monitoring w stajni, koniowozie - kamery

ja podbijam powyższe pytanie - może ktoś już w tym temacie coś zdziałał ?
kurcze przecież leśnicy maja porozstawiane kamery w samym środku lasu i jak te kamery działają ?
W lasach najczęściej są tzw fotopułapki czyli kamerki reagujące na ruch i pstrykające dużo zdjęć bądź nagrywające. Najczęściej mają baterie i kartę pamięci.
Czy ktoś może polecić konkretny model kamerki? Z podczerwienią właśnie do źrebienia.
Marzy mi się taka kamerka w stajni. Nie ma tam jednak internetu a zasięg komórek jest na przysłowiową jedną kreskę. Czy kamera zadziała przy internecie opartym na modemie np iplusa?

Misiek69, mi też się marzy i cały czas mi po głowie chodzi temat podglądania szkap 😉
Teoretycznie można kupić kamerę opartą o internet bezprzewodowy, ale jest to dość droga zabawka (takie gotowe kamery kosztują 1500-2000zł, jak na wieszanie tego w stajni raczej odpada).
Ale można też kupić znacznie tańszą kamerę, podłączyć ją do Raspberry Pi, a ten do internetu przez modem.  To trochę trudniejsza konfiguracja, ale koszt zestawu zamknąłby się powiedzmy w jakieś 450 zł.

Teraz jeszcze tylko trzeba wziąć pod uwagę koszty "obsługi", vel miesięcznego użytkowania. Kamerka będzie generowała transfer, a za przesyłanie danych szczególnie w internecie komórkowym się trochę płaci. Wszystko by zależało od ustawień kamery i częstotliwości i długości oglądania.
Abonamentowy Internet w plusie kosztuje 15zł za 1GB, 30zł za 3GB. 1GB może być jednak za mało, jeśli ktoś chciałby dużo oglądać.

Już chyba z rok się do kamerek przymierzam, tylko wcześniej raczej myślałam o skrzyknięciu kilku osób ze stajni i wykupieniu większego transferu. Komórkowy internet mocno jednak staniał i te 30 zł za przyjemność oglądania Big Brothera ze swoimi końmi w roli głównej można by było odżałować 😉
Niestety, w mojej stajni to nie zabangla. Dowiadywałem się i zasięg sieci komórkowej w naszej stajni jest bardzo słaby. Żaden fachowiec nie chciał się podjąć montażu.
no to ten...

Potrzebuję pomocy.

Stajnia jakieś może 50 m od domu. w domu wifi z routera. Radiówka. nie sądzę, żeby wifi załapało się na stajnię.

Jak to zrobić, żeby podglądać konia online? na rozwiązania "z konikiem" za 1700 zł to mnie raczej nie stać...
Też myślałam o kamerze do podglądania czy klacz się źrebi ale wytłumaczono mi że mija się to z celem bo i tak trzeba by siedzieć cały czas i podglądać czy coś się dzieje  🤔 Są jakieś czujniki termiczne które zakłada się np. w oborach cielnym krowom, które alarmują jak cos się dzieje, ale cena jest kosmiczna i dla jednej klaczy bez sensu się zaopatrywać. Może ktoś ma coś takiego  ❓?
no tak, ale jest różnica pomiędzy zerknięciem na monitoring raz na godzinę a budzeniem się, ubieraniem, pójściem do stajni, powrotem, znów położeniem na godzinę... no i w ten sposób nie niepokoi się klaczy. Poza tym mogłabym kogoś poprosić, żeby popatrzył jak będę w pracy, albo ustawić sobie tablet w pracy z podglądem.
http://allegro.pl/system-monitorujacy-wyzrebienia-horsealarm-i5121190990.html

Fajne, ale ceny tak jak mówicie kosmiczne.
Już wolałabym czaić się w stajni, niż co godzinę wchodzić i wychodzić.  😉
Isabelle wyszłam z tego samego założenia i miałam ten sam pomysł, po tym jak przez 3 tygodnie wstawałam co 2 godziny i szłam do stajni sprawdzić czy się nie źrebi 😉 Kupiłam kamerkę, tego samego dnia zaczęliśmy ją montować i... nie zdążyliśmy bo kobyła się oźrebiła tuż przed finalnym złożeniem wszystkiego do tzw. kupy 🤣

Do tej pory nie zamontowaliśmy jej, więc w razie czego mogę ją odsprzedać, bo nie planuję już wyźrebień więc raczej nie będzie potrzebna. Niestety minęło już prawie dwa lata i nie pamiętam jak dokładnie miało przebiegać zamontowanie tego. Trzeba by się z tym udać do jakiegoś ogarniętego informatyka 😉
czy ktoś umie ogarnąć kamerę IP ? bo wychodzi na to, że bezprzewodowo nic nie mogę 🙁
Pytanie dla orientacji

Czy znacie dużo stajni, które udostępniają pensjonariuszom podgląd na żywo do swoich kamer, aby mogli podglądać swoje pociechy będąc daleko od stajni? 😉 Uważacie, że to dobra opcja?
bardzo dobra dodatkowo płatna opcja. Też jestem za! Powinna kosztować ok 100 zł miesięcznie.
LSW, skąd taka kwota??  🤔

brzoskwinia, osobiście wolałabym żeby moje konie były na wybiegach w ciągu dnia, więc monitoring byłby tu bez sensu, chyba że monitoring wybiegów...
Wybieg to podstawa. Oczywiście.
Kamery mogą być wszędzie. Na wybiegach ich celowość też może być różna, nie tylko kontrola zachowań zwierząt, czy stałości ogrodzenia, ale stajnie w miastach i w miejscach, gdzie dużo ludzi, potrzebując dodatkowej ochrony przed dokarmiającymi przechodniami, u nas to akurat zmora 🙁
Co do kamer w samych boksach to raczej nocna kontrola. Koń który był "niewyraźny" nie musi być niepokojony wizytami przez całą noc, a tylko kontrolowany przez kamery 😉 co za tym idzie fajna sprawa dla hodowców oczekujących porodu lub rekonwalescentów pooperacyjnych. To takie przykłady.
brzoskwinia, sama korzystałam z monitoringu boksu porodowego i zdecydowanie polecam taki sposób kontroli 🙂 Jako pensjonariusz jednak nie zapłaciłabym dodatkowo 100 zł do każdego z moich koni aby móc podglądać jak śpią... Co do ochrony przed dokarmianiem - nie ma nic lepszego, jak porządne ogrodzenia. Niestety nie jesteś w stanie siedzieć non stop przed monitorem i sprawdzać, czy ktoś nie karmi koni 🙁 Warto zatem np. postawić podwójne ogrodzenie z 2 metrowym prześwitem, czy też posadzić żywopłot i pozwolić mu się porządnie i wysoko rozbujać 🙂
ushia   It's a kind o'magic
12 października 2015 11:51
nie mówiąc o tym, że co, zobaczę siedząc w pracy, że babcia z wnusiem futrują mi konia kanapkami i co mi to da?
chyba że jednocześnie zamontujesz głosniki i będzie można krzyczeć "NIE KARMIĆ KONI!!!"  😂
brzoskwinia, a co, przeprowadzasz badania rynkowe, czy Ci się opłaca ciągnąć biznes? 😎
Jeśli pijesz do mojego ogłoszenia to zostało udostępnione grzecznościowo, nie mam z tym nic wspólnego, niestety jako zwykły pedagog nie znam się na takich rzeczach 😉

Ale zaciekawił mnie bardzo temat i zastanawiam się ile pensjonatów ma coś takiego w ofercie, czy jest to w jakichś ośrodkach w pewnym sensie normą, czy tylko za zachodnią granicą. Mam nadzieję, że u mnie w stajni zainstalują w niedalekiej przyszłości, bo z mojego punktu widzenia fajna sprawa. Mam konia po operacji dwóch nóg, dużo czasu spędza w boksie, raz go wyprowadzam i inna noga spuchnięta i kulawa. Do dziś jest tajemnicą cóż zrobił, film zawsze można by przewinąć 😉



dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
31 stycznia 2016 18:39
Do stajni mam jakieś 18 km tam gdzie trzymam konia i chciałabym zamontować kamerkę w boksie. jaka będzie odpowiednia?
Przyda się taka,która nagrywa co się dzieje + mogę patrzeć w domu co dzieje się akurat w danej chwili? i jaki koszt
A.   master of sarcasm :]
04 września 2016 09:48
Odświeżam.

Czy ktos może mi uprzejmie polecić firmę lub markę kamer, które miałyby słuzyć monitorowaniu kilkunastohektarowego terenu? Nie interesują mnie przy tym kamerki stajenne 😉

dziękowac  :kwiatek:
Przepraszam jeżeli temat gdzieś był, szukaj nie znalazł mi odpowiedzi na hasło.
Niestety totalnie nie znam sie na tym dlatego prosze o rade i ewentualne linki do sklepu. Szukam dobrego sprawdzonego ale nie masakrycznie drogiego systemu do monitorowania koni w koniowozie, cały komplet tzn kamera + monitor (może być podłaczone do tabletu),  podgląd nocny, miło byłoby możliwe dołączenia kamerki cofania.



edit😀ziękuję za przeniesienie tematu.
Raczej nie szukaj urządzeń dedykowanych. Radzę poszukać pośród urządzeń na bazie rejestratorów w lusterkach lub jak wolisz na bazie tableta. Spodziewam się że cena takiego zestawu kamerką cofania + kamerka w przyczepie to ok 500-700 zł. Najlepiej poszukać do tego warsztatu elektroniki samochodowej. Sam się przymierza do takiego czegoś.
Rejstrator w lusterku  ciekawa propozycja i zainteresowała mnie bo z lusterka wstecznego nie korzystam więc byłoby miejsce na zamontowanie urządzenia. Na szybko poszukałam filmików i wygląda na to że jest to fajne urządzenie niestety wygląda że  obraz z tylniej kamerki jest bardzo niewielki , najwiecej jest lustarka w lusterku  a ekran pokazuje  bardziej obraz z przodu  tylnia jest  niewielkim okieneczkiem  a mi najbardziej zależy na podglądzie co koń robi z tyłu a nie co sie dzieje z przodu.
Obraz można odtwarzać na tablecie. Na lusterku obraz jest wielkości przeciętnego smartfona. Chodziło mi raczej o pokazanie zasady działania. Można zastosować zestaw z kamerą cofania i rozszerzyć o dodatkową kamerę z przyczepy
http://allegro.pl/2x-kamera-cofania-ir-35m-ekran-7-kombajn-tir-bus-i6562252295.html.
Zamówiłam zestaw,  http://viaken.pl/pl/monitor-lcd-do-kamery-cofania.html  http://viaken.pl/pl/uniwersalna-kamera-cofania-tir-bus-samochod-dostawczy.html  jak założe i pretestuje moge podzielić sie wrażeniami czy i jak sie to sprawdza
Odświeżam kotleta  😀

Mam klacz z bliskim terminem wyźrebienia , która stoi w stajni przydomowej 200-250 m od domu .
Nie chce jej niepokoić cogodzinnym zaglądaniem do niej,bo wiadomo ,że to nie wskazane....
Kombinuje więc zakupić kamerkę do podglądu w domu.
Posiadam internet Orange z routerem i tu jest pytanko czy to będzie mi działało przy np. takiej kamerce :
[url=https://www.olx.pl/oferta/elro-c704ip-2-kamera-ip-wifi-pelna-gwarancja-CID628-IDiNjlx.html#90389538d4]https://www.olx.pl/oferta/elro-c704ip-2-kamera-ip-wifi-pelna-gwarancja-CID628-IDiNjlx.html#90389538d4[/url]
Dla zainteresowanych  tematem kotletem 😉  kamerka cofania dla mnie jest wystarczająca, i w dzień i w nocy dobrze widać ,  jedynie paseczki są lekko wnerwiające ale idzie sie przyzwyczaić 😉  zdjęcie z podglądu https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18739650_1326013024120937_4516423810873903773_n.jpg?oh=a9b7126c3f2114eeafbc4857ec839eef&oe=59C5BE73
Odświeżam kotleta  😀

Mam klacz z bliskim terminem wyźrebienia , która stoi w stajni przydomowej 200-250 m od domu .
Nie chce jej niepokoić cogodzinnym zaglądaniem do niej,bo wiadomo ,że to nie wskazane....
Kombinuje więc zakupić kamerkę do podglądu w domu.
Posiadam internet Orange z routerem i tu jest pytanko czy to będzie mi działało przy np. takiej kamerce :
[url=https://www.olx.pl/oferta/elro-c704ip-2-kamera-ip-wifi-pelna-gwarancja-CID628-IDiNjlx.html#90389538d4]https://www.olx.pl/oferta/elro-c704ip-2-kamera-ip-wifi-pelna-gwarancja-CID628-IDiNjlx.html#90389538d4[/url]


Jeśli masz w miarę szybki router to powinno zadziałać. Ja mam coś podobnego założone w jednym z pokoi w domu po sieci wifi i w miarę działa z tym, że nie mam podłączonego głosu.
Dance Girl dzieki  :kwiatek:
Ja tam głosu też nie potrzebuje... jestem tylko ciekawa czy na takie odległości będzie działać.
Wifi musi Ci sięgać do stajni, żeby kamera wysłała sygnał. Poza tym nie powinno mieć ograniczeń, bo będziesz mogła oglądać stajnię z któregokolwiek miejsca na świecie, byleś miała urządzenie podłączone do internetu. Jak wejdziesz na stronę Plusa, to oni mają usługę monitoringu i te ich kamerki działają na takich samych zasadach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się