Czytelnia

Muchozol, a czytałaś "Żelazne damy"?
.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 sierpnia 2016 06:29
Ja teraz czytam wszystko jak leci Huxleya  😍 Bardzo chce "Wyspę", ale w księgarniach nieosiągalna, a na Allegro chora cena (200 zł). 😵

możesz liczyć na to, że wydawnictwo zrobi dodruk. Znam ten ból, bo część książek, których pragnę plasuje się w tym przedziale cenowym. oczywiście używka, oczywiście w kiepskim stanie. Sukcesem było to, że udało mi się kupić na allegro ostatni nowy egzemplarz autobiografii Barthesa za 75zł. Na bonito w tamtym roku książka kosztowała 30zł. Teraz widzę dwie używki- jedna 100zł, druga 50.  🤣
Natomiast ja bym po prostu kupiła oryginał, jeśli jesteś anglojęzyczna.

a co do kryminałów, to ja niezmiennie Nesbo polecam, ale uwaga! Łowcy głów to bardzo kiepska książka, kupiłam w ciemno (na szczęście jedyne 11zł 😉 ) i się zawiodłam

a co do kryminałów, to ja niezmiennie Nesbo polecam, ale uwaga! Łowcy głów to bardzo kiepska książka, kupiłam w ciemno (na szczęście jedyne 11zł 😉 ) i się zawiodłam


Kocham faceta miłością wielką, na żywo jest w ogóle super! Co do jego twórczości mam trochę inne zdanie, "Łowcy głów" głów byli dla mnie w porządku, ale ta nowa seria "Krew na śniegu" i "Jeszcze więcej krwi" jakoś do mnie nie przemawia... Całe szczęście już w 2017 ma wrócić Harry Hole!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 sierpnia 2016 07:20
jak ma wrócić jak umarł ostatnio?  👀
Maddie czytam po angielsku, ale Huxley jest ciężki. Umordowałabym się czytając oryginał.
madmaddie, Nesbo podczas wywiadu mówił, że wrócą książki z Harrym i o ile mnie pamięć nie myli w "Policji" nie ma nic o jego śmierci.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 sierpnia 2016 10:38
A mi Nesbo jakoś nie podchodzi ani stylem ani treścią. Chyba odosobniona jestem 😀 z kryminałów to jestem wierną fanką Krajewskiego, obu wątków (wrocławski i lwowski). Z polskich świetny jest też Obywatel
Jako maniaczka Pottera zamówiłam 1 część Harry Potter i Kamień Filozoficzny w wersji Ilustrowanej iiiii ... się zakochałam!  😍
Dziś przyszła do mnie druga premierowa część Harry Potter i Komnata Tajemnic. Jestem zakochana w tych książkach, ilustracje są fantastyczne, a ja znowu zaczytuję się po nocach.

Za 3 dni premiera Harry Potter i przeklęte dziecko, nie mogę się doczekać a jednocześnie się obawiam. W końcu nie pisała to Rowling.
Zawsze chciałam by był dalszy ciąg Pottera, potem kolejny film. To marzenie po troszku się spełnia, ale czy okaże się zadowalające?? Na pewno nie będzie to taka część jaką sobie wymarzyłam, właśnie napisaną przez Rowling.
Zobaczę za 3 dni, kiedy przyjdzie do mnie książka.
ja juz czytałąm przeklęte dziecko no i arcydzieło to to nie jest  🤣 ale podeszlam do tego bardziej jak do fanfiction i absolutnie nie jest to dla mnie kontynuacja sagi. Trochę tej książce brakuje, bo jednak jest scenariuszem a nie powieścią tak jak inne Pottery.
Wiadomo, może kiedyś Rowling napisze dalsze losy. Bardzo bym tego chciała i zapewne miliony innych fanów 🙂
.
ja sie nie dziwie, dla mnie sa genialne, a przede wszystkim zagonily miliony dzieciakow do czytania a to sztuka. Moglabym co roku czytac, filmy ogladamy z mezem co jakis czas i uwielbiamy niezmiennie choc stare konie jestesmy 🙂
.
haha, spoko! Ja wlasnie wczoraj myslalam, zeby zaczac kompletowac ksiazki zeby za jakis czas corce czytac... (ze niby nie dla samej siebie...)  😁
.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 października 2016 13:24
ja tam czytam sobie czasami HP 😉 no i Muminki, ale to bardzo melancholijne książki są.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2016 13:29
o, o, jak jesteśmy przy HP (którego nie byłam w stajnie przebrnąć nawet jako dziecko... Ojciec Chrzestny bardziej do mnie trafiał 😀) to kto tutaj zna 'Złe książki'? 😀
Cudowne odmóżdżenie jutjubowe dla czytających, polecam!
.
haha, spoko! Ja wlasnie wczoraj myslalam, zeby zaczac kompletowac ksiazki zeby za jakis czas corce czytac... (ze niby nie dla samej siebie...)  😁


Polecam!
Wyszły 2 części Harrego ilustrowane!
Są cudowne <3 zakochałam się i czytam na nowo.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 października 2016 21:49
jak dla mnie Złe książki są wyjątkowo nieudanym kawałem. już pomijam kwestie oryginalności, ale filmy są długie, wnioski są zupełnie z dupy i autor który próbuje dowieść, że jest oto Intelektualistą. I nie widzi, że jest rodzaj literatury, której trzeba uwierzyć, żeby ją czytać (Mały Książę chociażby).
i teraz pytanie: lepiej żeby czytali 50 twarzy Greya czy nie czytali wcale?

Ja się lubię wyżywać na książkach. Najbardziej się wyżywam na potknięciach jednej z moich ulubionych autorek, bo wysoko jej poprzeczkę stawiam. Naprawdę niewiele mi trzeba, żebym rzuciła książką i uznała za niegodną marnowania czasu. Ale ten kanał jest po prostu bez sensu, jest zły (😉) niczego nie wnosi, niczego nie daje, o niczym nie świadczy.

Poza tym, zerżnięty z Masochisty wydaje mi się. A Miecia bardzo lubię.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2016 21:52
madmaddie, ja czasem potrzebuję prymitywnej rozrywki. Analiza wypocin Felicjańskiej idealnie się do tego nadaje 😀

Za to korzystając z wiecznego deszczu i niskiego ciśnienia, które w połączeniu z brakiem konia 'na miejscu' wpędzają mnie w stan zawieszenia postanowiłam ambitnie wrócić do 'S' Abramsa <3
to jest dopiero wyzwanie intelektualne 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 października 2016 22:50
Ostatnio przesluchalam wszystkie 7 (8?) Potterow na audiobookach 😍
Myśl, ze swego rodzaju fenomen tej książki polegał na tym, ze kolejnoe tomy wychodziły w odstępach około rocznych i duza część dzieciaków sie na tym wychowala- zaczynały to czytać mając te 10-11 lat tak jak główny bohater i kończyły serię też będąc starszymi. Dla mnie miedzy pierwszym a ostatnim tomem jest mega różnica, wydaje mi się ze postac Harrego sie rozwijala i dojrzewala często razem z czytelnikiem. I teraz, kiedy wszystkie tomy sa dostępne i można je "lynkac" w pare miesięcy chyba juz nie bedzie takiego efektu wśród dzieciaków 🙁

Dotarły mi wreszcie książki z polszy 💃 mam swojego Mordimera, Achaje i Smoka Jego Królewskiej Mosci 😍 chyba znów zaczne czytać każda z serii od początku  😁
Ostatnio zauważyłam, ze bardzo ciężko mi się sięga po autorów lub książki, których nie znam 🤔wirek: bez sensu to trochę, bo nie poznaje nic nowego...
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 października 2016 23:17
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 października 2016 09:22
gdzie to?

ja w ciemno kupuję książki Czarne, bo wydawnictwo trzyma poziom, a i często przeceniają. w efekcie mam stosik książków, których nie mam kiedy przeczytać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2016 10:39
madmaddie, Toruń, restauracja Mistrz i Małgorzata 😉
no z czasem na czytanie to fakt, problem jest
A sięga ktoś po Cherezińską?
.
Ale pięknie w tej restauracji  😍 świetne miejsce.

Też cierpię na brak czasu, w sierpniu kupiłam ponad 20 książek historycznych i nie mam kiedy usiąść do nich.
Nie podobna przerzucić ponad setki stron tematu. Jak wrażenia? Jestem już po królowej. "Północna droga" jeszcze przede mną, resztę mam za sobą. Dawno nie mogłem znaleźć sobie lektóry żeby choć trochę ambitna była i pasjonująca za razem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się