczekuje trwałego zniknięcia psiorów z powierzchni ziemi.

rollnick idealnie do ujęłaś  😀

A może przekonasz lidera partii rządzącej, żeby mianował Nie Swoich? Chyba zostałby świętym za życia


To mu akurat nie grozi. Po tym co robi, jak robi/robił i jakim jest człowieczkiem to choćby i sam Bóg się za nim wstawił, nie pomoże.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 września 2016 11:26
Minęło tyle lat i nikt nie tykał Janowa i Michałowa nawet liderzy innych partii. Święci?
Teraz czekajmy na te czempiony i czempionki wyhodowane przez DR. GRZECHNIKA ciekawe czy będą miały takie futerka jak lisy ? a może jak norki ?

To jest jawne skur.....  co oni wyprawiają, nie liczą się z nikim i z niczym oby tylko wyszarpać kilka srebrników.

Wróbelki ćwierkają, iż do Grzechnika ma dołączyć ktoś jeszcze, pewna Pani z pomorza. Oj będzie zabawa, będzie się działo...................... a po wszystkim zostanie tylko tabliczka na bramie stadniny - ZAMKNIETE
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
29 września 2016 12:09
kolejne wieści.. klik
o nowych jakoś prokuratura zapomniała..
Po aukcji w Janowie, występie naszych koni w Akwizgranie, sprzedaży Al Jazeery za śmieszną kwotę i wyborze nowego prezesa Michałowa brak mi slow,  by przekazać,  co czuję. Karuzela absurdów w naszym kraju rozkręca się z niesamowitą prędkością.
Ktoś, kto był na demonstracji w obronie Prezesów, pisał o tym na blogu teraz wkracza z buciorami do stadniny jako pomocnik Grzechnika i  jako fachowiec od hodowli?  🤔  🤔 Bez studiów kierunkowych ale wygryzając Magdę i P. Urszulę?? Mało specjalistów od hodowli jest w Michałowie?? Poczekam jeszcze, może to plotka prasowa, może sama zainteresowana się wypowie ale od wczoraj nie mogę dojść do siebie...
Ja się nie nadaję do tego, aby żyć w czasach, których rządzi partia, która ma moralność i uczciwość na ustach...  😵
http://www.polskiearaby.com/?page=news&lang=pl&id=1076

Podobno sama Hanna Sztuka bardzo głośno rozpowiada, że będzie pracować w Michałowie. Gdzie godność, gdzie honor i zasady ma ta pani.  Nie tak dawno broniła odwołanych prezesów i najeżdżała na dobrą zmianę a teraz co ? Sama będzie uczestniczyć w dobrej zmianie. Sprzedała się za kilka srebrników niczym .....................................

Narzekaliśmy na Durmałę ale dopiero teraz nadeszła ta prawdziwa dobra zmiana w postaci  Pana Prezesa Grzechnika i Pani Specjalisty Sztuki !!!!!!!!!
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/nowy-prezes-stadniny-w-michalowie-zdradza-swoje-plany

Łaskawie się zgodziła na pracę w Michałowie ach dzięki ci boże ? Ciekawe czy tak samo jak przekonany jest Pan Grzechnik do fachowości Pani Sztuki podchodzą pracownicy Michałowa ? Śmiem wątpić !!!!
Zdzisław Krzyżostaniak:  Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie....... smutne :-(
mam nadzieję, że nie wbiję kija w mrowisko, proszę Was tylko o podesłanie mi informacji. :kwiatek: Czemu wybór p. Grzechnika nie jest dobrą decyzją? nie znam w ogóle tegoż Pana, ale też i w sprawach hodowlanych moja wiedza kuleje więc będę wdzięczna za wszelkie info :kwiatek:
O proszę chociażby tutaj
http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=91732&lang=pl

prawdziwy omnibus od lisów do arabów.
i to są kwalifikacje osoby która ma szefować jednej z największych stadnin oo na świecie.....
no ale czy temat pracy doktorskiej naprawdę musi być tak dyskryminujący? jest zootechnikiem. podobnie jak ja. magisterkę napisałam o zachowaniach makaków wanderu. a nie uważam, by moja wiedza "końska" kulała. wiem, wiem, mówimy tu o prowadzeniu ogromnej hodowli, ale może jednak coś tam on wie? 8o niestety Twój link mnie nie "zaspokaja" w kwestii odpowiedzi na moje pytanie. nie zrozumcie mnie źle, nie chcę go bronić, ale też chcę zrozumieć tą absolutną nagonkę na wszystkich pojawiających się kandydatów. 😉
no ale czy temat pracy doktorskiej naprawdę musi być tak dyskryminujący? jest zootechnikiem. podobnie jak ja. magisterkę napisałam o zachowaniach makaków wanderu. a nie uważam, by moja wiedza "końska" kulała. wiem, wiem, mówimy tu o prowadzeniu ogromnej hodowli, ale może jednak coś tam on wie? 8o niestety Twój link mnie nie "zaspokaja" w kwestii odpowiedzi na moje pytanie. nie zrozumcie mnie źle, nie chcę go bronić, ale też chcę zrozumieć tą absolutną nagonkę na wszystkich pojawiających się kandydatów. 😉


Nikogo się nie dyskryminuje tylko stwierdzamy fakty autentyczne, że ten Pan nie jest anonimowy w środowisku i to co się o nim mówi jest prawdą. położył już kilka ośrodków rolniczych i nagle ma zarządzać perłą w koronie polskiej hodowli tylko dlatego, że jest kolegą Jurgiela ? Jakim prawem ?

A tak na marginesie teraz należy czekać kiedy do Michałowa zawitają lisy polarne, norki, nutrie i inne futerkowe ehc widzisz i nie grzmisz. Duet fachowców najwyższej klasy Pan od lisów i Pani bez wykształcenia rolniczego, już widzę oczyma wyobraźni jakie piękne araby wyhodują  🏇
[quote author=Kahlan link=topic=99140.msg2599608#msg2599608 date=1475225776]
no ale czy temat pracy doktorskiej naprawdę musi być tak dyskryminujący? jest zootechnikiem. podobnie jak ja. magisterkę napisałam o zachowaniach makaków wanderu. a nie uważam, by moja wiedza "końska" kulała. wiem, wiem, mówimy tu o prowadzeniu ogromnej hodowli, ale może jednak coś tam on wie? 8o niestety Twój link mnie nie "zaspokaja" w kwestii odpowiedzi na moje pytanie. nie zrozumcie mnie źle, nie chcę go bronić, ale też chcę zrozumieć tą absolutną nagonkę na wszystkich pojawiających się kandydatów. 😉


Nikogo się nie dyskryminuje tylko stwierdzamy fakty autentyczne, że ten Pan nie jest anonimowy w środowisku i to co się o nim mówi jest prawdą. położył już kilka ośrodków rolniczych i nagle ma zarządzać perłą w koronie polskiej hodowli tylko dlatego, że jest kolegą Jurgiela ? Jakim prawem ?
[/quote]

ooo i właśnie o taką odpowiedź mi chodzi! ja nie siedzę w środowisku hodowlanym, ale obecną sytuację w arabach obserwuję. Chrapka będę bardzo wdzięczna przybliżenie mi jego osoby, skoro jest Wam znana. Chciałabym znać realia, bo wiadomo czym nas karmią w mediach. :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 września 2016 10:41
Z tego co ja czytałam to ten Pan działał chwilę w SK Liski, ale zwolnili go. Dyscyplinarnie. Jeśli dobrze kojarzę
desire   Druhu nieoceniony...
30 września 2016 10:46
Mozii, dobrze kojarzysz.  😎
Czyli  Lisek nie  uzdrowił,  a  ma  uzdrowić  Michałów?
Smutne  jest  to z e jak  ktoś  sie nie  sprawdza  na  danym stanowisku,  to  daje  sie  na inne  żeby  i  tam  zniszczył co  się  da. Sami  fachowcy.  Janów  i  Michałów  już sa  pogrzebane. Ciekawe  kiedy  ogłoszą upadłość  i  za ile  kupi  ktoś  znajomy  Jurgiela.
Teraz  szuka  się  kto  doprowadził  do  sprzedania  Emiry  za  niższą  kwotę  i  już  są osoby  winne, chociaż nie  te  które  powinny.
Smutne  to  wszystko  ale  ja  juz nie widzę  nic  dobrego.  Sprawy  umorzą  albo  udowodnią  winę  Panu Treli  i  Białobokowi. Jak  sie chce  uderzyć  to  kij  się znajdzie.  Kłamczuszek  ma  się świetnie  i  będzie  teraz  handlował końmi bez  problemu. Jego  nikt  nie  ruszy i  żadnej winy  nikt  nie  będzie  staral  się mu  udowodnić. Janów  został  bez  kasy  bo  Skomorowski  z Jaworskim  wydali  wszystko na bzdety  ale  to  nie  szkodzi  to  nie  jest  ważne.
Nadal  nie wiadomo i nie będzie  wiadomo  ile  kosztowała  aukcja  i  Święto  Konia  arabskiego. Jurgiel  dobrze  trzyma  się stołka  jest  dobrze  przyklejony  jak i  Szyszko. A  za  3  lata  tez  nic  się niei  zmieni PiS  trzyma  sie dobrze,  do tego  czasu  umocni  się i  zniszczy  konkurentów, zniszczy  to  co  jeszcze  funkcjonuje, biedni  zostaną nędzarzami, a  dobrze  ustawieni  misiewicze będą  opływali w  dostatki. Żadne prawo  i żadna  sprawiedliwośc.  Ryba  psuje  się od  głowy  a ta  głowa  tak już smierdzi że wytrzymać  sie nie  da.
Czyli  Lisek nie  uzdrowił,  a  ma  uzdrowić  Michałów?


Przecież Michałów ma się o wiele lepiej aniżeli np Janów pod rządami prof. Pietrzaka i każdy Wam to powie, więc nie ma co uzdrawiać, wystarczyło tylko nie robić dziwnych ruchów i poczekać chwilę, to wszystko. Obecne wyniki koni itd to tylko rykoszet zmian w stadninach ale ogólnie jest całkiem nieźle sami pracownicy Michałowa to powiedzą.

A teraz przychodzi nowy wspaniały Prezes, który rozwalił już kilka miejsc, przywozi ze sobą wszechwiedząca Panią Hanną (co tam, że nie ma wykształcenia ale jest z dobrej zmiany, ta która nie tak dawno pluła Pisiorom w twarz teraz sprzedała się za kilka zł) i tutaj nasuwa się pytanie, kto wyleci z pracy i w jakiej kolejności ? Bo to że Pani Urszula Białobok zostanie zwolniona jest dla mnie oczywiste (i tak ostała się tylko i wyłącznie dzięki Durmale), nie chcę zło wróżyć ale coś czuję, że kolejną osobą będzie pewnie Pani Magda (nie pamiętam niestety nazwiska) hodowczyni, a kto jeszcze hmmm czas pokaże. Znając rozmach dobrej zmiany to i może wywalą księgową jak to miało miejsce w jednej ze stadnin, no bo przecież finanse ktoś musi ładnie "obrobić" aby wszystko grało. Zresztą Pan Prezes i Pani Hanna zadbają o nowych lojalnych pracowników, którzy nic nie będą mówić , kiedy wspólnie będą wyprzedawać konie.

O ile dotychczas można było powiedzieć, że Michałów ma się całkiem nieźle, od chwili kiedy postanie tam noga Grzechnika i Sztuki SK Michałów już nie będzie taki sam i za kilka lat zostanie zlikwidowany. Może to wizja katastroficzna ale jak najbardziej realna.  Nie pomogły żadne dotychczasowe akcje więc teraz tym bardziej już nic nie pomoże. 

ok 2,38 min
Coś cichutko się zrobiło na temat Michałowa, ciekawe dlaczego ? czyżby to była cisza przed burzą ? Oby nie !!! Pani Sztuka też coś cichutko w środowisku arabiarzy siedzi, boi się o swoją głowę ?. Jak to powiedział mój znajomy sprzedała swoje nazwisko i  poglądy za kilka złotych i teraz nie wie jak wyjść z twarzą. Niestety nie wyjdzie nigdy jest już za późno !!!!! Teraz pozostaje czekać na pierwsze decyzje Prezesa Grzechnika, już widzę te piękne michałowskie araby z futerkiem niczym norka haha

Wiecie coś może o końcowym rozliczeniu tegorocznej aukcji PoP ?, miał być podany do wiadomości 30 dni po zakończeniu, a tutaj mija już 60 dni i nic nie wiadomo, czyżby ANR i SK Janów mieli inny kalendarz ??

http://pahb.blog.pl

polecam lekturę, czytając teksty Pani Sztuki trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż w świetle obecnej sytuacji to na co się zdecydowała i to o czym tak szumnie i patetycznie pisała jest w jej wykonaniu zwykłą hipokryzją !!!!!!

Edytuj posty!
No właśnie, ktoś wie, co w Michałowie?
Cisza zapadła  🙄
Brak przetargów, o jesienną aukcję /pokazy w Janowie nikt się nawet nie zająknął 😕
Jak  łatwo  można zniweczyć to co tak pięknie funkcjonowało.....
Czy jest jeszcze na świecie równie głupi naród jak Polacy? zwyczajnie się wstydzę....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się