M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ash jakby Ci się udało wrzucić zdjęcia, to byłoby super 🙂
Arimona to daj znać, jak już się zdecydujesz na coś 🙂
Zmusiłam wczoraj mojego nadwornego architekta to zrobienia dwóch wersji - z cegłą i z płytkami  😁 Wygląda to tak:



I ja chyba nadal skłaniam sie ku płytkom jednak...
Libella, dla mnie z cegłą lepiej.
Libella, ceglana ściana ładniejsza, ale ja bym się bała tego, co może w zakamarki takiej cegły wejść. Łazienka to miejsce z gruntu wilgotne, mokre ręczniki, codzienne prysznice, etc etc. Kafelki pociągniesz szmatką i masz czyste, a jak wyczyścisz z wilgoci cegłę?
figura, cegłę w łazience się impregnuje i ona tak nie łapie wilgoci - w sensie nie wsiąka w nią.
epk, aaaa, to ok - w takim razie cegła bezsprzecznie lepiej wygląda 😀
Fajoska ta łazienka! Cegła bomba
a moze po prostu sciana bez plytek czy cegly?
Czy ktoś z Was ma kuchnię na poddaszu? Konkretnie chodzi mi o część pod skosem, chciałabym umieścić tam dolne szafki ze zlewem. Wszystko pięknie w necie, na projektach ale czy to jest praktyczne rozwiązanie? Czy cały skos plus okno nie jest pochlapane wodą? Może powinien być pomalowany farbą do łazienek?  :kwiatek:

Zdjęcie z internetu ale o taki układ mi chodzi:

majek   zwykle sobie żartuję
18 października 2016 12:31
moja mama ma tak zrobiona pralnie. Masakra. Nie chcesz tego. A w kuchni sie wiecej spedza czasu niz w pralni. Chyba, ze u siebie masz ten skosny sufit wyzej (tak, zeby sie cala miescic pod skosem).

Inaczej limo na czole gwarantowane kilka razy w miesiacu.

No chyba, ze w kuchni to tylko pizze z pudelka wyjmujesz.
nieee... skos jeszcze nie jest zabudowany ale tak to będzie wyglądało mniej-więcej  😵  Nie mam pomysłu co teraz. Przeciwnej ściany szkoda mi na meble bo chciałam jeszcze gdzieś stół z krzesłami postawić, pod skosem nijak to widzę właśnie ze względu na obite głowy. Ehhh, kuchnia duża a problem z meblami  😵
Ustaw sobie kartony na wysokości blatu i zobacz ile musisz się odsunąć od narożnika żeby się wygodnie mieścić i ile podłogi ci zostaje na stół i komunikację
Pytanie mam - gdzie ubezpieczacie mieszkania? Szukam ubezpieczyciela i się zastanawiam nad wyborem 🙁
nie mam ulubionego, raczej korzystam z kalkulacji od multiagenta. Mam dobre doświadczenia z likwidowania szkody z Hestią i gorsze ale OK z Liberty.
Pytanie mam - gdzie ubezpieczacie mieszkania? Szukam ubezpieczyciela i się zastanawiam nad wyborem 🙁
ja ubezpieczam razem z samochodem. W pakiecie zawsze taniej . Warto dokładnie wczytać się w warunki żeby płaczu nie było..... np. obowiązkowy piorunochron  🙇 Ja mam łatwo bo przyszły zięć nas ubezpiecza  😀iabeł: i zawsze znajdzie fajną ofertę
Libella zdecydowanie ladniejsza sciana z cegla, ale kafle praktyczniejsze.

Pandurska kto Ci taka piekna kuchnie zaprojektowal? Poprosze namiary! Znajomi ktorzy niedawno sie budowali maja na podlogach kafle imitujace drewno i wyglada to bardzo dobrze. Czemu nie jestes przekonana?
ferra A dziekuje i podaje namiary! AM Kuchnie Anna Malamis. Maja FB i strone internetowa, dzialaja w Lubaniu (woj. Dolnoslaskie), ale jezdza za granice i dotra do mnie do Kassel  💃 Pani jest rewelacyjna! Dostala od nas mnostwo pojedynczych "to nam sie podoba" i zlozyla je w fajna calosc. Mam nadzieje kiedys tam zamowc od nich takze garderobe.
A kafle jednak zostaja! Kladziemy na 90% Marazzi Treverkway Larice. To wlasciwie moj maz krecil nosem na pomysl posiadania kafli w salonie i uparl sie wlasc drewno w samej czesci salonowej ( otwartego na jadalnie+ kuchnie), wiec kombinowalam czym to zastapic. Odpuscil jednak jak zaproponowalam panele winylowe jako alternatywe  😂 😂
Fatalna ta kuchnia. Cos robisz i 10 cm przed nosem masz ścianę. Masakra. Nie mówiąc ze można sie uderzyć.
Zelmutek, ja taką kuchnię widziałam i to działa, ale meble są wysunięte dużo mocniej na kuchnie i na nich leży blat chyba 90cm a nie 60 - czyli masz je wysunięte o 30cm. Swoją szosą to mi się w tamtej kuchni podoba - ponieważ w samym kącie na tych 30 cm są rzeczy takie, które zawsze stoją i blat zajmują - a tu są, ale nie zabierają miejsca 😉
Zelmutek, a masz do dyspozycji tylko tę jedną ścianę? Pokaż plan.
Pomieszkiwałem wiosną na poddaszu, gdzie kuchnia zrobiona była na ścianie prostopadłej do skosu, ostatnie 1,5 metra masakra, nawet wyjmowanie z szafki było niewygodne. Jeśli można odsunąć fronty od ściany kolankowej na tyle, że da się wygodnie pracować i zostaje miejsce za plecami, to wolałbym takie rozwiązanie.

Zawsze jak się człowiek zmęczy, można się głową oprzeć 😉
Dzięki za opinie odnośnie cegły. Decyzja nadal nie podjęta, chyba będę rzucać monetą  😉
Nerechta ale, że tylko pomalować? Chyba w ogóle wizualnie by mi się to nie podobało, a druga kwestia - to przy wannie pewnie i tak trzeba by coś położyć, bo mokro?
Aaaa my dziś odebraliśmy klucze  😜 Bałam się, że będą poprawki, ale poszło w miarę gładko. Teraz mnie tylko wkurza, że musimy jeszcze ponad tydzień czekać, aż nasz Pan Od Remontów wejdzie i zacznie się akcja
Przy wannie rzeczywiscie by sie cos przydalo, chyba ze lazienkowa farba dalaby rade.
Mi sie srednio podobaja wykafelkowane od dolu do gory lazienki, uwazam ze to totalnie zbedne (a i niepotrzebny koszt), szczegolnie w miejscach, do ktorych woda nie dociera. W poprzednim mieszkaniu mialam dwie lazienki wykafelkowane tylko przy zlewie, pod prysznicem i wokol wanny i bardzo mi sie to rozwiazanie podobalo. Mozna ewentualnie np do polowy wykafelkowac a reszte pomalowac.
nerechta, my tak mamy własnie łazienki , ze kafle tylko przy wannie , umywalce, prysznicu itp. Dla mnie super to wygląda i jest praktyczne 🙂


SZUKAM wszelakich gazet , stron , fanpage wnętrzarskich ale takich top  top! Zaglądacie?Polecicie coś , help!
My mamy tylko na podłodze
Pandurska dziekuje bardzo! Skoro do Kassel dojezdzaja, to pod Berlin tez chyba dadza rade 🙂

Czy ktos sie spotkal z podloga epoksydowa/zywiczna 3d? Z tego co wyczytalam dla ogrzewania podlogowego nie stanowi taki rodzaj podlogi problemu.
ferra Napewno dadza rade! Wiem, ze maja duza rzesze klientow w Dreznie. Dzwon i pytaj!
Dzięki za opinie odnośnie cegły. Decyzja nadal nie podjęta, chyba będę rzucać monetą  😉
Nerechta ale, że tylko pomalować? Chyba w ogóle wizualnie by mi się to nie podobało, a druga kwestia - to przy wannie pewnie i tak trzeba by coś położyć, bo mokro?
Aaaa my dziś odebraliśmy klucze  😜 Bałam się, że będą poprawki, ale poszło w miarę gładko. Teraz mnie tylko wkurza, że musimy jeszcze ponad tydzień czekać, aż nasz Pan Od Remontów wejdzie i zacznie się akcja


a jak masz urządzony cały dom? jakie plany? jaki styl....
bo jak wszystko będzie w innym stylu - a nagle pierdykniesz cegły... to może nie być spójne...
wg. mnie cegły są super - ale szybko się znudzą, mają mniej możiwości zmian - np. mozna zmienić kiedyś wystrój przez dobór dodatków - a cegła już definiuje styl, nie jest neutralna
Zawsze można ją zatynkować albo przykleić płytki 😉
a mnie się cegła w łazience nie podoba. Kuchnia, salon, przedpokój - super  😜 ale łazienka nie bardzo. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się to z wychodkiem i pewnie kąpiąc się w takiej łazience odnosiłabym wrażenie jakbym to robiła w oborze. Przyznać jednak muszę, że gustem nie grzeszę i nie jestem na bieżąco w trendach 😁 sorry za OT
falletta, hahahh matko, ale mnie rozśmieszyłaś z tym wychodkiem i oborą 😀 😀 Zraziłaś mnie na zawsze to pomysłu cegła w łazience ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się