Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dąb szypułkowy (Quercus robur L.)

Roślina zawiera substancje czynne takie jak:  kwas taninowy i inne związki polifenolowe (ellagitanina, kwas gallusowy, dwugallusowy, pirogalol). Najwięcej z nich znajduje się prawdopodobnie w pączkujących liściach i łupinach żołędzi. Źródłem zatrucia może być również woda, w której przez dłuższy czas moczyły się liście dębu. Objawy mogą się pojawić już po ok. 10 dniach od spożycia. Zwierzęta tracą apetyt, mają zaparcia (następnie pojawia się biegunka, w kale może być widoczna krew i fragmenty żołędzi), bóle kolkowe, wysięk z nosa, wzrost częstotliwości wydalania moczu i zmiana jego barwy (czerwony do brązowego), odwodnienie oraz objawy ze strony układu nerwowego (napieranie głową na przeszkody, zaburzenia koordynacji ruchów).
Dlatego tu napisałam bo nie wiem jk konie na nie reagują. Z czterech tylko jeden kuc ma do nich ciągoty. No to będziemy teraz obserwować kuca
http://www.eggersmann.pl/pasze/123_Struktur_getreidefrei.html

Szukam podobnej paszy. Ktoś, coś?  👀 Może jest jeszcze jakaś wytwórnia w stylu agrokompleks/ jarpasz, która robi coś takiego?
Nie będę ukrywać, że cena ma znaczenie. Potrzebuje wkładkę do żłobu dla konia na postoju, opartą na włóknie, otrębach, bez zboża lub z bardzo niewielką ilością.
Wysłodki, otręby pszenne raczej nie wchodzą w grę, potrzebuje czegoś bez moczenia.

W ogóle w dużej ilości pasz niby dedykowanych dla koni lekko lub niepracujących pełno zboża w tym kukurydzy.  🤔
Alaska, Structuur z Mastersa? Ewentualnie Revalidatie?
Zobacz cool'a lub slimmer'a z nuby. Dużo łusek w tej paszy. I teraz maja promocje.
Alaska, ta pasza w galopadzie kosztuje 70 zł (kiedyś to były ceny z przesyłką, dziś nie wiem)
Dla koni niepracujących dobry też jest Hilight Horse & Pony Mix (animalia)
AgroVital Hoof COMPLETE - 38 zł na 25 kg.
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
18 października 2016 08:48
i ja również Hoof Complete polecam, przetestowane. Koniuch wcinał jak szalony, i zero komplikacji. A odkarmiałam go, gdy miał dodatkowo przerwe po kontuzji.
izydorex, tyle, że to cena bez przesyłki. Z przesyłką jest jednak drożej...
Hej. Czy orientuje się ktoś czy konie mogą jeść pszenżyto? Jak tak to w jakiej proporcji z owsem? Mam kilka worków i myślałam żeby to spaść koniom przez zimę ale nigdy nie dawałam więc wolę zapytać 🙂
Chciałam się zapytać czy ktoś ostatnio zamawiał otręby ryżowe z agrokompleksu?  Nadal są sypkie?
Hej. Czy orientuje się ktoś czy konie mogą jeść pszenżyto? Jak tak to w jakiej proporcji z owsem? Mam kilka worków i myślałam żeby to spaść koniom przez zimę ale nigdy nie dawałam więc wolę zapytać 🙂


Ostatnio czytałem odnośnie złego wpływu pszenicy w żywieniu ludzi - nie wiem czy to ma coś wspólnego z końmi !!??


http://gurbacka.pl/3-powody-aby-przestac-jesc-biale-pieczywo-przepisy-na-lepszy-chleb-2/
Luckygda, uwielbiam Twoje rady, źródła wiedzy i porównywanie koni do ludzi. Sądzisz, że ludzie powinni wypasać się wiosną na pastwisku? 😂

secretary, żyto nie nadaje się dla koni w ogóle. Puchnie, lubi zbrylać się w układzie pokarmowym powodując kolki. Nie ryzykuj, oddaj kurom (o ile mogą to jeść, bo na kurach się nie znam).
Co do pszenicy - konie mogą jeść pszenicę pod warunkiem jej namoczenia (bardzo puchnie). Tak polecany wszak mesz dla koni zawiera przecież pszenicę w postaci otrąb...
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2605744#msg2605744 date=1476779588]
Luckygda, uwielbiam Twoje rady, źródła wiedzy i porównywanie koni do ludzi. Sądzisz, że ludzie powinni wypasać się wiosną na pastwisku? 😂

secretary, żyto nie nadaje się dla koni w ogóle. Puchnie, lubi zbrylać się w układzie pokarmowym powodując kolki. Nie ryzykuj, oddaj kurom (o ile mogą to jeść, bo na kurach się nie znam).
Co do pszenicy - konie mogą jeść pszenicę pod warunkiem jej namoczenia (bardzo puchnie). Tak polecany wszak mesz dla koni zawiera przecież pszenicę w postaci otrąb...
[/quote]

Myślę że niektórzy powinni  😜
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2605723#msg2605723 date=1476777935]
izydorex, tyle, że to cena bez przesyłki. Z przesyłką jest jednak drożej...
[/quote]

52 zł z wysyłką - nadal najtaniej 😉 Choć oczywiście trzeba by jeszcze sprawdzić dawkowanie
No tak, ale jak jest z pszenżytem? Zbryla się tak jak żyto? Żyto trzeba moczyć przed podaniem, wtedy się nie zbryla (lub parzyć). Tylko jak jest z pszenżytem?
secretary, po co pytasz, skoro sam/ sama odpowiadasz sobie na to pytanie?
Konie można skarmiać nawet ziemniakami przecież. Rzepę można dawać, arbuzy, banany, i wszystkie zboża
Kwestia celowości. Pszenżytem świetnie podtuczysz , chlebem też. A że to niebezpieczne - trudno. Jak siema konie opasowe, to gra jest warta świeczki, bo każdy kilogram przeliczany jest na złotówki.
Akurat w arbuzach niczego złego nie widzę. Jak ktoś ma to czemu nie. Na pewno nie zaszkodzą w odróżnieniu od niektórych zbóż.
SzalonaBibi, a co widzisz złego w parowanych ziemniakach?
Nic, jak napisałaś ważny sposób użytkowania konia ... Półżartem pisałam. Po prostu chciałam podkreślić, że są rzeczy, które są bezpieczne (nawet jak bez/niecelowe) a są pasze niebezpieczne i nawet jak miałyby mieć sens to chyba ryzykować nie warto.
SzalonaBibi, ależ skarmia się tym konie opasowe na kilka tygodni przed sprzedażą , także można 🙂
Tylko tu ochwat , lekka kolka czy inne powikłania nie są specjalnie brane pod uwagę jako niebezpieczne, koń i tak idzie w jedną stronę.
To co innego. Przecież matka też może być ochwacona byle źrebaki rodziła ... To chyba raczej do wątku "nie ogarniam".
A arbuzy moje konie jadły, na zmianę z ogórkami. Uwielbiają.
Karmi ktoś swojego konia paszami EPONA?
Gdzie można je kupić?
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2605680#msg2605680 date=1476770276]
Alaska, ta pasza w galopadzie kosztuje 70 zł (kiedyś to były ceny z przesyłką, dziś nie wiem)
Dla koni niepracujących dobry też jest Hilight Horse & Pony Mix (animalia)
[/quote]

Tak, tylko cena jest podana za 15 kg. Za 25 czy nawet 20 bym tak nie wybrzydzała. Ja w ogóle nie uznaje, tych worków po 15 kg. 😉  Hilighta znam, ale tu znów odniosę się do tego co pisałam wcześniej. Niby bezowsowa, a na pierwszym miejscu w składzie płatki owsiane, a potem jęczmień. I melasy też ma sporo wg mnie, tak nieprzyjemnie klei się do rąk ta pasza, ale trzeba przyznać, że cena atrakcyjna + wysyłka darmowa.

Chciałam się zapytać czy ktoś ostatnio zamawiał otręby ryżowe z agrokompleksu?  Nadal są sypkie?


Ja zamówiłam, szkoda mi było 10 kg pustego przebiegu w paczce  😁  więc mogę zdać relację jak przyjdą. Mam nadzieje, że granulat, bo przynajmniej takowy mają na zdjęciu na stronie.

AgroVital Hoof COMPLETE - 38 zł na 25 kg.


Mam to na uwadze. Szukam jakiejś ewentualnej alternatywy w razie W, jakby np. książę stwierdził, że jeść samego granulatu nie będzie. Zamówiłam tymczasem AgroVital CONTROL na wypróbowanie, bo podoba mi się skład.
Chciałam się zapytać czy ktoś ostatnio zamawiał otręby ryżowe z agrokompleksu?  Nadal są sypkie?

Zamow z Nuba Equi -wychodzi taniej niz Agrokompleks🙂
http://nubaequi.pl/pl/dodatki-zywieniowe/95-nuba-ricemint.html?search_query=Otreby&results=11
Ja właśnie tak zrobiłam, po przeliczeniu kosztów dostawy wybrałam te z nuba z miętą, są świetne :-D
A Nuba ma pasze o podobnym składnie:
Skład: otręby pszenne, susz z lucerny, śruta słonecznikowa, jęczmień, makuch lniany, susz jabłkowy, łuska owsiana i gryczana,
olej sojowy, węglan wapnia, wapń z alg morskich, tlenek magnezu, chlorek sodu, mieszanka mineralno-witaminowa.

bądź lepszym?

38 zł za 25 kg w Agrokompleksie.
Ja właśnie tak zrobiłam, po przeliczeniu kosztów dostawy wybrałam te z nuba z miętą, są świetne :-D

Właśnie się do nich ślinię, bo pewnie są super.  😜
Jedyne co mi nie pozwala to, że jednak zwykłe w tej samej cenie mają 20 kg.  😁
Tylko że zwykle z Agro chyba nie są bilansowane, a te z nuba tak 😉
Zamow z Nuba Equi -wychodzi taniej niz Agrokompleks🙂
http://nubaequi.pl/pl/dodatki-zywieniowe/95-nuba-ricemint.html?search_query=Otreby&results=11


Kraja, dziękuję za sugestię, nie wiedziałam, że też mają. A czy się sypią czy raczej nie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się