PSY

Dzięki dziewczyny, chyba się skuszę i przetestuję  :kwiatek:
Wpadam tylko się pochwalić moją miłością  💘

Co do przeszkód - zostały obniżone, dzięki  :kwiatek:
Alten, gratulacje  🙂.
Alten Gratulacje dla twojej piękności!  😀
Dziękuję 😀 To akurat za bieg, ale dla mnie to ona za wszystko dostać powinna, kocham ją  😜
Brawo!
Moja kocha biegać, ale na chwilę obecną muszę ją trochę ograniczać, bo ona nie ma "naturalnych hamulców".
Alten Gratulacje! Co to za bieg dokładnie? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 października 2016 20:42
marysia, nie ma co więzić szczeniaka do końca szczepień. Socjalizacja przede wszystkim! Kontakty ze zdrowymi psami, na czystym terenie.

Spotkanie cattli, wreszcie rude w przewadze  😁 A moja jak zwykle gwiazdorzy.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14572137_1507663529247611_4426532466503086805_n.jpg?oh=fcf82754136f5bbd7a1d619ba3463053&oe=58A34938[/img]
Alten, super! Ja zaliczyłam wczoraj 37 km, wpadło pudło (egzekwo ze znajomą, ale czytali czasy pojedynczo, więc mam oficjalnie sekundę straty 😉), zostały tylko Myślenice. Zarzekałam się, że już kończę ze startami, ale być może w kwietniu znowu wystartuję w longu, pewnie już ostatecznie kończąc przygodę z dogtrekkingiem w Polsce 🙂
Wojenka, super kotleciaki 🙂 Twoja Ruda jednak jest klockiem faktycznie 😉


Alten, brawo! właśnie, jaki dystans?

Honey, czemu chcesz kończyć i czemu (tylko?) w Polsce?
Ja tylko 5km 😉 Szczerze mówiąc lepiej się odnajduję w midach, nie trzeba ciągle biec  😁 Dzięki  :kwiatek:

Honey - graty! Kurcze, czemu kończysz?  🙁
Ja tylko 5km 😉 Szczerze mówiąc lepiej się odnajduję w midach, nie trzeba ciągle biec  😁 Dzięki  :kwiatek:


No to tym bardziej brawo - wymagająca kategoria, na krótkich dystansach jest kupa popylaczy sprinterów 🙂  Ja też z tego względu wolałam mida jak startowałam  😂 I jeszcze jedna kwestia - zawody nie kończyły się wtedy zaraz po rozpoczęciu jak t na fitnessie  😁

P.S. Ruda dziś pobiła siebie - rekord czasowy i dystansowy od wypadku

https://www.endomondo.com/users/13463025/workouts/822433813
Alten, honey, wielkie gratulacje dla was!!

honey, dlaczego chcesz kończyć?

Blow, wszystkie wasze sukcesy niesamowicie mnie cieszą. Trzymam kciuki, żeby już za chwilkę, dosłownie za momencik nie było nawet śladu po wypadku. 🙂


A ja się pochwalę moim małym Buczkiem. Na ostatnie WT w sezonie postanowiłam zabrać tylko młodą i w ostatni weekend byłyśmy w przepięknych okolicznościach przyrody niedaleko Lanckorony. 🙂 Drugie Working Testy Buki w klasie E (elementary) - pierwsze zaliczone i to z pięknymi punktami bo 74/80, ocena doskonała i lokata 2 na 11 psów zgłoszonych (zaliczyło 8). 🙂 Wysoka forma, konkurencje zaliczyła cudnie bo 20,19,20 i tylko na ostatniej się poślizgnęłyśmy i wyszło nam 15 😉 w związku z czym na wiosnę awans do klasy L (novice) i walczymy dalej. 🙂

edit. foty nie najpiękniejsze ale zawsze to jakaś pamiątka. Zaś te z księżycem... to fota, którą zrobiłam drugiego dnia na treningu. Zaczęliśmy po 7 a fotkę robiłam już na końcówce ostatniego ćwiczenia.  😁 A potem tylko spać spać spaaaaać... i rano powrót 9h  👀
Dzięki laski. Mój pies ma niestety coraz większe problemy behawioralne, bo za bardzo się podnieca scigniem, a konkretnie samym startem. Pracuję ciągle nad jej wyciszaniem, ale atmosfera startu jej prostuje zwoje mózgowe, a oprócz kilku zawodów w roku muszę ją jeszcze znosić na co dzień.
Do tego po okresie licznych tegorocznych burz wpada w histerię przy każdym huku i to jest sprawa, na której muszę sie teraz skupić, bo po okresie, kiedy wyraźnie dojrzała i zrobiła się ekstra życiowym kompanem mam taki regres, że aż mnie głowa boli...

Edit: K_cian, o kude, znajomi pojechali jako widzowie, szkoda, ze się nie zabrałam! Nie myślałam, że was spotkam w naszych okolicach, gratki 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 października 2016 19:38
k_cian, Blow, - Brawo! Widać ogrom włożonej przez was pracy  :kwiatek:

honey, w ramach anegdoty: jak ja latem pracowałam nad wyciszeniem Foki (i skupieniem się na mnie) przy startach innych psów, to sędzia zagroził mi sądem koleżeńskim za znęcanie się nad psem. Bo to nieludzkie nie pozwalać mu na naturalny odruch pogoni  😜 
hej dziewczyny jakies porady jak nauczyc starszego psa ze schronu zeby nie załatwiał się w domu??  👀
Alvika, hehe, instynkt pogoni, to coś o czym nie chcę słuchać :P mojego psa można by owinąć pastuchem i walić elektryzatorem podkręconym na pełną moc, a ona i tak by musiała teraz zaraz. Także ten, przerzucam się na bieganie samej w lesie...
A najfajniej, że rozpoczęła się w naszej okolicy budowa, która potrwa pewnie jeszcze z dwa lata, a mój pies dźwięk wystrzału skojarzył z hałasem z budowy. Obecnie nie jestem w stanie wyjść na spacer między 9 a 16, w grę wchodzi sik pod blokiem, albo wywożenie psa w inną okolicę. Każde 10 metrów dalej dzień po dniu cieszy mnie bardziej, niż jakikolwiek ukończony start na zawodach...
Instynkt pogoni...brrrr. Mój pies chyba nie zauważył że ma przynosić martwe ptactwo a nie gonić za żywą zwierzyną...Wrrrr to budzi we mnie instynkt...mordercy 😉
Alvika, honey, dziękować 🙂

honey, jestem w miarę możliwości na wszystkich WT krajowych (szalone 3 sztuki były w tym roku 😉 ) z czego bez względu na ilość imprez co roku w październiku jest tak zwany WT Finał gdzieś w okolicach jury krk-częstochowskiej. Było Reczkowe, Sygontka a teraz okolice Lanckorony. W przyszłym roku też na pewno finał będzie gdzieś w tamtych okolicach, więc zapraszam serdecznie na kibicowanie. 🙂

Alvika, a nasz trener to by Cię pochwalił.  😁 U nas bardzo się kładzie nacisk na spokój i nie zrywanie czy to do aportu, za innym psem bądź za zwierzyną. Niektóre ćwiczenia na spokój są na prawdę hardcorowe - nawet jak na retrievery.  😉

epk miałby niezłą szkołę u Bobbiego. Zresztą bardzo polecam Ci żebyście się z Asią wybrały do niego. Już jej o tym mówiłam. Świetne ma podejście do psów i bardzo fajne ćwiczenia robi. Szkoda, że nie przyjechałaś chociaż na obserwatora.
Oesu, u nas też problem z wyciszaniem się i skupieniem na spacerach... 😵 Z jednej strony widzę, że Brandy jest o wiele szczęśliwsza po harcach z psią koleżanką, a z drugiej nie wiem, czy nie ograniczyć jej tego na rzecz treningów skupiania uwagi na wyprowadzającym. Do problemów doszło też ciągnięcie na smyczy - chwilami jest dramat. Pies łapie trop i zamienia się w psa zaprzęgowego. Mam totalny mętlik w głowie, jak ogarniać te problemy. 🙁
O, w kwestiach skupienia na spacerach- i ogólnie skupienia- w naszym małym, borderzym mózgu zaszedł jakiś postęp. Generalnie odkąd Zavi jest u mnie nasze spacery polegają na przepracowaniu sytuacji mijania ludzi, gdzie szczeniak MUSI w tym momencie podejść, wylizać, przywitać i tak dalej, czyli zawiesza się na smyczy i idzie- a raczej próbuje iść- do każdych miniętych ludzi, co nie ukrywam, na początku było mocno męczące. Aktualnie jest lepiej, a w sobotę przeszedł samego siebie- dawaliśmy ze znajomymi psie pokazy w Rzeszowie, więc korzystając z okazji wzięłam Zaviego i super- nowe miejsce, nagłośnienie, tłum ludzi wokół, a pies skupiony tylko na naszej wspólnej robocie i zabawie  🙂
Dziewczyny nawet mi filmik nagrały z jednego wejścia- https://www.facebook.com/fidowy/videos/516628075194390/?ref=notif&notif_t=like&notif_id=1476786629091598
marysia550 jakby szczeniaki miały wychodzić dopiero bez ryzyka i po szczepieniach, to do 3 miesiąca musiałyby sikać w domu... (choć wielu wetów tak właśnie zaleca)
Socjal ma się tylko raz i ''starcza'' na całe życie, także ja zawsze kwarantannę olewam i normalnie ze szczylem wychodzę- po prostu we w miarę czyste miejsca i pilnuję, by czegoś nie zjadał.  😉
Ivra ja polecam adresówki z PikPika, nasze są nieśmiertelne od ponad roku 🙂
Blow super! Bardzo Wam kibicuję po tym wypadku, na pewno każdy taki nowy ''rekord'' bardzo cieszy.
k_cian graty! Ale macie fajne rozety, zazdrość mnie zżera, że na polskich agilitowych zawodach takich nam nie dają  😁
Alten również gratuluję! Co to były za zawody? Na 5km to w sumie też bym się chętnie przebiegła  🙂
I zaraz wkleję filmik z dedykacją dla Ciebie  😁

Od kilku dni mam w domu trzy psy. Akurat w terminie Mistrzostw Polski moja hodowczyni nie może startować, więc uznałyśmy, że z Zavsonową mamusią pobiegnę ja. I tak to właśnie w mieszkanku 48metrów można mieć trzy psy, w czym dwa bordery i w tym jednego szczeniaka  😁
No i film dla Alten- na takich tyczkach, jak biegam z Lilou, która wraca do sprawności, powinnaś  biegać ze swoją suką, póki nie nabierze więcej doświadczenia i wprawy  🙂
A film jest z naszego piątkowego treningu, po bieganiu z dwoma burkami aż się zakwasów dorobiłam...

Do pełnej prędkości jeszcze jej trochę brakuje, bo dopiero uczymy się siebie nawzajem- ona mojego handlingu, a ja jej stylu biegania i nawyków.
Zora90, byłaś w Rzeszowie i nie dałaś znać?! 🤬
Zdradzisz, jak ćwiczycie olewanie mijanych ludzi? Bardzo proszę, bo jestem bliska mordowania każdego, kto woła mojego psa i/lub pozwala się obskakiwać, wylizywać, itd. 😤
mundialowa, na ludzi jest prosty patent. " Proszę nie dotykać, ma zakaźną chorobę skóry!" Działa w 100%. 😉

Zora90, nagrody zawsze są fajne. Rozetki a do tego karma, gryzaki i trochę gadżetów treningowych od firmy Firedog. 🙂 Za druga lokatę to smycz treningowa i 4 różne  aporty. Za pierwszą była jeszcze ekstra torba treningowa. Nie pamiętam co za tzw. Judge's Choice dla najlepiej pracującego psa-  nie zawsze zostaje nim wygrywający pies. 🙂

Fajne takie zakręcone stadko. 🙂

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 października 2016 13:27
Zora90, obejrzałam właśnie wrześniowy filmik z Zavim i dochodzę do wniosku, że mamy psy na tym samym etapie życiowym 😀
(No dobra, Zavi jest już lepiej ułożony, ale nadrobimy i to. Za jakieś 6-7 lat.)
Zora90, o proszę, znajome tereny. 😉
Alvika, miałam właśnie to samo napisać o Nero 😉. No jeszcze jakieś 7-8 lat i będzie ułożonym psem 😉.
Dołączam do oczekujących, aż pies wydorośleje. 😀

epk, przy okazji, jak czyścisz szelki TipTopa? :kwiatek:
mundialowa, wrzucam do pralki
Dołączam do oczekujących, aż pies wydorośleje. 😀

epk, przy okazji, jak czyścisz szelki TipTopa? :kwiatek:


Też dołączam ,ale u mnie beznadziejny przypadek 😉
To ja wyjdę przed szereg i nie, nie czekam jak Lil dorośnie. Pasuje mi taka jaka jest.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się